Kako prodavati polovan automobil....

Opelman

Aktivan član
Poruka
1.539
Za one koji se odlučuju na ovo, evo par saveta....

1) Napunite sve tečnosti u njemu do vrha (gorivo, antifriz, tečnost za šoferšajbnu)
2) Uradite redovan servis (ulje, kaiševi, filteri)
3) Ako ima klimu, očistite uređaj
4) Usisajte enterijer
5) Proluftirajte automobil, izbacite staru mirišljavu jelkicu ili koji već miris, uverite se da ne miriše na dim cigareta...
7) Ispolirajte instrument tablu, središnju konzolu, mesto gde dođe flokirani pas
8) Volan, menjač i pedale ne polirajte, već samo očistite. Ako su ovi delovi ispolirani (na prosečnim kolima, Rolseve i Ferarije ovde ne računam), to budi sumnju o nekakvoj podvali
9) Uklonite sve nalepnice osim one SRB (ili već koja je država). Posebnu pažnju poklonite skidanju nalepnica i starog lepka sa stakala. Ako su stakla čista, auto izgleda svežije i prostranije.
10) Ako ima većih oštećenja na platnenim presvlakama ušijte ih ili stavite neke presvlake boljeg kvaliteta, ne one najjeftinije. Kožna sedišta ponegujte kremom za to.... Ako nemate, dobra je nekad i kreema za sunčanje ili hidrataciju kože (ima u Liliju)
11) Očistite gume i felne. Znate kako primećujemo prljave cipele na ljudima? E to je automobilski ekvivalent.
12) Izbacite lične stvari iz kabine. Kupci ne žele igračke, flašice, bombone, uloške, knjige, novine... Oni žele uredan i dobar auto.
13) Nije zgoreg izbaciti bebeće sedište iz auta ako ga imate.
14) Ispraznite prtljažnik. Naravno ne vadite rezervni točak, dizalicu , prvu pomoć... Izvadite alat, šrafove i to... Ne samo da izgleda bolje, već ćete izbeći potencijalne čudne zvuke tokom probne vožnje.
15) Iako su topliji meseci u godini najbolje vreme za kupoprodaju prometala, nemojte ići na ferije dok je oglas aktuelan.
16) Izbegnite u oglasu fraze kao DOBRO STANJE ZA TO GODIŠTE, naročito ako je auto stariji od 5-6 godina.
17) Na sastanku sa kupcem budite uredno obučeni, istuširani, mušterija ne gleda samo auto, već i Vas.
18) U priči istaknite dobre strane automobila, ali ne opšte kao IMA 5 ZVEZDICA NA KREŠ TESTU, ili DOBAR JE TO AUTO. Pričajte svoja pozitivna iskustva.
19) Ne preterujte sa hvaljenjem autromobila, to budi sumnju.
20) Ako radite limarske radove, ne trpajte kilograme plastobita, to se lako primećuje.
21) Očistite motor, ali ga ne polirajte. Dovoljno je da ne bude mastan i prašnjav.
22) Potrudite se da servisna knjižica bude uredna, svi papiri pri ruci i slično....Nemojte davati izgužvane papire, stavite ih u fasciklu, uredno....
23) Uvucite antenu, ako je ona starinska na izvlačenje po sredi.
24) Uverite se da su svi šrafovi na točkovima na mestu.
25) Ako vam fali neka ratkapna (recimo prednja leva) skinite sve četiri ili dokupite. Različiti točkovi ostavljaju utisak nepažnje.
26) Stavite nove metlice brisača.
27) Stavite znakove i lajsne koje nedostaju. To čini da auto izgleda održavano.
28) Podesite radio na stanicu koja ne krči, tako da kada se upali prvi utisak ne bude PA OVO NE RADI! Preporučujem izbegavanje Studija B, njima je loš prijem.
29) Ne ističite da Vam je potreban novac u razgovoru, niti da prodajete auto radi zarade.
30) Ne molite za veću cifru! Izbegnite: PRODAJEM AUTO DA SKUPIM PARE ĆERKI ZA FAKS U AUSTRIJI i slično...
31) Budite odlučni oko cifre. Kada je cenjkanje po sredi, imajte svoje ja i recite NE! Koliko god da je Vaš minimum koji želite, držite ga se!
32) Ostavite prostora za cenjkanje. Ako mislite da auto vredi 3200 evra na primer, stavite cenu 3800.
33) Ako vam je to prvi auto, ne apostrofirajte to! Ljudi se neopravdano plaše kupovine kola od takvih ljudi!
34) Ne ubeđujte se! Ako čovek kaže NEĆU, ne napadajte ga da uzme! Kao što Vi imate svoju granicu i pravo da kažete NE, ima i on. Budite asertivni sa kupcem.
35) Budite otvoreni za posete. Ako Vam čovek dolazi kući, postarajte se da imate čime da ga poslužite. Takođe, nije dobro da se deca bakću oko čoveka. Tako nećete ostaviti utisak. Pobrinite se da Vaš doberman ne skoči na čoveka i baci ga u blato.
36) Auto patkirajte na asfalt, šljunak ili tako nešto ako nemate garažu. Nemojte da stoji u blatu ili dubokoj travi.
37) Naravno, neka bude opran. Čista kola dobijaju veće pare.
38) Skinite gluposti sa auta... Bedževi, dresovi i bokserske rukavice na retrovizoru, ventilatorčić na instrument tabli, reflektujuće gumice na vratima... One su kič i ne izgledaju dobro na kolima, naročito novije generacije.
39) Ne ponašajte se nervozno pred kupcem. Ne grizite nokte, ne čačkajte nos, ne češite se, ne raskopavajte ujede komaraca, ne trljajte kosu. Budite smireni, neće Vas pojesti, došao je da vidi , a možda i kupi auto.
40) Sve ovo naravo važi ako je auto vredan toga. Ako prodajete Juga za 100 evra čoveku koji će ga dati za punta u zamenu, ovaj trud se ne isplati. I sve ovo važi i za kamione, komnbije i autobuse!:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
 
Ima tu i pametnih saveta ali ima i glupih npr. da napunim rezervoar do cepa!?
Pitam se samo- kome? Kupcu koji mi ubija cenu?
Da ne bi da mu i nove gume stavim? :hahaha: :hahaha:
Ili da se izvade bebeca sedista. Zasto kad to ustvari svi vole da vide jer se onda zna da se nije divljalo sa autom! Ima jos ali ......to ja najbolje znam koje su stavke.:per:
 
Ma ljudi ima raznih i ne mozes svima udovoljiti.
Pre neki dan bili ljudi da gledaju Megana a on samo opran samponom i nije usisavan a ni motor mu nije opran. Medjutim vidim ja da su to likovi koji padaju na sminku i dzaba ja njima pricam da se to moze doterati ali da oni vide osnovu. Okrenuli se i otisli a auto sjajan da ne moze biti sjajniji jedino sto su se videle mrvice na tapacirungu i sto je motor bas bio prasnjav jer je auto presao 163k km i ne moze da bude ko iz salona.
 
Ne znam zašto bi to bilo koga odbilo, pa to što seljaci u Srbiji nikad ne peru motor i ne menjaju ulje u menjaču ne znači da to tako treba. Pa upravo će na opranom motoru da se mnogo uočljivije vidi gde curi i masti, a ne kad već kupiš sve masno i sa ulepljenom prašinom mogu da budu propali svi dihtunzi i semerinzi al to nigde nećeš primetiti....
 
911s [SK];14519835:
Ne znam zašto bi to bilo koga odbilo, pa to što seljaci u Srbiji nikad ne peru motor i ne menjaju ulje u menjaču ne znači da to tako treba. Pa upravo će na opranom motoru da se mnogo uočljivije vidi gde curi i masti, a ne kad već kupiš sve masno i sa ulepljenom prašinom mogu da budu propali svi dihtunzi i semerinzi al to nigde nećeš primetiti....

to sto si reko po svim tackama nema logike..
jean : ne znaci da tako treba nego znaci da negde curi i da je mozda bas zbog toga pran..psoto ih ovako jelte sam si reko niko ne pere
dva: da uocice se ako curi kona slavinu, ako ga operes moze da predje 200 km i da se ne vidi, tak da to nista ne govori
tri: cisto ispod haube ce pre da propadne nego zamasceno
 
tri: cisto ispod haube ce pre da propadne nego zamasceno
Fail :lol:
Nigde do sada niko nije dokazao, niti su ozbiljni majstori to i potvrdili, da auto (motor) traje duže ako je sve pod haubom masno.
Po tvojoj logici: onda nikad ne bi trebalo ni da se kupaš, jer bi to značilo da se verovatno mnogo znojiš, a sa druge strane koliko god da se kupaš opet ćeš da smrdiš ako se mnogo znojiš, a ako smrdiš malo možeš da se ne kupaš i po nedelju dana neće da se primeti, zaključak - da li se treba kupati ili ne? :lol:
 
911s [SK];14520951:
Fail :lol:
Nigde do sada niko nije dokazao, niti su ozbiljni majstori to i potvrdili, da auto (motor) traje duže ako je sve pod haubom masno.
Po tvojoj logici: onda nikad ne bi trebalo ni da se kupaš, jer bi to značilo da se verovatno mnogo znojiš, a sa druge strane koliko god da se kupaš opet ćeš da smrdiš ako se mnogo znojiš, a ako smrdiš malo možeš da se ne kupaš i po nedelju dana neće da se primeti, zaključak - da li se treba kupati ili ne? :lol:

znao sam da ces da se uvatis za to zadnje..a ovo sa kupanjem i smrdenje il sta god, presto sam da citam posle cdrugog zareza :lol:
 
911s [SK];14520951:
Fail :lol:
Nigde do sada niko nije dokazao, niti su ozbiljni majstori to i potvrdili, da auto (motor) traje duže ako je sve pod haubom masno.
Po tvojoj logici: onda nikad ne bi trebalo ni da se kupaš, jer bi to značilo da se verovatno mnogo znojiš, a sa druge strane koliko god da se kupaš opet ćeš da smrdiš ako se mnogo znojiš, a ako smrdiš malo možeš da se ne kupaš i po nedelju dana neće da se primeti, zaključak - da li se treba kupati ili ne? :lol:

blink-1.gif
doh-1.gif
:hahaha:
 
saveti su na mestu,ima svakakvih ljudi i ne moze se svima udovoljiti. Opelman a da uradis jedan tutorijal o tome kako treba napisati oglas na sajtu polovnjaka i sta slikati kod automobila. Na sta sam sve nailazio,od toga da nekog mrzi da napise par reci o tome sta auto dodatno ima ili nema,do slika koje su radjene mobilnim u pola noci na njivi
 
911s [SK];14521110:
A ja samo htedoh da kažem da je bolje oprati nego ne oprati i ispod haube... :sad2:

Pa si bas dobar uporedni primer dao kupanje coveka sa pranjem motora auta :hahaha::eek: :hahaha:

Bolje je izduvati prasinu kompresorom,prebrisati krpom prasinu, a da ga peres svakih dva, tri meseca ili pola godine, godinu dana to nikako, kao sto kazu elektronika, vlaga, kondezacija...itd.
 
Masan motor je dobar za jednu stvar!!!
Nece korozirati broj motora koji se u ovoj nasoj zaostaloj drzavi jos uvek trazi dok je to na zapadu davno prevazidjena stvar jer je motor potrosni deo.
Odredjeni procenat automobila iz uvoza nema broj motora jer je korodirao pa se mora ukucavati PUS a to zna i da odbije kupca a onaj ko je pravi zna da je to dobra stvar jer ovi ukucavaju brojeve ko nogama i na tehnickom pregledu kad vide da motor ima PUS broj,nio ne gledaju ga a ujedno uvek moze da se ubaci neki stranac sa licno ukucanim brojem koji je kao i na tehnickom i sve legalno.:per:
 
Pazi, naravno da ne možeš svima ugoditi... Ali treba učiniti da auto izgleda paženo, to ostavlja utisak. Nisam rekao da stavljate nova kožna sedšita, hemi motori i aluminijumske 17ice... Nego apostrofiram sitnice koje život znače. A što se tiče prostora za cenjkanje, već u oglasu ako je moguće indirektno naglasite da to nije zadnja cena. Takođe, to pokazujte svjim gardom. Opuštenost tu puno znači.
 
Masan motor je dobar za jednu stvar!!!
Nece korozirati broj motora koji se u ovoj nasoj zaostaloj drzavi jos uvek trazi dok je to na zapadu davno prevazidjena stvar jer je motor potrosni deo.
Odredjeni procenat automobila iz uvoza nema broj motora jer je korodirao pa se mora ukucavati PUS a to zna i da odbije kupca a onaj ko je pravi zna da je to dobra stvar jer ovi ukucavaju brojeve ko nogama i na tehnickom pregledu kad vide da motor ima PUS broj,nio ne gledaju ga a ujedno uvek moze da se ubaci neki stranac sa licno ukucanim brojem koji je kao i na tehnickom i sve legalno.:per:
Broj motora ne može da korodira. :) Veruj mi, nagledao sam se kojekakvih krševa kakvih u životu nisi video i motora koji su decenijama stajali napolju na kiši i u blatu, blok ne korodira. Zardja da, ali da korodira toliko da broj koji je ukucan ili izliven potpuno nestane - to je nemoguće, ne prave te blokove od najgoreg gvoždja bez bilo kakvih primesa. Kod nas ima slučajeva da manji brodovi kao sidro koriste neki veći blok motora i na njima se vide sve oznake, lično video par puta.
To što neki blokovi nemaju ukucan broj je zbog toga što zakoni u nekim zemljama jednostavno ne traže broj motora u papirima, pa fabrika u svojim vozilima koja su namenjena tom tržištu ni ne ukucava broj na nov motor.
 
Da je taj motor ok pranje mu uopste ne bi trebalo,meni bi prvom bilo sumnjivo kad bih video da je motor ko iz fabrike a auto 10-15 godina star.
Na mom autu koji je 20 godina vidi se da ima prasine i da to nikad nije oprano,ali zato motor nije sav uljav,mozda negde neka kap kad se sipalo ulje pa se slilo niz blok motora i to je sve.
Lepo je oprati motor,ali ako nigde ne pusta ulje onda je bezpotrebno,neka ga tako.
 
911s [SK];14533670:
Broj motora ne može da korodira. :) Veruj mi, nagledao sam se kojekakvih krševa kakvih u životu nisi video i motora koji su decenijama stajali napolju na kiši i u blatu, blok ne korodira. Zardja da, ali da korodira toliko da broj koji je ukucan ili izliven potpuno nestane - to je nemoguće, ne prave te blokove od najgoreg gvoždja bez bilo kakvih primesa. Kod nas ima slučajeva da manji brodovi kao sidro koriste neki veći blok motora i na njima se vide sve oznake, lično video par puta.
To što neki blokovi nemaju ukucan broj je zbog toga što zakoni u nekim zemljama jednostavno ne traže broj motora u papirima, pa fabrika u svojim vozilima koja su namenjena tom tržištu ni ne ukucava broj na nov motor.

Zasto tvrdis nesto u sta se ne razumes?
Dosad sam se nakucao PUS-eva na kolima da bi se ti iznenadio kolika je to cifra!
Renault ima tackasto ukucan broj koji je izuzetno osetljiv na koroziju i licno sam imao Lagunu gde se pola brojeva moglo ocitati a pola ne.
Stilo isto ima osetljiv broj motora.
A to sto si ti licno video par puta ja sam video jedno 1000 puta dosad pa smatram da je moje misljenje merodavnije a uostalom ja spadam u kategoriju ljudi koji nikad nece reci nesto sto nisam proziveo i doziveo i nikad necu reci nesto ako u to 100% nisam siguran.
 
Da je taj motor ok pranje mu uopste ne bi trebalo,meni bi prvom bilo sumnjivo kad bih video da je motor ko iz fabrike a auto 10-15 godina star.
Na mom autu koji je 20 godina vidi se da ima prasine i da to nikad nije oprano,ali zato motor nije sav uljav,mozda negde neka kap kad se sipalo ulje pa se slilo niz blok motora i to je sve.
Lepo je oprati motor,ali ako nigde ne pusta ulje onda je bezpotrebno,neka ga tako.

cuj ti zivis negde drugde..mi pricamo o starudijama koji su sate proveli iznad kanala, koji su popravljani kod mice i pere na ovaj i onaj nacin...:)
 

Back
Top