Када је заиста рођен Исус?

arebis777

Legenda
Poruka
50.963
Према православним канонима рођење Исусово се слави 7. јануара по Јулијанском календару, римокатоличка црква га слави по Грегоријанском 25. децембра што се поклапа са прастаром светковином Сунце Непобедно, према Мајклу Бејџенту, Ричарду Лију и Хенрију Линколну Исус је рођен у марту месецу, што је продукт њиховог дугогодишњег рада на проучавању Исусовог живота. Ову тврдњу као и многе друге до сада непознате о његовом животу изнели су у првој књизи њихове трилогије "Света крв, Свети грал". Из ове три тврдње следи логично питање, када је заиста рођен Исус?
 
Према православним канонима рођење Исусово се слави 7. јануара по Јулијанском календару, римокатоличка црква га слави по Грегоријанском 25. децембра што се поклапа са прастаром светковином Сунце Непобедно, према Мајклу Бејџенту, Ричарду Лију и Хенрију Линколну Исус је рођен у марту месецу, што је продукт њиховог дугогодишњег рада на проучавању Исусовог живота. Ову тврдњу као и многе друге до сада непознате о његовом животу изнели су у првој књизи њихове трилогије "Света крв, Свети грал". Из ове три тврдње следи логично питање, када је заиста рођен Исус?

Prvo svi hrscane slave rodjenje sina bozijeg 25 Decembra. Po Julianskom Kalendaru se slavi 25 Decembra a ne 7 Januara .:mrgreen: Od 4 veka je 25. Decembar dan slavljena rodjenje hrstovo, To se uklapa za velikim brojem bogova sunca koji se mitoloski isto radjaju 25 Decembra .Tako da je crkva taj datum uzela sto je praktican .

Drugo mi neznamo kad je hrst rodjen .Moguce i u Avgustu/. A sve naucne teorije koje kruze internetom su cista spekulacija .Ko bi zapisao kad je sin zanatlije na svet,

A kad je rodjen Isus je na kraj krajeva svejedno rodjenje se obelezava 25 .Decembra, mogo bi i bio koji drugi dan, ali to nije tradicionalno .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Према православним канонима рођење Исусово се слави 7. јануара по Јулијанском календару, римокатоличка црква га слави по Грегоријанском 25. децембра што се поклапа са прастаром светковином Сунце Непобедно, према Мајклу Бејџенту, Ричарду Лију и Хенрију Линколну Исус је рођен у марту месецу, што је продукт њиховог дугогодишњег рада на проучавању Исусовог живота. Ову тврдњу као и многе друге до сада непознате о његовом животу изнели су у првој књизи њихове трилогије "Света крв, Свети грал". Из ове три тврдње следи логично питање, када је заиста рођен Исус?

Па 25. децемра по старом Светотаком календару је Христос Бог рођен од Дјеве Богородице.А иначе је он рођен у вечности ван времено од Оца.Али нема почетка јер је рођен у вечности пре постања света.
 
Према православним канонима рођење Исусово се слави 7. јануара по Јулијанском календару, римокатоличка црква га слави по Грегоријанском 25. децембра што се поклапа са прастаром светковином Сунце Непобедно, према Мајклу Бејџенту, Ричарду Лију и Хенрију Линколну Исус је рођен у марту месецу, што је продукт њиховог дугогодишњег рада на проучавању Исусовог живота. Ову тврдњу као и многе друге до сада непознате о његовом животу изнели су у првој књизи њихове трилогије "Света крв, Свети грал". Из ове три тврдње следи логично питање, када је заиста рођен Исус?

Исправка за болдовано: према православним канонима, рођење Исусово се слави 25. децембра по јулијанском календару. :)

За историјског Исуса се не зна тачно када је рођен. Зна се да је рођен у време императора Августа, тамо негде око преласка старе ере у нову. Да ли је баш 1. године нове ере, или пар година пре или касније - не зна се засигурно, али ту негде јесте, пошто се узима да је имао 33 године када је разапет, а разапет је ту негде око 30-35. г. н.е.

Историјски, можда је Исус имао и 31 годину када је разапет, а можда и 37. Према хришћанском учењу, имао је 33.

Датум није познат. 25. децембар је прослава Сунца (зимска краткодневица) и поновног рађања Сунца и његовог повратка са југа. То је симболично у вези са Исусом, јер се у хришћанству он сматра Сунцем, а и васкрсао је након смрти, као што то чини и Сунце. Преласком на хришћанство, прослава непобедивог Сунца није забрањена, већ је на тај дан настављено слављење Исусовог рођења.

А у те дане није падало само римско слављење непобедивог Сунца. И пагански Словени и Германи су славили повраћај Сунца тад, а и многи други народи. У то време се свуда славило у те дане.

Када је тачно датумски рођен, није познато. На основу анализе Јеванђеља, процењује се да то није могло бити зими, због тога што се описује како су у то време пастири водили стоку на ноћну испашу, а зими је то немогуће. Опет, то је записано од стране Јеванђелиста који нису били очевици Исусовог рођења... а нигде не пише да је Исус сео са апостолима и причао им о магима са истока, Ироду и сл. То је написано касније и можда није ни историјски тачно.

Као Тито. Ни његов датум рођења није био историјски познат, али се водио да је рођен 25. маја и тад је народ славио његов "рођендан". :)
 
Нешто ми се тај хороскопски знак не уклапа са вођом:think:

Пази, био је ситничав, нервозан, а леп и нежног здравља, стидљив и повучен пред непознатим људима, а слободан и комуникативан у сопственом кругу... а уз то одбија да буде стварни вођа, већ одговора у параболама на свако конкретно питање (да ли се треба побунити, да ли треба платити порез Римљанима итд.). Ако није Девица, могао би да буде једино неки Рак или Риба... Јарац баш и не. :mrgreen:
 
Нешто ми се тај хороскопски знак не уклапа са вођом:think:
Хороскоп је паганска измишљотина.По њему бих ја требао да имам по 10 девојака годишње са којима сам или сам био у вези.
Господ Исус Христос је Син Божији и Бог и Он нема везе са тим стварима,као нити ко од оних који су му верни и који му служе.
Пази, био је ситничав, нервозан, а леп и нежног здравља, стидљив и повучен пред непознатим људима, а слободан и комуникативан у сопственом кругу... а уз то одбија да буде стварни вођа, већ одговора у параболама на свако конкретно питање (да ли се треба побунити, да ли треба платити порез Римљанима итд.). Ако није Девица, могао би да буде једино неки Рак или Риба... Јарац баш и не. :mrgreen:

Коликои сам ја читао Свето Писмо он је говорио пред много бројним скуповима људи од најмање 1000 особа.Стварно је невероватно шта могу да прочиам шта пишу и нагађају људи на форумима.:roll:
 
Пази, био је ситничав, нервозан, а леп и нежног здравља, стидљив и повучен пред непознатим људима, а слободан и комуникативан у сопственом кругу... а уз то одбија да буде стварни вођа, већ одговора у параболама на свако конкретно питање (да ли се треба побунити, да ли треба платити порез Римљанима итд.). Ако није Девица, могао би да буде једино неки Рак или Риба... Јарац баш и не. :mrgreen:

Рибе сигурно, јер се ера Хришћанства случајно поклопила са ером Риба после двомиленијумске ере Овна у Великој Години.

Хороскоп је паганска измишљотина.По њему бих ја требао да имам по 10 девојака годишње са којима сам или сам био у вези.
Господ Исус Христос је Син Божији и Бог и Он нема везе са тим стварима,као нити ко од оних који су му верни и који му служе.


Коликои сам ја читао Свето Писмо он је говорио пред много бројним скуповима људи од најмање 1000 особа.Стварно је невероватно шта могу да прочиам шта пишу и нагађају људи на форумима.:roll:

И све је успео да их "нахрани са две рибе"?
 
Хороскоп је паганска измишљотина.По њему бих ја требао да имам по 10 девојака годишње са којима сам или сам био у вези.
Господ Исус Христос је Син Божији и Бог и Он нема везе са тим стварима,као нити ко од оних који су му верни и који му служе.


Коликои сам ја читао Свето Писмо он је говорио пред много бројним скуповима људи од најмање 1000 особа.Стварно је невероватно шта могу да прочиам шта пишу и нагађају људи на форумима.:roll:

Ма, ти си ем зилот, ем недуховит... Објашњавати оно што сам писао би било губљење времена. :)
 
Što se istorijskog Isusa tiče, u Talmudu postoji priča o Ješui, sinu Mirijam, koja je bila udata za stolara, mada jevrejska reč koja se tu koristi za brak znači da jeste bila u legalnom braku s njim, ali nisu živeli zajedno ni imali seksualne odnose; priča dalje kaže da je Mirijam spavala sa Pandeirom, grčkim ili rimskim vojnikom, i iz te veze je rođen Ješua, "mamzer", odnosno nelegitiman potomak nastao iz preljubničke veze. Taj Ješua je, navodi se, bio jeretik koji se bavio vračanjem i zavođenjem ljudi, te je od Sanhedrina osuđen na smrt kamenovanjem i posle smrti obešen o drvo. Sad, neki smatraju da je taj Ješua upravo Isus, dok drugi smatraju da nije, jer u to vreme o kojem se priča rimski konzul koji je upravljao sanhedrinom nije imao pravo da Jevrejina osudi na smrt. Dakle, vrlo je teško govoriti o tome da li Jevreji negiraju ili ne negiraju postojanje istorijskog čoveka Isusa-Ješue.
 
Što se istorijskog Isusa tiče, u Talmudu postoji priča o Ješui, sinu Mirijam, koja je bila udata za stolara, mada jevrejska reč koja se tu koristi za brak znači da jeste bila u legalnom braku s njim, ali nisu živeli zajedno ni imali seksualne odnose; priča dalje kaže da je Mirijam spavala sa Pandeirom, grčkim ili rimskim vojnikom, i iz te veze je rođen Ješua, "mamzer", odnosno nelegitiman potomak nastao iz preljubničke veze. Taj Ješua je, navodi se, bio jeretik koji se bavio vračanjem i zavođenjem ljudi, te je od Sanhedrina osuđen na smrt kamenovanjem i posle smrti obešen o drvo. Sad, neki smatraju da je taj Ješua upravo Isus, dok drugi smatraju da nije, jer u to vreme o kojem se priča rimski konzul koji je upravljao sanhedrinom nije imao pravo da Jevrejina osudi na smrt. Dakle, vrlo je teško govoriti o tome da li Jevreji negiraju ili ne negiraju postojanje istorijskog čoveka Isusa-Ješue.

Па та хула је свима позната.:think:
 

Каже да је већини Срба и Православаца познато да су поштоваоци басни из талмуда, христомрзци, богохулници и слуге и заједничари демонима (чији је талмуд најчитаније дело међу антихришћанима).
 
Каже да је већини Срба и Православаца познато да су поштоваоци басни из талмуда, христомрзци, богохулници и слуге и заједничари демонима (чији је талмуд најчитаније дело међу антихришћанима).

Ako ti tako kažeš, mora biti da je tako.:mrgreen:
Vidi kako je lepo napolju, ladnjikavo, taman za šetnju, a i dobar fudbal večeras. odo ja napolje.:bye:
 
Каже да је већини Срба и Православаца познато да су поштоваоци басни из талмуда, христомрзци, богохулници и слуге и заједничари демонима (чији је талмуд најчитаније дело међу антихришћанима).

99,99% Срба чине они који су, по вама, комунисти (читај: атеисти), масони и сатанисти (читај: верници нехришћанских доктрина), паписти (читај: присталице меког крила у СПЦ) и јеретици (читај: присталице тврдог крила СПЦ)... тако да та "већина Срба" обухвата већину међу 50-60 људи у целој Србији.
 
99,99% Срба чине они који су, по вама, комунисти (читај: атеисти), масони и сатанисти (читај: верници нехришћанских доктрина), паписти (читај: присталице меког крила у СПЦ) и јеретици (читај: присталице тврдог крила СПЦ)... тако да та "већина Срба" обухвата већину међу 50-60 људи у целој Србији.

Већину срба чине преварени људи које је комунзам васпитао у томе да неверују у Бога.Неки малобројни су почели да траже Бога,али за текве су власти припремале деценијама сурогат за СПЦ лажну СПЦ или са друге стране протестантске,далекоисточне секте попут кришнаиста и њима сличних,па и разних будиста ислично. А ти припадаш овој групо људи која је овај сурогат већ горе помињани прихватила цркву.А ни ту се неуклапаш јер баш и неслушаш шта ти ти вукови причају већ подржаваш порочан и развратан живот.А није ни чудо кад са њих на тебе не силази благодат Светог Духа већ дух овога света.Па и нетрпељивост према истини.Занимљиво је да нас они мало ревноснији верници ове сурогат цркве немрзе већ ти и теби слични несврстани између модерног разврата и лажне побожности која влада у СПЦ.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top