Fanovi

Thriller

Iskusan
Poruka
5.007
Da li ste fan nekog muzičara ili benda?
Koliko ste fan(atični)? :mrgreen: Je l' ste imali priliku da prisustvujete koncertu?
Interesuje me mentalitet fanova, kako ste postali fan itd...
 
pa nece samo majklovci dolaziti ovde...

pa vako...
moja mama je fan jos otkako je majkl pevao u J5 jer su isto godiste pa ga je jos tad zavolela.
posle sa solo karijerom da ne komentarisem. isla je na koncert u minhenu. bas je fan.
onda mene je uspavljivala pesmama poput Heal the world. sa 6 godina sam vec postala mali fan. :lol:
sa 9 sam se malo uozbiljila pa sam pocela da skupljam postere,clanke i ostalo. sam sa fanatik koji ne moze da zamisli dan bez neke pesme MJ. naravno bilo je i zasicenja ali retko.
nisam imala priliku da prisustvujem koncertu. :( trebalo je da me vode na This is it ali dogodio se 25 juni....:(
 
Kada bi neko sa strane gledao mislio bi da za Madonnu nikad cula nisam. Nemam njene postere, fotografije, ne skupljem clanke, nemam nikakve majice, cak ni ne brljam po internetu za istima - tu i tamo pogledam zvanicni sajt i malo proguglam po fotkama da vidim da li ima necega zanimljivog. ALI.... Znam napamet veliku vecinu tekstova njenih pesama, albume, koja pesma je na kom albumu, filmove i serije u kojima se pojavljivala, turneje (e to skidam sa neta), htela ja da idem i na koncert u CG ali kada je potvrdjeno da dolazi u Bg odustala i naravno bila na koncertu i to ispred bine (ni jedna druga opcija nije dolazila u obzir). Postujem je i iskreno joj se divim na snazi, umecu i hrabrosti koju ima.

Sa Nik Kejvom ista stvar.
 
Kada bi neko sa strane gledao mislio bi da za Madonnu nikad cula nisam. Nemam njene postere, fotografije, ne skupljem clanke, nemam nikakve majice, cak ni ne brljam po internetu za istima - tu i tamo pogledam zvanicni sajt i malo proguglam po fotkama da vidim da li ima necega zanimljivog. ALI.... Znam napamet veliku vecinu tekstova njenih pesama, albume, koja pesma je na kom albumu, filmove i serije u kojima se pojavljivala, turneje (e to skidam sa neta), htela ja da idem i na koncert u CG ali kada je potvrdjeno da dolazi u Bg odustala i naravno bila na koncertu i to ispred bine (ni jedna druga opcija nije dolazila u obzir). Postujem je i iskreno joj se divim na snazi, umecu i hrabrosti koju ima.

Sa Nik Kejvom ista stvar.

Posteri i ostalo i nisu poenta "fanovanja", poštovanja nečijeg rada, nemam ni ja ništa opipljivo od MJ-a.
Niti mislim da ima neke veza sa adolescensijom i da se "prerasta".
 
Bio sam vatreni fan jednog muzicara u toku rane adolescencije, vise ne...
(sada sam samo postovalac :D)
Majklovci, proci ce vas ta faza, nemate brige :)

Hahha, a sta ces reci ljudima koji imaju 30, 40, 50 godina i jos uvek su obozavaoci? :mrgreen: Ima ih koliko hoces koji su njegovo godiste, cak dve zene poznajem licno.
 
Poslednja izmena:
Posteri i ostalo i nisu poenta "fanovanja", poštovanja nečijeg rada, nemam ni ja ništa opipljivo od MJ-a.
Niti mislim da ima neke veza sa adolescensijom i da se "prerasta".

Upravo tako. :ok:
Da se vratim na temu: Volim Dikensa :heart:, Dostojevskog, Vincenta van Gogha, Monea (nisu muzicari, ali morala sam), Debisija, Cajkovskog, Stivija Vondera, Marvin Geya, Majkla :heart:. ..Kad sam bila mladja bili su mi simpaticni Fredi Princ Dzunior i Sandra Bulok. :mrgreen::heart:
 
Poslednja izmena:
Zavisi sta podrazumevate pod "biti fan".
Fan je skracenica od fanatik, ako niste znali, i po mom misljenju jeste nesto sto je usko povezano za ranom mladoscu, tj pubertetom.
Druga stvar je voleti i postovati necije pesme, slike, umetnost uopste...

Psihologija dosta obradjuje identifikaciju, kao odbrambeni mehanizam koji predstavlja poistovecivanje sa nekom osobom ili grupom (ne mislim na muzicke grupe, jelte xD).
Pa tako ima mnogo ljudi koji nakon puberteta dozivljavaju uspehe nekog svog idola, ciji su fan, ili cak sportskog kluba (cest slucaj kod nas), kao sopstvene uspehe.
Najcesce usled nedostizanja samoaktuelizacije sopstvene licnosti.
To, dakle, zalazi u patologiju, ali je sasvim cest slucaj u godinama adolescencije.

Druga stvar je, da jos jednom razgranicim, voleti i postovati nekog umetnika/grupu/klub itd ;)
 
Da li ste fan nekog muzičara ili benda?
Koliko ste fan(atični)? :mrgreen: Je l' ste imali priliku da prisustvujete koncertu?
Interesuje me mentalitet fanova, kako ste postali fan itd...

Prvo gde si sta ima ?:mrgreen:

Ako biti neciji fan podrazumeva da upijam sve sto on radi , kako se oblaci ,da za mene postoji samo ono sto ta zvezda stvara , da svuda branim i svadjam se zbog te licnosti .......onda ja sigurno ne spadam u grupu fanatika :)

Ali cinjenica je da mora da mi se svidja i kao interpretator i kao licnost da bih nekoga mogla da izdvojim kao omiljenog....
Ono kao "Briga me kakva je ko osoba i kakav joj je privatan zivot , bitna mi je samo muzika" -kod mene ne vazi . Jer primera radi ako je neki muzicar ubica ili siledzija svakako da ce da mi se zgadi i da necu vise moci da ga slusam pa ne znam koliko da sam ga gotivila u profesionalnom smislu .... zato ne mogu da izdvojim pravac muzike koja me pokrece (npr. rok -jer ne mogu da gotivim sve rokere naravno) jer ili mi se svidja interpretator ili ne a to cesto nema veze sa muzikom

Evo to ti je moj mentalitet :)

A "fan" valjda postajes kada se relaksiras , kada te pokrece , motivise ...... kada podrzavas ono sto taj muzicar prezentuje
 
Zavisi sta podrazumevate pod "biti fan".
Fan je skracenica od fanatik, ako niste znali, i po mom misljenju jeste nesto sto je usko povezano za ranom mladoscu, tj pubertetom.
Druga stvar je voleti i postovati necije pesme, slike, umetnost uopste...

Psihologija dosta obradjuje identifikaciju, kao odbrambeni mehanizam koji predstavlja poistovecivanje sa nekom osobom ili grupom (ne mislim na muzicke grupe, jelte xD).
Pa tako ima mnogo ljudi koji nakon puberteta dozivljavaju uspehe nekog svog idola, ciji su fan, ili cak sportskog kluba (cest slucaj kod nas), kao sopstvene uspehe.
Najcesce usled nedostizanja samoaktuelizacije sopstvene licnosti.
To, dakle, zalazi u patologiju, ali je sasvim cest slucaj u godinama adolescencije.

Druga stvar je, da jos jednom razgranicim, voleti i postovati nekog umetnika/grupu/klub itd ;)

hahaha, vidi se k'o je učio Rotovu knjigu :heart:

bejah fan, al' sam onda napunila 16 :mrgreen:
 
Prvo gde si sta ima ?:mrgreen:

Ako biti neciji fan podrazumeva da upijam sve sto on radi , kako se oblaci ,da za mene postoji samo ono sto ta zvezda stvara , da svuda branim i svadjam se zbog te licnosti .......onda ja sigurno ne spadam u grupu fanatika :)

Ali cinjenica je da mora da mi se svidja i kao interpretator i kao licnost da bih nekoga mogla da izdvojim kao omiljenog....
Ono kao "Briga me kakva je ko osoba i kakav joj je privatan zivot , bitna mi je samo muzika" -kod mene ne vazi . Jer primera radi ako je neki muzicar ubica ili siledzija svakako da ce da mi se zgadi i da necu vise moci da ga slusam pa ne znam koliko da sam ga gotivila u profesionalnom smislu .... zato ne mogu da izdvojim pravac muzike koja me pokrece (npr. rok -jer ne mogu da gotivim sve rokere naravno) jer ili mi se svidja interpretator ili ne a to cesto nema veze sa muzikom

Evo to ti je moj mentalitet :)

A "fan" valjda postajes kada se relaksiras , kada te pokrece , motivise ...... kada podrzavas ono sto taj muzicar prezentuje

To ćemo preko PP. :mrgreen:
A što se teme tiče, ja baš mislim da ti spadaš u prave fanove. Ne fanatike. ;)
Mislim da si pravi Majklov i Madonin fan.
Voliš skoro cele diskografije, pratiš njihove karijere duži niz godina, znaš puno o njihovim životima i ostalo.

Fanatici su imitatori, grupie devojke... :mrgreen:

I sve mi se nešto čini da većina vas na fanovanje gleda kao na prolaznu stvar, deo odrastanja, tinejdžerskog doba.
Lepo rekoše ljudi da ima fanova (mislim na poštovaoce, ne na fanatike) i u 30-im, 40-im, 50-im...

Ja ne mislim da su fanovi deca koja skupljaju članke iz časopisa, lepe postere, čitaju tračeve i slično.
Ako ti voliš nečiju celu diskografiju i ako bi bez razmišljanja otišao na nečiji koncert, fan si! Pa bilo da imaš 15 ili 50. :cool:

(Nije sve odgovor tebi, odgovario sam i ostalima.)
 

Back
Top