Питбул Изуједао дечака

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.059
Strašna tragedija u Banji Koviljači

Pitbul izujedao malog Lazara!
Krvoločni pas napao Lazara Ž. (4) na plaži u Banji Koviljači i naneo mu teške povrede obraza i uha, rana na licu dečaka duga 12 santimetara

Lazar Ž. (4) iz Loznice zadobio je teške povrede lica nakon što ga je u nedelju u Banji Koviljači napao pitbul terijer! Krvoločni pas je dete ugrizao za obraz i uvo i napravio mu ranu od 12 santimetara. Dečak je posle hitne lekarske intervencije u Beogradu juče pušten kući na dalji oporavak i sada se oseća dobro.

Napad se dogodio u nedelju na „Žićinoj plaži" u Banji Koviljači gde je Lazar bio sa ocem.

a
Vlasnik psa saslušan u policiji?!
Loznička policija zna ko je vlasnik psa koji je povredio Lazara, nezvanično je juče i saslušan, ali dok je postupak u toku ne žele da saopšte ni njegove inicijale. Kažu da se „u sadejstvu sa javnim tužiocem preduzimaju radnje za utvrđivanje čigeografenjenica". Otac čuo vrisak
- Sa društvom sam bio na „Žićinoj plaži", bilo je i mnogo dece sa kojom se Lazar igrao. Kada je nešto posle 17 časova došao čovek sa dva pitbula koje je vodio na povocu deca su ustuknula, ali je on rekao da se ne plaše. Tvrdio je da su psi dobri. Seo je, a psi koji nisu imali zaštitne korpe ležali su pored njegovih nogu i bili mirni. Video sam da Lazar i jedan njegov vršnjak maze pse i da njihov vlasnik razgovara sa njima. Računao sam da je sve u redu, kada sam začuo Lazarev vrisak i video ga da trči ka meni krvavog obraza. Napad nisam video jer sam u tom trenutku bio okrenut leđima - priča Lazarev otac Rade.
On je povređenog sina odmah odvezao u loznički Zdravstveni centar „Dr Milenko Marin", odakle je dete sanitetom hitno poslato za Beograd. Rade kaže da su primljeni u Institut u Tiršovoj gde je rana zašivena, a lekari su procenili da nema potrebe za ostajanjem u bolnici, pa se Lazar u nedelju oko ponoći vratio kući u Loznicu.

Sreća u nesreći
- Na obrazu ima 12 santimetara dugačku ranu koja počinje ispod desnog oka i ide u obliku latiničnog slova V. Najdublja je na sredini obraza, dok je ušna školjka probijena sa unutrašnje strane dva santimetra. Lekari kažu da će ostati mali ožiljak tamo gde je rana najdublja, ali da se to može srediti. Lazar se istraumirao od napada, jurnjave kod lekara i ušivanja rane, ali se dobro drži. Mi kod njegovih babe i dede imamo zlatnog retrivera i Lazar zna kako da se ponaša sa psima, nikad ih neće udariti ili uraditi nešto slično. Ne damo mu da mazi pse lutalice, kao ni pse sa vlasnicima dok prvo ne pita vlasnika da li sme. Važno je da je Lazar sada dobro i da se sve na ovome završilo jer moglo je da bude mnogo gore - priča nam otac Rade, dok Lazar mirno sedi u krilu majke Kaće i žali se da ga svrbi rana.
Živanovići kažu da je policija bila na plaži, uzela izjave i zna ko je vlasnik psa koji je povredio dete. Lazar svakodnevno mora da ide na previjanje, a u petak ga čeka lekarska kontrola u Beogradu. Njegovi roditelji posle svega ističu da je u celoj priči bilo i dosta sreće, jer se napadi pitbul terijera završavaju i sa mnogo težim posledicama.



http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/124415/Pitbul+izujedao+malog+Lazara!.html

Страшно!!!
 
al pazi kad ti pitbulovi i rotvajleri ne ujedaju za ekstremitete kao ostali psi, nego po licu i napadaju uglavnom decu...

...misim...koliko god vlasnici istih potencirali kako su to psi kao i svaki drugi, kako su oni agresivni samo ako ih vlasnik takvima načini, ipak ih treba zabraniti, štaviše pobiti...
...nedo Bog da vidim da pit bul makar nasrne na dete...kera bi na licu mesta ubio a vlasnika bi pretuko, pa makar se ganjao sa ovima iz družtva za zaštitu životinja do kraja svog života...

...zna se za šta su ti psi stvoreni i tu nema razgovora dalje...
 
Poslednja izmena:
Ево овде можете прочитати како су то дивне питоме и нежне животиње!:dash::dash::dash:

Свако ко велике кучиће, да не говорим о крволочним пит буловима, не води са корпом и на поводцу требало би да заглави бајбок, због изазивања опште опасности!

Зашто у овој земљи ништа није као у свакој нормалној земљи!
 
Ker je zreo za uspavljivanje tu nema zbora. Jednom kad nagrne na coveka, zna se...
Vlasnika po dzepu + bajbok od nedelju dana. Zrtvi jedno 10000evra a drzavi 5000.
Problem solved!

prvo-ne preteruj
a drugo-da ga je stvarno pit bull napao,prvo sto posle prvog ugriza bi mu se stvorio grc,a drugo posledice bi bile mnogo katastrofalnije,tako da je istina negde izmedju....nijedan pas ne napada bez razloga,osim ako ima besnilo,a ovaj ima i vlasnika i sigurno je vakcinisan...detetu sve najbolje i da sto pre ozdravi,ali mislim da postoji i druga strana medalje
 
Ker je zreo za uspavljivanje tu nema zbora. Jednom kad nagrne na coveka, zna se...
Vlasnika po dzepu + bajbok od nedelju dana. Zrtvi jedno 10000evra a drzavi 5000.
Problem solved!

Шта бре недељу дана. Па да си носио пиштољ, а ниси га носио у складу са прописима и он случајно опали и окрзне некога, јел мислиш да би добио недељу дана бајбока, добио би батице много више, а каква је разлика између неосигуран пиштоља и крволочног пса без маске и поводца - НЕМА ЈЕ!
 
Шта бре недељу дана. Па да си носио пиштољ, а ниси га носио у складу са прописима и он случајно опали и окрзне некога, јел мислиш да би добио недељу дана бајбока, добио би батице много више, а каква је разлика између неосигуран пиштоља и крволочног пса без маске и поводца - НЕМА ЈЕ!

tačno...
 
prvo-ne preteruj
a drugo-da ga je stvarno pit bull napao,prvo sto posle prvog ugriza bi mu se stvorio grc,a drugo posledice bi bile mnogo katastrofalnije,tako da je istina negde izmedju....nijedan pas ne napada bez razloga,osim ako ima besnilo,a ovaj ima i vlasnika i sigurno je vakcinisan...detetu sve najbolje i da sto pre ozdravi,ali mislim da postoji i druga strana medalje

Због ткавих као што си ти не би требало никако кажњавати кучиће, али власнике ЖЕСТОКО! Свугде у свету мораш велике псе водити на поводцу са корпом и чистити гомна за њима, само у усраној Србији моје дете и ја треба да пређемо на другу страну улице јер наилазите ти и твој љубимац! Ма бре да ..................
 
prvo-ne preteruj
a drugo-da ga je stvarno pit bull napao,prvo sto posle prvog ugriza bi mu se stvorio grc,a drugo posledice bi bile mnogo katastrofalnije,tako da je istina negde izmedju....nijedan pas ne napada bez razloga,osim ako ima besnilo,a ovaj ima i vlasnika i sigurno je vakcinisan...detetu sve najbolje i da sto pre ozdravi,ali mislim da postoji i druga strana medalje

Ovo je glupost na kojoj stalno insistiraju ljubitelji zivotinja. VECINA pasa napada bez ikakvog razloga. U tome i jeste problem.
 
Где је сад она гомила бедника из организација за заштиту животиња да нешто каже? Где су сви ти силни душебрижници којима су пси важнији од деце?
Зашто нико не инсистира на спровођењу закона, који предвиђа да се пси обавезно шетају са повоцем и брњицом?
Јесу ли у овој земљи само људи и њихови животи јефтини, а све остало скупо?
 
prvo-ne preteruj
a drugo-da ga je stvarno pit bull napao,prvo sto posle prvog ugriza bi mu se stvorio grc,a drugo posledice bi bile mnogo katastrofalnije,tako da je istina negde izmedju....nijedan pas ne napada bez razloga,osim ako ima besnilo,a ovaj ima i vlasnika i sigurno je vakcinisan...detetu sve najbolje i da sto pre ozdravi,ali mislim da postoji i druga strana medalje

brate...aj da ne kažem da ne lupaš, al da kažem ne preteruj...
...pa ne...misim...verovatno je dete poturilo obraz da ga pit bul poljubi...:confused:

...grč ne stvara prilikom svakog ugriza pit bula...grč se stvara kad pas zagrize maksimalnom snagom, što ne mora da je slučaj i verovatno i nije slučaj...
...pas napada kada oseti slabijeg od sebe..pas znaš ima čula koja mi nemamo i oseti kada se neko njega plaši...zakon jačeg...
pas koji ima besnilo karakterističnog je izgleda, pokreta, pogleda, curi mu pljuvačka usled blokiranja centra za gutanje...baj d vej kolike su šanse da pit bul kojeg čuva neko kome on služi kao produžetak falusa, izlazi negde dalje od stana i parka gde se šetaju devojčice koje treba da vide gazdu sa tako moćnim psom...:confused:...misim...da pojednostavim...s koliko pasa pit bul ima kontakt, pa da dobije besnilo...


...znači...čitaj malo...
 
Poslednja izmena:
prvo-ne preteruj
a drugo-da ga je stvarno pit bull napao,prvo sto posle prvog ugriza bi mu se stvorio grc,a drugo posledice bi bile mnogo katastrofalnije,tako da je istina negde izmedju....nijedan pas ne napada bez razloga,osim ako ima besnilo,a ovaj ima i vlasnika i sigurno je vakcinisan...detetu sve najbolje i da sto pre ozdravi,ali mislim da postoji i druga strana medalje

Е знаш колко ме заболе она ствар за псеће разлоге!!!!
Ти под хитно треба да се јавиш у Лазе Лазаревића.
 
Ovo je glupost na kojoj stalno insistiraju ljubitelji zivotinja. VECINA pasa napada bez ikakvog razloga. U tome i jeste problem.

Ма они не капирају да ја њих скроз разумем, они воле своје љубимце и то је ок, што се мене тиче могу и да се хебу са њима ако хоће, али није нормално да ми који их не угрожавамо ни на који начин морамо да се склањамо од њих "да их не би изазвали".
 
volim i ja brate kerove...i dresiram pse...al kerove koji redovno napadaju uglavnom decu, ne da ne volim nego bi ih istrebio...

Не желим да ово буде схваћено као одбрана паса, посебно не пит-булова, али мени су власници 1000 пута одговорнији од самих паса!!!!!
 
U ovoj situaciji treba kazniti roditelja i to veoma visokom novcanom kaznom jer ako nije sazreo dovoljno da preuzme ulogu roditelja onda nije trebao da postane roditelj. Odrasla je osoba pa je tako veoma dobro poznat sa cinjenicom da je pas nepridvidiva zivotinja i da moze napasti bez razloga, a ovo narocito dolazi do izrazaja kada je u pitanju copor pasa. Odgovor vlasnika da pas nece napasti je nedovoljno dobro opravdanje jer vlasnik ne moze znati kako ce se ponasati njegov pas u situaciji kada ga dodiruje nepoznata osoba, ovakav kontakt zivotinja moze protumaciti kao napad sto se je izgleda i dogodilo u ovakvoj situaciji. Pustiti dete da se igra sa krvolocnom zivotinjom i prebacivati odgovornost sa sebe na drugog izaziva najostriju osudu. Psa treba uspavati, a vlasnika i "savesnog" roditelja ostro kazniti.
 
vlasnik psa je dužan da psa udalji od dece i da istu upozori na opasnost od toga da ih pas može napasti...svako onaj koji šeta psa bez korpe i koji dozvoli detetu ili deci da priđu psu , i te kako je odgovoran...

...e sad...da ja ne smem da pustim dete ispred zgrade zato što majmun šeta pita bez povoca...to neće da može...

...a to da mi posle tumačimo dal je dete pružilo ruku il nije, suvišno je...

...što je dozvolio deci da mu priđu i da ga dodiruju (ako su ga uopšte dodirivala)...zašto ima toliko poverenja u svog pit bul terijera...i to još bez korpe...?
 
Poslednja izmena:
vlasnik psa je dužan da psa udalji od dece i da istu upozori na opasnost od toga da ih pas može napasti...svako onaj koji šeta psa bez korpe i koji dozvoli detetu ili deci da priđu psu , i te kako je odgovoran...
Vlasnik nosi deo krivice jer nije imao adekvatnu opremu.
...e sad...da ja ne smem da pustim dete ispred zgrade zato što majmun šeta pita bez povoca...to neće da može...
Nazalost, ovo je nekultura povezana sa cinjenicom da vlasnici do sada nisu dobili ozbiljnije kazne za ovakav prestup.
...a to da mi posle tumačimo dal je dete pružilo ruku il nije, suvišno je...
Roditelj je u tekstu sam priznao da je video da dete mazi pse da je pri tome razgovarao sa vlasnikom i dobio uverenje da pas nece napasti prema tome odgovornost je podeljena. On kao odrasla osoba bi trebalo da zna kakve posledice moze da ima igra sa potencijalno veoma opasnom zivotinjom.
...što je dozvolio deci da mu priđu i da ga dodiruju (ako su ga uopšte dodirivala)...zašto ima toliko poverenja u svog pit bul terijera...i to još bez korpe...?
Verovatno ovo nije jedini slucaj kada su deca prilazila da dodirnu njegovog psa, a vlasnik je na osnovu prethodnog iskustva zakljucio da pas nije agresivan ovo naravno ne umanjuje njegovu krivicu. Zivotinjama se veoma cesto prepisuju ljudske osobine koje naravno zivotinje ne poseduju.
 
Vi ste pse samo na slikama vidjali. Nijedan pas ne ujeda bez razloga. Ne postoje krvolocne rase, to su izmislili glupi ljudi. Imam staforda, drzim ga u kuci. Moj sin je odrastao uz njega od rodjenja. Pas je trpeo bukvalno svasta.

Napali ste ovog decka bez razloga. Sigurno je da postoji druga strana price. Psa ne treba uspavati, bas kao sto se ne uspavljuju ni silovatelji ni ubice. Svako, u pomenutoj situaciji, treba da ponese svoj deo odgovornosti i treba ustanoviti sta se desilo. Pre toga ne treba osudjivati i donositi pausalne zakljucke, posebno ne ubijati.

Ovakva reagovanja su tako uobicajena za ove prostore. Sto covek manje zna o psima to je ostriji u reakciji.

Sad slobodno mozete da pocnete da pljujete po meni, ali razmislite pre nego pocnete bar deset sekundi. Pozdrav.
 

Back
Top