Izraelski "recept" za Kosovo

Poruka
3.617
Izraelski "recept" za Kosovo

Saša Rendić
ponedeljak, 05. jul 2010.

163_14mossad.gif


Munjevita akcija komandosa IDF-a na flotilu sa “humanitarnom pomoći” za Gazu, dala je do znanja sadašnjoj turskoj vladi da se vreme Osmanlija neće ponoviti, bar ne u njihovom regionu. Na žalost, Turska i Saudijska Arabija će takve stvari pokušavati u zemljama koje ne umeju da skupe noge.

Mnogi će mi ovu konstataciju zameriti, posebno oni koji proučavaju teorije zavere, ali, oprostićete, niko pametan ne obučava komandose da bi dozvolio rulji da ih štanglira. Na vreme su upozoreni, pravili su se blesavi, a kako to lepo i jednostavno reče gospodin Lazanski – Izrael je ozbiljna država!

Sećamo se kako su obaveštajci JNA snimili Špegelja, a da niko iz vojnog vrha nije prstom mrdnuo da zaustavi konvoj. Rezultat je raspad SFRJ i početak ratova.

Zatim je ista greška pravljena u Krajini, u Bosni, na kraju i na Kosmetu. Ishod takvog luksuza su stotine hiljada ljudi proteranih iz Krajine i sa Kosmeta.

Svedoci smo stalnih šikaniranja i ubijanja nevinog nealbanskog stanovništva na Kosmetu. Sada je stradao i jedan lekar, koliko vidim, divan čovek koga su svi voleli i poštovali.

Kako onda sa teroristima, imaju li efekta molbe i kuknjave Euleksu i zapadnim “prijateljima”, imaju li efekta predsednikova stalna “oštra upozorenja” uz obaveznu napomenu “da Srbija neće reagovati”?!

Evo jednog svetlog primera kako se postupa sa takvima – recept generala Dena Šamrona.

1976. godine, palestinski teroristi oteli su avion Er Fransa na liniji Atina – Pariz. Grci kao Grci, tog dana im je štrajkovalo obezbeđenje na aerodromu!:rotf:

Avion je sleteo u Ugandu, a onda su otmičari zajedno sa Idi Aminom počeli da ucenjuju Izrael, jer je u letelici bilo preko sto izraelskih državljana. Uslovi su bili krajnje neispunjivi, ali moglo im se, bili su na sigurnom. Bar su oni tako mislili.

Dok je vlada Izraela otezala pregovore, general Šamron napravio je operativni plan, riskantan i teoretski teško izvodiv. Trebalo je preleteti 5000 km, a da ne budu opaženi od radara afričkih zemalja. Dok su preletali Crveno more, bili su na visini od svega 30 metara, da ih ne bi detektovali radari Saudijske Arabije, Sudana i Egipta. Zatim je bilo potrebno odraditi akciju tako brzo i precizno, da nijedan terorista ne stigne da aktivira bombu ili detonator, a pritom paziti da ne pogode nekog od taoca koji su izmešani sa otmičarima.

Četiri Herkulesa i dva Boinga 707 poleteli su u ovu rizičnu operaciju. U njima su se našli sanitet i operaciona sala, logistika, džipovi za prevoz komandosa, džipovi sa topovima koji su imali zadatak da unište sve ugandske Mig-ove koji budu bili na aerodromu, kao i mercedes kakvim se vozi Idi Amin (nemojte me držati za reč, ali čini mi se da je bio sa šestoro vrata, identičan Titovom).

Pošto i Izraelci umeju da “srbuju”, tek su u toku leta (posle žučne rasprave na tajnom sastanku predsednika i vlade) dobili informaciju da je “operacija tanderbolt” odobrena jednoglasno. Tek onog momenta kad je avion dodirnuo pistu na Entebeu, predsednik (mislim da je tada bio Jicak Rabin) je rekao:”Obavestite naše saveznike u Parizu, Londonu i Vašingtonu da preduzimamo vojnu akciju!” Koliko se samo vodilo računa da nekim obaveštajnim kanalima informacija ne procuri.

Iznenađenje je bilo potpuno, teroristi i ugandska vojska su shvatili da su napadnuti tek kad su Izraelci uleteli u zgradu. Svi teroristi su neutralisani (bilo ih je 7), 45 ugandskih vojnika je poginulo, ne zna se koliko ih je ranjeno, a 11 Migova je uništeno. Poginula su 4 taoca, dok je 10 ranjeno, komandosi su imali jednog poginulog i 5 ranjenih. Igrom slučaja, poginuo je baš komandant operacije, pukovnik Jani Netanijahu, rođeni brat današnjeg izraelskog predsednika.

Idućeg jutra ceo svet je bio na nogama, a Izrael je trpeo baražnu paljbu sa svih strana.

Da li je ova akcija bila nelegalna? Jeste!

Da li su Izraelci pitali Amina mogu li da intervenišu? Naravno da nisu, čak su i saveznike obavestili tek kad su komandosi sleteli.

Bitno je da su taoci spašeni, a ono što je najvažnije je – Izrael je svima dao do znanja kako će u budućnosti nastupati kada neko otme njihovog sunarodnika, tako da više nikome nije palo na pamet da se igra s njima po tom pitanju.

Hoće li naša Srbija konačno pokazati da je ozbiljna država, koja ne dozvoljava da se na njenoj suverenoj i svetoj teritoriji njeni građani likvidiraju kad god se to nekome prohte?!?

Iskreno mi je žao onog mladog Francuza koji je stradao u Beogradu. Ali na Kosovu se strada iz nedelje u nedelju, iz meseca u mesec, a da nisam primetio da su naši političari organizovali protestne šetnje, proglasili dan žalosti, da ih naš narod oplakuje i saoseća kao što je saosećao sa nesrećnim Francuzom. Ima li život nekog našeg građanina svoju težinu, ili i mi to gledamo kao kolateralnu štetu?

Ako već sami sebe zamajavamo, ako nismo odvažni da preduzmemo akciju bilo kakve vrste, ako nam vojska služi isključivo u dekorativne svrhe, zašto, na primer, ne ukinemo ministarstvo vojske i generalštab?! Zašto bi plaćali eksponate? Ako je već u interesu neke druge države da oni tu sede, onda neka ih ta država vodi kući, neka im da radna mesta u svojoj armiji i neka ih plaća.

Što se tiče BIA-e, neka se ugledaju makar malo na MOSAD, umesto što se tužakaju sa Politikom. Da li postoji neki ratni zločinac ili terorista koga MOSAD nije priveo pravdi? Čak i ako ne uspeju da ga privedu, njihovi operativci odlično znaju šta im je činiti – i obično nađu način da to i učine.


http://www.nspm.rs/komentar-dana/izraelski-recept-za-kosovo.html


Izrael je ozbiljna država!
:worth::super:

Treba ovo da se pošalje predsedniku.:mrgreen:
 
Najpre, nas mentalitet nije isti kao jevrejski.
Utuvite to jednom za sva vremena.
Drugo, ne postoji profesionalac u bilo kojoj vojsci koji ima takvu kombinaciju vrhunske vojnicke obuke, patriotske i verske indoktrinacije kao izraelski komandos. Sam profesionalizam nije dovoljan.
Trece, iza njih stoji njihova drzava sa svojom jezivom vojnom moci
I konacno, imaju mocnog saveznika

Dakle, znam da volimo da se uporedujemo sa Izraelom, ali sem zelje da budemo slicni, nista drugo zajednicko nemamo, pa je takva sudbina i ovakvih patriotskih urlika
 
Mi nismo Izraelci i nazalost, nikada necemo biti kao oni. Oni malo pricaju a puno rade. Mi puno pricamo a malo radimo. Nista ne moze da se dobije besplatno, niti moze nesto da se stvori praznim pricama. Oni su napravili drzavu iz nicega, u pustinji. Mi nismo u stanju da napravimo cestitu drzavu, a imamo 1000 puta bolje uslove nego sto su ih oni imali. U prevodu MI smo problem.

Sto se tice odbrane Srba na Kosovu, KO da ih brani. Jel oni isti koji su nas branili u Krajini. Koliko ima Srba u Krajini danas? Jel tako treba da branimo sada Srbe na Kosovu? Zar nikad nista necemo nauciti?

Bolje da prvo od ostatka Srbije napravimo jaku i normalnu drzavu, jer nismo u stanju da napravimo jednu cestitu Mesnu zajednicu a mi cemo da branimo Kosovo. Obicne baljezgarije.
Treba konacno da shvatimo, da nam niko nije kriv sto smo u ovakvom sranju, osim nas samih. Sve dok to ne shvatimo, nema od normalne i jake Srbije nista.
cool_2.gif

 
Najpre, nas mentalitet nije isti kao jevrejski.
Utuvite to jednom za sva vremena.
Drugo, ne postoji profesionalac u bilo kojoj vojsci koji ima takvu kombinaciju vrhunske vojnicke obuke, patriotske i verske indoktrinacije kao izraelski komandos. Sam profesionalizam nije dovoljan.
Trece, iza njih stoji njihova drzava sa svojom jezivom vojnom moci
I konacno, imaju mocnog saveznika

Dakle, znam da volimo da se uporedujemo sa Izraelom, ali sem zelje da budemo slicni, nista drugo zajednicko nemamo, pa je takva sudbina i ovakvih patriotskih urlika

Отприлике је то тако. Док год европеизам буде државна религија у овој Србији нема 'леба од наше војске и службе безбедности. Ово болдовано је кључно. "Професионализам" је један од термина који прети да постане псовка услед његове злоупотребе од стране евроталибана. Мени већ сада када неко спомене да "војник/полицајац треба пре свега да буде професионалац" пред очима се створи командант Аушвица. И он је био "професионалац".
 
Отприлике је то тако. Док год европеизам буде државна религија у овој Србији нема 'леба од наше војске и службе безбедности. Ово болдовано је кључно. "Професионализам" је један од термина који прети да постане псовка услед његове злоупотребе од стране евроталибана. Мени већ сада када неко спомене да "војник/полицајац треба пре свега да буде професионалац" пред очима се створи командант Аушвица. И он је био "професионалац".


Mesas kajmak i naftu, ne ide to tako.
 
Mi nismo Izraelci i nazalost, nikada necemo biti kao oni. Oni malo pricaju a puno rade. Mi puno pricamo a malo radimo. Nista ne moze da se dobije besplatno, niti moze nesto da se stvori praznim pricama. Oni su napravili drzavu iz nicega, u pustinji. Mi nismo u stanju da napravimo cestitu drzavu, a imamo 1000 puta bolje uslove nego sto su ih oni imali. U prevodu MI smo problem.

Sto se tice odbrane Srba na Kosovu, KO da ih brani. Jel oni isti koji su nas branili u Krajini. Koliko ima Srba u Krajini danas? Jel tako treba da branimo sada Srbe na Kosovu? Zar nikad nista necemo nauciti?

Bolje da prvo od ostatka Srbije napravimo jaku i normalnu drzavu, jer nismo u stanju da napravimo jednu cestitu Mesnu zajednicu a mi cemo da branimo Kosovo. Obicne baljezgarije.
Treba konacno da shvatimo, da nam niko nije kriv sto smo u ovakvom sranju, osim nas samih. Sve dok to ne shvatimo, nema od normalne i jake Srbije nista.
cool_2.gif


Da krivi smo mi SRBI, sto uvek glasamo jedne te iste idiote, lopove, prevarante,..! Sve treba da pocne od politicara, pred svake izbore kruze price, o standardu, "jakoj" Srbiji, o nekakvim bajkama vezi EU, itd...Politicari treba da znaju sta je to patriotizam, sta je nacionalni interes,.. a njima su samo u pitanju pare, pare i pare, da se nagrabe sto vise para, a srpski narod ko j.ebe, kad smo glupi i naivni..*************!
 
Da krivi smo mi SRBI, sto uvek glasamo jedne te iste idiote, lopove, prevarante,..! Sve treba da pocne od politicara, pred svake izbore kruze price, o standardu, "jakoj" Srbiji, o nekakvim bajkama vezi EU, itd...Politicari treba da znaju sta je to patriotizam, sta je nacionalni interes,.. a njima su samo u pitanju pare, pare i pare, da se nagrabe sto vise para, a srpski narod ko j.ebe, kad smo glupi i naivni..*************!

Politicare bira narod.
Nisu oni pali s Jupitera
Sve i kad bi se slozili oko nacionalnog ineteresa i kad bi nam neko rekao da deset godina moramo da trpimo da bi smo posle toga postali jaki i mocni, mi to ne bi prihvatili. Odmah bi se javili oponenti tom koceptu, krenule bi svadje, nadmudrivanja, podmetanja, zavaravanja, novi i novi koncepti, laz, kradje, prevare i licni interesi
Toga u Izraelu nema.
Zapravo ima ga, ali zbog mentaliteta nikad ne moze da dostigne ni stoti deo onoga sto mi radimo od sebe samih
 
Politicare bira narod.
Nisu oni pali s Jupitera
Sve i kad bi se slozili oko nacionalnog ineteresa i kad bi nam neko rekao da deset godina moramo da trpimo da bi smo posle toga postali jaki i mocni, mi to ne bi prihvatili. Odmah bi se javili oponenti tom koceptu, krenule bi svadje, nadmudrivanja, podmetanja, zavaravanja, novi i novi koncepti, laz, kradje, prevare i licni interesi
Toga u Izraelu nema

Па сад, не бих рекао да је ова последња реченица у потпуности тачна.
 
Najpre, nas mentalitet nije isti kao jevrejski.
Utuvite to jednom za sva vremena.
Drugo, ne postoji profesionalac u bilo kojoj vojsci koji ima takvu kombinaciju vrhunske vojnicke obuke, patriotske i verske indoktrinacije kao izraelski komandos. Sam profesionalizam nije dovoljan.
Trece, iza njih stoji njihova drzava sa svojom jezivom vojnom moci
I konacno, imaju mocnog saveznika

Dakle, znam da volimo da se uporedujemo sa Izraelom, ali sem zelje da budemo slicni, nista drugo zajednicko nemamo, pa je takva sudbina i ovakvih patriotskih urlika


Srž svega napisanog je ono pocrvenelo u tvom tekstu.

To dalje znači da sama organizacija Srbije kao države ne vredi ničemu a mislim da se zna kome to može da se zahvali.
Izrael vode visoko moralni i patriotski organizovani vrlo sposobni ljudi što je sušta suprotnost ovim protuvama kod nas.

Sama organizacija države je izvedena ka jednom cilju koji ima apsolutnu podršku celokupnog stanovništva koje je vekovima vaspitavanju samo sa istim motivima i idejama i u tome je sva snaga njihove države.

Sve ono ostalo je samo rezultat tog jedinstva.

Najveći problem kod nas je postojanje malog miliona lidera i liderčića i poznato je svima odlično da je Srbija bila jedino organizovana kako treba kada je princip hijerarhije bio na zavidnom nivou.

Sve ostalo kod nas već postoji pa i veoma odlična vojna struktura koja može da bude odlična okosnica jedne zaista profesionalne vrhunski obučene armije koja bi bila pravi stub bezbednosti i slobode.

A što se tiče novca ..... pa novac se uvek nađe kada je potreban....samo treba da postoji jaka i zdrava privreda.
 
Ova tema je toliko besmislena da ne znam zašto je i pokrenuta? Za postavljača teme: Rat 99 godine je IZGUBLJEN a od tada se KFOR nalazi i kontroliše teritoriju Kosova i Metohije. Srbija nema nikakve ingerencije tamo. Ti sad predlažeš da ponovimo rat protiv NATO-a i ponovo budemo uništeni? Pametno nema šta.
 
protiv koga i cime cete vi da ratujete..

sa tadicem na vlasti srbija ne moze da pobedi ni vojsku san marina

tek kad tadica skinemosa vlasti zajedno sa ostalim izdajnicima iz demokratske stranke moze srbija pokusati da postane Izrael

jednostavno Izrael je takva drzava kakva jeste jer tamo nema izdajnika . Svi jevreji zive rade i umiru za IZRAEL

A u Srbiji Tadic i njegovi lopovi svi do jednoga rade zive i umiru za NOVAC koji obezbedjuju uzimanjem mita od neprijatelja Srbije i pljackom drzave Srbije.

Zato je Izrael tu gde jeste.

Zato smo mi tu gde jesmo.
 
Ova tema je toliko besmislena da ne znam zašto je i pokrenuta? Za postavljača teme: Rat 99 godine je IZGUBLJEN a od tada se KFOR nalazi i kontroliše teritoriju Kosova i Metohije. Srbija nema nikakve ingerencije tamo. Ti sad predlažeš da ponovimo rat protiv NATO-a i ponovo budemo uništeni? Pametno nema šta.

Vidi se da si Tadicevac.

Ni Izrael nije imao ingerencije u Ugandi pa je opet poletela ekipa komandosa pobila teroriste i oslobodila taoce.

To je sustina celog teksta. Ozbiljne drzave stite svoje interese po svaku cenu , IMALE NEMALE INGERENCIJE, a banana drzavice sa kvislinskom marionetskom llopovskom i izdajnickom vlascu kao sto je ova Tadiceva - one ne stite sopstvene gradjane CAK NI NA TERITORIJI SOPSTVENE DRZAVE
 
Mi nismo Izraelci i nazalost, nikada necemo biti kao oni. Oni malo pricaju a puno rade. Mi puno pricamo a malo radimo. Nista ne moze da se dobije besplatno, niti moze nesto da se stvori praznim pricama. Oni su napravili drzavu iz nicega, u pustinji. Mi nismo u stanju da napravimo cestitu drzavu, a imamo 1000 puta bolje uslove nego sto su ih oni imali. U prevodu MI smo problem.

Sto se tice odbrane Srba na Kosovu, KO da ih brani. Jel oni isti koji su nas branili u Krajini. Koliko ima Srba u Krajini danas? Jel tako treba da branimo sada Srbe na Kosovu? Zar nikad nista necemo nauciti?

Bolje da prvo od ostatka Srbije napravimo jaku i normalnu drzavu, jer nismo u stanju da napravimo jednu cestitu Mesnu zajednicu a mi cemo da branimo Kosovo. Obicne baljezgarije.
Treba konacno da shvatimo, da nam niko nije kriv sto smo u ovakvom sranju, osim nas samih. Sve dok to ne shvatimo, nema od normalne i jake Srbije nista.
cool_2.gif


od normalne srbije nema i nece biti nista sve dok narod ne shvati da se do dobrog zivota ne stize parazitiranjem na tudjoj grbaci, trosenjem novca i kredita iz EU , vec RADOM KRVLJU I ZNOJEM

Zato narod glasa za Tadica jer mu Tadic obecava lep zivot bez malo ili nimalo rada i truda.

I zato ova drzava propada. Zbog takvih kao sto je ovaj Machony, bex, al bundy , snosaj efendija

Ti ljudi su nosioci nase propasti nase bede i jada. Zbog njih ova drzava je na najnizim granama u celoj srpskoj istoriji.

I TI si bivsi glasac Demokratske Stranke. I ti snosis krivicu za sve sto nam se dogadja
 

Back
Top