Srbija mogla ali nije htela?

Bugarash

Domaćin
Banovan
Poruka
3.875
braco srbi jel moze da mi recite zasto kad je Makedonija postala drzava, srbija vodila ratove sa ostale iako znala da moze da uzme makeodniju cak i bez otpora ...


ako znamo da vardarska makeodnija je bila srpska pre stvaranje SFRJ



jel ima odgovor ?

zasto srbija ratovala na zapadu a nista ne uradila u makeodniji :confused:

to mi je vecna dilema
 
pa sto ste nam uzeli makedoniju onda?


evo zamisli samo koliko bolji odnosa bi imali ako nam vratite Bosilegrad,Dimitrovgrad,Babuscnicu -srbiaj uzela posle prvog svetskog rata
Вама неко нешто узео, а када је то па ваше тамо су све манастири које су подигли српске војводе и витезови ево ти манастир Поганово (подигао га српски властелин Костантин Дејановић у XIV веку) и манастир Темска (подигли га заједно на храму непознатог испосника Јован и Константин Дејановићи сестићи Цара Стефана Душана XIV век) долазе твоји Бугарето и само траже ракију и мед да се лече а када кренеш у разговор исту причу причају коју су чули од бугарске шовинистичке пропаганде као ту су они нешто своје имали, када им поменеш јел овај манастир пре 700 година дигао Србин јел је и овај други дигао Србин они поцрвене и сагну главу једноставно им је непријатно.
Значи српски краљеви и племство је знало шта ће бити сведоци кроз историју а то су грађевине од тврдог камена и то није само случај код српског племства, и они сведоче о култури, традицији и религији Срба на тим просторима.
 
Poslednja izmena:
braco srbi jel moze da mi recite zasto kad je Makedonija postala drzava, srbija vodila ratove sa ostale iako znala da moze da uzme makeodniju cak i bez otpora ...


ako znamo da vardarska makeodnija je bila srpska pre stvaranje SFRJ



jel ima odgovor ?

zasto srbija ratovala na zapadu a nista ne uradila u makeodniji :confused:

to mi je vecna dilema

Mi smo Makedoniju mirno napustili-opet ce se Makedonija mirnim putem integrisati sa Srbijom..
Sta je sa Bugarima-20% manje za 20 godina..

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bulgaria-demography.png
 
Daleko vise umire..
Najbolje je resenje za Vas-Ruska Gubernija..

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Bulgaria

I'm afraid you can't read graphs... The Bulgarian birth rate is growing since 2002, lad:

600px-Bulgarian_birth_rate.jpg


http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Bulgaria#Birth_rate

:ok:
 
Poslednja izmena:
:worth:
5 puta u sklop Bugarske i mi smo srbi:rotf:


jednu kartu uzeo od vreme kad francuzi su vam bili saveznika i odma francuska skola to priznaje


brate francuska ne priznaje da je kosovo u srbiji
pa ti vidi sad:hahaha:
Rumuni su sve Bugare koji su emigrirali u Rumuniju u 19 veku zvali Srbima..

The Bulgarians who migrated during the 19th century were known as sârbi (Serbians)

BULGARI SAU SARBI? Batranii din Gauriciu stiu ca primii bulgari care au venit pe aceste meleaguri s-au asezat pe un deal numit si azi Ciuminie Vra (Dealul Ciumatului). Dupa o epidemie, ei s-au mutat mai jos, intr-o zona buna pentru gradinarit, unde traiesc si azi. In vechile hrisoave, Gauriciu este amintit pentru prima oara la 18 aprilie 1533, cand Vlad Vintila intareste mai multe sate din zona. La 1817, in condicile mosiei Smardoasa, vanduta de Stolnicul Parashiv lui Crenea Popovici se vorbeste de doua sate: Smardoasa si Sarbii Otcismea (sarbii de langa cismea). In 1823, Cernea Popovici noteaza in testamentul lui ca a adus 82 de familii de sarbi si i-a asezat pe un cadru de loc din mosia Smardoasa, care se va numi Gauriciu". Deci familii de sarbi, si nu de bulgari.
 
Poslednja izmena:

Back
Top