Toroni, Sitonija

Toroni2010

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svima.
Prosle godine smo bili u Haniotiu i ove godine odlucismo da odemo u Toroni.
Kako je ta odluka pala, ne znamo ni sami, ali sada uplatismo i skapirasmo da nista ne znamo o drugom prstenu a kamoli o ovom mestascetu
Idemo u Toroni blue sea hotel...

Zanima nas da li je neko bio, ili planira ove godine da ide?

http://www.toronibluesea.com/index.php?lang=sr


Mi idemo od 20 do 27 jula

Dakle, zanima me da li imaju kakve znanimenosti u blizini, kakve eksurzije savetujete, uopste informacije oko drugog prstena, mestasceta i eventualno oko hotela

Pozdrav od nas 4
 
Pozdrav svima.
Prosle godine smo bili u Haniotiu i ove godine odlucismo da odemo u Toroni.
Kako je ta odluka pala, ne znamo ni sami, ali sada uplatismo i skapirasmo da nista ne znamo o drugom prstenu a kamoli o ovom mestascetu
Idemo u Toroni blue sea hotel...

Dakle, zanima me da li imaju kakve znanimenosti u blizini, kakve eksurzije savetujete, uopste informacije oko drugog prstena, mestasceta i eventualno oko hotela...
Извини, али где ти овде видиш "прстенове"?! :think:

 
Pozdrav svima.
Prosle godine smo bili u Haniotiu i ove godine odlucismo da odemo u Toroni.
Kako je ta odluka pala, ne znamo ni sami, ali sada uplatismo i skapirasmo da nista ne znamo o drugom prstenu a kamoli o ovom mestascetu
Idemo u Toroni blue sea hotel...

Zanima nas da li je neko bio, ili planira ove godine da ide?

http://www.toronibluesea.com/index.php?lang=sr


Mi idemo od 20 do 27 jula

Dakle, zanima me da li imaju kakve znanimenosti u blizini, kakve eksurzije savetujete, uopste informacije oko drugog prstena, mestasceta i eventualno oko hotela

Pozdrav od nas 4



ovako...
dosao sam iz toronija tj hotela blizu toronija pre 3 nedelje
nikako u toroni,to ti je jedno malo mesto sa jednom ulicom i plazom imas 4-5 restorana i nista vise,ako vec hoces da ides na drugi prst mnogo bolja ti je opcija da budes u hotelu despotiko koji ti je pre toronija 2 km i nalazi se na lepoj plazi koja se zove tristinika i to ti je oko 15km iza neo marmarisa koji je isto bzvz ali ok kao vece mesto tu u kraju...imas opciju da ides sa druge strane prsta tj tamo ti je mesto sarti i ono ti je isto bzvz tj kao toroni je samo malkice vece imas recimo 3 ulice ali iza njega imas par divljih plaza koje su lepe neka banana beach i jos par njih...
u principu drugi prst ima mnogo lepse plaze od prvog ali ako ti se svideo hanoti svidece ti se i neo marmaris tako da ti je despotiko kao hotel po meni najbolja opcija...
ali grcka je bacanje para po meni
pozz
 
Danas sam došao iz Toronija, dakle informacije su još vruće :)
BlueSea hotel je čini mi se jedini, pa samim tim i najbolji hotel u Toroniju. Svakako nije Hilton ali deluje čisto i uredno.

Toroni nema :
diskoteke
noćne klubove
megamarkete
muzeje
fensi mesta
gužvu
...
ali upravo to odgovara nekim ljudima...
 
Торони је лепо и мирно место, за прави одмор. Торони је стари, антички град који је настао још у 8. веку пре Христа. Од локалитета, може се видети тврђава Ликитос и византијска базилика (заборавио сам ком је свецу посвећена).
 
Торони је лепо и мирно место, за прави одмор. Торони је стари, антички град који је настао још у 8. веку пре Христа. Од локалитета, може се видети тврђава Ликитос и византијска базилика (заборавио сам ком је свецу посвећена).
Tvrđava, tačnije njeni ostatci se može videti samo sa pristojne razdaljine. U toku je "nevidljivo" renoviranje pa je postavljena žičana ograda i kapija na prilazu.
Vizantijska bazilika je zarasla u rastinje.
Mesto je idealno za ljude koji vole prirodu, mir i tišinu. Ništa više od toga ali ni manje...
Mislim, malo li je?
 
bozanstvena plaza, cista bistra voda
fantasticni zalasci sunca,.. svaki dan
kao sto rece vd
idealno za ljubitelje prirode i odmora od civilizacije :D
ja sam uzivala u tome sto tamo nema nista

isli smo na krstarenje Robinson
koje krece iz Sartija..
pa ide manje vise na sever uz obalu
lepo i prijatno iskustvo
isli smo i do Neos Marmaras.a
to u momentu kad se zazelis civilizacije

celo letovanje mi je bilo divno
ne znam za hotel, bili smo u apartmanskom smestaju
 
Vratila sam se iz Toronija u subotu.
Ono što sam tražila i očekivala-to sam i dobila.
Suprug i ja smo bili zadovoljni smeštajem( našli smo preko neta,prvi put smo preskočili agencije),ćerka plažom.
Mesto je malo,ima dovoljno restorana(klopa dobra,cene normalne),kafića,prodavnica.Ko kuva na moru,u Toroniju postoje ribarnica i kasapnica.
Teren za košarku(za okupljanje tinejdžera uveče) i igralište sa spravama za najmlađe.
Mesto nije za mlađu populaciju željnu provoda-ipak je Toroni malo veće selo.
Šetnje uveče su nam posle par dana postale monotone,ali su zato u blizini Neos Marmaras i Sarti-ako imate snage za to,pošto smo na plaži ostajali do 21h.
I da,slažem se sa svima koji su napisali da je zalazak sunca božanstven u Toroniju.
Još nešto za one koji nisu bili na Sitoniji:ako je loše vreme u vašem mestu,spakujte se u kola i pravac na drugu stranu poluostrva.Pošto smo mi bili u Toroniju od 28.06.-10.07.2010. u tom periodu je bilo i kiše i oblačnih dana pa smo išli u Kalamitsi (15km)-tamo sija sunce i nigde nema oblačka.
Moj savet je da potražite smeštaj preko neta jer su im app i hoteli bili prazni u periodu kad sam ja bila.Oni očekuju malo bolju posećenost kad krene kolektivni godišnji odmor u avgustu u Grčkoj,ali vredi pokušati.
 
makice,bili smo u istom periodu,i ja sam toronijem odusevljena jer mi je taj mir trebao,o zalascima sunca ne treba vise pricati,nije nam se mililo da idemo sa plaze do 9 uvece,za klince koji jesu veliki nismo znali,klopa po restoranima sa normalnim cenama,jedino mi je falilo ono svakodnevno konzumiranje 300 vrsta sladoleda...smestaj u sakisu apsolutno pristojan,apartmani novi,jedino su im terase uze od onog na sta smo navikli...kad smo videli olgu sto se unutrasnjosti apartmana tice blago je reci da smo bili srecni sto je nismo uplatili,na slikama deluje bas lepo i slatko...
sve u svemu mi se toroniju vracamo sledece godine,ali cemo sesti u kola i tamo naci smestaj jer su vile poluprazne do avgusta,smestaj nije jeftiniji ali se bira ono sto ti se svidja...
 
Pozz svima!!! Odlucili smo gde ici ovog leta, naravno Grcka i to Toroni!!! Hvala svima na opisima Toronija (u ovoj i drugim temama)!!! Ostaje samo da se odlucimo da li da upadnemo u Toroni i traziti smestaj ili ici preko agencije. Ima nas 2+3, ali se pitamo ima li dovoljno cetvorokrevetnih i petokrevetnih apartmana za biranje ili moras ono: daj sta ima.
 

Back
Top