Tajna nad Tajnama

Ja mislin da je jedna od najvecih tajni to kako je bog nastao, nije postojao pa se samostvorio, dali je to moguce ,i kako je to uopste moguce,dali neko moze da shvati, Hvala
Lepo, nastao je kad su ljudi hteli da daju objasnjenje za sve sto nisu mogli da objasne (najcesce prirodne pojave), a nisu hteli da priznaju da nemaju nikakvu moc nad tim, barem sa bogom(vima) ima ulagivanja, sa prirodom nema.
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: PnP
t3620.gif
 
Ja mislin da je jedna od najvecih tajni to kako je bog nastao, nije postojao pa se samostvorio, dali je to moguce ,i kako je to uopste moguce,dali neko moze da shvati, Hvala


Nebih želeo da te vređam ali mi živimo u svetu koji ima početke i krajeve.
Za ljudski um koji je po svojoj prirodi veoma ograničen idealni uslovi.
Pojmiti da nešto nema početak i kraj je jako teško kada ni naš rečnik nema druge reči osim Bog.
U svakoj drugoj reči kad pokušamo da definišemo beskonačno mi samo negiramo izraz konačno ali nemamo osnovne spoznaje o beskonačnosti.

Ako dozvoliš da potkrepim moju tvrdnju sledećim citatom.

2.Mojsije 3.
13. А Мојсије рече Богу: Ево, кад отидем к синовима Израиљевим, па им кажем: Бог отаца ваших посла ме к вама, ако ми кажу: Како Му је име? Шта ћу им казати?
14. А Господ рече Мојсију: Ја сам Онај што јесте. И рече: Тако ћеш казати синовима Израиљевим: Који јесте, Он ме посла к вама.

Pokušaj da razmisliš o tome...ja sam onaj koji jeste.
U toj jednoj rečenici spoznajemo da smo mi ti koji nismo ,odnosno da mi imamo početak i kraj.
 

Back
Top