Истина о убиству Ђинђића

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/197368/Istina-o-ubistvu-Djindjica-u-arhivama-stranih-sluzbi
Dušan Mihajlović govori za NIN
Istina o ubistvu Đinđića u arhivama stranih službi

Dušan Mihajlović, bivši ministar policije, izjavio je u intervujuu za NIN da se boji da se zavera ćutanja o ubistvu Đinđića nastavlja pošto ni vlasti ni opoziciji ne odgovara otvaranje tog pitanja, ali i da istine o tome nema dok se ne zaviri u arhive stranih obaveštajnih službi.
- Gore od toga je pokušaj da se ovo pitanje upotrebi u svrhu obračuna sa političkim protivnicima. Vidim da neki u tome jure Šešelja, drugi Koštunicu, treći Bebu i Čedu, četvrti bi da od toga prave politički cirkus, ali pune istine nema dok se, pored toga, ne zaviri i u arhive stranih obaveštajnih službi – rekao je Mihajlović.


On je dodao da je očigledno odsustvo želje da se preispitaju saznanja o nekoliko bitnih događaja pre i posle atentata.

- Tu, pre svega, mislim na druženje Popovića( Bebe) sa Ulemekom i Buhom (Ljubišom Buhom Čumetom), na poslove sa duvanom i planove za uređenje ove oblasti, na puštanje Šiptara i Kuma iz zatvora, pa na poslove obezbeđenja premijera Đinđića, svedočenje Đinđićevih telohranitelja, na operaciju Meljak, i, najzad, ko je i zašto Ulemeku i drugim akterima davao originalne strane pasoše i šta su sve radili zaštićeni svedoci… - navodi Mihajlović.


On je ubeđen da najmanje istine može doći od „kandidata“ za zaštićene svedoke, jer smatra da će pričati sve što im se kaže, „pošto je u suprotnom to opasno zanimanje“.


Kontakte Šešelja i nekih Koštuničinih saradnika sa Spasojevićem i Ulemekom, okarakterisao je kao opšte poznate. Naveo je da su kontakte imali i mnogi drugi, ali da njih ne optužuju.


- Što se Šešelja tiče, bilo je indicija o podstrekavanju, ali oni koji ga vide kao naručioca ubistva, treba da odgovore na pitanje da li bi neko ko hoće da učestvuje u državnom puču otišao dobrovoljno u zatvor. A oni koji to pripisuju državnom vrhu i Koštunici treba da daju konkretne podatke o tome. Nisam imao podatke da je on lično nešto znao ili učestvovao u podršci. Dobro je da se ponovo istraži uloga generala Ace Tomića i svih onih koji su šurovali sa Legijom i Spasojevićem – kaže Mihajlović.


Odgovarajući na pitanje da li je sve moglo da se obavlja neopaženo od stranih obaveštajnih službi, odgovorio je:


- Sada vidimo da su strane službe pratile sve događaje kod nas. Predstavnici jedne od njih su davno rekli Popoviću: „Sve znamo“, a drugi ovih dana šalju podatke iz naših istraga na engleskom jeziku – naveo je on.


Mihajlović je naveo da je Đinđić „bio složena ličnost i istorijska pojava da bi ga likvidirali kriminalci“.


- Iako je sam izjavio da je morao da napravi pakt sa đavolom. Oni koji ga poznaju dobro znaju da je, u jesen, pre atentata, doživeo “preumljenje” i da je od klasičnog pragmatičara i političara zapadnog tipa postao državnik sa vizijom, nacionalno svestan i odgovoran, koji je progovorio o nekim vrućim temama, od kojih beže i današnji političari. Kad govorim o svojim slutnjama, ni na koji način ne dovodim u sumnju odgovornost zemunskog klana u atentatu, niti donetu pravosnažnu presudu. Imam nešto malo znanja o istoriji svog naroda i znam da smo često bili “kamen u tuđoj ruci” – ispričao je Mihajlović.
Ozbiljno shvatiti Homenovu izjavu
Važno je ozbiljno shvatiti skorašnju izjavu Slobodana Homena da se Simović i Kalinić u Hrvatskoj nisu mogli skrivati bez podrške dela obaveštajnog sistema, istakao je Dušan Mihajlović.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Све више се тресе....Све више је оних који су били близу
а сад су спремни да причају......
:per: :per: :per:
 
Када коначна истрага да суд, многи ће се изненадити када чују да је главни учесник убиства премијера било његово најближе окружење из ДС-а и сродних партија. Чеда, Живковић и др.. Миц по миц и следи хладан туш. Смешно је слушати небулозе како су Коштуница и Шешељ наложили убиство господина Зорана Ђинђића. Миц по миц и истина куца на врата. Живи били па видели.
 
Covek je poginuo u medjumafijaskom obracunu oko podele ''kolaca''.
Ostalo je zamajavanje naroda.
Mnogo je energije, vremena i novaca potroseno da ubistvo Djindjica izgleda upravo tako kako ti predstavljas. A sve zbog toga da se sakrije prava istina.
Da li je osudjen pravi ubica, onaj koji je povukao okidac ili ne je sve vise pod upitnikom.
I Zvezdan i Legija mnogo znaju, a malo pricaju. Bolje ziv u zatvoru nego mrtav nagroblju.
U postavki teme je mnogo toga nagovesteno, ali nista nije konkretno receno.
Niko nije lud da na sebe stavi metu, strelci mnogo dobro gadjaju.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/197368/Istina-o-ubistvu-Djindjica-u-arhivama-stranih-sluzbi
Dušan Mihajlović govori za NIN
Istina o ubistvu Đinđića u arhivama stranih službi

Dušan Mihajlović, bivši ministar policije, izjavio je u intervujuu za NIN da se boji da se zavera ćutanja o ubistvu Đinđića nastavlja pošto ni vlasti ni opoziciji ne odgovara otvaranje tog pitanja, ali i da istine o tome nema dok se ne zaviri u arhive stranih obaveštajnih službi.
- Gore od toga je pokušaj da se ovo pitanje upotrebi u svrhu obračuna sa političkim protivnicima. Vidim da neki u tome jure Šešelja, drugi Koštunicu, treći Bebu i Čedu, četvrti bi da od toga prave politički cirkus, ali pune istine nema dok se, pored toga, ne zaviri i u arhive stranih obaveštajnih službi – rekao je Mihajlović.


On je dodao da je očigledno odsustvo želje da se preispitaju saznanja o nekoliko bitnih događaja pre i posle atentata.

- Tu, pre svega, mislim na druženje Popovića( Bebe) sa Ulemekom i Buhom (Ljubišom Buhom Čumetom), na poslove sa duvanom i planove za uređenje ove oblasti, na puštanje Šiptara i Kuma iz zatvora, pa na poslove obezbeđenja premijera Đinđića, svedočenje Đinđićevih telohranitelja, na operaciju Meljak, i, najzad, ko je i zašto Ulemeku i drugim akterima davao originalne strane pasoše i šta su sve radili zaštićeni svedoci… - navodi Mihajlović.


On je ubeđen da najmanje istine može doći od „kandidata“ za zaštićene svedoke, jer smatra da će pričati sve što im se kaže, „pošto je u suprotnom to opasno zanimanje“.


Kontakte Šešelja i nekih Koštuničinih saradnika sa Spasojevićem i Ulemekom, okarakterisao je kao opšte poznate. Naveo je da su kontakte imali i mnogi drugi, ali da njih ne optužuju.


- Što se Šešelja tiče, bilo je indicija o podstrekavanju, ali oni koji ga vide kao naručioca ubistva, treba da odgovore na pitanje da li bi neko ko hoće da učestvuje u državnom puču otišao dobrovoljno u zatvor. A oni koji to pripisuju državnom vrhu i Koštunici treba da daju konkretne podatke o tome. Nisam imao podatke da je on lično nešto znao ili učestvovao u podršci. Dobro je da se ponovo istraži uloga generala Ace Tomića i svih onih koji su šurovali sa Legijom i Spasojevićem – kaže Mihajlović.


Odgovarajući na pitanje da li je sve moglo da se obavlja neopaženo od stranih obaveštajnih službi, odgovorio je:


- Sada vidimo da su strane službe pratile sve događaje kod nas. Predstavnici jedne od njih su davno rekli Popoviću: „Sve znamo“, a drugi ovih dana šalju podatke iz naših istraga na engleskom jeziku – naveo je on.


Mihajlović je naveo da je Đinđić „bio složena ličnost i istorijska pojava da bi ga likvidirali kriminalci“.


- Iako je sam izjavio da je morao da napravi pakt sa đavolom. Oni koji ga poznaju dobro znaju da je, u jesen, pre atentata, doživeo “preumljenje” i da je od klasičnog pragmatičara i političara zapadnog tipa postao državnik sa vizijom, nacionalno svestan i odgovoran, koji je progovorio o nekim vrućim temama, od kojih beže i današnji političari. Kad govorim o svojim slutnjama, ni na koji način ne dovodim u sumnju odgovornost zemunskog klana u atentatu, niti donetu pravosnažnu presudu. Imam nešto malo znanja o istoriji svog naroda i znam da smo često bili “kamen u tuđoj ruci” – ispričao je Mihajlović.
Ozbiljno shvatiti Homenovu izjavu
Važno je ozbiljno shvatiti skorašnju izjavu Slobodana Homena da se Simović i Kalinić u Hrvatskoj nisu mogli skrivati bez podrške dela obaveštajnog sistema, istakao je Dušan Mihajlović.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Све више се тресе....Све више је оних који су били близу
а сад су спремни да причају......
:per: :per: :per:
Sumnjam da ce propricati, niko nije lud da stavi metu na sebe.
Covek je postavio puno pitanja i nagovestio ono sto je odavno jasno, ali niko konkretno da o tome progovori. I nece skoro uopste ne sumnjam.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/197368/Istina-o-ubistvu-Djindjica-u-arhivama-stranih-sluzbi
Dušan Mihajlović govori za NIN
Istina o ubistvu Đinđića u arhivama stranih službi

Dušan Mihajlović, bivši ministar policije, izjavio je u intervujuu za NIN da se boji da se zavera ćutanja o ubistvu Đinđića nastavlja pošto ni vlasti ni opoziciji ne odgovara otvaranje tog pitanja, ali i da istine o tome nema dok se ne zaviri u arhive stranih obaveštajnih službi.
- Gore od toga je pokušaj da se ovo pitanje upotrebi u svrhu obračuna sa političkim protivnicima. Vidim da neki u tome jure Šešelja, drugi Koštunicu, treći Bebu i Čedu, četvrti bi da od toga prave politički cirkus, ali pune istine nema dok se, pored toga, ne zaviri i u arhive stranih obaveštajnih službi – rekao je Mihajlović.


On je dodao da je očigledno odsustvo želje da se preispitaju saznanja o nekoliko bitnih događaja pre i posle atentata.

- Tu, pre svega, mislim na druženje Popovića( Bebe) sa Ulemekom i Buhom (Ljubišom Buhom Čumetom), na poslove sa duvanom i planove za uređenje ove oblasti, na puštanje Šiptara i Kuma iz zatvora, pa na poslove obezbeđenja premijera Đinđića, svedočenje Đinđićevih telohranitelja, na operaciju Meljak, i, najzad, ko je i zašto Ulemeku i drugim akterima davao originalne strane pasoše i šta su sve radili zaštićeni svedoci… - navodi Mihajlović.


On je ubeđen da najmanje istine može doći od „kandidata“ za zaštićene svedoke, jer smatra da će pričati sve što im se kaže, „pošto je u suprotnom to opasno zanimanje“.


Kontakte Šešelja i nekih Koštuničinih saradnika sa Spasojevićem i Ulemekom, okarakterisao je kao opšte poznate. Naveo je da su kontakte imali i mnogi drugi, ali da njih ne optužuju.


- Što se Šešelja tiče, bilo je indicija o podstrekavanju, ali oni koji ga vide kao naručioca ubistva, treba da odgovore na pitanje da li bi neko ko hoće da učestvuje u državnom puču otišao dobrovoljno u zatvor. A oni koji to pripisuju državnom vrhu i Koštunici treba da daju konkretne podatke o tome. Nisam imao podatke da je on lično nešto znao ili učestvovao u podršci. Dobro je da se ponovo istraži uloga generala Ace Tomića i svih onih koji su šurovali sa Legijom i Spasojevićem – kaže Mihajlović.


Odgovarajući na pitanje da li je sve moglo da se obavlja neopaženo od stranih obaveštajnih službi, odgovorio je:


- Sada vidimo da su strane službe pratile sve događaje kod nas. Predstavnici jedne od njih su davno rekli Popoviću: „Sve znamo“, a drugi ovih dana šalju podatke iz naših istraga na engleskom jeziku – naveo je on.


Mihajlović je naveo da je Đinđić „bio složena ličnost i istorijska pojava da bi ga likvidirali kriminalci“.


- Iako je sam izjavio da je morao da napravi pakt sa đavolom. Oni koji ga poznaju dobro znaju da je, u jesen, pre atentata, doživeo “preumljenje” i da je od klasičnog pragmatičara i političara zapadnog tipa postao državnik sa vizijom, nacionalno svestan i odgovoran, koji je progovorio o nekim vrućim temama, od kojih beže i današnji političari. Kad govorim o svojim slutnjama, ni na koji način ne dovodim u sumnju odgovornost zemunskog klana u atentatu, niti donetu pravosnažnu presudu. Imam nešto malo znanja o istoriji svog naroda i znam da smo često bili “kamen u tuđoj ruci” – ispričao je Mihajlović.
Ozbiljno shvatiti Homenovu izjavu
Važno je ozbiljno shvatiti skorašnju izjavu Slobodana Homena da se Simović i Kalinić u Hrvatskoj nisu mogli skrivati bez podrške dela obaveštajnog sistema, istakao je Dušan Mihajlović.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Све више се тресе....Све више је оних који су били близу
а сад су спремни да причају......
:per: :per: :per:

Eh pokvareni Valjevac ... :hahaha: Kako sme da kvari žutu sliku o ubistvu neponovljivog viziJonara ?! :evil:

El su rekli da je politička pozadina iza naručioca : malo Šekija i malo Koštunjavog. Ne može sad to da se menja. :evil:
Pogotovu ne jer mi nemamo alternativu, mi moramo u ... kod onih koji su umorstvo naručili. :per:

Molim ? Šta je Agela Merkel rekla ? :eek: Ma zaye8ava se, primiće nas ... :dash:
 
Право збори бивши министар.
Права истина око тога ко стоји иза атентата откриће се тек када се буде завирило у архиве страних обавештајних служби а то се неће десити пре 2050 године.

Ovo je vrlo blisko istini.

Pitanje je da li ce se istina i tada saznati.
 
Mnogo je energije, vremena i novaca potroseno da ubistvo Djindjica izgleda upravo tako kako ti predstavljas. A sve zbog toga da se sakrije prava istina.
Da li je osudjen pravi ubica, onaj koji je povukao okidac ili ne je sve vise pod upitnikom.
I Zvezdan i Legija mnogo znaju, a malo pricaju. Bolje ziv u zatvoru nego mrtav nagroblju.
U postavki teme je mnogo toga nagovesteno, ali nista nije konkretno receno.
Niko nije lud da na sebe stavi metu, strelci mnogo dobro gadjaju.

Pa, mene nisu ubedili da ga je zveknuo Zveki.
Ali ako ovi sto su u roku sat vremena''otkrili'' ubice i odstampali poternice, kao i ''potrosili silnu energiju, vreme i novac (ciji?)'' nisu organizovana kriminalna organizacija (mafija), onda ja gresim.
 
Ovo je vrlo blisko istini.

Pitanje je da li ce se istina i tada saznati.

Пракса је да се поверљиви документи смештени по разноразним архивама отварају након 50 година,као што се данас отварају документа везана за Дражу Михајловића.
Постоји могућност наравно и да после истека 50-е године документи остану неотворени али истина ће се сигурно сазнати једнога дана али тада то више никоме неће бити битно.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/197368/Istina-o-ubistvu-Djindjica-u-arhivama-stranih-sluzbi
Dušan Mihajlović govori za NIN
Istina o ubistvu Đinđića u arhivama stranih službi

Dušan Mihajlović, bivši ministar policije, izjavio je u intervujuu za NIN da se boji da se zavera ćutanja o ubistvu Đinđića nastavlja pošto ni vlasti ni opoziciji ne odgovara otvaranje tog pitanja, ali i da istine o tome nema dok se ne zaviri u arhive stranih obaveštajnih službi.
- Gore od toga je pokušaj da se ovo pitanje upotrebi u svrhu obračuna sa političkim protivnicima. Vidim da neki u tome jure Šešelja, drugi Koštunicu, treći Bebu i Čedu, četvrti bi da od toga prave politički cirkus, ali pune istine nema dok se, pored toga, ne zaviri i u arhive stranih obaveštajnih službi – rekao je Mihajlović.


On je dodao da je očigledno odsustvo želje da se preispitaju saznanja o nekoliko bitnih događaja pre i posle atentata.

- Tu, pre svega, mislim na druženje Popovića( Bebe) sa Ulemekom i Buhom (Ljubišom Buhom Čumetom), na poslove sa duvanom i planove za uređenje ove oblasti, na puštanje Šiptara i Kuma iz zatvora, pa na poslove obezbeđenja premijera Đinđića, svedočenje Đinđićevih telohranitelja, na operaciju Meljak, i, najzad, ko je i zašto Ulemeku i drugim akterima davao originalne strane pasoše i šta su sve radili zaštićeni svedoci… - navodi Mihajlović.


On je ubeđen da najmanje istine može doći od „kandidata“ za zaštićene svedoke, jer smatra da će pričati sve što im se kaže, „pošto je u suprotnom to opasno zanimanje“.


Kontakte Šešelja i nekih Koštuničinih saradnika sa Spasojevićem i Ulemekom, okarakterisao je kao opšte poznate. Naveo je da su kontakte imali i mnogi drugi, ali da njih ne optužuju.


- Što se Šešelja tiče, bilo je indicija o podstrekavanju, ali oni koji ga vide kao naručioca ubistva, treba da odgovore na pitanje da li bi neko ko hoće da učestvuje u državnom puču otišao dobrovoljno u zatvor. A oni koji to pripisuju državnom vrhu i Koštunici treba da daju konkretne podatke o tome. Nisam imao podatke da je on lično nešto znao ili učestvovao u podršci. Dobro je da se ponovo istraži uloga generala Ace Tomića i svih onih koji su šurovali sa Legijom i Spasojevićem – kaže Mihajlović.


Odgovarajući na pitanje da li je sve moglo da se obavlja neopaženo od stranih obaveštajnih službi, odgovorio je:


- Sada vidimo da su strane službe pratile sve događaje kod nas. Predstavnici jedne od njih su davno rekli Popoviću: „Sve znamo“, a drugi ovih dana šalju podatke iz naših istraga na engleskom jeziku – naveo je on.


Mihajlović je naveo da je Đinđić „bio složena ličnost i istorijska pojava da bi ga likvidirali kriminalci“.


- Iako je sam izjavio da je morao da napravi pakt sa đavolom. Oni koji ga poznaju dobro znaju da je, u jesen, pre atentata, doživeo “preumljenje” i da je od klasičnog pragmatičara i političara zapadnog tipa postao državnik sa vizijom, nacionalno svestan i odgovoran, koji je progovorio o nekim vrućim temama, od kojih beže i današnji političari. Kad govorim o svojim slutnjama, ni na koji način ne dovodim u sumnju odgovornost zemunskog klana u atentatu, niti donetu pravosnažnu presudu. Imam nešto malo znanja o istoriji svog naroda i znam da smo često bili “kamen u tuđoj ruci” – ispričao je Mihajlović.
Ozbiljno shvatiti Homenovu izjavu
Važno je ozbiljno shvatiti skorašnju izjavu Slobodana Homena da se Simović i Kalinić u Hrvatskoj nisu mogli skrivati bez podrške dela obaveštajnog sistema, istakao je Dušan Mihajlović.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Све више се тресе....Све више је оних који су били близу
а сад су спремни да причају......
:per: :per: :per:

iako mi je zemljak ovu ljigu od coveka treba utamniciti barem u zakonskim okvirima od mesec dana da se vise ne pravi blesav...kako ga nije sramota..?? bio je ministar unutrasnjih poslova kad mu je ubijen premijer...i sta radi..??? prica bajke...kao ne zna nista...jajara nad jajarma...nek onda barem vrati ministarske plate koje je dobio...a mogao bih da se kladim u desnu ruku da zna sve....navodno pise knjige iz tih vremena...malo je ojadio srbiju pa jos intrigama dize tiraz svojim bajkama...
 
"...07. 07. 2010

Press

INTERVJU - General Aco Tomić, bivŠi Šef vojne bezbednosti
Aco Tomić za Press: CIA mi smešta ubistvo Đinđića

Bivši šef vojne bezbednosti general Aco Tomić kaže u intervjuu za Press da ne strahuje od pokretanja nove istrage o političkoj pozadini ubistva premijera Zorana Đinđića. Tomić naglašava da nema apsolutno ništa sa tim ubistvom i ističe da bi „odavno bio streljan da su mu u 'Sablji' našli bar i mrvicu odgovornosti"


Tomić tvrdi da se priča o njegovoj odgovornosti danas, sedam godina kasnije, ponavlja iz političkih razloga. On je uveren da CIA ne može da mu oprosti otkrivanje špijunske afere 2002. i da mu zato Amerikanci smeštaju optužbe.

Već nekoliko dana u javnosti se objavljuje da ste umešani u ubistvo Đinđića. Navodno, tereti vas „zemunac" Miloš Simović. Zašto ne odgovarate?
- Pa, šta više i kome da pričam?! Ponavlja se godinama ista stvar. To su sve gluposti! Bio sam u Specijalnom sudu kad me je Nata Mesarović zvala. Kao svedok sam tamo dao iskaz, osumnjičeni nisam bio... Izjavu sam dao i u sudu. Rekao sam sve što znam, odgovorio na sva moguća pitanja... I sud je, na kraju, izrekao presude. Sada je pitanje zašto se sud u vreme suđenja nije bavio nekakvom mojom odgovornošću nego se sada naknadno poteže ta priča?

Na rasvetljavanju političke pozadine ne radi sud već Specijalno tužilaštvo. Batić traži anketni odbor...
- Hoće da formiraju anketni odbor?! Što? Je l' da opet zataškaju nešto?

O kakvom zataškavanju pričate?
- Anketni odbor nikad ništa u Srbiji nije rešio. Neka se nadležne institucije bave političkom pozadinom ubistva, a ne nekakav anketni odbor. To je izmišljena institucija, to u pravosuđu ne postoji. Nego, ako hoće da utvrde istinu, neka odrede ljude koji će to da reše, da se konačno stavi tačka na tu priču, da se jednom zasvagda kaže: „Premijer je ubijen zbog toga i toga.". Neka utvrde istinu, a ne ovako. Meni je prvom to u interesu...

Sigurno vam je to u interesu?!
- Kako nije? Više mi se na glavu popelo jedno te isto! U proteklih sedam godina ne prođe ni godinu dana a da se u medijima ne pokrene ista ta priča... I uvek se nabrajaju Tomić, Rade Bulatović i Koštunica. Pa, dokle više? Neka pokrenu postupke, neka učine nešto...
Beba izbegava Tomića
Razgovor sa generalom Tomićem obavili smo juče ispred sudnice u Palati pravde, gde je juče imao suđenje s Vladimirom Bebom Popovićem.
- Tužio sam Popovića jer je na promociji LDP-a u Sava centru rekao da „država nagrađuje Acu Tomića, ubicu Zorana Đinđića". Uz tužbu sam priložio CD, snimak tog njegovog govora. Tužba je od 2008. i evo tek danas je bilo prvo ročište... Suđenje je odloženo za oktobar, jer se okrivljeni nije pojavio. I eto vidite gde je naše pravosuđe, kako se radi. Kad Popović treba da odgovara, on ne dolazi. I može kako hoće, radi kako god hoće. To su mu dozvolili država i pravosuđe. Nisam ja sigurno.

Najavljuje se da bi tužilac mogao da, na osnovu iskaza Miloša Simovića, obnovi istragu protiv vas?
- Ne plašim se ničega, čista mi je savest! Samo, nisam ja čuo da je tužilac bilo šta najavio. To samo piše u jednom dnevnom listu, kao njihovo saznanje...

Osumnjičeni ste 2003. da ste dali garancije Legiji i Spasojeviću da se vojska neće mešati nakon ubistva.
- Ma, hajte molim vas! Ta pitanja nemaju nikakvog smisla. Pa, bio sam u zatvoru tri i po meseca bez ikakve veze... Da su mogli mrvicu nečega da mi nađu u „Sablji", davno bih bio streljan! Sve je to politički, sve je to kampanja.

Ko vodi kampanju protiv vas?
- Od momenta kad su me prozvali da sam ja nekakav Koštuničin čovek, od hapšenja onog nesrećnog Džona Dejvida Nejbora (službenik američke ambasade-prim. aut) i bivšeg načelnika Generalštaba Momčila Perišića u „špijunskoj aferi" 2002, ne prestaje kampanja protiv mene. Suština su Nejbor i Perišić. Dokumentovao sam njihovu špijunsku delatnost, moja služba ih je pohapsila... I zato mi sad CIA smešta optužbe.

Kakve sad veze imaju hapšenje Perišića i ubistvo Đinđića?
- Kako nema veze?! Ima veze. Amerikanci to nikad ne mogu da mi oproste. To je to. To je ta veza. To je suština.

Da li vi pretpostavljate ko politički stoji iza ubistva Đinđića? Bili ste šef vojne bezbednosti...
- Kako ja na to mogu da odgovorim? Bio sam načelnik Uprave vojne bezbednosti. Dakle, moja služba se bavila vojskom... Uostalom, da vas podsetim, reagovao sam pre nego svi drugi u zemlji. Kada se atentat desio, otišao sam kod predsednika SRJ Marovića i rekao da moram da naredim neke mere.

Govorite o 12. martu?
- Tako je. Naredio sam odmah da vojna policija izađe i blokira grad. Na nekim mestima smo čekali i po četiri sata da dođe civilna policija...

Optužujete policiju?
- Ne znam ja šta to znači, vi to vidite.

Osećate li ikakvu odgovornost ili krivicu u ubistvu premijera?
- Ma hajte, molim vas.

Biljana Bojić..."

Izvor :
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...+za+Press:+CIA+mi+smešta+ubistvo+Đinđića.html
 

Back
Top