Za hranjenje uličnih mačaka kazna 300-500€ . Opa bato ...

Демократија, бато.
Немају паре, а тиме инспиришу околне безгаћане за сличне акције, само што код нас тренутно тако нешто да донесу било би претерано.
Уосталом, шта ти имаш да храниш мачку на улици и да се љубиш у колима? :lol:
Од јесени нас код нас креће комунална полиција, а и то ће бити интересантно.
 
Kod nas u garažama dve babe hrane mačke. Nekoliko puta sam ih zamolio da to ne rade, ili bar da rade negde malo dalje. One ni da čuju, samo vrte u krug kako vole jadne životinje. Ja im kažem da to nije ljubav, neka ih uzmu u stan i tamo drže... e, to neće da čuju. Lakše je ovako, izneseš hranu i odeš i misliš da si dobročinitelj. Onda im pokažem na moj auto, a po njemu stotine otisaka mačijih šapa, blato i prljavština. Pa im pokažem mesto gde su donele hranu, prljavo puno praznih plastičnih kutija koje ne odnose, smrdi. Pa im pokažem komšijin crni auto, koji je pun sitnih ogrebotina od kandži. A onda ih pitam, ako toliko vole te mačke, kad su ih polsednji put vakcinisali i prskali protiv buva? kažu - pa nisu to njihove mačke.
Da, ja jesam da se zakonom sankcioniše hranjenje uličnih životinja, pasa, mačaka, golubova...
 
A zašto ne nahraniti gladnu životinju?

Ako je gladna, verovatno nije u svojoj prirodnoj sredini. Da jeste, sama bi sebi obezbedila hranu.
Sa druge strane, takve mačke su stalni izvor zaraze (buve koje prenose zarazu). Golubovi prljaju strašno, u letnjim danima ih je na desetine mrtvih po trotoarima i ulicama, psi (mogu da) napadaju ljude... ima puno razloga za to. Ko voli životinje, uzeće neku kod sebe i obezbediti joj sve potrebno.
 
Nemam nista protiv da neko usvoji napusteno amce, kuce i sl. i preuzme brigu o zivotinji... Ali hranjenje po parkovima... ja bih te kazne i kod nas uveo.

Pa pre bi nahranio macku u parku nego dao nekom smrdljivom klosaru ili prosjaku koji ce to da potrosi na alkohol. Neka prvo zabrane davanje para njima i neka kaznjavaju svakog ko im da ( cak i neka postoji zatvorska kazna ) pa tek onda mogu da prihvatim ovo za zivotinje ( naravno sve ovo se odnosi na nasu zemlju ).
 
Ako je gladna, verovatno nije u svojoj prirodnoj sredini. Da jeste, sama bi sebi obezbedila hranu.
Sa druge strane, takve mačke su stalni izvor zaraze (buve koje prenose zarazu). Golubovi prljaju strašno, u letnjim danima ih je na desetine mrtvih po trotoarima i ulicama, psi (mogu da) napadaju ljude... ima puno razloga za to. Ko voli životinje, uzeće neku kod sebe i obezbediti joj sve potrebno.

Da li se to odnosi i na prosjake? Mislim i oni idi i mole, tj traze na veoma fin i kulturan nacin ( bio sam sarkastican ako nisi ukapirao ). Ipak su i oni prenosnici zaraza, ne kupaju se ( macke barem vode higijenu ), pisaju i *****ju po ulicama ( Jesi li ikada video na sta lici stanica u NS-u? ), kradu, a tek kako smrde kada dodje leto... uh, ja bi kaznjavao sve one koji im daju novac, cak bi im i ruke sekao...

Macke su inace daleko manji prenosnici zaraza nego golubovi ( ako to nisi znao ). Jako mali broj pasa lutalica je agresivan, cak manji od broja prosjaka koji ce te opeljesiti u busi, oteti mobilni ili nekoj devojci tasnu...

Eto, ko voli ljude uzece jednog malo ubogog prosjaka i usvojice ga...
 
А ко ће Циганима забранити да терају кола са коњском запрегом у сред центра Београда?
Законом је забрањено коришћење кола са коњском запрегом на територији града Београда још из шездесетих година овог века.
Питање би требало преформулисати у "А ко ће да спроводи закон у овој земљи? Било који закон.."
 
Da li se to odnosi i na prosjake? Mislim i oni idi i mole, tj traze na veoma fin i kulturan nacin ( bio sam sarkastican ako nisi ukapirao ). Ipak su i oni prenosnici zaraza, ne kupaju se ( macke barem vode higijenu ), pisaju i *****ju po ulicama ( Jesi li ikada video na sta lici stanica u NS-u? ), kradu, a tek kako smrde kada dodje leto... uh, ja bi kaznjavao sve one koji im daju novac, cak bi im i ruke sekao...

Macke su inace daleko manji prenosnici zaraza nego golubovi ( ako to nisi znao ). Jako mali broj pasa lutalica je agresivan, cak manji od broja prosjaka koji ce te opeljesiti u busi, oteti mobilni ili nekoj devojci tasnu...

Eto, ko voli ljude uzece jednog malo ubogog prosjaka i usvojice ga...

Ja sam prema prosjacima i onim malim cigančićima veoma otvoren i jasno im dajem do znanja da me ne zanimaju. Nikad im nisam ništa dao i smatrm da nisu zaslužili da im se da. Oni nisu nemoćni, mogu da se potrude i zarade, dakle oni pomoć ne traže, traže "zaradu" bez rada. Sećam se jednom prilikom da smo ušli žena i ja u prodavnicu, a nama prišli cigančići i traže pare. Žena im dala neku siću, naravno ja se iznervirao... i onda, malo kasnije na kasi mi stojimo i kupujemo onu gadnu Frutelu, to je ono vreme snakcija i krize bilo. A na kasi pored nas ti isti cigančići kupuju Koka kolu. Ja joj lepo pokažem i pitam je da li misli da je bila humana ili nešto drugo? Imam još primera, recimo žena koja ide po groblju i prosi uz priču da je izbeglica. Mi joj ponudimo da opere i malo uredi grob, platićemo. A ona kaže. ja da ti radim? Okrene se i ode.
Ali ovo je tema o životinjama koje ljudi hrane. Ne, one su izvor zaraze. Moj pas je tri puta zakačio krpelje ispred zgrade i pored frontlajna, isključivo na mestu gde hrane mačke lutalice. Nikad ranije, niked kasnije i nigde drugo.
Što se tiče agresivnosti, više puta sam gledao kako mačke koje imaju mlade, izleću iz žbunja i kidišu na pse. Moj pas je kao mali, sa par meseci tako povređen kandžom po jeziku. Mog oca je pas lutalica ugrizao bez razloga za list, morao je na ušivanje i vakcinaciju. A nije imao mogućnost da uhvati psa i da se proveri eventulana zaraženost.
Ja sam veoma jasan po tom pitanju, životinju treba držati u kući ili stanu, redovno je vakcinisati, čistiti, hraniti i tu se završava sve. Prljanje po ulicama, garažama, haustorima... treba sankcionisati.
 
Законом је забрањено коришћење кола са коњском запрегом на територији града Београда још из шездесетих година овог века.
Питање би требало преформулисати у "А ко ће да спроводи закон у овој земљи? Било који закон.."

Ovo je suština svih naših problema. Sudska vlast, iako je poražavajuće spora, nekako i donese presudu. Problem nastaje kad treba tu presudu izvršiti, kad treba sprovesti donešeno.
 
Ali ovo je tema o životinjama koje ljudi hrane. Ne, one su izvor zaraze. Moj pas je tri puta zakačio krpelje ispred zgrade i pored frontlajna, isključivo na mestu gde hrane mačke lutalice. Nikad ranije, niked kasnije i nigde drugo.
Što se tiče agresivnosti, više puta sam gledao kako mačke koje imaju mlade, izleću iz žbunja i kidišu na pse. Moj pas je kao mali, sa par meseci tako povređen kandžom po jeziku. Mog oca je pas lutalica ugrizao bez razloga za list, morao je na ušivanje i vakcinaciju. A nije imao mogućnost da uhvati psa i da se proveri eventulana zaraženost.
Ja sam veoma jasan po tom pitanju, životinju treba držati u kući ili stanu, redovno je vakcinisati, čistiti, hraniti i tu se završava sve. Prljanje po ulicama, garažama, haustorima... treba sankcionisati.

Ako ti je pas mali ( nizak ) daleko su vece sanse da zakaci krpelje, to nema veze gde si setao psa. Mozes zakaciti kreplja i na nekoj planini gde macka nikada nije krocila. Sta mislis zasto se ne preporucuje da za 1.maj sedis na travi? Drug je zakacio krpelja u sumi npr...
Pa sve zivotinje brane mladuce, i tvoj pas bi kidisao na nepoznatu osobu da mu se ova priblizi, sto je to cudo? Da li mislis da kucni psi ne napadaju ljude?
To sto si ti jasan nema logike. Jer ja sam te pitao sta da radimo po pitanju ulicara, oni su daleko veci prenosnici bolesti. Da li znas koliko je go vance od macke a koliko od odraslog coveka?
 
Законом је забрањено коришћење кола са коњском запрегом на територији града Београда још из шездесетих година овог века.
Питање би требало преформулисати у "А ко ће да спроводи закон у овој земљи? Било који закон.."

Pitaj bilo kod saobracajca u cemu je problem. Evo ja cu ti reci sta sam ja dobio kao odgovor. 99% tih koje zaustave nemaju dokumenta kod sebe pa nikako nisu u mogucnosti da im napisu kaznu a policija nema mogucnosti gde da drzi konja, tj nepostoji predvidjen prostor za tako nesto.
 
Ako ti je pas mali ( nizak ) daleko su vece sanse da zakaci krpelje, to nema veze gde si setao psa. Mozes zakaciti kreplja i na nekoj planini gde macka nikada nije krocila. Sta mislis zasto se ne preporucuje da za 1.maj sedis na travi? Drug je zakacio krpelja u sumi npr...
Pa sve zivotinje brane mladuce, i tvoj pas bi kidisao na nepoznatu osobu da mu se ova priblizi, sto je to cudo? Da li mislis da kucni psi ne napadaju ljude?
To sto si ti jasan nema logike. Jer ja sam te pitao sta da radimo po pitanju ulicara, oni su daleko veci prenosnici bolesti. Da li znas koliko je go vance od macke a koliko od odraslog coveka?

Ne mora samo nizak ps da zakači krpelja, ima njih i po grmlju i drveću. Ali krpelji koji su u šumama, najčešće nemaju u sebi nosioce bolesti, dok to nije slučaj sa mačakama po ulicama. Ovo pišem iz iskustva.
Kako da životinja u dvorištu kuće ili stanu brani svoje mlade od mene ili mog/tvog psa? Ako je u stanu, tu su i mladunci zaštićeni. Kad su napolju, bez kontorle ljudi, životinja se ponaša instiktivno i napada sve koji joj se učine kao pretnja. U tome je suština, nema odogovornosti za takav napad onih koji hrane lutalice.
Mislim da go vanca nisu glavni problem, niti životinja ni ljudi uličara. Nerviraju, to sigurno, ali daleko su od ozbiljnog problema poput krađe, napada, ujeda, bolesti...
 
Pitaj bilo kod saobracajca u cemu je problem. Evo ja cu ti reci sta sam ja dobio kao odgovor. 99% tih koje zaustave nemaju dokumenta kod sebe pa nikako nisu u mogucnosti da im napisu kaznu a policija nema mogucnosti gde da drzi konja, tj nepostoji predvidjen prostor za tako nesto.

A ako zaustave tebe ili mene u automobilu, i mi im kažemo da nemamo dokumenta, hoće li nas pustiti? To su izgovori, a policija u takvom slučaju ne radi svoj posao. To mora da se promeni, ne samo to sa konjskom zapregom, već i oni koji voze papir iz kontejenra u biciklima bez ikakavog svetla i signalizacije po sred puta. Jednom mi se desilo, na silasku sa auto puta kod SC, tamo gde je bilo romsko naselje ispod gezele, da sam naleteo po mraku na takvo "vozilo" koje je išlo mojom levom trakom u kontra smeru. Na sreću desno od mene nije bilo nikoga pa sam uspeo da skrenem, ali da je bio neko pored...
 
Ne mora samo nizak ps da zakači krpelja, ima njih i po grmlju i drveću. Ali krpelji koji su u šumama, najčešće nemaju u sebi nosioce bolesti, dok to nije slučaj sa mačakama po ulicama. Ovo pišem iz iskustva.
Kako da životinja u dvorištu kuće ili stanu brani svoje mlade od mene ili mog/tvog psa? Ako je u stanu, tu su i mladunci zaštićeni. Kad su napolju, bez kontorle ljudi, životinja se ponaša instiktivno i napada sve koji joj se učine kao pretnja. U tome je suština, nema odogovornosti za takav napad onih koji hrane lutalice.
Mislim da go vanca nisu glavni problem, niti životinja ni ljudi uličara. Nerviraju, to sigurno, ali daleko su od ozbiljnog problema poput krađe, napada, ujeda, bolesti...

Pa i ja ti pisem iz iskustva. Krpelje mozes dobiti bilo gde, kriviti macke je glupo. Vidis kako si to lepo rekao, ucini kao pretnja. Sta neka macka/pas zna dal ti neces da je napadnes, optmes mace/kuce... Znas li to koliko ljudi zlostavlja zivotnje po ulicama, sutira, pali, kolje...

Gov na jesu orgoman problem, prenosnici raznih hepatitisa i ko zna cega jos. Jesi li prosao nekad pored neke napustene kuce i centru ( ili neke koja je za rusenje )? Zamisli kada se u takvu kucu useli 20tak ulicara koji pretvore podrum u *****rnik. Sta mislis kakve sve bolesti tu imas?
 
Pa i ja ti pisem iz iskustva. Krpelje mozes dobiti bilo gde, kriviti macke je glupo. Vidis kako si to lepo rekao, ucini kao pretnja. Sta neka macka/pas zna dal ti neces da je napadnes, optmes mace/kuce... Znas li to koliko ljudi zlostavlja zivotnje po ulicama, sutira, pali, kolje...

Gov na jesu orgoman problem, prenosnici raznih hepatitisa i ko zna cega jos. Jesi li prosao nekad pored neke napustene kuce i centru ( ili neke koja je za rusenje )? Zamisli kada se u takvu kucu useli 20tak ulicara koji pretvore podrum u *****rnik. Sta mislis kakve sve bolesti tu imas?

Nisi dobro citirao moj deo, jer sam poredio životinje koje imaju mlade iz kuće sa onima koje su na ulici, a hrane ih ljudi. Od prvih nema opasnosti, od drugih ima ne samo opasnosti, već i napada.
Ti koji zlostavljaju životinje moraju da odogovaraju za to, i to najrigoroznije. Ali se opet vraćamo na deo o izvršnoj vlasti.
Moj primer je da su moj pas i mnogi drugi iz kraja dobijali krpelje isključivo ispred ulaza u čijem su podrumu živele mačke, puno mačaka koje su hranile komšije. To je trajalo par godina i za to vreme je moj pas zakačio tri puta krpelja, svaki put je dobio piroplazmozu. Nakon zatvaranja prozora, tj. postavljanja rešetki, kad više nije bilo mački, nestali su i krpelji.
Ja ne ulazim u napuštene kuće, ne družim se sa prosjacima tako da ne znam kakvih boleština može da bude na takvim mestima. Mogu samo da nagađam da li ih ima, ali ne bavim se nagađanjem. Njih treba da regulišu organi određeni za takve poslove. Nadam se da će uskoro krenuti sa radom dugo očekivana komunalna policija, pa će se mnogi problemi dovesti u uređeni sistem. A to znači i psi bez povodaca, lutalice, bacanje smeća kroz prozore, parkiranje ispred ulaza u zgradu, skitnice, prosjaci, narkomani...
 

Back
Top