Независна република Далмација

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://neodalm.blog.hr/
Put do cilja je težak, no nada umire zadnja...

Ovim putem želim ostvariti želju koju odavno sam namjeravao, a kao što sami vidite na dobrom sam putu da to učinim. Prije nego što prijeđem na stvar, želim samo reći da ne želim u ni u kakvom slučaju uvrijediti i tuđe mišljenje i tražim od vas da bar pokušate uvažiti moje. Veliki sam ljubitelj Hrvatske Domovine, mnogo sam je zavolio ali ipak mislim da ne možemo živjeti svi skupa 'pod istim krovom'. Moji ciljevi, namjere i ideje iznešene su samo kao nečije mišljenje a ne kao politička borba za odcjepljenje od drugog teritorija ili nešto tako...
Dalmacija, tisuće godina naseljavana različitim narodima, sjecište brojnih kulturno-političkih krugova, te najljepši biser u Europi, sa svojoim radom i mukom izborila se na opstanak kojeg svi danas pamtimo... Velika različitost od samih Hrvata (ne mislim da Dalmatinci nisu Hrvati), ne samo po povijesti i reljefu, već po ljudskoj osviještenosti i pripadnosti. Različita kultura, govor, dijalekti, povijest, geografske tranzicije i povezivost, jaku indvidualnost pružaju Našoj Dalmaciji.
Kao najveći biser sadašnje Hrvatske, Dalmacija se može ponositi svojim prirodnim ljepotama kao što su mora, otoci, nacionalni parkovi... no ipak se može takđer ponositi svojim višestoljećnim tradicijama poput klapa, nacionalnih plesova etc.. Jako smo gostoljubljiv narod te mislim da nismo dobro iskoristili turističke mogućnosti dalmacije zbog velikog zaduženja Hrvatske prema diplomatskim državama te zbog nesigurne neovisnosti dan-danas. Mnogo hotela nije izgrađeno, terena, javnih kupališta, niti je ministarstvo turizma uopće ulagalo u ugostiteljske objekte, zato na jedan način danas Dalmacija 'propada' otkad je povezana sa Hrvatskom. Nadam se budućoj neovisnoj državi Dalmaciji, sa naravno glavnim gradom Splitom,da bi donijela mnoge korisne stvari za naš narod 'na moru' kao što je bolji životni standard, bolje plaće, niži porezi, te otvorenje mnogih objekata za pružanje mladima bolju mogućnost zapošljavanja. Dalmacija ne bi imala duga kolikog nažalost danas RH ima, korupcije bi nestalo jer bi pravosuđe bilo samostalnije i bolje bi nadgledalo upravu u našoj budućoj državi. Grupa ADRIA koja nam zagađuje naše more potpuno bi nestala jer bi sabor donio odluku o prekidanju veze sa tom službom. Naša zemlja bi obuhvaćala sve što danas Dalmacija ima (Istra, Kvarner, S,SR, i J Dalmacija, sa svim otocima).

Zato, ostvarimo naše ciljeve, neka se budimo napokon i mi uz bolja jutra i da uživamo u našoj (nadam se) budućoj državi Dalmaciji. Nadam se da ste uz moje mišljenje i da ćete pametno odlučit jeli ovaj projekt zbilja vrijedan..
Браво Далматинац.....
Паметно пишеш....Надам се да ће ускоро доћи дан,
кад ће Далмација постати република.....Само један савет....
Припазите се мало Талијана...Доћи ће они...по своје....
:per: :per: :per:
 
To se može dogodit ako stanovnici Dalmacije imaju volju i ako neovisnost bude proglašena. I jedno i drugo nije slučaj, tako da se ovome može samo slatko nasmijati - :rotf: .

Pa evo zelje ima.

4519809573_3449334ff2_m.jpg
 

Back
Top