Da li vaši ljubimci vide nešto što vaša čula ne mogu?

100 puta sam primetio kako moj mačak opaža neke pojave.

Kako naleće na prazan prostor.

Iznenada se ustremi na tačku na zidu i ubrzo se baci na tu stranu.

Možda životinje opažaju neka bića nedostupna ljudskim čulima? :neutral:

Naravno da opaža pojave kada im je vid i sluh daleko osetljiviji od našeg.Može da čuje i vidi i najmanju buvu na zidu koje mi ne bi primetili ni izbliza. Pogotovo stane u prostoriji ako u zidovima postoje kanali gde se miševi kreću.Mačak bukvalno hipnotisan gleda prazan zid.
 
Naravno da opaža pojave kada im je vid i sluh daleko osetljiviji od našeg.Može da čuje i vidi i najmanju buvu na zidu koje mi ne bi primetili ni izbliza. Pogotovo stane u prostoriji ako u zidovima postoje kanali gde se miševi kreću.Mačak bukvalno hipnotisan gleda prazan zid.

Da, neverovatni su. Imam dve mačke i neverovatno mi je kad se upilje u nešto "nevidljivo" :D.
 
A bebe? Mene deca ispod 3 god cudno gledaju.
cini mi se i mene:hahaha:, ja i ne volim kad npr. moram da pripazim neku bebu, odmah se snuzdim i nabesim pa mozda zato:hahaha:

a sa psima sam kao srodna dusa:mrgreen:, obicno me gledaju u oci i veseli su, cast izuzetcima:mrgreen:, mozda ima i nesto genetski znam za pricau kada je jedan veliki i opasan pas pre prilicno godina napao jednu devojcicu i prilicno je povredio, jedva je ostala ziva, bilo je sve brzo i mnogi se nisu usudili da reaguju u soku, moj pradeda je bio blizu i kada je video i cuo o cemu se radi pritrcao je i kazu da se pas smirio i poceo da ide oko njega ko malo stene, mnogi su ga pitali kako je to uspeo a on je uvek pricao da na njega pas nikada nije ni lano i da su se svi tako ponasali kada im pridje, zasto je tako nije potpuno sigurno nije se ni malo plasio pasa, a mozda ima i jos nesto,..., takodje generacijski su nam psi zivotinje koje najvise volimo

cuo sam da psi mogu osetiti sta im mislis i mozda kakva si osoba, isto to kazu i za konje, takodje sam cuo jos nesto zanimljivo za konje da kada konju ukrstis prednje noge u obliku: X i ako ne tezi da ih vrati u normalan polozaj da je to lud konj:hahaha: nepredvidiv i da je sklon da radi na svoju i tudju stetu, pa makar ga i zivota kostalo, kada su mu noge u X pozlozaju onda ne moze normalno odrzavati ravnotezu da ne padne, a za mazge (mule) sam cuo da ako ih neko istuce da ga mogu pamtiti dosta godina i traziti momenat kada ce ga udariti sa velikom sigurnoscu da da ubiju, zanimljive su mi price, izvinjavam se ako sam se udaljio od teme
 
Pored boljeg vida i sluha zivotinje mogu da osete negativna zracenja (ne zadrzavaju se na timn mestima previse dugo), i mogu da vide vise talasa nego ljudi.

Zato laju kad prodjem?

medium_full
 
Naravno da opaža pojave kada im je vid i sluh daleko osetljiviji od našeg.Može da čuje i vidi i najmanju buvu na zidu koje mi ne bi primetili ni izbliza. Pogotovo stane u prostoriji ako u zidovima postoje kanali gde se miševi kreću.Mačak bukvalno hipnotisan gleda prazan zid.

Postoje ljui koji takodje imaju razvijenija cula eto ja za osecaj imam jako napreodavno culo.... osecam nesto sto drugi ne mogu
 
Ja nikada neću zaboraviti scene kada su moji baba i deda u selu bili na samrti, kako je naš pas reagovao - deda ga je mnogo voleo, a i on dedu, i dok je deda bio na samrti, i kasnije danima nakon smrti, ker je ležao na pragu njegove sobe i nikome nije dao da uđe unutra, režao je i lajao, i napadao svakoga ko je pokušao da uđe, a na dan sahrane, kada su dedu poneli na groblje, toliko je jezivo i jako zavijao da ja to nikada neću zaboraviti, a nikada pre toga nije bio agresivan, a ni posle, do babine smrti, kada je ponovio isto.
 
Ja nikada neću zaboraviti scene kada su moji baba i deda u selu bili na samrti, kako je naš pas reagovao - deda ga je mnogo voleo, a i on dedu, i dok je deda bio na samrti, i kasnije danima nakon smrti, ker je ležao na pragu njegove sobe i nikome nije dao da uđe unutra, režao je i lajao, i napadao svakoga ko je pokušao da uđe, a na dan sahrane, kada su dedu poneli na groblje, toliko je jezivo i jako zavijao da ja to nikada neću zaboraviti, a nikada pre toga nije bio agresivan, a ni posle, do babine smrti, kada je ponovio isto.

sad si me podsetio, jeza me ja sve uhvatila, kada mi je umro ujak, njegov ker, sada i on vec na onom svetu, lajao je i cvileo je sve dok ga nisu pustili u kucu, cim su ga pustili, otrcao je u sobu gde je bio kovceg i tu je ostao par minuta i onda je izasao iz kuce i sakrio se u kucicu i nije se cuo ni vide naradenih par dana, ondasu prolazili meseci i godine on je bio sve slabiji, bila je steta, kakvo je kuce bilo, rasni vucijak da tako zavrsi... umro je nesto posle...
I to mi je najfascinantnije, kolika je bila veze izmedju njih dvojice, ovaj nije imao smisla u zivotu bez ovog drugog... A takva ljubav se retko moze videti kod coveka...
 

Back
Top