Časopis o šivenju na srpskom

AnaJan

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima!

Zelim da pokrenem casopis o sivenju, i formirala sam kratku anketu koja bi trebalo da ispita da li postoji interesovanje na nasem trzistu za takvim magazinom.
Anketa je potpuno anonimna, sazeta je i verujem da ne oduzima puno vremena. Htela sam da vas sve zamolim da odgovorite na anketu, koju mozete naci ovde.

Ideja je da se casopis pokrene na teritoriji Srbije, ali bih, ukoliko bude interesovanja za tim, organizovala pretplatu na casopis u zemljama bivse Jugoslavije. Zato molim i stanovnike zemalja bivse Jugoslavije da odgovore na anketu.

Ukoliko imate bilo kakvu sugestiju ili savet, mozete me kontaktirati na sledecu mail adresu:
stepcasopis@gmail.com

Ja se vec 16 godina iz hobija bavim sivenjem, i pre par meseci sam stupila u kontakt sa urednicom americkog casopisa SewNews, za koji sada pisem kolumnu. To mi je dalo ideju da sama zapocnem svoj posao na pomenutu temu, jer mi se cini da u Srbiji (pa i u zemljama bivse Jugoslavije) ne postoji adekvatna publikacija, a da za tim postoji realna potraznja. Ne pisem blog, ali sam redovan clan BurdaStyle sajta, gde mozete pogledati moje kreacije

Unapred hvala!
Ana
 
Dobro došla na krstu, Ana :super:
pošto i ja svremena na vreme posećujem burdastyle, poznata si mi i tvoji radovi tamo.
Svaka ti čast na znanju i umeću. :)
A šta se tvog pitanja tiče, u Srbiju nema osim Burde i Mia Boutique ništa od časopisa o šivenju, stim da Burda bar ima uputsvto na srpskom, a Mia Boutique ne.
Ne znam koliko ima interesovanja za tu oblast kod nas, ali znam npr. da se redakcija "Praktike" žali na malu zainteresovanost vezano za njihova izdanja o ručnim radovima - kukičanje, vez i pletenje.
 
Hvala cecilija. Znaci, ipak nisam totalni anonimus :-).
Svesna sam cinjenice da casopis o sivenju nece imati isti tiraz kao lifestyle magazini. Medjutim, verujem da postoji mnogo ljudi koji vole da siju, i koji zele da nauce nove stvari, dobiju inspiraciju i ideje od drugih.
Takodje, verujem da je vise ljudi zainteresovano za sivenje nego, recimo, za heklanje. Mislim da je u danasnje vreme sivenje mnogo prakticniji zanat. Ovo govorim bez namere da omalovazim bilo koga i bilo cije znanje - i sama strikam, povremeno i vezem, i jako bih volela da naucim da heklam. Cak sam se jedno vreme bavila izradom tapiserija. Meni licno su svi kreativni hobiji veoma interesantni.
Moja zamisao je da ovakav casopis postane svojevrsna riznica znanja, i da pomogne mnogima da nauce makar osnovne stvari; na primer, da zamene pokvareni rajfeslus na pantalonama. Naravno, ciljna grupa mi nisu samo pocetnici, vec i ljudi koji se aktivno bave sivenjem i koji zele da usavrse svoje znanje.
U svakom slucaju, anketa ce mi dati bar okvirnu sliku o tome sta ljude zanima i u kojoj meri su zainteresovani za ovakav casopis.
Veliki pozdrav!
Ana
 
Moja struka...Burda je vrlo stručan časopis...ima prevod i upustva na srpskom...modelari (knstruktori) iz Burde su zaista nepogrešivi, uslovno rečeno....onaj ko se bavi šivenjem iz hobija nema upotpunjeno znanje, ali svakako to znanje nije zanemarljivo...
Posao je takav, da tehnologija izreda odeće brzo napreduje, a uz nju i novosti u konstruisanji i izradi modela (crteža)....
Neka ti savetnik bude neko koje završio fakultet iz te oblasti i ima iskustva.... i u časopis možeš uneti i druge lepe stvari koje nas žene zanimaju...kulinarstvo, kućna galanterija, nakit ručne izrade....sve što ima veze sa kreativnošću....
Volela bih da imam i redovno kupujem tvoj časopis...
 
Pa ja bih sigurno kupovala taj časopis pošto želim da naučim da šijem...sigurno bi bilo super imati časopis sa konkretnim savetima da se potpomognem njime :)

Kada je šivenje u pitanju, neke stvari se moraju pokazati i videti na licu mesta, to jest.....za mašinom i licem koje će ti to sve lepo objasniti....ne mogu se neke stvari savladati iz časopisa i ako su u recimo Burdi, neke operacije lepo opisane...teorija i praksa moraju ići zajedno.....to je kraći put, a teži da se dobrano namučiš i dosta toga pokvariš da bi došla do rešenja...sa srećom..
 

Back
Top