Dilema

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
Kad upalim kompjuter obavezno se prvo pojavi ekran sa american megatrend a zatim i Windows. Kako spreciti ovu iritirajucu pojavu? Samo ozbiljni odgovori. Hvala! :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Mislim da izbegavanje nije bas moguce, s obzirom da ti se tu ucitavaju hardverske komponente.

Mozes jedino brisanjem BIOS-a i postavljanjem novog, ali tu vec nisam strucan...
 
Kad upalim kompjuter obavezno se prvo pojavi ekran sa american megatrend a zatim i Windows. Kako spreciti ovu iritirajucu pojavu? Samo ozbiljni odgovori. Hvala! :mrgreen:
Не пали монитор све док се Windows не подигне, тада нећеш видети те почетне секвенце. Мислим... тражиш озбиљан одговор на неозбиљно питање!
 
Poslednja izmena:
:hahaha:Hahahaha, zamisli ovakvo pitanje: Kad upalim komp na ekranu mi se pojave neke ikonice i slika, kako sprečiti ovu iritirajuću pojavu ? :zcepanje:
Eh da, sestio sam se , još pre neki dan sam hteo da predložim moderatorima da stave lepljivu tipa: Najsmešnija pitanja i najsmešniji odgovori ili sl. Mislim da je situacija dovoljno sazrela za to, kandidata je na pretek.
 
Poslednja izmena:
Kad upalim kompjuter obavezno se prvo pojavi ekran sa american megatrend a zatim i Windows. Kako spreciti ovu iritirajucu pojavu? Samo ozbiljni odgovori. Hvala! :mrgreen:
Ja razumem Ramcox-a ,idem na megatrend i ne mogu ocima da ga gledam,kad bi mi jos iskakao na monitoru razbio bih ga:confused::hahaha: .
Taj "megatrend " sto tebi iskace je u stvari AMI (marka bios-a),zavisi koja ti je maticna ,ja imam opciju ili da ide klasicni boot screen sa crnom pozadinom i listom komponenti ili da se pojavi slika marke maticne.

Kod mene opcija za to se zove Full Sreen Logo Display a moguce i da je Quick Booting,idi disabled/enabled
 
Poslednja izmena:
Kad upalim kompjuter obavezno se prvo pojavi ekran sa american megatrend a zatim i Windows. Kako spreciti ovu iritirajucu pojavu? Samo ozbiljni odgovori. Hvala! :mrgreen:

Ovo je baš žešći problem...kad neće da se podigne sistem,kad se komp sam gasi,kad se smrzava sam od sebe sve su to sitnice u odnosu na ovu iritirajuću pojavu.Mene čak nervira i sam windows što se pojavljuje,kad bi mogao da namestim čim upalim komp da se odma pojavi winamp.
 
e ali vidi taj quick booting ako se uključi onda neće uvek usb fleške da prepozna ili butuje sa njih :think:

čekaj koja je to ploča ? tip ,marka ,ASUS , MSI ?

aha kapiram vas :hahaha:

MSI .Ma jok ,quick booting ti je u stvari kada napravi uvodan post komponenti ceka 10s da ga ti pogledas(ako hoces) ili mozes da se pritisnes esc da nastavi sa ucitavanjem windowsa. Ako ga ukljucim a iskljucim Full Sreen Logo Display onda u roku od 2s preleti preko komponenti ni ne vidi se koja je brzina cpu,ram,hard....

Full Sreen Logo Display ili boot splash screen su opcije koje njemu trebaju ,samo neka ide na disabled
 

Back
Top