da li je BEOGRAD srpski grad..???

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

Осим тврдње да у Београду живи 1/3 становништва Србије, остало потписујем.
ПС: У Београду живи око 1/5 становништва Србије.
 
Осим тврдње да у Београду живи 1/3 становништва Србије, остало потписујем.
ПС: У Београду живи око 1/5 становништва Србије.

Ne razumem sta znaci to da u Beogradu zivi 1/3 ili 1/5 stanovnista Srbije... To se misli od ukupnog broja stanovnika Srbije, ili pokusavate da kazete da je medju Beogradjanima samo 1/5 ili 1/3 Srba?
I zasto je mnogo bitno da stanovnik Srbije bude Srbin, jer u suprotnom uglavnom nis' ne valja.

Ja sam srpski patriota, koji nije Srbin....
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

a i dalje uzimaju dnevnice i putne troskove do pizdinaca.....:rtfm:
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

Beograd je ono što i treba da bude..Evropska i svetska metropola....to koliko ljudi živi u njemu i nije toliko važno...lično mislim da je važnije kakvi ljudi tu žive...A živi jedna čudna mešavina, konglomerat ljudi raznih vera i nacionalnosti...To što u njemu živi kako kažeš Pajo 90 % političara ima veze sa dve stvari..Prvo Beograd je centar Srbije i tu se nalaze sve institucije kako vlasti tako i ekonomske...Drugo, ovo mislim da ima veze sa tim palanačkim mentalitetom političara, koji se dokopaju poslaničkog ili nekog mesta u vlasti I javnim preduzećima i za 6 meseci zaborave ko su, šta su i odakle su i postanu Beooograđaani... To je ono što kvari, barem meni, sliku o Beogradu...
Ono što meni lično još smeta i bode oči je odnos ne Beograda kao grada, već beogradske klike i vlastodržaca je odnos prema ostalim delovima Srbije...Razumem ja da je da tako kažem naše ogledalo u svetu i da kad ljudi dođu u Srbiju ( barem većina njih) prvo što vide je Beograd...Ali lično mislim da se preko svake mere favorizuju ulaganja u Beogradsku infrastrukturu i sve ostalo na uštrb cele ostale Srbije...
 
Najkritičniji je takozvani "krug dvojke" jer je poznato da je najvećim delom nastanjen naslednicima hrvatskih, slovenačkih, muslimanskih i crnogorskih političara inače najvažnijih funkcionera nekadašnje SFRJ koji su dobijali masovno stanove i kuće u strogom centru grada. Inače pravi vlasnici te imovine su Srbi, Jevreji i Cincari kojima je to oteto posle 2.SR.
Vremenom to postaje pravi bastion antisrpstva i kao takav je najviše eksponiran u negativnoj propagnadi.

Netreba zaboraviti da su danas opet najviši funkcioneri DS-a baš poreklom iz tog ćumeza i da vedre i oblače Srbijom. Zato, prvoj srbskoj Vladi, koja dođe napokon posle 70 godina biće jedan od najvažnijih zadataka da to zmijsko leglo sasvim rasturi, dokazane lopove pohapsi i izvede pred sudove.

Inače, i ostali delovi grada osim Dedinja, isto tako su dosta čak previše nastanjeni stanovništvom iz nekadašnjih "bratskih republika" ali i tu se mora proveriti poreklo imovine jer se zna da je veliki deo njih dobio stanove i imovinu samo na osnovu nacionalne pripadnosti a direktno na štetu Srbije. Ljudski je da im se najpre ponudi da otkupe po tržišnoj vrednosti ......
 
Poslednja izmena:
a ti jadnicak video Kanadu i mislis da si video sve...:hahaha:

pa vido sam ja tu i tamo, malo dalje od kanade definitivno, pasos mi je pun sarenila, i to strani pasos, to jest dva komata stranih pasosa.

posle tih iskustava beograd mi dodje nekako neurotican, toksican i tezak grad a osecao sam se domacinski i u tel avivu i torontu i ovde gde sam sad.

ne trpim neurozu, malogradjanstvo, prljavstinu i te iskompleksirane dodjose od kojih se beograd sastoji u celosti skoro
 
Beograd je ono što i treba da bude..Evropska i svetska metropola....to koliko ljudi živi u njemu i nije toliko važno...lično mislim da je važnije kakvi ljudi tu žive...A živi jedna čudna mešavina, konglomerat ljudi raznih vera i nacionalnosti...To što u njemu živi kako kažeš Pajo 90 % političara ima veze sa dve stvari..Prvo Beograd je centar Srbije i tu se nalaze sve institucije kako vlasti tako i ekonomske...Drugo, ovo mislim da ima veze sa tim palanačkim mentalitetom političara, koji se dokopaju poslaničkog ili nekog mesta u vlasti I javnim preduzećima i za 6 meseci zaborave ko su, šta su i odakle su i postanu Beooograđaani... To je ono što kvari, barem meni, sliku o Beogradu...
Ono što meni lično još smeta i bode oči je odnos ne Beograda kao grada, već beogradske klike i vlastodržaca je odnos prema ostalim delovima Srbije...Razumem ja da je da tako kažem naše ogledalo u svetu i da kad ljudi dođu u Srbiju ( barem većina njih) prvo što vide je Beograd...Ali lično mislim da se preko svake mere favorizuju ulaganja u Beogradsku infrastrukturu i sve ostalo na uštrb cele ostale Srbije...


Samo o ovom boldovanom malo.

Taj deo takozvanih političara koje ti pominješ, došao je tu gde je sada isključivo zahvaljujući DS-u u dodir sa slatkim životom a poznato je kako se jedna ortodoksna seljačina ponaša kada iz opanaka uleti u krokodilsku kožu.

Njačešće su to ljudi koji nemaju ništa zajedničko sa ničim ljudskim ili poslom zbog koga su tu ali im je jedini životni cilj de se odmah i basnoslovno obogate. Takvi su u stanju da gaze preko leševa samo za šaku dolara.....
 
Poslednja izmena:
Beograd je glavni grad Republike Srbije, ne Nemacke, Islanda, Australije, razumes? Ovo je ujedno i odgovor na tvoje pitanje "Da li je Beograd srpski grad", koje je glupo do te mere da sam 3 puta razmisljao da li da napisem post.

Sto se nekih tvojih licnih politickih preferencija tice, pa aktuelnu vlast smatras "nesrbima", samim tim Beograd - "nesrspki", dozvolices da ti kazem da je sve to u tvojoj glavi, kao proizvod izopacenog i nezdravog nacina rezonovanja stvari.
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

Pajo, ta dilema da li je Beograd "dovoljno srpski" je nametnuta od ZADNJIH IZBEGLICA iz Krajine i Bosne.

Izbeglice su te koje su, NAVIKNUTE NA VELIKE PRIVILEGIJE KOJE SU IMALE U HRVATSKOJ, a koje im je Tito potpuno nezasluzeno dao zbog navodnog ucesca u kraiskim, lickim i kozarackim brigadama, ZELE TE PRIVILEDGIJE DA ZADRZE I U SRBIJI gde su tek pristigli.

To je razlog zbog koga oni vrlo cesto i vrlo bezobrazno optuzuju Beogradjane (i Vojvodjane takodje) da nisu dovoljno Srbi, NEGO SU ONI TI SRBI, NAJBOLJI, NAJPRAVOVERNIJI I NAJKVALITETNIJI, PA BI SHODNO TOME - NJIMA U BEOGRADU TREBALO PREDATI VLAST U RUKE!

To je sustina tvrdnje koja se u zadnje vreme sve cesce provlaci, iako to ne kazu bas tako direktno, ali na to se svodi..

Sa tim treba biti VEOMA OPREZAN jer je VEOMA STETNO.
 
Samo o ovom boldovanom malo.

Taj deo takozvanih političara koje ti pominješ, došao je tu gde je sada isključivo zahvaljujući DS-u u dodir sa slatkim životom a poznato je kako se jedna ortodoksna seljačina ponaša kada iz opanaka uleti u krokodilsku kožu.

Njačešće su to ljudi koji nemaju ništa zajedničko sa ničim ljudskim ili poslom zbog koga su tu ali im je jedini životni cilj de se odmah i basnoslovno obogate.

Dolazili su i ranije raznorazni s koca i konopca što po partijskoj ( komunističkoj) liniji, što ka čuveni stručni kadar... Ne bih isključivo vezao to za DS jer to nije njihova izmišljotina....Sećam se priče od pre dvadesetak godina koja se prepričavala uz kafu nešto u fazonu šta iskoči ispod kamena u Beogradu ako ga pomeriš? Crnogorac... Lično mislim da sve ovo ima više sa mentalitetom i naravi onih pravih Beograđana koje su sve koji dođu u Beograd primali otvorenog srca...E sad što su svi ti pravi Beograđani potisnuti od ovih dođoša...to je problem...Barem ga ja tako vidim...
 
Dolazili su i ranije raznorazni s koca i konopca što po partijskoj ( komunističkoj) liniji, što ka čuveni stručni kadar... Ne bih isključivo vezao to za DS jer to nije njihova izmišljotina....Sećam se priče od pre dvadesetak godina koja se prepričavala uz kafu nešto u fazonu šta iskoči ispod kamena u Beogradu ako ga pomeriš? Crnogorac... Lično mislim da sve ovo ima više sa mentalitetom i naravi onih pravih Beograđana koje su sve koji dođu u Beograd primali otvorenog srca...E sad što su svi ti pravi Beograđani potisnuti od ovih dođoša...to je problem...Barem ga ja tako vidim...


Beograd je baš u zadnjih 10 godina najviše naseljen sa ogromnim brojem svojih najviših DS partiskih funkcionera što je svima poznato a ne samo meni. Za njima sledi ona masa naroda koju su isti ti funkcioneri raselili iz svojih kuća tako što su im uništili radna mesta uskratili normalan život i napravili čistim proleterima i beskućnicima.
 
Lično mislim da sve ovo ima više sa mentalitetom i naravi onih pravih Beograđana koje su sve koji dođu u Beograd primali otvorenog srca...E sad što su svi ti pravi Beograđani potisnuti od ovih dođoša...to je problem...Barem ga ja tako vidim...

Ovo je potpuno tacno.

Da bi se zastitili od toga, jer su NEKI (ne svi!) od izbeglica veoma perzistentni i uoprni u svojim zeljama da se odmah u Beogradu DOCEPAJU VLASTI NA RACUN SAMOPOHVALA o svom jako cistom srpskom i pravoslavnom poreklu (pre samo 20 godina su bili najveci titoisti, komunisti i ateisti), drzava Srbija MORA DONETI ZAKON da se izbeglice NE MOGU BIRATI na politicke funkcije 15-20 godina nakon sto dobiji drzavljanstvo drzave Srbije.

Kada malo NAUCE DA ZIVE u drugacijim uslovima i shvate atmosferu koja tamo vlada.

Ovo je potpuno demokratski validno i primenjuje se u mnogim zemljama da bi se izbegli slicni problemi.
 
Pajo, ta dilema da li je Beograd "dovoljno srpski" je nametnuta od ZADNJIH IZBEGLICA iz Krajine i Bosne.

Izbeglice su te koje su, NAVIKNUTE NA VELIKE PRIVILEGIJE KOJE SU IMALE U HRVATSKOJ, a koje im je Tito potpuno nezasluzeno dao zbog navodnog ucesca u kraiskim, lickim i kozarackim brigadama, ZELE TE PRIVILEDGIJE DA ZADRZE I U SRBIJI gde su tek pristigli.

To je razlog zbog koga oni vrlo cesto i vrlo bezobrazno optuzuju Beogradjane (i Vojvodjane takodje) da nisu dovoljno Srbi, NEGO SU ONI TI SRBI, NAJBOLJI, NAJPRAVOVERNIJI I NAJKVALITETNIJI, PA BI SHODNO TOME - NJIMA U BEOGRADU TREBALO PREDATI VLAST U RUKE!


To je sustina tvrdnje koja se u zadnje vreme sve cesce provlaci, iako to ne kazu bas tako direktno, ali na to se svodi..

Sa tim treba biti VEOMA OPREZAN jer je VEOMA STETNO.



Da li si ti ikada bio u Hrvatskoj pre 1990.g pa znaš kako je tamo bilo ranije ?
 
Beograd je baš u zadnjih 10 godina najviše naseljen sa ogromnim brojem svojih najviših DS partiskih funkcionera što je svima poznato a ne samo meni. Za njima sledi ona masa naroda koju su isti ti funkcioneri raselili iz svojih kuća tako što su im uništili radna mesta uskratili normalan život i napravili čistim proleterima i beskućnicima.


И ово је тачно.:ok:
 
Da li si ti ikada bio u Hrvatskoj pre 1990.g pa znaš kako je tamo bilo ranije ?

Da, monogo puta....

I TVRDIM da su Srbi (pogotovo Kraisnici) bili IZUZETNO privilegovani.

Svi su bili neki direktori, prvoborci, sefovi policija, vojna lica...

Sve ono gde se DOBIJA HLEBA BEZ MOTIKE.

Bilo ih je cak i za "izvoz" u Srbiju i Vojvodinu kao porobanih komunistickih kadrova.

U Vojvodini su od 10 direktora radnih organizacija 8 bili Srbi izvan Vojvodine ili Crnogorci.
 
Beograd je baš u zadnjih 10 godina najviše naseljen sa ogromnim brojem svojih najviših DS partiskih funkcionera što je svima poznato a ne samo meni. Za njima sledi ona masa naroda koju su isti ti funkcioneri raselili iz svojih kuća tako što su im uništili radna mesta uskratili normalan život i napravili čistim proleterima i beskućnicima.

Pa eto meni nije...zato nekažem da je tačno ni netačno...Opet ponavljam da je ovo moje mišljenje, da su najveća greška Beograda prvoborci, partijski i svi oni stručni kadrovi iz 50 i 60...godina...

Ovo je potpuno tacno.

Da bi se zastitili od toga, jer su NEKI (ne svi!) od izbeglica veoma perzistentni i uoprni u svojim zeljama da se odmah u Beogradu DOCEPAJU VLASTI NA RACUN SAMOPOHVALA o svom jako cistom srpskom i pravoslavnom poreklu (pre samo 20 godina su bili najveci titoisti, komunisti i ateisti), drzava Srbija MORA DONETI ZAKON da se izbeglice NE MOGU BIRATI na politicke funkcije 15-20 godina nakon sto dobiji drzavljanstvo drzave Srbije.

Kada malo NAUCE DA ZIVE u drugacijim uslovima i shvate atmosferu koja tamo vlada.

Ovo je potpuno demokratski validno i primenjuje se u mnogim zemljama da bi se izbegli slicni problemi.


Ovako ja te izbeglice delim u dve grupe..Oni koji su došli spašavajući živu glavu bez igde išta... I protiv takvih nemam zaista ništa...većina njih su sirotinja koja je opstajala zahvaljujući tome što nije birala posao... Druga grupa su oni koji su imali sve i sve to prodali i došli u Beograd sa besnim autima i koferima para...kupujući stanove i lokale i uz put punih usta pričali o Srbima kji su ostali da brane svoja vekovna ognjišta, koja su oni napustili bez trunke griže savesti...Takve nemogu da smislim... Neznam dal bi zabrana biranja na političke funkcije nešto bitno promenila...
 
izvinjavam se svima koji zive u beogradu a srbi su i padtriotski nastrojeni...ali zar nije cinjenica da u beogradu zivi trecina stanovnista srbije..??? ako je to tako kao i cinjenica da beograd upravlja zemljom srbijom kako po svom drustvenom tako i u politickom pogledu---te cinjenicom da u njemu zivi preko 90% politicara--i ako vidimo kako ti politicari vode politiku i ekonomiju srbije---usudjujem se konstatovati da u beogradu ima najmanje srba te da je beograd najmanje srpski grad...podsecanja radi...od 45 godine pa na ovamo se u beograd doseljavalo sa svih strana...ako je srbija nacionalna drzava---i ako se vodi iz beograda anacionalna politika...samo jedan logican odgovor postoji----u beogradu su srbi u manjini....ili se meni samo cini..??

beograd je i danas jugoslovenski grad sa dominantnim kadrovima pojedinih republika.
srbija je verovatno jedina drzava u svetu u kojoj cesto dominaciju u sistemu vlasti imaju drzavljani drugih drzava .
 

Back
Top