"SUDBINA" ČOVEKA JE DA ZNA BOGA

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.207
Čovek je pre svega duhovno biće (Duša) koje poseduje i fizičko telo dok se nalazi u ovom svetu. I njegov Kreator (Bog) je takodje duhovno biće bez oblika i forme.
U tom smislu je čovek, u prvom delu, kreiran po ugledu na Boga.
Kvaliteti Boga su ljubav, strpljenje, sveznanje, mudrost, sloboda, sveprisutnost...
Duša takodje ima sve te potencijalne kvalitete koje tek treba da realizuje u dugasčkoj seriji inkarnacionog ciklusa.
Sve te kvalitete može realizovati još u ovom životu. To je postizanje besmrtnosti, spasenja, duhovne slobode, mudrosti, ljubavi i samog Carstva nebeskog.
To je suština učenja svih minulih duhovnih velikana.

BEZ OSTRAŠĆENOSTI, ISKLJUČIVOSTI I VULGARIZMA MOLIM!
 
Čovek je pre svega duhovno biće (Duša) koje poseduje i fizičko telo dok se nalazi u ovom svetu. I njegov Kreator (Bog) je takodje duhovno biće bez oblika i forme.
U tom smislu je čovek, u prvom delu, kreiran po ugledu na Boga.
Kvaliteti Boga su ljubav, strpljenje, sveznanje, mudrost, sloboda, sveprisutnost...
Duša takodje ima sve te potencijalne kvalitete koje tek treba da realizuje u dugasčkoj seriji inkarnacionog ciklusa.
Sve te kvalitete može realizovati još u ovom životu. To je postizanje besmrtnosti, spasenja, duhovne slobode, mudrosti, ljubavi i samog Carstva nebeskog.
To je suština učenja svih minulih duhovnih velikana.

BEZ OSTRAŠĆENOSTI, ISKLJUČIVOSTI I VULGARIZMA MOLIM!

Ne zelim sada da odgovaram na pitanje. Ali nisam znao da smo po hriscanstvu u fizickom obliku samo na ovom svijetu. Po Islamu, bicemo ozivljeni na Sudnjem danu. Fizicki proces. Mislim da ce svu tu bol u Dzehenemu ljudi osjetiti kroz tijelo. U jednom hadisu se kaze (ne znam je li vjerodostojan) da ce ljudi u Dzenetu svi biti mladi. Odnosno svi ce imati po 33 godine.
Mozda je glupo da upadam sa ovim. Ali nadovezacu se kasnije na temu.
 
Nevjerovatno je u kakve sve zablude neki ljudi vjeruju.....

Kako si mogao biti stvoren tako mozes biti ozivljen. To sto postojis ne pravi ozivljenje (na Sudnjem danu) manje vjerovatnim, zar ne? Kako biljke zimi izumiru a u proljecu budu ponovo ozivljene je nekada bio fenomen. A danas je svima to skroz ok? To kako smo postali? Big Bang i onda je sve samo nastalo... Ako vjerujete da je Bog stvorio sva ziva bica, ne vidim nikakav razlog da neko ne vjeruje u prozivljenje!
 
Svako verovanje je neki vid zablude....svako sam bira svoju zabludu :D

Slažem se...ali brate mili može li i jedna jedina tema proći bez ovih islamista? Pa bre,ne možes nista od njih ni reci da te ne zaspu svojim ubjeđenjima i uvjerenjima od kojih mi se diže kosa na glavi.... Ja sam mislila da ce mo na ovoj temi pisati opusteno i uopšteno,bez vjerskih ubjeđenja,pricati kao ljudi a ne pisati o Islamskoj vjeri...gdje god kreneš oni bre....
 
Sve te kvalitete može realizovati još u ovom životu. To je postizanje besmrtnosti, spasenja, duhovne slobode, mudrosti, ljubavi i samog Carstva nebeskog.
Može! Prvo čovek mora da vaskrsne u duhu,a da bi vaskrsao u duhu mora umreti stari čovek.
Znači sve što je ljudsko i svetovno mora da umre u čoveku,tek ondak može duhovno u čoveku da vaskrsne.I to može da se postigne već u ovom životu ako je čovek predan,odlučan i jake volje.Sve ostalo dolazi sam od sebe kao što besmrtnost(ne materijalnog tela),spasenje i ostalo.Isus jasno rekao da mi ne pripadamo ovom svetu i da će nas vratiti tamo odakle smo došli,gde je i On sam i Bog.
 
Mi svi vjernici bilo muslimani ili hriscani vjerujemo u jednog te istog Boga. Samo sto je razlika izmedju nas oko isusa(isa a.s.).
Sto se tice pak pitanja, na pocetku teme, ja mogu reci zasto se moja vjera povecala. Rodjena sam kao muslimanka i nisam se nikad odrekla svoje vjere. Ima situacija u kojima se itekako vjera ojacava u covjeku i ucvrscuje ga. Nikad nisam bila u tegobi, a da se nisam obratila Bogu i da mi nije uslisao molbu. Onog casa kad vidim da su mi sva vrata pozatvorana ispred mene i da je nemoguc izlaz. Onog casa kad vidim da sam sve ucinila sto je moguce i da neznam sta cu dalje...Tad se Bogu obratim da me izvadi iz tako teske situacije. i molba mi se uslisa. Mozda je ovo za nepovjerovati, ali to je istina.
Ovo je i razlog zasto mi muslimani svugdje upadamo. Zelimo drugima dobroi. Zelimo da osjete ono sto mi osjecamo. Zelimo da nadju lijeka za svoje probleme kao sto smo mi nasli. Naredjeno nam je da budemo dobri i da dobru pozivamo.
Mi imamo zivotnih tegoba i problema kao i vi, ali jedina razlika je u tome sto u spominjanju bozijeg imena i molitve njemu, nase duse se smiruju. Osjecamo neopisivo smirenje. Nekakav neopisiv rahatluk.
Npr, visok tlak, legurise ga ucenje kurana. Ako nevjrujete isprobajte da se uvjerite. Ja sam jedne prilike bila u sali za operacije i od straha, tlak mi se povisio. A svi znamo da tlak mora biti normlan da bi operacija mogla biti izvrsena. Tad sam samo Allaha molila da me smiri i ucila kuran. Nakon 5 min. izmjerise mi tlak i rekose da je normalan. Vi mozete reci da je to bila slucajnost, ali svaki put od tad, ja sebi legurisem tlak ucenjem kurana.
I nesto je sasvim normalno da ce moja vjera u Boga i njegovu objavu biti samo jaca i jaca.
:):)
 
Mi imamo zivotnih tegoba i problema kao i vi, ali jedina razlika je u tome sto u spominjanju bozijeg imena i molitve njemu, nase duse se smiruju. Osjecamo neopisivo smirenje. Nekakav neopisiv rahatluk.
Npr, visok tlak, legurise ga ucenje kurana. Ako nevjrujete isprobajte da se uvjerite. Ja sam jedne prilike bila u sali za operacije i od straha, tlak mi se povisio. A svi znamo da tlak mora biti normlan da bi operacija mogla biti izvrsena. Tad sam samo Allaha molila da me smiri i ucila kuran. Nakon 5 min. izmjerise mi tlak i rekose da je normalan. Vi mozete reci da je to bila slucajnost, ali svaki put od tad, ja sebi legurisem tlak ucenjem kurana.
I nesto je sasvim normalno da ce moja vjera u Boga i njegovu objavu biti samo jaca i jaca.
:):)
Zašto nekom potreban kuran da bi regulisao krvni pritisak?
Ja zahvaljujuće jakoj veri u Boga ne pamtim kada sam bio kod lekara.Bez korišćenja bilo kakve knjige.
 
Slažem se...ali brate mili može li i jedna jedina tema proći bez ovih islamista? Pa bre,ne možes nista od njih ni reci da te ne zaspu svojim ubjeđenjima i uvjerenjima od kojih mi se diže kosa na glavi.... Ja sam mislila da ce mo na ovoj temi pisati opusteno i uopšteno,bez vjerskih ubjeđenja,pricati kao ljudi a ne pisati o Islamskoj vjeri...gdje god kreneš oni bre....

Pametno kazes....Sreca je plod spokojnog uma :D:ok:
 
Zašto nekom potreban kuran da bi regulisao krvni pritisak?
Ja zahvaljujuće jakoj veri u Boga ne pamtim kada sam bio kod lekara.Bez korišćenja bilo kakve knjige.

Nism razumjela pitanje. Sta hocete tacno da vam odgovorim? Prije svga moram zati kojoj vjeri pripadate, da bih znala kako da vam odgovorim.
Sami ste rekli da nepamtite kad ste bili bolesni, zahvaljujuci jakoj vjeri. Ako sam razumjela dobro, znaci da niste odavno bili bolesni, zahvaljujuci jakoj vjeri, jesam li dobro razumjela?
Bez koristenja ikakve knjige, vi ste zdravi? Jesam li razumjela tacno?
Samo mi recite kojoj vjeri pripdate, molim. Da znam kako da odgovorim
 
Kakve veze ima kojoj veri pripada? Ja verujem u Jednog a ne pripadam niti jednoj religi, organizaciji, udruzenju, osobi...
Moja Dusa, misli, osecanja, iskustva pripadaju Jednom Beskonacnom Kreatoru.
Jel to postoji neki algoritam; kako se prema nekom poneti u zavisnosti od 'vere kojoj pripada'? Neverovatno je kako se ljudi lako odijele od drugih. Naravno, sa Vise tacke gledista ovo je nemoguce, ali ljudi ce uvek naci nesto da u drugom ne vide drugog-sebe. Po tome se najbolje vidi da neko zivi u obrascu straha a ne ljubavi..
 
Kakve veze ima kojoj veri pripada? Ja verujem u Jednog a ne pripadam niti jednoj religi, organizaciji, udruzenju, osobi...
Moja Dusa, misli, osecanja, iskustva pripadaju Jednom Beskonacnom Kreatoru.
Jel to postoji neki algoritam; kako se prema nekom poneti u zavisnosti od 'vere kojoj pripada'? Neverovatno je kako se ljudi lako odijele od drugih. Naravno, sa Vise tacke gledista ovo je nemoguce, ali ljudi ce uvek naci nesto da u drugom ne vide drugog-sebe. Po tome se najbolje vidi da neko zivi u obrascu straha a ne ljubavi..

Nikakve veze nemaju tvoja predpostavljanja s onim sto sam htjela reci. Zasto si toliko nervozan? Ako je musliman, onda cu mu iznijeti ajete i hadise, a ako nije onda cu mu odgovoriti s drugog spekta iz drugog ugla i to je to. Ako nije musliman, a ja spominjem ajete, onda to izadje kao da ga ubjedjujem, provociram i sl. To je isto kao kad bi sa britancm razgovarao na turskom.
 
Nism razumjela pitanje. Sta hocete tacno da vam odgovorim? Prije svga moram zati kojoj vjeri pripadate, da bih znala kako da vam odgovorim.
Sami ste rekli da nepamtite kad ste bili bolesni, zahvaljujuci jakoj vjeri. Ako sam razumjela dobro, znaci da niste odavno bili bolesni, zahvaljujuci jakoj vjeri, jesam li dobro razumjela?
Bez koristenja ikakve knjige, vi ste zdravi? Jesam li razumjela tacno?
Samo mi recite kojoj vjeri pripdate, molim. Da znam kako da odgovorim

Pitanje bilo zašto baš jedino kuran pomaže u zdravlju? Pa sam naveo primer kako je za mene jedini isceljitelj Bog ne vezano za neku knjigu.
Ja pripadam jedino Bogu,a ne nekoj veri.Ni anđeli na nebu ne pripadaju nekoj veri,već samo Bogu.
Tačno.Odkada sam spoznao Boga,mene bolest polako napustio.Pre te spoznaje svaki mesec sam se razboljevao.A to je dokaz da je bitna vera u Boga,a ne pripadnost nekoj religiji.
Inače reči Božje vidim u mnogim svetim knjigama različitih religija,to su te reči koje su zajedničke u svim tim knjigama,i upravo su te reči koje spajaju čoveka.A ono što je različito u tim knjigama,jesu ono što razdvaja čoveka,i to smatram da nije od Boga,koliko god ljudi verovali u suprotno.
 
Poslednja izmena:
Pitanje bilo zašto baš jedino kuran pomaže u zdravlju? Pa sam naveo primer kako je za mene jedini isceljitelj Bog ne vezano za neku knjigu.
Ja pripadam jedino Bogu,a ne nekoj veri.Ni anđeli na nebu ne pripadaju nekoj veri,već samo Bogu.
Tačno.Odkada sam spoznao Boga,mene bolest polako napustio.Pre te spoznaje svaki mesec sam se razboljevao.A to je dokaz da je bitna vera u Boga,a ne pripadnost nekoj religiji.
Inače reči Božje vidim u mnogim svetim knjigama različitih religija,to su te reči koje su zajedničke u svim tim knjigama,i upravo su te reči koje spajaju čoveka.A ono što je različito u tim knjigama,jesu ono što razdvaja čoveka,i to smatram da nije od Boga,koliko god ljudi verovali u suprotno.

Pa ja nisam rekla "jedino kuan". To "jedino" nepostoji u mom textu. Zasto ucenje kurana? Zato sto je to jedna vrsta molitve Bogu. eto to je moje licno uvjerenje.
 
Čovek je pre svega duhovno biće (Duša) koje poseduje i fizičko telo dok se nalazi u ovom svetu. I njegov Kreator (Bog) je takodje duhovno biće bez oblika i forme.
U tom smislu je čovek, u prvom delu, kreiran po ugledu na Boga.
Kvaliteti Boga su ljubav, strpljenje, sveznanje, mudrost, sloboda, sveprisutnost...
Duša takodje ima sve te potencijalne kvalitete koje tek treba da realizuje u dugasčkoj seriji inkarnacionog ciklusa.
Sve te kvalitete može realizovati još u ovom životu. To je postizanje besmrtnosti, spasenja, duhovne slobode, mudrosti, ljubavi i samog Carstva nebeskog.
To je suština učenja svih minulih duhovnih velikana.

BEZ OSTRAŠĆENOSTI, ISKLJUČIVOSTI I VULGARIZMA MOLIM!

следбеник који објашњава а није схватио, како то називаш?
пошто знаш квалитете бога потпиши се као бога.
ако је разум врх чему било шта друго?
 

Back
Top