Plagijati odece i obuce

The Last Boy On Earth

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
264
Kakvo je vase misljenje o plagijatima poznatih robnih marki? Danas se na svakom koraku moze naci d&g,chanel,louis vitton,gucci i to po raznim cenama (od 500 dindzi pa do 10.000 dindzi :mrgreen: )..Onda se i zapitam ko to uopste kupuje?Iskompleksirane osobe koje zele da budu u fazonu a ustvari ispadaju......verovatno oni kojima nije bitan kvalitet vec samo da pise ime doticne marke.?...
 
Poslednja izmena:
Nema ništa gore od loše imitacije:(. Nisam neki pobornik firmirane garderobe, ali mi je OK ako je nekome do toga stalo. To čak više razumem, nego da neko nosi plagijat neke marke:manikir:. Najbitnije je kako neko nešto nosi:cool:. A to se zove stil:think:.
 
... a verovatno postoje i ljudi koji uopšte ni ne razmišljaju, kada od Kineza kupuju LV tašnu, da postoji i neki tamo skupi original, nego im se, recimo, braon-bež kombinacija slaže uz gumene čizme, pa pazare :lol:

Ne kupujem lažnjake - ni do originala mi nije preterano stalo, ali ako mi na odeći već piše levis, neka je bar pravi... najsretnija sam kada nađem neku generic odeću, znači lepo i kvalitetno a nema ime, nego je samo odeća... ali to se retko dešava.
 
Nisu po difoltu kompleksasi, cak naprotiv, mislim da takvih koji pazare takvu robu ima najmanje. Vise su kompleksasi ovi koji iskljucivo i jedino zahtevaju original i provereno da je ta i ta marka.

Sasvim je logicno da neko kome se recimo svidja novi model louboutinovih cipela koje kostaju trista evra, kupi sasvim solidnu, takoreci ekstra kopiju za 100 ili 80. Koja takodje moze dugo da traje i super je udobna a ima dizajn koji ti se svidja.
 
Kakvo je vase misljenje o plagijatima poznatih robnih marki? Danas se na svakom koraku moze naci d&g,chanel,louis vitton,gucci i to po raznim cenama (od 500 dindzi pa do 10.000 dindzi :mrgreen: )..Onda se i zapitam ko to uopste kupuje?Iskompleksirane osobe koje zele da budu u fazonu a ustvari ispadaju......verovatno oni kojima nije bitan kvalitet vec samo da pise ime doticne marke.?...

A oni koji nose samo markirano iako su to originali....i njima je jako stalo do kvaliteta....:roll:
 
Kakvo je vase misljenje o plagijatima poznatih robnih marki? Danas se na svakom koraku moze naci d&g,chanel,louis vitton,gucci i to po raznim cenama (od 500 dindzi pa do 10.000 dindzi :mrgreen: )..Onda se i zapitam ko to uopste kupuje?Iskompleksirane osobe koje zele da budu u fazonu a ustvari ispadaju......verovatno oni kojima nije bitan kvalitet vec samo da pise ime doticne marke.?...

Da nazalost je tako, to najcese kupuju osobe koje nemaju love za orginal, ali zele da postignu NESTO, ne znaju ni sami sta......ali koliko plate, toliko im i vredi....a ono sto nije kvalitet, uvek se primeti...:)
 
Nisu po difoltu kompleksasi, cak naprotiv, mislim da takvih koji pazare takvu robu ima najmanje. Vise su kompleksasi ovi koji iskljucivo i jedino zahtevaju original i provereno da je ta i ta marka.

Sasvim je logicno da neko kome se recimo svidja novi model louboutinovih cipela koje kostaju trista evra, kupi sasvim solidnu, takoreci ekstra kopiju za 100 ili 80. Koja takodje moze dugo da traje i super je udobna a ima dizajn koji ti se svidja.
Zašto mi neko ranije nije rekao gde mogu da se kupe Louboutinove kopije, poštedeo bi me dosta muka i odricanja! :lol:
 
... a verovatno postoje i ljudi koji uopšte ni ne razmišljaju, kada od Kineza kupuju LV tašnu, da postoji i neki tamo skupi original, nego im se, recimo, braon-bež kombinacija slaže uz gumene čizme, pa pazare :lol:

Ne kupujem lažnjake - ni do originala mi nije preterano stalo, ali ako mi na odeći već piše levis, neka je bar pravi... najsretnija sam kada nađem neku generic odeću, znači lepo i kvalitetno a nema ime, nego je samo odeća... ali to se retko dešava.

Nisu po difoltu kompleksasi, cak naprotiv, mislim da takvih koji pazare takvu robu ima najmanje. Vise su kompleksasi ovi koji iskljucivo i jedino zahtevaju original i provereno da je ta i ta marka.

Sasvim je logicno da neko kome se recimo svidja novi model louboutinovih cipela koje kostaju trista evra, kupi sasvim solidnu, takoreci ekstra kopiju za 100 ili 80. Koja takodje moze dugo da traje i super je udobna a ima dizajn koji ti se svidja.

Samo da potpisem..
 
Ja ne volim ni originale koji u prvom planu imaju logotip, bilo jedan veliki i šljaštav, bilo milion sitnih. Profesionalna deformacija valjda, ja to odmah vidim kao prostor za štampanu reklamu i sve imam osećaj da oni meni treba da plate što ih šetam unaokolo kao sendvič-men :lol:
(zato sam verovatno jedina ženska osoba koja u LV ne nalazi ništa što joj se baš baš sviđa, oni su skroz u tom fazonu logotipa kao osnove dizajna)
Elem, logo je za etiketu, a primećujem da se u ogromnoj većini kopiraju baš ti modeli koji vrište firmu. Znači, ne kupujem ih, ali nemam rigidan stav o tome. Jeste komično videti recimo LV tašnu na nekoj sirotinji, ali, sa druge strane, ako "leži" uz ostatak garderobe i stajlinga uopšte, ako imaš osnova da se zapitaš da li je ipak original, onda mi je nekako ok.
 
Ja ne volim ni originale koji u prvom planu imaju logotip, bilo jedan veliki i šljaštav, bilo milion sitnih.

E, da, isto. Nema šanse da nosim neki natpis, i ponekad se baš nerviram što neke firme to rade... recimo: treba mi odredjena boja majice, i znam da je to beneton boja i da je tamo sigurno imaju, ali oni razvuku ono beneton preko celih grudi, i onda majica ne dolazi u obzir... znači platila bih da se ne vidi šta je.
 
E, da, isto. Nema šanse da nosim neki natpis, i ponekad se baš nerviram što neke firme to rade... recimo: treba mi odredjena boja majice, i znam da je to beneton boja i da je tamo sigurno imaju, ali oni razvuku ono beneton preko celih grudi, i onda majica ne dolazi u obzir... znači platila bih da se ne vidi šta je.

Aaaa kako me to nervira:besna:
Retko kad naletim na neku odecu koja ima mali(ili uopste nema) logo.
 
A danas sam videla u New Yorkeru kopiju onih Marininih mornarskih cipela sa stiklom (koje, prepostavljam, nisu iz istog :mrgreen: )

Da li se i to racuna u plagijate? Kada nisu Kinezi, nego u nekoj radnji prodaju model koji je napravila neka druga firma, samo jednostavniju (jeftiniji materijal) verziju?
Ili se to ne racuna, jer jednom kada se pojavio na pisti svaki model slobodno lebdi u vazduhu, i svako sa njim moze da radi sta hoce, jer postaje opsti trend?
 
Poslednja izmena:
...ja nisam fan marki uopste, volim tkanine i krojeve koji gode mom telu...etikete skidam i nikada ne bih nosila necije ime na grudima...druga je stvar sto lepe tkanine mahom podrazumevaju neku marku, nemam ja predrasude ulazila sam u sve i svasta ali nemam zivaca vise, sada idem u radnje sa kojima provereno klikcem...tog LV ne bih nosila, estetski mi se ne svidja kako njihove tasne izgledaju i bas ih nesto ne bih nosila...meni su za tasne ove nase marke zakon...njih najradije kupujem...
 
A danas sam videla u New Yorkeru kopiju onih Marininih mornarskih cipela sa stiklom (koje, prepostavljam, nisu iz istog :mrgreen: )

Da li se i to racuna u plagijate? Kada nisu Kinezi, nego u nekoj radnji prodaju model koji je napravila neka druga firma, samo jednostavniju (jeftiniji materijal) verziju?
Ili se to ne racuna, jer jednom kada se pojavio na pisti svaki model slobodno lebdi u vazduhu, i svako sa njim moze da radi sta hoce, jer postaje opsti trend?

ako mislis na ove http://img825.imageshack.us/i/cipele52.jpg/
ja ih jesam kupila u ny i bas sam se pitala kako prodaju slicne, setivsi se da sam takve
videla ovde na nekoj temi. A ciji je original model tih cipela?
 
...ja nisam fan marki uopste, volim tkanine i krojeve koji gode mom telu...etikete skidam i nikada ne bih nosila necije ime na grudima...druga je stvar sto lepe tkanine mahom podrazumevaju neku marku, nemam ja predrasude ulazila sam u sve i svasta ali nemam zivaca vise, sada idem u radnje sa kojima provereno klikcem...tog LV ne bih nosila, estetski mi se ne svidja kako njihove tasne izgledaju i bas ih nesto ne bih nosila...meni su za tasne ove nase marke zakon...njih najradije kupujem...

Ja imam 2 tasne a u novembru cu i trecu da nabavim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
gost 52128, mislim da se to zove look-a-like.
Ono sto me u zadnje vreme toliko izludjuje je termin "dobra kopija".:lol:
Izuzev bakica na pijaci s Burberry torbama koje ni ne znaju o cemu je rec, ne podrzavam plagijate.
Taj (ne)kvalitet za silne pare, za koje komotno mozes uzeti jednu sasvim pristojnu, koznu tasnu iz Mone, a ne tamo neki kineski fus.
A ubedljivo od svega najruznije je ono isticanje logo-a ili dezena, vristi na osobi i ostavlja sasvim kontra utisak od zeljenog, da je osoba pokretni modni zlocin.
Ili devojcice koje nose LV speedy 35 + helanke ili iscepane farke + drecavoiritirajuci air max + lakirana jakna...:eek:
 
Kopije ne noism, ili bar ne znam da ih nosim :lol:
I jako mi je bedno ako se plagijat kupi samo zato da bi mahao drugima pod nos etiketom ili natpisom.
Sećam se u srednjoj sam imala presavršenu majicu , tamno plava, lađa izrez ( naravno kineska) i mislim da je na njoj pisalo TerraNova ili tako nešto..Diesel, ne sećam se, ali znam da ih je bilo na svakom koraku. Natpis je bio mali ali me je uvek bilo blam jer sam znala da će ispasti da foliram marku ali realno majica mi je super stajala tako da sam progutala sramotu :lol:

S druge strane, nemam ništa protiv plagijata u kroju. Ja ako vidim neki dobar markirani sako/majicu štagod nemam problem sa tim da ošacujem kroj i odnesem kod krojačice da mi to sašije - naravno bez natpisa ili etikete.

tako da, hoj ha.
 

Back
Top