Dilema

Clio i 206 kvalitet i udobnost, malo skuolje održavanje, a Funto malo slabiji kvalitet i tvrđi auto, ali zato je održavanje jeftinije nego za ona dva.
 
Pezo 206,Reno Klio ili Fiat Punto?
Benzinci 2000-2002 god....Sta kupiti,uzimajuci u obzir odrzavanje,potrosnju,prostor,udobnost...?

Clio ti je po svim testovima br.1 a na jednom testu ti je 206 bio iza Punta.
Punto ima najvise mesta i najjeftinije odrzavanje. 206 i njegov menjac ja nikako ne mogu da svarim.
Imam ja za prodaju Clio 1,6 16V 2003 u dinamik opremi.Ima automatsku klimu,alu felne,sportska sedista i ostalo.A imam i Punto 1,2 16V mozda najlepsi u Srbiji?
107qcdk.jpg

Ono sto je bitno je kako se ti osecas u kom autu jer ne lezi svaki auto svakom.
Meni od ta tri ubedljivo najvise lezi Punto.:per:
 
Ko ga vidi uzivo kaze da je 10 puta lepsi nego na slici. A kod belog stavljene 17" felne od Stila,zatamnjena stakla,skinute bravice,stavljen prag i nisu mu cak ni retrovizori i kvake u boji a voleo bih da vidim unutrasnjost jer retko koji moze da parira mom.
A evo i ovaj je bio moj.


 
Ono sto je bitno je da ko ga vidi uzivo odusevi se kako izgleda.
Cak imam i viska Angel eyes farova i providnih Sonar stop lampi za kojima mnogi balave jer izgledaju mnogo lepo na autu.
Cena za ovakav Punto nije i ne moze da bude mala jer ima jako puno dodatne opreme .
4500. Za te pare moze da se uzme stosta ali izgled se placa a bogami i brzina jer ovaj ide kao da je 1,8.
 
A zašto svi lepe znak Abartha na Punte i slična vozila istog proizvodjača?
Mislim, kad već prozivamo one sa Wagenima koji same lepe crvena slovca - i ovo mu dodje na isto.
 
ali izgled se placa a bogami i brzina jer ovaj ide kao da je 1,8.

Opet,izgled se placa ali ova ciganija moze samo da se poskida tako da si na gubitku...
A,kako ide kao 1.8 a 1.2 je? "budzio" si ga? Stavio turbinu u auspuh?:per::roll: Chip?Nitro? Sta? Posto 1.8 je HGT i ide veoma ozbiljno...Ustvari,sta god da si mu uradio,nema sanse da ide kao 1.8... ;)




911s [SK];14558412:
A zašto svi lepe znak Abartha na Punte i slična vozila istog proizvodjača?
Mislim, kad već prozivamo one sa Wagenima koji same lepe crvena slovca - i ovo mu dodje na isto.

Ista fora kao i sa Wagenovcima,svi bi da dobiju 20 ks na nalepnice i spojlere... ;)
A,mnooogo oglasa ima BMW 318i M3,a u zivotu nije prosao pored M-a... :hahaha:
 
Na krajnjoj brzini je 1,8 brzi ali do stotke je jako tesno jer moj ima 6 brzina i drugaciji prenos a jos gde je chip i kompletan izduv sa pletenom granom bez katalizatora.Mnogolakse dise i na 930 kg nisi ni svestan kako se to oseti.
Tako sam se ja smejao liku koji ima Punto JTD dignut na 133ks a ima i nitro kako moze da se usudi da pomisli da stane na crtu sa Astrom Coupe od fabrickih 192ks a dignutu na 240ks pa sam se uverio da mali ide isto kao i ona.:per:
 
911s [SK];14558412:
A zašto svi lepe znak Abartha na Punte i slična vozila istog proizvodjača?
Mislim, kad već prozivamo one sa Wagenima koji same lepe crvena slovca - i ovo mu dodje na isto.

Evo ja npr.nisam ni na jednog punta nalepio znak Abartha.
Pre neki dan sam video Grande Punto Abarth i smrzao sam se.To je nesto najlepse sto sam video u zadnje vreme od automobila.
Zato lepe nalepnice,kao fora-voze abartha.
 
Ako hocete Fiata trkaca onda je ovo pravi izbor
FIAT%20COUPE%20T20V%20PLUS_AIRS0756.jpg


2.0 20v,220 ks,0-100 oko 6 s,maks brzina 250 km/h,cipovanjem moze do 300 da se nasvira,mada i u fabrickoj verziji dere mnogo jace i ozbiljnije masine.Kakvi TDI-evi i ostali traktori
 
Na krajnjoj brzini je 1,8 brzi ali do stotke je jako tesno jer moj ima 6 brzina i drugaciji prenos a jos gde je chip i kompletan izduv sa pletenom granom bez katalizatora.Mnogolakse dise i na 930 kg nisi ni svestan kako se to oseti.
Tako sam se ja smejao liku koji ima Punto JTD dignut na 133ks a ima i nitro kako moze da se usudi da pomisli da stane na crtu sa Astrom Coupe od fabrickih 192ks a dignutu na 240ks pa sam se uverio da mali ide isto kao i ona.:per:

Za tog JTD-a ok,znam i na kog mislis,ali tvoj 1.2 ni sa cipom ni sa pletenicom ne moze da prismrdi HGT-u ni u kom pogledu ;) Kako je drugaciji prenos,nije njegov 6-ostepeni? Zasto onda ljudi kupuju HGT-a a ne kupe 1.2 koji je dosta jeftiniji i jeftinija mu registracija pa ga cipuju za 150e i stave pletenicu od 200e i dodje na isto? btw,chip na atmo motorima uopste ne daje rezultate koji pisu "na papiru"...
Naravno,preprodavac kola je uvek u pravu ... :)


@Bojan_BRT u tom slucaju samo 2.0 16V turbo,taj sa 20V je strasno nepouzdan...
 
Taj 16v ima oko 200 ks i 2 sek sporije ubrzanje do 100,maks brzina oko 240.
Ali da je cudo od auta jeste.
Marea amosferac 2.0 20v ljusti dosta turbo dizela iste kubikaze

onda ti je jasno sta radi turbo u tom motoru
 
Za tog JTD-a ok,znam i na kog mislis,ali tvoj 1.2 ni sa cipom ni sa pletenicom ne moze da prismrdi HGT-u ni u kom pogledu ;) Kako je drugaciji prenos,nije njegov 6-ostepeni?

Moj Punto ima 6 brzina a HGT nema.I opet kazem da moj radjen Punto moze da stane na crtu sa standardnim HGT-om jedino je moja maksimalna brzina manja za 20 km/h.
A kako ide rece tise kad ti kazem da sam se trkao sa mareom 2.0 20V od 150ks koja je doduse isla na plin ali sam je jaotresao za duzinu auta.Znam da ces sad reci da je Marea teza ali ima i jaci motor i kubikazu.
Drugar ima HGT i krsti se kako ide moj auto,prosto ne veruje da 1,2 moze tako da ide. Danas sam vozio moju Alfu 147 1,6 sa 105 ks i smesna je kako ide naspram Punta.Sledeci primer je Astra Bertone 1,8 16V sa 125 ks koju otresem do 180 km/h a posle ona ode jer je brza. Ovo ti je sve iz prakse i nista po papirima.:per:
 
2.0 20v,220 ks,0-100 oko 6 s,maks brzina 250 km/h,cipovanjem moze do 300 da se nasvira,mada i u fabrickoj verziji dere mnogo jace i ozbiljnije masine.Kakvi TDI-evi i ostali traktori


I gdje ćeš da ga voziš 300 na sat?! Meni je na autu važno ubrzanje, da na putu možeš nekoga za tren preteći. A što se tiče maksimalne brzine, realno ne treba mi više od 160, ali eto neka bude 200 km/h.
Što se tiče čipovanja i povećanaj snage ok, nemam ništa protiv, ali mi je zaista debilno kada neko stavi neki auspuh na 1.2 ili bilo koji drugi ''mali'' motor koji probudi pola grada po noći. Takve debile ne mogu da shvatim, nikad nećeš od male zapremine dobiti pravi dubok zvuk. Ako hoćeš dobar zvuk onda je to American MUSCLE (Mustang, Charger, Cmaro, Corvette, Challenger, Cuda i ostali).
 
I gdje ćeš da ga voziš 300 na sat?! Meni je na autu važno ubrzanje, da na putu možeš nekoga za tren preteći. A što se tiče maksimalne brzine, realno ne treba mi više od 160, ali eto neka bude 200 km/h.
Što se tiče čipovanja i povećanaj snage ok, nemam ništa protiv, ali mi je zaista debilno kada neko stavi neki auspuh na 1.2 ili bilo koji drugi ''mali'' motor koji probudi pola grada po noći. Takve debile ne mogu da shvatim, nikad nećeš od male zapremine dobiti pravi dubok zvuk. Ako hoćeš dobar zvuk onda je to American MUSCLE (Mustang, Charger, Cmaro, Corvette, Challenger, Cuda i ostali).

Da bi imao dobar zvuk moras da imas V6 ili V8 motor ali ko ce kod nas to da vozi?
Nekada sam imao Kadet GSI 16V koji je imao tako dubok zvuk da su se tresli prozori na kuci dok je radio na leru.:D
Ali otisli smo s teme jako daleko.
Bolje da je covek napravio anketu pa bi se videlo ko bi odneo pobedu.
Ipak mislim da bi Clio bio pod brojem 1. Mozda sutra i kupim jednog jer sam danas prodao 2 auta.:D
 
Dobro, taj svirani 1.2 ide dobro samo kad je vozilo prazno, nek u ta sva ostala vozila sednu po još trojica i kod tebe još trojica pa ćemo da vidimo čija majka crnu kravu muze, ovaj bika. :D
O dužim i jačim usponima da ni ne govorimo.
 

Back
Top