Trač partija

Maggie.The.Cat

Domaćin
Poruka
3.008
Okej, sad iskreno.
Koliko volite da se mešate u tuđe živote? Da li vas zanimaju tuđi problemi?
I koliko često i u kojim količinama razmenjujete tračeve (iliti stručno: ogovarate) sa svojom osobom od poverenja?

Samo me zanima da li sam ja opsesivna po tom pitanju. Jer, vidite, moja najbolja drugarica zna svaki detalj iz mog života. I obrnuto.
Takođe volimo da diskutujemo i o tuđim životima, diskretno, naravno.
E sad će pola vas dobre dece reći da je ogovaranje odvratno, nemoralno...bla bla. Sigurno ste to radili, samo me zanima u kojim količinama.
Muški deo foruma, nemojte da se pravite da ne znate o čemu pričam.
Muška ogovaranja su ponekad tako...brutalnija od ženskih.
 
Okej, sad iskreno.
Koliko volite da se mešate u tuđe živote? Da li vas zanimaju tuđi problemi?
I koliko često i u kojim količinama razmenjujete tračeve (iliti stručno: ogovarate) sa svojom osobom od poverenja?

Samo me zanima da li sam ja opsesivna po tom pitanju. Jer, vidite, moja najbolja drugarica zna svaki detalj iz mog života. I obrnuto.
Takođe volimo da diskutujemo i o tuđim životima, diskretno, naravno.
E sad će pola vas dobre dece reći da je ogovaranje odvratno, nemoralno...bla bla. Sigurno ste to radili, samo me zanima u kojim količinama.
Muški deo foruma, nemojte da se pravite da ne znate o čemu pričam.
Muška ogovaranja su ponekad tako...brutalnija od ženskih.

volim i zanimaju me.
ali na prvoj bazi. znači čisto abrovski da znak ko šta kako s kim.
ne moram da ulazim u detalje ili da se ubijam da nešto saznam ili da nekome zapržavam čorbu.
uglavnom tračarenje je razmena mišljenja samo zaakovanije u poganiju priču... al o je to
 
Nismo u latino sapunici, da planiramo zavere i ubistva jer je moj dečko pogledao onu fufu iz suprotnog tabora.
Naravno, sve na informativnoj bazi.
Pogotovo u malom gradu u kojem živim, gde svi znaju šta ko radi, ko je s kim, ko je koga s kim prevario, ko kome duguje pare, ma sve se zna. A kad malo bolje razmisliš, nemaš čime drugim da se zabaviš.
Idealno popodne. Sediš na terasi, piješ kafu i komentarišeš sa komšiniciom kako je (drugoj) komšinici ogavna nova bluza (koja se suši na susednoj terasi).
 
pa da tako je i u mojoj varoši
u fazonu slon šeta ulicom a niko neće da kaže - vidi slon!
ionako se sve zna
čuješ u svakom slučaju
svi hranimo dušu time
i to je ok
ili prosto ubijamo vreme
 
zavisi kojim sa ljudima okruzena
ako su tracerskog tipa,probam kao da se ubacim,cisto da ,jelte,nadjemo zajednicku temu,ali posto ne poznajem siru narodnu masu,uglavnom sve izmesam:(

a to sa drugaricama blizim,to shvatam kao analizu ponasanja,ne ogovranje.
znaci,cisto naucna svrha:cool:
 
ne volim da ulazim ama uopste....a jedino sto me smara sto neki od mojih prijatelja bukvalno me kljukaju time....ja kao satro skontam a u stvari me ne interesuje....ok je i da mi kaze ako zeli i da podeli misljenje samnom, ali ne ulazim u neke dublje rasprave ni konflikte niti to sirim dalje....
 
Okej, sad iskreno.
Koliko volite da se mešate u tuđe živote? Da li vas zanimaju tuđi problemi?
I koliko često i u kojim količinama razmenjujete tračeve (iliti stručno: ogovarate) sa svojom osobom od poverenja?

Samo me zanima da li sam ja opsesivna po tom pitanju. Jer, vidite, moja najbolja drugarica zna svaki detalj iz mog života. I obrnuto.
Takođe volimo da diskutujemo i o tuđim životima, diskretno, naravno.
E sad će pola vas dobre dece reći da je ogovaranje odvratno, nemoralno...bla bla. Sigurno ste to radili, samo me zanima u kojim količinama.
Muški deo foruma, nemojte da se pravite da ne znate o čemu pričam.
Muška ogovaranja su ponekad tako...brutalnija od ženskih.

Resio sam da tracarenje svedem na nulu, ili barem na keca...uvek mi se to obilo o glavu, i sad ne tracaram ni sa sopstvenom majkom...ali ozbiljno...

P.S Da ne bude da ne volim tracariti, ja to volim, ali eto, sta je tu je...:lol:
 
pa ja volim da tracarim
da znam ko je s kim, gde i sta
ako mi se nesto ne svidja da prokomentarisem i tako
i svejedno mi je s kim tracarim, jer sam uglavnom slusaoc, osim, kao sto rekoh, ako zelim da prokomentarisem nesto sto mi se ne svidja
a ako su upitanju delikatnije teme onda samo sa najboljom prijateljicom
 
Okej, sad iskreno.
Koliko volite da se mešate u tuđe živote? Da li vas zanimaju tuđi problemi?
I koliko često i u kojim količinama razmenjujete tračeve (iliti stručno: ogovarate) sa svojom osobom od poverenja?

Samo me zanima da li sam ja opsesivna po tom pitanju. Jer, vidite, moja najbolja drugarica zna svaki detalj iz mog života. I obrnuto.
Takođe volimo da diskutujemo i o tuđim životima, diskretno, naravno.
E sad će pola vas dobre dece reći da je ogovaranje odvratno, nemoralno...bla bla. Sigurno ste to radili, samo me zanima u kojim količinama.
Muški deo foruma, nemojte da se pravite da ne znate o čemu pričam.
Muška ogovaranja su ponekad tako...brutalnija od ženskih.

mozda bas zato sto sam imao iskustava da to dozivim od muskih,PREZIREM takve ljude
apsolutno me boli k.urac ko sta radi,a jos manje da pricam o tome
 
Pa muskarci su gore tracare od nas, samo ne zele to da priznaju! Kao i svaka osoba ogovaram ponekad,ali to je bezazleno ogovaranje. A sto se tice mesanja u tudje zivote to ne volim kao sto i ne volim da se neko mesa u moj.
 
Vazna smernica ZA SVE:

" Stvari koje ne zelis da svet sazna nemoj saopstavati nikom, jer mnogi su i raznoliki uzroci koji ljude nagone da budu brbljivi; Neko je brbljiv zbog svoje lude glave, neko iz koristoljublja, a neko iz sujete: da bi se pokazao obavesten. A ako si ti, bez potrebe, izbrbljao pred drugim covekom svoju tajnu, ne treba da se cudis ako taj, kome je manje stalo nego tebi do cuvanja tvoje tajne, ucini to isto. "

=>
Pazim sta pricam o sebi drugim ljudima. Da ne mogu da tracare na osnovanim recima, a time mi u neku ruku naude.
Ako izmisljaju price o meni, apsolutno me i NIMALO nije briga za to. Savrseno me boli cigara koja mi onako perfektno pase u idealnoj saci.

Price o meni su uglavnom pustali u promet ljudi kojima nisam htela da pomognem, koje sam nekad uvredila pred mnogo ljudi, koje sam odbila, kojima sam zanimljiva(u najmanjem procentu oni :[).
I to su lazne price. I kao takve ne mogu da me doticu.

edit:Kada ljudi tracare o meni tracevima koji imaju istinitu bazu, ne pada mi tesko zbog tih ljudi, nego zbog sebe i toga sto nisam uspela da se sacuvam i ne dozvolim da kojekakve suse ispiraju usta sa mnom.
Mislim,
Ne mogu da pojmim da ti ljudi nisu culi za forum i ne mogu da dodju na nj. Makar mi ovde nema svrhe da se pretvaramo da imamo sopstven zivot.:(
 
mislim ljudima je svaka glupost koja sikače oz šablona
zapravo bilo kakva glupost pecka za trač
ovde svako ože da bude foliratnt i živi 2struki život
da iam švalere upražnajav perverzije kultoves sekte štagod da niko ne zna
priče o mini iazšle su iz nekih kulminacija koje su 2 psoto onoga sto aj zapravo živim i radim
tako da su okreni obrni smešne
a i prevazišao sma javno mnjenje davno
jedino mi trip da neko ćalu i kevi nešto ne *****
a meni lično, da sam sam na svetu, svejedno
 
a i prevazišao sma javno mnjenje davno

Ovo mi je prokleto poznato,
Zato me valjda narod nikad nije istina ni voleo, jer su mi uvek bila njihova misljenja irelevantna i to sam i pokazivala
Pa je dolazilo do raznoraznih prica po foajeima, provokacija i izmisljotina fantazerskih, nisam imala izbora nego da se smejem, jer je biga smesno je i bilo i to groteskno smesno

Samo pazim da ne dodje do,podvlacim, istinitih stvari vezane za mene koje se provlace od kafenisanja do kafenisanja, jer to moze da me gadno sj ebe u nekim drugim situacijama, koje su meni, recimo, prilicno bitne. A i to mi se desavalo.
 
Tracara=Brbljiva persona sklona širenju dezinformacija ili pak "sočnih" činjenica. Kompatibilno pričanju,usta dotične imaju ulogu trokrilnog ormara. :mrgreen: Niko ne može ni da pretpostavi kakvi se procesi dešavaju u mozgu tračare kad čuje nešto *zanimljivo*.wohoo..:super:
Njena uloga u društvu je mnogostruka i relativno diskutabilna.Ume da posvađa i zavadi dva najbolja druga,(mozda cu maggy i ja tebe sa tvojom drugaricom :pop2: ) adekvatno osmišljenom i doteranom pričom, a opet može biti i korisna u prenošenju: ko te je ogovarao :besna: , ko se zaljubio u tebe :heart: , i sve to gledano sa psihološkog, kulturnog, socijalnog i ekonomskog aspekta...:mrgreen:
 
Moje ogovaranje se svodi na petominutni razgovor jednom nedeljno i to cisto da bih ugodila drugaricama.Da,ponekad me nesto zaista i zanima,ali generalno ne volim da se mesam u tudje zivote i smara me to.Sta me briga s kim je neko bio,sta je radio...Takodje ne volim ni da o meni tracaju pa nikad ne iznosim previse drugaricama :)
 
Okej, sad iskreno.
Koliko volite da se mešate u tuđe živote? Da li vas zanimaju tuđi problemi?
I koliko često i u kojim količinama razmenjujete tračeve (iliti stručno: ogovarate) sa svojom osobom od poverenja?

Samo me zanima da li sam ja opsesivna po tom pitanju. Jer, vidite, moja najbolja drugarica zna svaki detalj iz mog života. I obrnuto.
Takođe volimo da diskutujemo i o tuđim životima, diskretno, naravno.
E sad će pola vas dobre dece reći da je ogovaranje odvratno, nemoralno...bla bla. Sigurno ste to radili, samo me zanima u kojim količinama.
Muški deo foruma, nemojte da se pravite da ne znate o čemu pričam.
Muška ogovaranja su ponekad tako...brutalnija od ženskih.

Gledam svoja posla, mrzim traceve i ne mesam se u tudji zivot i brak.
 
Ne volim ja nesto da komentarisem uvek pustim druge da se izblebecu...:mrgreen: Naravno da volim da znam sta se desava, ali uzasno me nervira kada pocne neko da mi prica o nekim ljudima koje ja uopste ne poznajem i onda ja moram pola sata da slusam to i sutradan opet i opet i opet... I posle 5 dana ja pitam ko je ovaj, a ona meni pa znas to je onaj sto sam ti pricala da je bio sa onom koju je prevario sa mojom drugaricom...:roll: Da, sve znam...:lol:
 
pa nije da ne volim da tracarim :lol: ali u nekim normalnim dnevnim kolicinama :D ali glupomi je da sam u nekom drustvu od lupam 5 osoba,4 tracare(zajedno sa mnom) a ta 5. slusa i kao"pa kako vas nije sramota" i onda kaze osobi(osobama) o kojima smo tracarile :eek: :worth:
 
Ne volim baš da ogovaram, uglavnom šta imam da kažem ili prećutim, ili kažem dotičnoj osobi, a tračeve jedino "volim" da slušam.
Meh, not that into it... mada, neki put jesam prilično radoznala, živim u malom gradu g'e se vesti šire jako brzo, tako da, zanimalo te ili ne, čućeš ih nekako.
 

Back
Top