Да ли је комунизам религија?

Да ли је бољшевизам религија?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Svecovek

Ističe se
Poruka
2.345
Дуже време већ размишљам о овоме, мислим да је комунизам неки вид секуларне религије или нетеистичке религије, практично вера, али без формалног позивања на Бога. Читајући литературу везану за политикологију, заиста нисам наишао на тако фанатичну идеологију као бољшевизам. Николај Берђајев, велики религијски филозоф тврдио је да комунизам придаје пролетаријату месијанска својства, пролетаријат је „нови Израиљ". Бољшевици су након доласка на власт објавили рат религијама, али су старе ритуале заменили својим светим местима и свецима. Њихова религија порицала је Христа и проповедала Црвено јеванђеље земаљског раја, до којег се стиже терором и обожавањем комунистичких светитеља.




Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Има истине у томе, погледај само Лењинов маузолеј и како се његове присталице клањају балзамованом мртвацу. Маркс, Енгелс, Лењин су нека врста божанстава за комунисте/социјалисте, а Тито, Стаљин, Мао, Кастро првосвештеници против чије речи се не сме.
 
kao veliki mag komunističko/socijalističke ideje mogu ti reči da si fulao sve.
dobro onaj dio o zemaljskom raju stoji ,to je jedan od postulata ideje.boljševici su se zaratili sa svima zato što su svi i bili protiv njih i jedini način da se ljudi probude i pogledaju oko sebe je bila likvidacija starih parazita koji su držali mase u mraku neznanja.
ovo je samo prva runda borbe za ljudska prava i nikakva kriminalizacija ljeve ideje neče zaustaviti ljude koji su stali na svoje noge i spoznali istinu i laž modernog društva.
ovo i zvuči kao religija ali samo ljudima bez stava i ideje,ostali vide razliku između obečanja vječnog života poslje smrti(sic),i prilike da im sasujemo zube u grlo i ovo malo vremena šta imamo provedemo kao ljudi.
 
Има истине у томе, погледај само Лењинов маузолеј и како се његове присталице клањају балзамованом мртвацу. Маркс, Енгелс, Лењин су нека врста божанстава за комунисте/социјалисте, а Тито, Стаљин, Мао, Кастро првосвештеници против чије речи се не сме.

gluposti
 
* "Religion (from Latin religio, "reverence for the gods", "piety", possibly related to religare, "to bind" is the belief in and worship of a god or gods, or more in general a set of beliefs explaining the existence of and giving meaning to the universe, usually involving devotional and ritual observances, and often containing a moral code governing the conduct of human affairs. "
 
Ја сам читао да су комунисти у Русији у време тзв.револуције вршили обреде црне мисе у црквама које су одузели тада православној московској патријаршији.
Suviše su oni grubi i neotesani za tako nešto:neutral:
Ali jesu pucali u ikone i freske...Neki papak je recimo u našem Kraljevskom Dvoru 45.-te pucao u fresku hrista koja se nalazi u maloj dvorskoj crkvi.Vrlo precizno,tačno kroz čelo.I direktno i simbolički ubijanje Hrista:cool:
@GZ ***** ti majku majčinu da mi to kažeš lično:aha:
 
Ја сам читао да су комунисти у Русији у време тзв.револуције вршили обреде црне мисе у црквама које су одузели тада православној московској патријаршији.

istina ali to se radilo u francuskoj revoluciji kao i rušenja raspela i postavljanja bistaq poznatih revolucionara.
rusi su samo zatvorili neke crkve i u pravilu nisu dirali pedofile.
 
* "Religion (from Latin religio, "reverence for the gods", "piety", possibly related to religare, "to bind" is the belief in and worship of a god or gods, or more in general a set of beliefs explaining the existence of and giving meaning to the universe, usually involving devotional and ritual observances, and often containing a moral code governing the conduct of human affairs. "

По овом тексту није,али по оном што сам читао у књизи о руским Светим новомученицима од оца Серафима (Роуза),а шта сам навео у претходној поруци на неки скривени начин ови јесу били потајни сатанисти.
 
kao veliki mag komunističko/socijalističke ideje mogu ti reči da si fulao sve.
dobro onaj dio o zemaljskom raju stoji ,to je jedan od postulata ideje.boljševici su se zaratili sa svima zato što su svi i bili protiv njih i jedini način da se ljudi probude i pogledaju oko sebe je bila likvidacija starih parazita koji su držali mase u mraku neznanja.
ovo je samo prva runda borbe za ljudska prava i nikakva kriminalizacija ljeve ideje neče zaustaviti ljude koji su stali na svoje noge i spoznali istinu i laž modernog društva.
ovo i zvuči kao religija ali samo ljudima bez stava i ideje,ostali vide razliku između obečanja vječnog života poslje smrti(sic),i prilike da im sasujemo zube u grlo i ovo malo vremena šta imamo provedemo kao ljudi.
Ovo kad čuješ možeš odma da se uhvatiš za novčanik i čvrsto ga držiš:mrgreen:
 
Ја сам читао да су комунисти у Русији у време тзв.револуције вршили обреде црне мисе у црквама које су одузели тада православној московској патријаршији.

Jao, jeste, i ja sam to cula.
A onda,posle te mise, su devicama otvarali lobanje i i pili krv, u cast Lucifera!
 
komunizam je ideologija
religije su odavno pretvorene u ideologije
zato ti sve to tako liči jedno na drugo

Једно су религије (људске бајке) а друго вера од Бога предата (Православље - које није религија).

Свака идеологија у центар ставља човека место Бога, тако свака настаје, то им је трејдмарк (печат).

Јереси исто тако настају (додаје се или се одузима човековом ''заслугом'' истини - која не треба додавање или одузимање), тако да би јереси и идеологије биле човекоцентричне и сличне по начину настанка.

Дакле паралела, комунизам - јерес.
 
Poslednja izmena:
Suviše su oni grubi i neotesani za tako nešto:neutral:
Ali jesu pucali u ikone i freske...Neki papak je recimo u našem Kraljevskom Dvoru 45.-te pucao u fresku hrista koja se nalazi u maloj dvorskoj crkvi.Vrlo precizno,tačno kroz čelo.I direktno i simbolički ubijanje Hrista:cool:
@GZ ***** ti majku majčinu da mi to kažeš lično:aha:
А сатанисти су као фини и лепо васпитани људи?:confused:
istina ali to se radilo u francuskoj revoluciji kao i rušenja raspela i postavljanja bistaq poznatih revolucionara.
rusi su samo zatvorili neke crkve i u pravilu nisu dirali pedofile.

Па у француској револуцији су масони прогањали паписте и помало личи на догађаје у Русији,али у Русији је била и јесте пргањана Истинска Православна Црква Христова.
И нису само затворили него су ту били на челу МП поставили били своју марионету Сергија (Старогородског)Ккоји је издао православље и као награду добио престо руских патријараха.А о прогонима правох Хрисових слугу да и непишем.А оно везано за црне мисе је истина.
У сваком случају господари су им исти јудео масони.Мислим и на ове из доба француске револуције и овог гнусног прогона хришћанства у Русији.
 
Једно су религије (људске бајке) а друго веро од Бога предата (Православље - које није религија).

Свака идеологија у центар ставља човека место Бога, тако свака настаје, то им је трејмарк (печат).

Јереси исто тако настају (додаје се или се одузима човековом ''заслугом'' истини - која не треба додавање или одузимање), тако да би јереси и идеологије биле човекоцентричне и сличне по начину настанка.

Дакле паралела, комунизам - јерес.

koliko velikih riječi o kojima nemaš pojima
 
Једно су религије (људске бајке) а друго веро од Бога предата (Православље - које није религија).

Свака идеологија у центар ставља човека место Бога, тако свака настаје, то им је трејмарк (печат).

Јереси исто тако настају (додаје се или се одузима човековом ''заслугом'' истини - која не треба додавање или одузимање), тако да би јереси и идеологије биле човекоцентричне и сличне по начину настанка.

Дакле паралела, комунизам - јерес.

Pravoslavlje nije religija???

Ko je centralna figura u komunizmu,kojoj se pristalice mole,klanjaju, kom vanzemaljskom bicu, pa to komunizam cini religijom?
Da li ti znas sta podrazumeva pojam "religija"? Ili lupas cisto da ostanes u formi.
 

Back
Top