Davis Cup: Hrvatska - Srbija

Ivanišević: Da sam ja na terenu, Srbi bi punili gaće!


Srpski teniser Nenad Zimonjić nedavno je rekao da ga, s obzirom na zdravstvene probleme u hrvatskoj Dejvis kup reprezentaciji, ne bi iznenadilo da za njih zaigra Goran Ivanišević. Bivši pobednik Vimbldona odgovorio je najboljem dubl igraču na svetu da bi se on smrzao kada bi ga video s druge strane mreže.

- Smrzao bi se Zimonja da me vidi s druge strane, a možda bi još neki punili gaće da sam im ja protivnik. Baš imamo problema s povređenim igračima. Da se Ljubičić, legenda, nije odazvao, ovo bi bila katastrofa za našu reprezentaciju. Svaka mu čast, a ja ću ipak samo da budem navijač protiv srpske reprezentacije, tako da nemaju čega da se plaše - kazao je uz osmeh Ivanišević, a prenosi Kurir.

Bivši hrvatski teniser istakao je da je Srbija mali favorit jer ima kompletnu reprezentaciju, ali da su mečevi u Dejvis kupu uvek bili nepredvidivi.

- Teško je to reći. Mi smo u početku bili blagi favoriti, ali onda su igrači počeli da nam otkazuju zbog povreda, tako da je sada Srbija u neznatnoj prednosti. Sva sreća što je Ljubičić odlučio da igra, ali će i s njim biti veoma teško. Tri dana traju mečevi, a kako bi se to reklo u fudbalskom ili košarkaškom žargonu, imate dužu klupu.

Bivši hrvatski teniser istakao je da sve zavisi od toga koliko će se kockati selektor Goran Prpić, odnosno ko će se prvog dana suprotstaviti srpskim igračima.

- Treba da vidimo da li će Prpa (Goran Prpić, selektor Hrvatske) da se kocka ili da ide na siguricu. Odnosno da li će na početku Dejvis kupa postaviti Ljubičića protiv Novaka i juriti 2:0 nakon prvog dana. To može da bude mač s dve oštrice. Plaši me da Ljuba može da odigra sa Đokovićem pet setova, što bi ga još više umorilo, i pitanje je da li bi bio spreman za dubl ili za poslednji dan Dejvis kupa - završio je Ivanišević.



:rotf: E ovaj Ivanisevic stvarno poludeo pod stare dane:D Pa Djokovic je mnogo kompletniji igrac od njega,svaka njemu cast na Vimbldonu,na travi je bio odlican,ali to je uglavnom zbog servisa.

Na betonu je bio prosecan igrac i uzeo bi po 2-3 gema Novaku po setu...:lol:
 
Samo da ovaj Djokovic ne krene sa prenemaganjima ako pocne da gubi od Cilica ili Ljubicica

18520097034ba0c0ded4640531110317_big.jpg
:heart::heart::heart:Nije sa prenemagao igrao je lagano i pametno ...Ivanovo sportsko i nista manje Novakovo ponasanje pokazalo je da se moze sve kad se hoce ...:super:Ajde NOLE ...:heart::heart::heart:
 

Back
Top