Nove tablice - nemoguća misija

Denca PA

Ističe se
Poruka
2.224
Zamajavanje naroda se nastavlja.
Još uvek ništa od novih, davno obećanih tablica.
Zaista smo naslednici Yugoslavije, samo mi i dalje vozikamo stare tablice :D

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/196606/Nove-registarske-tablice-mozda-i-za-sve-opstine-u-Srbiji

Izdavanje novih registarskih tablica neće početi sve dok ne bude donet novi pravilnik Ministarstva unutrašnjih poslova.

Kada će se to dogoditi još niko ne zna, a nezvanično saznajemo da postoji varijanta i da svaka opština ima svoje registraciono područje. Ovo bi bio veoma komplikovan posao, s obzirom na to da u Srbiji postoji 181 opština. Da li će novi pravilnik doneti neko kompromisno rešenje u tom smislu, nije poznato. Izdavanje novih registarskih tablica za vozila trebalo je da počne sredinom 2008. godine, a odlagano je zbog proceduralnih razloga i nedostatka zakonske regulative. Čekalo se na donošenje Zakona o bezbednosti u saobraćaju, ali i na prebacivanje baze podataka sa starih na nove informacione sisteme. Usledile su najave da će se vozila sa novim modernim tablicama na drumovima naći od januara 2009. godine, odmah nakon što novi zakon o bezbednosti u saobraćaju stupi na snagu, ali ni to se nije desilo.


Što se tiče dizajna, kako je najavljivano, nove registarske tablice biće rađene po evropskim standardima: na njihovoj levoj strani biće plavo polje u kome treba da bude oznaka države Srbije (SRB), a biće ostavljen prostor i za oznaku EU, kada Srbija postane njena članica. Na tablici, kako je planirano, biće crveni štit sa belim krstom i četiri ocila, ispod kojeg će ćirilicom biti ispisana oznaka registarskog područja. Kako saznajemo, novim pravilnik doneće neznatne izmene u tom smislu, jer će tablice za motocikle biti minimalno izmenjene.

 
Ja mislim da bi trebalo tablice deliti po regionima,kada konacno odluce po kojim ce se sve regionima deliti Srbija. ...

Bilo bi dobro da se standardizujemo sa Evropom. Ipak smo okruzeni sa puno zemalja EU, pa da ne strcimo bas toliko.
Mozemo da budemo previse upadljivi, ako se samo mi razlikujemo (i Bosna, al to je druga prica).

To neko treba da osmisli, pa da iznese pred Vladu, i naravno da debelo naplati.
Izgleda da još nije postignut dogovor ko će da naplati
 
Јебо матер који ретарди!!! К'о да је неки проблем заменити те таблице...када идемо у иностранство идемо са таблицама од државе која не постоји!!!
СРАМОТА!!!
Црна Гора променула, схватам да је лакше јел немају толико становника, ал' наши су претерали...
 
To neko treba da osmisli, pa da iznese pred Vladu, i naravno da debelo naplati.
Izgleda da još nije postignut dogovor ko će da naplati

U, kao da ne znamo ko ce da plati - pa mi, vlasnici vozila i vozaci.

Kao sto je u mom delu grada parking zona, pa placam (i ne mislim da je preskupo)...
Cak bih pristao i na umereno poskupljenje, ali da dobijemo cuvare parkinga.

Kvalitet je uvek kostao, ali kontrola ce da pozlati kvalitet. Bez kontrole... pa tu smo gde smo jer je slaba.
 
U, kao da ne znamo ko ce da plati - pa mi, vlasnici vozila i vozaci.

Kao sto je u mom delu grada parking zona, pa placam (i ne mislim da je preskupo)...
Cak bih pristao i na umereno poskupljenje, ali da dobijemo cuvare parkinga.

Kvalitet je uvek kostao, ali kontrola ce da pozlati kvalitet. Bez kontrole... pa tu smo gde smo jer je slaba.

Znamo ko će da plati, nego ko će da naplati?
 
Јебо матер који ретарди!!! К'о да је неки проблем заменити те таблице...када идемо у иностранство идемо са таблицама од државе која не постоји!!!
СРАМОТА!!!
Црна Гора променула, схватам да је лакше јел немају толико становника, ал' наши су претерали...

Najruznije tablice cemo imati.
Videla sam Bosanske ,iste Nemacke.
Nase :dash::dash::dash::dash::dash:
 
Bilo kako bilo, ovakvih je samo jedan pa® ;)

regn.jpg
 
Pa kazem - moglo bi... Ali uopste ne mora. Meni je mnogo prirodnije da policija kaze kako im je zgodno da vode evidenciju.
Pa taman rekli 'tablice ce da budu na kineskom', policija ima pravo - jer se ona time bavi, a ne neke birokrate, papirolozi i slicni.
 
Pa kazem - moglo bi... Ali uopste ne mora. Meni je mnogo prirodnije da policija kaze kako im je zgodno da vode evidenciju.
Pa taman rekli 'tablice ce da budu na kineskom', policija ima pravo - jer se ona time bavi, a ne neke birokrate, papirolozi i slicni.

Slažem se u potpunosti, ali ovo sa odlaganjem primene novih tablica sve više liči na ko će na projektu da uzme pare, ne institucija, već pojedinci.
 
Slažem se u potpunosti, ali ovo sa odlaganjem primene novih tablica sve više liči na ko će na projektu da uzme pare, ne institucija, već pojedinci.

Slazem se, mirise na to. Kao sto smo imali prethodnog ministra za kapitalne investicije, koji je nicim izazvan poceo da gradi ni manje ni vise nego kliniku...

Mora da je ustedeo od plate :whistling:

Cak i ako bi sad pokrenuli ozbiljnu istragu - svi bi urlali da je to politika, a u istrazi politike ne bi bilo, samo kontrola para.
 
Јебо матер који ретарди!!! К'о да је неки проблем заменити те таблице...када идемо у иностранство идемо са таблицама од државе која не постоји!!!
СРАМОТА!!!
Црна Гора променула, схватам да је лакше јел немају толико становника, ал' наши су претерали...

Pa jeste.

Nije mali problem hoće li štanca da nadruka 200.000 ili 2.000.000 tablica.

Mogla bi se pregrijati! :rtfm:

Dakle, stvar je tehničke prirode i treba riješiti hlađenje makinje za štancanje tablica!

:rotf::rotf::rotf:
 
treba sve to lepo prilagoditi vremenu, pa 21. je vek

da izdavanje tablica za opstinske organe rade privatne firme. a polis da ima bazu podataka, i ..svima dobro. polis i onako ne voli da radi

lepo udjesa kao u kopirnicu

`dobar dan ja za tablice`

`dobar dan, sta zelite da pise?`

`stoli me bojko`

`to ce da vas kosta **** dinara`


i za 10 minuta sve gotovo
 

Back
Top