Nov modem ?

FaXcooL

Primećen član
Poruka
543
Razmisljam da zamenim modem posto trenutno imam Intel® 536EP v.92 modem i maximalni protok podataka je oko 4.71kbps .

Da lji je Lectron 56k V.90/V.92 Lucent External/RS232 dobar izbor? Ako nije koji bi ste preporucili?

hvala unapred.
 
ma sta je vama ljudi ... nase centrale su golo g.... pa i nije cudo sto nam je protok svima slab. ... ako bas hoces brz protok uzmi satelitski ili kablovski net .. verovatno ces onda imati dovoljnu brzinu protoka . ne mogu da verujem na koje gluposti vi bacate pare
 
Ja mislim da protok od 5,7-6,3 kbps sa dial-up i nije lose, zar ne?

Inace, imam najobicniji lucent 56k.

Nece ti pomoci ni jedan modem, ako si na staroj centrali, sto u prevodu znaci, budi zadovoljan sa tim sto imas, posto neko ne moze ni izdaleka da postigne tu brzinu!

Bolje cuvaj pare za nesto pametnije!
 
Ma novu centralu imam...
A nislio sam da uzmem Wireless nego burazer vec uzeo, i odem ja do njega da vidim koliko je brz, kad ono samo 14kbps (brzina downloada nravno) a uzeo je varijantu od 128kbps. Nije mnogo dobio... Pa sam sada i ja u dilemi... :roll:
 
sonne tebi nie dobro sta fali luicentu ako si slucajno naleteo na buvljaku a nisu cenu i los kvalitet tvoj problem. imam Lucent 56K jedno 6-7 godina i naravno da mu nista ne fali kupio sam tamo gde se kupuju kompjuteri, a ne na tezgi medju kupusom i paradajzom
 
NICS:
sonne tebi nie dobro sta fali luicentu ako si slucajno naleteo na buvljaku a nisu cenu i los kvalitet tvoj problem. imam Lucent 56K jedno 6-7 godina i naravno da mu nista ne fali kupio sam tamo gde se kupuju kompjuteri, a ne na tezgi medju kupusom i paradajzom
Hehehe, svi kukaju na Lucent i nikome ne valja, samo tebi dobar.
Ako si nab'o jedan primerak ne mora da znaci da su i ostali takvi.
 
Кулиража:
NICS:
sonne tebi nie dobro sta fali luicentu ako si slucajno naleteo na buvljaku a nisu cenu i los kvalitet tvoj problem. imam Lucent 56K jedno 6-7 godina i naravno da mu nista ne fali kupio sam tamo gde se kupuju kompjuteri, a ne na tezgi medju kupusom i paradajzom
Hehehe, svi kukaju na Lucent i nikome ne valja, samo tebi dobar.
Ako si nab'o jedan primerak ne mora da znaci da su i ostali takvi.

Onda racunaj i mene da sam "naleteo" na dobar primerak lucenta! :)

Slazem se sonnetom da U.S.Robotics nije los, ali stvarno sta fali Lucentu?
 
NICS:
sonne tebi nie dobro sta fali luicentu ako si slucajno naleteo na buvljaku a nisu cenu i los kvalitet tvoj problem. imam Lucent 56K jedno 6-7 godina i naravno da mu nista ne fali kupio sam tamo gde se kupuju kompjuteri, a ne na tezgi medju kupusom i paradajzom

Kroz moje ruke je proslo jedno 500 lucent modema i ja i dalje kazem da su krsh. O razlozima sam cini mi se vec nekoliko puta ovde pisao tako da se necu ponavljati. Da definitivno sam sve nabavio na pijaci (na kvantashu tamo su najjeftiniji)
Mislim da pre sedam godina kod nas nisu ni mogli da se nadju modemi od 56K a jos manje lucentovi modeli!!!
Sada jos samo jedan citat odavde sa foruma: "kada nemas sta paetno da kazes onda start>turn off>turn off your computer"
 
mozda lucent i jeste krs ali savim ok radi na nasim centralama, do nedavno sam imao pcm uredjaj i sa intelom sam se kacio na 14000 max, a sa lucentom je isao na 31000, doduse to nije ni bitno koliko pise ali otvarao je pet puta brze strane a o skidanju neceg sa neta da i nepricam. Sada imam lucenta eksternog, serijski port i fenomenalno sljaka, inace uzimao sam i od ortaka us robotic eksterni i nema nikakve razlike u protoku sem naravno sto je duplo skuplji. :wink:
 
...hajde sada da glasamo pa da vidimo da li je vise pozitivnih ili negarivnih iskustava!?
Evo bas sam krenuo da ortaku zamenim modem koji mu je crkao na lucentu karakteristican nacin!
 
Evo iskustva sa analogne centrale gde sa Lucent Agere pokazao izuzetno lose.Znam desetak ljudi koji su imali strasne probleme sa tim modemima mada na prvi pogled sve vam govori prilicno siromasna plocica to je ipak softverski modem, svi smo izmenjali modeme za motorolu,intela ili nesta drugo i problema vise nije bilo.Ali oped ali video sam doticni model kako jako dobro radi na digitalnoj centrali koja pritom i nije nesto posebno opterecena. Sta da vam kazem stvar iskustva?
 
Burazer je imao Lucent Agere...ne znam tacno koji model ali nije ni bitno toliko.. Centrala analogna. Zestoki probelm je imao kod instalacije drajvera posle svake reinstalacije OS-a. Kao, sve se lepo isnatlira ali mu javi da ce uredjaj poceti da radi nomalno posle restartovanja komp-a. Retsratuje on i nakon startovanja Windowsa iskace mu balonce sa porukom da je drajver instaliran i da ce uredjaj poceti sa normalnim radom onda kada restartuje komp... (a vec ga je restartovao.. :lol: ) ..Pa sam mu u Safe Mode-u brisao driver, instalirao ponovo i posle je bilo OK. Dakle to mu se desava posle svake reinstalacije XP-a. Brzina downloada mu je 2.2kbps (maximalna).. Mislim da je ovo dovoljno...
 
FaXcooL:
Razmisljam da zamenim modem posto trenutno imam Intel® 536EP v.92 modem i maximalni protok podataka je oko 4.71kbps .

Da lji je Lectron 56k V.90/V.92 Lucent External/RS232 dobar izbor? Ako nije koji bi ste preporucili?

hvala unapred.

Brzine o kojim pricate su za plakanje. Na starim centralama brzina ne bi smela da bude ispod 12 Kb(bita)/sec.
Sto se tice wireless-a i brzine download-a ne verujem da je rec o download-u u Kb/s vec o KB/s, a razlika u tim brzinama je 8 puta(1Bajt=8bita), pa proverite brzinu jos jednom.

Moj predlog za kupovinu je US ROBOTICS 56K HARDWARE PCI koji je oko 2 puta skuplji od Lucenta, ali neuporedivo bolji, sto ne znaci da ako je problem sa centralom da ce povecati transfer.
 

Back
Top