postdiplomske studije u USA

Upis u USA?
Zavisi od Univerziteta na koji ciljas.
Imas sajtove koji se bave time, u svakom slucaju. Ja trazila, nasla, konkurisala i usla u obzir za stipendiju od 20.000$, masters degree in computer science, koju mi dodeljuje Univerzitet.
Sustina mojih otkrica:
Treba ti dobro znanje engleskog jezika. Vecina trazi TEOFL, IELTS, dosta bodova. Ovaj Univerzitet na koji sam konkurisala, to ne trazi. Cekam da me pozovu telefonom na intervju i ako se sporazumem sa njima, prosla sam :D
Treba ti 1 ili 2 pisma preporuke od profesora kod kojih si slusala neke predmete (strucne po mogucnosti). Meni treba 1 pismo preporuke.
Treba da prevedes diplomu, spisak polozenih ispita, plan i program po kojem si slusala i polagala ispite na redovnim studijama (overen od strane sudskog prevodioca). Ja sam ove dokumente pripremila, skenirala i poslala net-om.
Prosek nije toliko bitan (meni je ispod 8, a opet sam usla u obzir za najvecu stipendiju koju nude strancima).

Imas i agencije po BG koje se bave trazenjem, povezivanjem... ali uglavnom je to bacanje para. Ja dala pare i nista. Ovo sam sama pronasla na net-u.

Ako te jos nesto zanima, samo pitaj.
Pozdrav
 
UH, zaboravih da ti kazem za stipendije.
Dele ih, samo zvoni... ali problem je sto je 95% stipendija u fazonu: 1000-5000$, a ukupni troskovi za dve godine su otprilike 20.000$-xx.xxx$, sto zavisi od Univerziteta, smera, duzine trajanja skolovanja...
Stipendije mozes dobiti od drzave u kojoj zelis skolovanje, Univerziteta, raznoraznih firmi... Ali 100% placenih troskova (smestaj+hrana+skolarina)... to nisam nasla nigde (za inostrane studente), to je uglavnom rezervisano za "domace"...

Sustina je da uopste nije komplikovano konkurisati. A iz licnog iskustva, nije tesko ni uci u izbor.

Faks mozes da upises koji hoces, kad hoces, samo ako imas para (mnogo para). Fora je pronaci stipendiju koja ce da pokrije dobar deo troskova, a za ostatak da mozemo da se snadjemo.

Ajde, jos jednom, pozdrav
A ti pitaj ako hoces jos informacija
 
cao!posto sam bas zainteresovana za konkurisanje za postdiplomske u U.S.A..,vidim pisala si o tome kako mozes sam uci u sam projekat i bez agencija koje ce ti davati upute..mozes li mi otprilike preciznije reci koje sajtove da posjetii,kako bih krenula sa prijavljivanjem,biranjem univerzitete itd..i mozes li mi reci ukratko kakvo je tvoje iskustvo sa cjelokupnim boravkom gore?bas bi mi znacile te informacije!Unaprijed puno hvala!
 
cao!posto sam bas zainteresovana za konkurisanje za postdiplomske u U.S.A..,vidim pisala si o tome kako mozes sam uci u sam projekat i bez agencija koje ce ti davati upute..mozes li mi otprilike preciznije reci koje sajtove da posjetii,kako bih krenula sa prijavljivanjem,biranjem univerzitete itd..i mozes li mi reci ukratko kakvo je tvoje iskustvo sa cjelokupnim boravkom gore?bas bi mi znacile te informacije!Unaprijed puno hvala!

Imas opsirnu temu gde govorim o mojim iskustvima: http://forum.krstarica.com/threads/68980

Da bi konkurisala na postiplomske u inostranstvu bez placanja agencije koja bi posredovala, moras sama da nadjes Univerzitete i licno ih kontaktiras. Imas razne sajtove koji pruzaju razne liste Univerziteta - to mozes koristiti da bi nasla ono sta te zanima, a takodje imas i internet pretrazivace.
Svaki Univerzitet ce imati linkove gde mozes saznati vise o procesu upisa kod njih i nacin da ih kontaktiras (e-mail ili neki online obrazac ili broj telefona...), tako da treba sama da nadjes Univerzitet, raspitas se sta treba da bi konkurisala i da sakupis i predas papire.

Agencija bi ti pomogla oko pronalazenja Univerziteta koji nudi smer koji te zanima i raspitali bi se sta ti treba oko dokumentacije. Ostalo bi morala sama uraditi svakako.
 

Back
Top