Problem sa glavom

giravaru

Primećen član
Poruka
533
Dobar dan svima....imam pitanje u vezi glave. Vec par puta, ali u razmacima, mi se desavalo. (kao i jutros), da se probudim iz sna i da kad hocu da pomerim glavu gore-dole, ili cak levo-desno osecam neku nesigurnost, nije prava vrtoglavica da se sve vrti oko mene ili ja oko predmeta, nego kao neko pomeranje zemlje. Kad nadjem neki polozaj koji mi odgovara a to je uglavnom da glavu ne pomeram onda je ok......cim zelim da pogledam gore ili dole....ono opet....I posle toga imam i osecaj tezine u glavi (teme i zadnji deo glave). Citala sam nesto o tim polozajnim vrtoglavicama pa se pitam jel to mozda to!?!!?!?!?

Unapred hvala!!!
 
Dobro je proveriti vratnu kičmu... Hoće to i od toga; kao neki živac je pritisnut, pa mozak prima signal kao da je u pokretu... To se meni dešava, proverila, vrat mi je u očajnom stanju, dobila vežbe, bolje mi je a i znam šta treba da uradim kad mi se to desi; mada, moram reći, od kada vežbam i nije mi se desilo.
 
Dobar dan svima....imam pitanje u vezi glave. Vec par puta, ali u razmacima, mi se desavalo. (kao i jutros), da se probudim iz sna i da kad hocu da pomerim glavu gore-dole, ili cak levo-desno osecam neku nesigurnost, nije prava vrtoglavica da se sve vrti oko mene ili ja oko predmeta, nego kao neko pomeranje zemlje. Kad nadjem neki polozaj koji mi odgovara a to je uglavnom da glavu ne pomeram onda je ok......cim zelim da pogledam gore ili dole....ono opet....I posle toga imam i osecaj tezine u glavi (teme i zadnji deo glave). Citala sam nesto o tim polozajnim vrtoglavicama pa se pitam jel to mozda to!?!!?!?!?

Unapred hvala!!!

Nisi navela koliko imaš godina.Kod starijih osoba reumatične promjene cervikalnog djela kičme mogu da utiču na cirkulaciju a. vertebralis koja prolazi kroz canalis vertebralis na poprečnim nastavcima kičmenih pršljenova i ukoliko su oni degenerativno izmjenjeni mogu da sužuju kanal i ometaju cirkulaciju i može doći do vrtoglavice, glavobolje ponekad praćene mučninom i povraćanjem.Dopler krvnih sudova glave i vrata i rtg cervikalnog djela kičme bi pomogli postavljanju dijagnoze.
Što se tiče vrtoglavice kod starijih osoba najčešći uzrok, pored navedenih, može biti Menierova bolest (Mb. Meniere), oslabljena cirkulacija u unutrašnjem uhu, što također dolazi načešće usljed aterosklerotičnih promjena, suženja arterija koje se javlja sa starošću, dok položajna vrtoglavica je načešće izazvana infekcijom n. vestibularisa u sklopu infekcije ili nakon infekcije gornjih respiratornih puteva, i može da se javi i kod mlađih osoba.
 
Nisi navela koliko imaš godina.Kod starijih osoba reumatične promjene cervikalnog djela kičme mogu da utiču na cirkulaciju a. vertebralis koja prolazi kroz canalis vertebralis na poprečnim nastavcima kičmenih pršljenova i ukoliko su oni degenerativno izmjenjeni mogu da sužuju kanal i ometaju cirkulaciju i može doći do vrtoglavice, glavobolje ponekad praćene mučninom i povraćanjem.Dopler krvnih sudova glave i vrata i rtg cervikalnog djela kičme bi pomogli postavljanju dijagnoze.
Što se tiče vrtoglavice kod starijih osoba najčešći uzrok, pored navedenih, može biti Menierova bolest (Mb. Meniere), oslabljena cirkulacija u unutrašnjem uhu, što također dolazi načešće usljed aterosklerotičnih promjena, suženja arterija koje se javlja sa starošću, dok položajna vrtoglavica je načešće izazvana infekcijom n. vestibularisa u sklopu infekcije ili nakon infekcije gornjih respiratornih puteva, i može da se javi i kod mlađih osoba.[

/QUOTE].........

.
Imam 35.....!!!!!
 

Back
Top