REGISTRACIJA STAROG ORUZJA

daniltche

Zainteresovan član
Poruka
139
pozdrav svima,

imam pitanje na koje nadam se neko moze da mi odgovori. koja je procedura kada na tavanu seoske kuce nadjete pusku koja tu stoji od '44. na primer a niposto ne zelite da je se odreknete u korist nekog lokalnog sefa policije vec hocete da je prijavite i prenesete za beograd? nemam zelju da je koristim tako da bih je prijavio kao "staro oruzje", formu za koju znam da postoji ali ne znam nista o njoj.

nadam se da ima nekoga ovde ko ima iskustva sa ovim stvarima.

hvala unapred
 
evo procitah zakon o oruzju jos jednom na sajtu mup-a i ne nadjoh opet ni jednu rec o starom oruzju, odnosno trofejnom oruzju. ne ostaje mi nista vec da skoknem do mup vracar na informisanje :)

ako saznam nesto postavicu ovde ako zatreba jos nekome. a do tad, svi na tavane, verujte mi isplati se :)
 
netrebas ga registrovati odes da ti nepune cev i pozoves policiju i prijavis da imas pusku kojo je zapusena cev oni je ubace u registar kao trofej i to je to.
Moj savet ti je na nadjes zakon o registraciji oruzija pa pogledaj.

Koliko puta treba ponoviti na ovom forumu.

Zapušavanje cevi se više NE RADI. To je bilo po starom zakonu koji je promenjen još 1998. godine.

Ja, lično, imam trofejno oružje i, naravno, ništa mu se nije dogodilo....Nek se čovek raspita u SUP-u. Mada, ja mislim da se oružje može registrovati samo ako mu dokažeš poreklo.

Ja sam svoj pištolj nasledio od oca, koji je imao i oružani list, ali su mi, ipak, zvocali u SUP-u, jer mu je oružni list istekao.....
 

Back
Top