Priroda daje...

ja sakupljam hranu sa rafova.voce i povrce sa pijace.
A videla sam juce kod tunela ka 25om maju neko drvo kajsija,samo muljave asfalt niko ih ne bere, pa mi je bilo nesto krivo ne znam...
ipak ko jos ima vremena za sakupljanje hrane sem onih kojima je to profesija.mislim to je kao da ti treba noz pa uzmes kamen i pocnes da ga ostris.
 
Hrana,ubrana,sakupljena u prirodi...
Koliko u ishrani koristite,ili ste spremni da uzmete ono sto priroda daje.
A i razne recepture su dobro dosle.

Imam voćnjak iza kuće... u njemu: kajsije, šljive, kruške, jabuke, trešnje, višnje, breskve. Sem banana i pomorandži, sve sama berem.
Povrće nam drže babe, spanać, grašak, mirođiju, paradajz, itd...
I mleko imam domaće, mada ja i kupim u radnji...:D
 
ja sakupljam hranu sa rafova.voce i povrce sa pijace.
A videla sam juce kod tunela ka 25om maju neko drvo kajsija,samo muljave asfalt niko ih ne bere, pa mi je bilo nesto krivo ne znam...
ipak ko jos ima vremena za sakupljanje hrane sem onih kojima je to profesija.mislim to je kao da ti treba noz pa uzmes kamen i pocnes da ga ostris.

Te kajsije imaju vise oktana nego benzin na pumpi.
 
Pa kad i dodaju vodu...
Neki samo pomešaju vodu i mleko u prahu i prodaju...:confused:

Najbolje je ono mleko bez icega....sve su odstranili iz njega :hahaha::hahaha:

I kao ultra zdravo i onda se idioti prime na reklamu i kupuju a to voda ofarbana u belo. :D

Super je kad imas kucu i basticu iza...tako moja tetka ...mala bastica a u njoj od svega po malo...i ono..kad kuva rucak do bastice....uzme sta treba i ultra sveze neprskano iz baste u lonac :D
 
Najbolje je ono mleko bez icega....sve su odstranili iz njega :hahaha::hahaha:

I kao ultra zdravo i onda se idioti prime na reklamu i kupuju a to voda ofarbana u belo. :D

Super je kad imas kucu i basticu iza...tako moja tetka ...mala bastica a u njoj od svega po malo...i ono..kad kuva rucak do bastice....uzme sta treba i ultra sveze neprskano iz baste u lonac :D

Jeste super... ali sve to traži ruke i održavanje... moraš okopati, prskati, kositi... to je super za onoga ko je kući ceo dan, a voli to...;)
 
Pa dobro nije bastica njiva ..sta da kosis.....kosis travu u dvoristu...bastu okopavas valjda......to ti ko zanimacija dodje a citao sam da je dobro za zivce....da smiruje...dobro protiv stresa itd.

Da da... kad drugi održava onda je dobro za živce...:mrgreen:
Mi imamo jako velik voćnjak... mm kosi svaki 2-3-i dan... plus ispred kuće, i dvorište iza... oko 4-5 ooo metara kvadratnih trave... :mrgreen:
Pa okopavanje voćki... oko 400 komada...
Pa prskanje...
Pa prskanje totalom sa strane, oko žice...

Ma ima posla da rikneš... veruj mi... :lol:
 
Da da... kad drugi održava onda je dobro za živce...:mrgreen:
Mi imamo jako velik voćnjak... mm kosi svaki 2-3-i dan... plus ispred kuće, i dvorište iza... oko 4-5 ooo metara kvadratnih trave... :mrgreen:
Pa okopavanje voćki... oko 400 komada...
Pa prskanje...
Pa prskanje totalom sa strane, oko žice...

Ma ima posla da rikneš... veruj mi... :lol:

Pa dobro drugo je vocnjak.....pa jel ima neku motornu kosilicu ili kosi rucno???

Mada opet jeste to njemu malo neki fizicki rad..izduva se malo ...ali glava mu mirna....nema stresa nekog...a i ako popi.zdi moze motorku da uzme i sasece vocku koja ga je iznervirala :mrgreen:
 
Pa dobro drugo je vocnjak.....pa jel ima neku motornu kosilicu ili kosi rucno???

Mada opet jeste to njemu malo neki fizicki rad..izduva se malo ...ali glava mu mirna....nema stresa nekog...a i ako popi.zdi moze motorku da uzme i sasece vocku koja ga je iznervirala :mrgreen:

Ima kosilicu, onu redovnu, a nedavno je uzeo i onu što sediš i voziš... i boga mi i sa njom ima par sati košenja pola voćnjaka... pa onda uzme običnu pa između kosi... :D
 
Hrana,ubrana,sakupljena u prirodi...
Koliko u ishrani koristite,ili ste spremni da uzmete ono sto priroda daje.
A i razne recepture su dobro dosle.

Definitivno se nismo razumeli.Bar se nadam...:roll:
Kada sam postavio temu,mislio sam na sve ono sto mozete pronaci u prirodi i upotrebiti u vasoj ishrani.
Evo npr.,svakog proleca,kad god odem u prirodu, a cesto odem planski idem da sakupljam sparoge,ili spargle,divlje naravno,neko ide i sakuplja pecurke,berem zovu za sok,razno voce u prirodi,na takve stvari sam mislio...na puzeve,na sta sve ne jos.

Temu sam stavio na dom i porodicu,racunajuci da je ovo jedan od retkih podforuma na kojem se moze normalno diskutovati i "razgovarati", a ne od svega praviti sprdacina kao sto je otpoceto i sa ovom temom.
 
Volim da skupljam i spremam sve sto je zdravo i moze da se upotrebi u ishrani:rumenko:
Da se ne ponavljam na Beogradu sam pisala o tome koliko mi fale dvorista u kojima ima voca.Tresnje i visnje koje se pruzaju preko ograde:zper:
Celo prolece sam spremala corbice od zelja i koprive koje sam sama brala:aha:
Od kada se rodila moja unuka ima sokice i kompote koji su prirodni i bez konzervanasa;)
Volim da sama spremim svoju zimnicu i cajeve.
Od kako sam se vratila kod mame imam svoju basticu u kojoj ima svega i svacega.Od paradajza, paprike do sumskih jagodica,malina, nevena,nane i kantariona.Moji imaju plac iza Boleca i imaju kosnice tako da kad god mogu odem do placa.E tu tek svasta moze da se nadje....Inace nista nije prskano:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top