Popis stanovništva 2011

Pakleni vozac

Obećava
Banovan
Poruka
67
Sledeće godine u Srbiji će se održati popis stanovništva.
Po mom mišljenju, Srbija ima oko 7200000 - max 300000 stanovnika (bez Kosova)

Nacionalna opredeljenost će se mnogo razlikovati od popisa iz 2002, s obzirom: da su Jugosloveni gotovo nestali, broj Mađara se smanjio za četvrtinu ili više, Albanci imaju jako negativan migracijski saldo i njihov broj će biti manji nego 2002, Hrvati opadaju za par hiljada.
Nacije čiji će procentualni broj porasti su: Srbi (po mom mišljenju za tri ili čak 4 procenata), Romi (čiji se broj gotovo udvostručio), Bošnjaci (imaju negativan migracijski saldo ali i najbolji natalitet i fertilitet od svih naroda u Srbiji).

Ono što je zanimljivo, videćemo i koliki je broj onih koji sebe smatraju Vojvođanima (oni koji se izjasne u smislu regionalne pripadnosti, bez nacije ili nepoznato). Mislim da se njihov broj makar udvostručio, na prošlom popisu bilo ih je preko 20000 u pokrajini.
 
Poslednja izmena:
E da, i Muslimani (u smislu etničke pripadnosti) će se raspodeliti između Bošnjaka i Srba. Nije isključeno da i broj Crnogoraca poraste.

Broj Bosnjaka ce definitivno porasti, jer ce se vecina onih koji su se izjasnjavali kao muslimani ovaj put izjasniti kao Bosnjaci ... Broj stanovnika Beograda ce verovatno biti veci, kao i Novog Pazara, Uzica i drugih regionalnih "vecih gradova" ....
 
Za Niš nisam siguran, mislim da će mu opasti broj stanovnika za 2-3%. Novi Sad će imati najveći rast, Jagodina i Kragujevac = prijatna iznenađenja, Beograd stagnira (migracijski saldo na nuli), Subotica - pad, Zrenjanin i Pančevo se približavaju cifri od 100000.
 
Poslednja izmena:
Откуд идеја да се на попису евидентира регионална припадност?
Или инсуинираш да су Војвођани нација? Као друго, слободна је воља да се се испитаник изјашњава по својој вољи, тако да су ти твоји "војвођани" исто што и "југословени" , исто као кад би се неко изјаснио као џабулани, још на попису 1991. су сврставани у - непостојеће. Муслимани нису никаква "народност", па не може то да им буде "етничка" припадност, то могу да буду Бошњаци.
Становника у Србији има 300.000 .. циркус .. :lol:
 
Откуд идеја да се на попису евидентира регионална припадност?
Или инсуинираш да су Војвођани нација? Као друго, слободна је воља да се се испитаник изјашњава по својој вољи, тако да су ти твоји "војвођани" исто што и "југословени" , исто као кад би се неко изјаснио као џабулани, још на попису 1991. су сврставани у - непостојеће. Муслимани нису никаква "наросност", па не може то да им буде "етничка" припадност, то могу да буду Бошњаци.
Становника у Србији има 300.000 .. циркус .. :lol:

:worth:
Rekao sam da će broj stanovnika u Srbiji biti 7200000 - max 7300000 (samo nisam stavio sedmicu)


Što se tiče Vojvođana, najverovatnije će ponovo, kao i 1991. postojati odrednica "izjasnili su se u smislu regionalne ili mesne pripadnosti". Na popisu svi oni koji su se izjasnili sa "drugo, bez nacionalne pripadnosti ili nepoznato" se smatraju Vojvođanima. :ok:
Tako da i ne mora ta odrednica da se uvede, opet ćemo po neopredeljenim i drugim znati kako stoje stvari :mrgreen:

Treće, što se tiče muslimana, strašno si blesav, na svakom popisu od 1948 do 2002 oni koji su se u smislu nacionalne pripadnosti opredelili kao muslimani tako im je i beleženo. Sa druge strane, oni koji su se izjasnili kao pravoslavci - išli su u ostale.
Census_2002_Serbia_ethnic_map_by_mun.JPG
ti ćeš da me očiš o popisu :dash:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Broj Bosnjaka ce definitivno porasti, jer ce se vecina onih koji su se izjasnjavali kao muslimani ovaj put izjasniti kao Bosnjaci ... Broj stanovnika Beograda ce verovatno biti veci, kao i Novog Pazara, Uzica i drugih regionalnih "vecih gradova" ....

Па сигурно да хоће. Муџахедини и Вехабије су припомогле наталитету у време затишја после оружаних окршаја.
 
Zar ima muslimana koji se izjašnjavaju kao Srbi? Mislim, neki značajniji broj...

Oko 10000-15000 u celoj Srbiji
Najviše skoncentrisani u Beogradu, uglavnom se radi o jugoslovenskim muslimanima (today Bošnjacima), Gorancima ili palestinskim/arapskim izbeglicama koje je Tito naselio.
Oni se izjasne na popisu kao Srbi, ali u odeljku za veru kao muslimani.

U Južnom Banatu postoji selo Mramorak, gde žive islamski kolonisti iz Bosne. Oni se mahom smatraju muslimanima ili Srbima islamske vere.
 
Poslednja izmena:
Па сигурно да хоће. Муџахедини и Вехабије су припомогле наталитету у време затишја после оружаних окршаја.
:dash: :dash: :dash:
Oko 10000-15000 u celoj Srbiji
Najviše skoncentrisani u Beogradu, uglavnom se radi o jugoslovenskim muslimanima (today Bošnjacima), Gorancima ili palestinskim/arapskim izbeglicama koje je Tito naselio.
Oni se izjasne na popisu kao Srbi, ali u odeljku za veru kao muslimani.

Zar se Goranci ne izjasnjavaju kao Goranci ?
Iznenadio me je taj broj od 10-15 hiljada, mislio sam da je mnogo manji ...
 
Zar se Goranci ne izjasnjavaju kao Goranci ?
U glavnom kao Goranci, ali dosta njih i kao Srbi, pogotovo ako su iz mešanog braka.
Iznenadio me je taj broj od 10-15 hiljada, mislio sam da je mnogo manji ...

Zaboravio sam da pomenem i Aškalije, to su poalbanjeni Romi islamske vere, koji se češće izjašnjavaju kao Srbi nego kao Romi ili Aškalije.
 
:worth:
Vidi se da si glup ili slabo kapiraš. Rekao sam da će broj stanovnika u Srbiji biti 7200000 - max 7300000 (samo nisam stavio sedmicu)
Tvoja luda glava ništa ne može da zaključi :dash:

Što se tiče Vojvođana, najverovatnije će ponovo, kao i 1991. postojati odrednica "izjasnili su se u smislu regionalne ili mesne pripadnosti". Na popisu svi oni koji su se izjasnili sa "drugo, bez nacionalne pripadnosti ili nepoznato" se smatraju Vojvođanima. :ok:
Tako da i ne mora ta odrednica da se uvede, opet ćemo po neopredeljenim i drugim znati kako stoje stvari :mrgreen:

Treće, što se tiče muslimana, strašno si blesav, na svakom popisu od 1948 do 2002 oni koji su se u smislu nacionalne pripadnosti opredelili kao muslimani tako im je i beleženo. Sa druge strane, oni koji su se izjasnili kao pravoslavci - išli su u ostale.
Census_2002_Serbia_ethnic_map_by_mun.JPG
ti ćeš da me očiš o popisu :dash:

У едитовању поста ниси приметио да си изоставио само цифру од 7 милиона.
Успут, та цифра није тачна, али живи у уверењу да је тако.. :D
Даље, нигде није било изјашњавање на основу регионалне припадности, то си измислио или приложи пописни листић са том рубриком. Постојала је рубрика:
- вероисповест и - национална припадност--
Што се тиче муслимана, Тито је мртав и рекох ти да не постоји муслиманска нација, пропао је комунистички пројакат и тога нема. Уведена је била као народност, а затим и Уставом 1974. У садашњној РС муслимани су верска заједница. Може све да се бележи, али у обради не узима за релевантно, води се у непостојеће све што није Уставом дефинисано као тако. Мало се образуј.
 
Ja znam par lično...Pa zar oni i nisu Srbi muslimanske vere...A imaš i onog mehmeda spaha iz radikala.

I ne samo to, jedan od bivših predsednika (ili najviših funkcionera, ne mogu da se setim tačno) Bijeljinskih radikala u Bosni je bio Srbin islamske veroispovesti . U VRS je postojao manji odred od njih, znam da je jedom muslimanu Srbinu pravoslavni Srbin razneo nogu, mislim da je taj musliman ratovao u Zvorniku. Ovaj i pored svega nije prestao da se oseća Srbinom.
To su takozvani Muhadžiri, odnosno muslimanske izbeglice iz Srbije, koje su pravoslavni Srbi proterali u Drugom srpskom ustanku. Uglavnom su nastanjeni u Podrinju. Svesni su srpskog porekla, ali Srbi su im naneli mnogo zla 1943 i 1995., te se jako mali broj njih danas oseća Srbima.

Mada nemojte da mešate, više se Arapa, Goranaca, Turaka i Aškalija izjašnjava kao Srbi, nego što se jugoslovenski muslimani izjašnjavaju kao Srbi.
 
Poslednja izmena:
I ne samo to, bivši predsednik Bijeljinskih radikala u Bosni je bio Srbin islamske veroispovesti. U VRS je postojao manji odred od njih, znam da je jedom muslimanu Srbinu pravoslavni Srbin razneo nogu, mislim da je taj musliman ratovao u Zvorniku. Ovaj i pored svega nije prestao da se oseća Srbinom.
To su takozvani Muhadžiri, odnosno muslimanske izbeglice iz Srbije, koje su pravoslavni Srbi proterali u Drugom srpskom ustanku. Uglavnom su nastanjeni u Podrinju.

Mada nemojte da mešate, više se Arapa, Goranaca, Turaka i Aškalija izjašnjava kao Srbi, nego što se jugoslovenski muslimani izjašnjavaju kao Srbi.

Missim da su muslimani u Semberiji doseljenici iz Srbije iz druge polovine 19 veka.Mada za muslimane etničko poreklo ne znači ništa.
 

Back
Top