koji distro koristite

koji distro koristite


  • Ukupno glasova
    30
  • Anketa je zatvorena .

gost 214015

Aktivan član
Poruka
1.050
pitanje jednostavno
a ako mozete da stavite koje sve distroe ste isprobali
evo ja prvi

koristim ubuntu 10.04

porobao

ubuntu 9.10
ubuntu 10.04
kubuntu 9.10
kubuntu 10.04
puppy 4.3
pclinuxos 2010 KDE
pclinuxos 2010 GNOME
archlinux
chakra
Lubuntu 10.04
mint 9
debian 5

da vas vidim
 
koristim : Kubuntu 10.04; Ubuntu 9.10 (uvek imam obe varijante na kompu :) )
koristio :cp6linux 2008
Ubuntu 8.10; 9.04;
Kubuntu 9.04; 9.10
Mint 8
isprobao: Mandrivu; Pupy linux 4.3.1 i 5.0; Debian 5; aDigital; igelle; Slakware 13.1; Xubuntu 9.10; Mythbuntu 9.10; Knopix ; Fedora 11; Ultimate edition 2.4; Backtrack 4

ako treba nekom disk sa nekim od ovih distribucija nek se javi (Beograd)
 
Pa pazi
oba sistema su izgradjena na temelju bsd-a
stim sto je arch binarna distribucija a gentoo ne

za razliku od archa gentoo se gradi skroz od nule
u archu ti je instaliran i grub i syslog-ng i kernel i shell i pacman i sve
dok u gentoo to sve sam kompajliras iz izvornog koda

gentoo se ne instalira za jedan dan
potrebne su nedelje i nedelje da se sistem dovede do savrsenstva
 
do skora ubuntu7.10 dok nije crkao hard
od pre neki dan Xubuntu 10.04LTS i radi savršeno na relativno slabijoj konfiguraciji (800/512/Gforce2/64mb)
Probao Knopix 3.nešto-davno beše a ujedno mi je i prvi Linux koji sam probao,
Probao Kubuntu 7.10 do kubuntu 9.10(orginal disk) mada mi je 9.10 na ovoj mašini mnogo "kilavio"
probane mikrodistribucije menuet,SliTaz,Xpud
a da probani i lubuntu i edubuntu
toliko valjda sam se svega setio
Pozz
 
Da ne otvaram novu temu za sitnicu , interesuje me sta mi preporucujete od distribucija za Msi 3870x2 1gb OC .Ja sam probao Ubuntu 10.10 , 11.04 i Kubuntu 10.10 sve 64b.Razmisljam o Mintu ili o Foresight da probam jer neznam koja distribucija bi odgovarala da mogu pravilno da instaliram drajvere za graficku.Ako neko od vas ima neku ideju neka predlozi, svaka pomoc je dobrodosla :mrgreen:
 
Какав си проблем имао са Убунтуом, како се он показао на твојој машини?
Шта тачно теби представља "правилно инсталирање драјвера?
 
Kad instaliram "generic"(xorg-driver) drajvere sve mi je radilo kako treba ali sistem je koristio samo pola graficke.A kada bi instalirao drajvere sa AMD sajta onda bi izgubio sve graficke efekte i dobio bi logo "unsuported hardware" i probao sam varijantu da menjam neke parametre drajvera preko terminala i to mi nije pomoglo , pa sam zbog toga postavi ovo pitanje jer koja bi distribucija mogla biti bolje drajverski podrzana od Ubuntua.Inace ako se izuzme ovaj problem sa grafikom Ubuntu je odlicno radio na mojoj masini(sve je AMD) bez ikakvih probema i bagova ako bi resio ovo oko graficke sigurno je da da bi se vratio na Ubuntu ali bez Unity varijante :D




-Naravno probao sam i tu varijantu da instaliram drajver koji mi on ponudi i isto stoji unsuported hardware dodao sam ovde da ne gomilam postove :))
 
Poslednja izmena:
А што си уопште скидао драјвере са сајта?
Јеси ли пробао преко апликације којој је функција управо то да ти предложи одговарајућ драјвер и исти једним кликом инсталираш?
 

Back
Top