Celeron D

stormbringer1

Primećen član
Poruka
575
jel vredi?? Igrice ne igram skoro uopste, ono sto mi treba je pouzdan procesor koji ce dugo da sluzi, bez overklokovanja i gluposti. Zbog toga sam resio da uzmem Antec performance kuciste, kvalitetnu memoriju i slicno. Znaci akcenat je na pouzdanosti :lol:
 
Kada neko kaze pouzdanost (stabilnost) odmah ga upucujem na P4 sve drugo moze ali i ne mora biti stabilno!
E sada najveci problem je to sto je procesor za stabilnost manje bitan.
Najbitnija je ploca (posebno cipset) memorija pa hard disk (da ne poverujes)!
 
moj predlog
-maticna ABIT NF7-s
-memorija Geil Platinum Dual Channel DDR 512MB (256MBx2) PC3500
-hard naravno SATA, mozes da uzmes maxtor 80gb ja ga imam duze vreme i odlicno sljaka, od maxtora ti ne bi preporucio nista preko 80 gb (naravno SATA), jedino ako ne uzimas od 200gb pa navise(na 80 gb skoro da i nema reklamacija dok izmedju 80 i 200 gb ima dosta i suvise), mada mozes i WD
-procesor 2500+ barton (mada ces ga sad tesko naci)
toliko od mene
 
hvala na odgovorima.
ja sam mislio ili neki p4 2.4 ili cel d 2.8. AMD ne volim, nikad nisam kupovao AMD :) taman sam malo poceo da razmisljam da barton nije los izbor kad ovo ispade sa sempronom.
zar celeron nije samo slabiji po performansama od punog p4? sto bi bio manje stabilan?

sto se HD-a tice, skoro samo uzeo Samsung 80gb ata133 i njega bih zadrzao.

sto se ploce tice, mislio sam neku Asus sa intelovim cipsetom, jos od vremena BXpro i slicnih sr*nja ne verujem drugim proizvodjacima cipseta :) koji model bi mogao uz ove procesore otprilike???
 
Evo da razuverim neverne Tome...Cely D je fantastichan procesor...Bolja kupovina od Semprona 100%...Pre 7 dana sam uzeo 10 komada i od tih 10, 8 ide na default naponu ili sa malim pojachavanjem napona na 3.6...Mislim, ovome se ni ja iskreno nisam nadao, ali bez zezanja ovaj Celeron moze da se meri sa svim procesorima na trzishtu...Oni koji su chitali moje postove, znaju da sam u predlozima za kupovinu potpuno nepristrasan shto se toga tiche i da cenim procesore samo po odnosu cena/kvalitet...

Jesam simpatizer Intela, ali ja imam AMD u mashini, prosto, naleteo na dobar primerak Barton-a i ja ga stavio kod sebe....
 

Back
Top