Da li smatrate da vasa muzika nije dovoljno zastupljena???

milost

Primećen član
Poruka
789
Sta mislite o muzici koja se trenutno pusta,na nasoj sceni?Da li smatrate da je mnogo bila kvalitetnija domaca muzika,tu recimo izmedju 80-90.Mislim na pevace i grupe uz koje se i dan danas kad se puste u diskotekama mladi super zabave,a to su Colic,Bajaga,Bora Corba,Crvena Jabuka itd...Takodje u ovo ukljucujem i strane grupe,kojih ima zaista kvalitetnih,i koje su zaista malo zastupljene. Kako naterati nase muzicke kuce da se vrate na klasiku,koja je po mom misljenju,mnogo bolja od danasnjih "raspevuljki"?Verujem da ovo moze da se izvede.Ako smatrate da muzika koju slusate nije dovoljno zastupljena,a voleli bi da jeste,dajte vase predloge i kritike,pa da pokusamo da kontaktiramo nase medijske i muzicke kuce.Da li cu uspeti u ovome pre svega zavisi od vas i vase podrske.Neka moto bude ista minutaza,i za ostale!!!Hvala vam unapred.Ako zelite obavestite,prijatelje o ovome forume,jer sto bude veca posecenost,veca je sansa da se uspe.Ja licno verujem da je web portal krstarice dovoljno mocan,da se izvede tako nesta!!!
 
DON:
Milost,slazem se u potpunosti.Samo,ta muzika koju ti u ovom slucaju nazivas NARODNOM,nikako nije narodna,vec neki,kako ga oni zovu,urbani folk.Kad bih se ja pitao,a ne pitam se,ja bih podjednaku minutazu dao svoj muzici.Pa bi svako naso ono sto voli.Nazalost,za sad je to nemoguce.......
U pravu si da je to folk,moja greska.Potegao sam pitanje bas da vidim da li narod ima neku ideju.Nije ti los predlog sa jedakom minutazom.Nadam se da ce biti veca poseta ovoj temi,a resenje je jednostavno.Posaljem imejl,Pinku i ostalima,da posete stranicu.Narode podrzite nas,ako zelite da uspemo.Od vas zavisi.Ja cu poslati imejlove.
 
Slazem se sa minutazom. Svako treba da ima podjednaku zastupljenost u medijima. Samo je problem sto mediji tipa pink, bktv i sl. negledaju ovakve stvari i iskreno ih bas briga nego gledaju mesecni i sl. profite koje dobijaju. Narod su posteno zatrovali u proteklim godinama i danas taj narod, cast izuzetcima, najcesce nevidi dalje od svog nosa. Svakodnevnim pustanjem grand show-a i sl. emisija su to uspeli. Cisto sumnjam da bi ovo moglo da uspe, jer kao sto sam rekao te tv stanice zanima SAMO profit koji ostvaruju, ali ja podrzavam i nadam se da ce se bar koliko toliko uraditi. Po meni mesto na kome bi trebalo da se pokusa sa tako necim je RTS, jeste znam da je los i sl. ali nemoj odmah da lupas, jer je to ipak JAVNA TV STANICA! Nju ipak mi finansiramo i na osnovu toga trebalo bi da poslusaju i NAS GLAS. Do 1999. TV NS+ (dnas je to TV NS2) je imao takvu koncepciju. Pustali su i PUNK, rock, Metal i sve vrste muzike. Nazalost sa dolaskom 24.III 1999. sve je to prekinuto. Inace PUNK su prestali da pustaju oko godinu dana ranije. Ali lepa vest je ta da se na TV NS2 I DALJE PUSTA DOBRA MUZIKA (rock i sl., nazalost nema metala ali nadajmo se u skoroj buducnosti). Inace da nezaboravim da kazem na toj TV stanici IMAS TU PODJEDNAKU MINUTAZU i nepustaju se tzv. narodnjaci sa pinka nego oni pravi narodnjaci (izvorni). Zato predlazem da malo vise gledate TV NS2 i sve te emisije o rock-u pa da im podignete gledanost a onda ce i sve ostale stanice kad vide da nekoj tamo maloj TV stanici raste gledanost pokusati da ukradu "recept", kao i svim ostalim TV stanicama iz okruzenja, jer njih ipak zanima samo gledanost i profit koji ostvaruju. Tako da nezaboravite da podrzite i te koji su sa vama!
 
milost:
DON:
Milost,slazem se u potpunosti.Samo,ta muzika koju ti u ovom slucaju nazivas NARODNOM,nikako nije narodna,vec neki,kako ga oni zovu,urbani folk.Kad bih se ja pitao,a ne pitam se,ja bih podjednaku minutazu dao svoj muzici.Pa bi svako naso ono sto voli.Nazalost,za sad je to nemoguce.......
U pravu si da je to folk,moja greska.Potegao sam pitanje bas da vidim da li narod ima neku ideju.Nije ti los predlog sa jedakom minutazom.Nadam se da ce biti veca poseta ovoj temi,a resenje je jednostavno.Posaljem imejl,Pinku i ostalima,da posete stranicu.Narode podrzite nas,ako zelite da uspemo.Od vas zavisi.Ja cu poslati imejlove.
Sve vas razumem ali mislim da ne mozes da prosvetlis nekoga ko je vec zaglibio u toj vrsti,svi se smejemo izjavi "narodnjaci su zakon" ali je to tuzna i jedina istina.
Ipak sam uz vas sta god radili po tom pitanju,dolazim ponovo.
 
neko je več davne 1986 spesnio ovo... 8)

Narodnjaci su preuzeli stvar,
znaju sistem i stvaraju dar-mar.
Rasturaju po pitanju tiraza,
sve veca je blamaza biti neko od nas.

Narodnjaci su ukrali moj bend,
narodnjaci su federalni trend
a mi smo gurnuti u ilegalu,
na kom tajnom kanalu naci bazu i spas?

O narodnjaci,
sve vam je u saci al' zasto da se baci?
Ma ostavite nesto i za nas.
Narodnjaci, braco i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!

...

O Narodnjaci...

Narodnjaci, narodnjaci, narodnjaci, narodnjaci...
 
blondi:
neko je več davne 1986 spesnio ovo... 8)

Narodnjaci su preuzeli stvar,
znaju sistem i stvaraju dar-mar.
Rasturaju po pitanju tiraza,
sve veca je blamaza biti neko od nas.

Narodnjaci su ukrali moj bend,
narodnjaci su federalni trend
a mi smo gurnuti u ilegalu,
na kom tajnom kanalu naci bazu i spas?

O narodnjaci,
sve vam je u saci al' zasto da se baci?
Ma ostavite nesto i za nas.
Narodnjaci, braco i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!

...

O Narodnjaci...

Narodnjaci, narodnjaci, narodnjaci, narodnjaci...
Blondi neverovatna si.Stvarno te obozavam.
 
blondi:
neko je več davne 1986 spesnio ovo... 8)

...

O narodnjaci,
sve vam je u saci al' zasto da se baci?
Ma ostavite nesto i za nas.
Narodnjaci, braco i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!

...

O Narodnjaci...

Narodnjaci, narodnjaci, narodnjaci, narodnjaci...
Oho vidim da to neko nama slusa Balasevica...
Pad dobro, ako slusamo njega, zasto nebi smo slusali i urban narodnjake. Na kraju krajeva, oni pustaju ono sto narod gleda i trazi( a njih niko nije tukao da ih slusaju).
U stvari ja sam na vasoj strani. Cak sam bio i za oruzani ustanak i predlagao da sve stanice unistimo i spalimo( ali su me ova NATO govna preduhitrila), tako da nam je ostalo samo da se zalimo( upravi vodovoda, udruzenju za zastitu skakavaca...)
Iskreno, mislim da ne mozemo nista da promenimo, mi smo raja, a raja se ne pita.Ostaje nam samo da ili ne gledamo TV ili gledamo ono malo sto ima( pored NS-a tu je i metropolis i 3. kanal) pa sta nam bude.
Ako je za utehu mi imamo svirke, a oni ne. :lol:
 
sluzimo narodu:
blondi:
neko je več davne 1986 spesnio ovo... 8)

...

O narodnjaci,
sve vam je u saci al' zasto da se baci?
Ma ostavite nesto i za nas.
Narodnjaci, braco i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!

...

O Narodnjaci...

Narodnjaci, narodnjaci, narodnjaci, narodnjaci...
Oho vidim da to neko nama slusa Balasevica...
Pad dobro, ako slusamo njega, zasto nebi smo slusali i urban narodnjake. Na kraju krajeva, oni pustaju ono sto narod gleda i trazi( a njih niko nije tukao da ih slusaju).
U stvari ja sam na vasoj strani. Cak sam bio i za oruzani ustanak i predlagao da sve stanice unistimo i spalimo( ali su me ova NATO govna preduhitrila), tako da nam je ostalo samo da se zalimo( upravi vodovoda, udruzenju za zastitu skakavaca...)
Iskreno, mislim da ne mozemo nista da promenimo, mi smo raja, a raja se ne pita.Ostaje nam samo da ili ne gledamo TV ili gledamo ono malo sto ima( pored NS-a tu je i metropolis i 3. kanal) pa sta nam bude.
Ako je za utehu mi imamo svirke, a oni ne. :lol:
Slazem se sa tobom.Nekazem nista protiv folka,ali smatram da ipak treba dati sansu i ostalima.
 
Ovo je tako bezveze tema. Zna se zashto je stara muzika stara. Zato shto joj je proshlo vreme. Vreme je da se da prilika nekom drugom. Ako ti se to ne svidja, slushaj svoje favorite. Imash valjda na chemu.

Ako mislish na muziku koja je trenutno dobra a nema je na televizoru... Pa tako je oduvek. Sorry. I ja bih voleo da vidim novi spot od Pig Destroyer-a na pink-u... ali... haha
 
VisionOfDisorder:
Ovo je tako bezveze tema. Zna se zashto je stara muzika stara. Zato shto joj je proshlo vreme. Vreme je da se da prilika nekom drugom. Ako ti se to ne svidja, slushaj svoje favorite. Imash valjda na chemu.

Ako mislish na muziku koja je trenutno dobra a nema je na televizoru...

Pa,da....ali,ovo sto sad vidimo na TV-u je isto,nama sad sve dodje jednako,i male su sanse da nas neko opchini necim stvarno novim.Mi i buduce generacije cemo se (ako naravno budemo imali volje za to) veseliti,teshiti ili sta vec,tim starim hitovima koji ce opstati...nekako.... :) Zar ne?
 
Moon Child:
trebalo bi vise popularisati kvalitetnu muziku, to da...
ali opet, ne mogu ja sad da ocekujem da na pinku pustaju neki underground punk ili sl. :lol:
sasvim bih bila zadovoljna kad bi mediji ignorisali turbo folk :wink:

e pa sad ne moze... ti hoces da pustaju punk, a narodnjake da ne pustaju.. ako ce za svaki pravac da imaju minutazu, onda moraju i za narodnjake, koliko god to bilo jadno za sve nas.. naravno, skoro svi bi bili zadovoljni da se narodnjaci ignorisu, ali ako trazimo ovo sto trazimo, onda ne bi smeli da izbacimo narodnjake..
 
a zasto da nas boli uvo za masu.... nek masa slusa ono sto voli, tacnije sto im je dostupno....
live and let die, rece jedan pametan cika, a ja ga vec drugi put citiram....

toj masi o kojoj govorite, nije stalo do muzike vec do lumperaja, ako cemo posteno....

naravno da bi trebalo da bude zastupljenija rock muzika nego sto jeste, (a nije ni najmanje, barem ne na televizijama sa nacionalnom frekvencijom) ali to ce kod nas tesko proci..... boli vlasnike televizija uvo za kvalitet dok god se kic i sund prodaju.....
 
Upravo tako.
i mi sada ne mozemo nauciti glupi narod da je njihova narodna muzika,obican turbo-folk koji pleni sundom i kicom.
Nije nam ni ovako lose,meni makar nije lose.Nabavljam svoju muziku sa milion razlicitih strana,nekad skupim kintu,odem u Mordor i castim sebe jednim originalom,uzivam.
Onesvestila bih se kada bi videla npr novi spot Behemotha,Aeternusa,mozda Morbid Angel na Pinku,ma daj.
Necu se vise ni truditi da objasnim narodu da slusaju kic i sund,ne vredi izgleda.
 

Back
Top