dvogodisnjaci

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
roditelji sta radite s detetom od 2 god kad vas iznervira i pravi gluposti bez prestanka?moja cerka nece da jede.ne mogu da je pustim da zivi na cokoladi.to me izludjuje jer se brinem.voli neka jela ali ne moze svaki dan isto.imate li iste probleme?
 
Ja sam pronasla super fazon kako da nahranim cerku (2 god)sa onim sto ne voli bas mnogo da jede a mora(mislim trebalo bi). S obzirom da mnogo voli da se igra vodom dam joj da PERE SUDOVE. Stavim joj keceljicu oko struka da se ne pokvasi stavim stolicu ispred sudopere i dam joj da se brcka do sutra. Naravno, pri tom trpam u usta sve do poslednjeg zalogaja. I stalno upali. Mislim da cak i ne primecuje da jede ponekad jer se zaigra. Eto, probaj i ti.

Pozdrav!!! 8)
 
Ja znam da to sve nije u redu, praviti cirkus od jela, ali moje dete stvarno nista nije htelo da jede. Testirali smo je i ceo jedan vikend je odbijala (sva tri obroka i uzine)da bilo sta pojede. Tako da smo probali varijantu, kada bude gladna trazice i nije nam upalilo. Onda smo se vratili starom dobrom zabavljanju. Dok je imala 8, 9 meseci i malo vise tu su bile razne sitne igracke, knjige-bukvar sa slikama. Poenta je da joj odvratis paznju od jela i da jede automatski. Vremenom je pocela lepo da jede, sada kada zaskripi pricamo price i ona prebrodi krizu i nastavi da jede.
Znam da ce me sada napasti oni koji smatraju da treba da jedu koliko hoce i sl., ali ona zaista kada je bila mala kada god sedne odmah na pocetku kaze necu nista i stvarno nisam mogla da je pustim da ne jede nista.
 
Ja sam isprobala sve "pedagoske" metode kad je moje dete koje nece da jede imalo dve godine. Zamajavanje prilikom jela, ucene i pretnje i ljutnju i molbe i uslovljavanje i sve redom, ali ne pomaze. Zato je pomoglo laganje koje i danas primenjujemo (ima 4.5 godine). Ona voli musaku, pa joj onda i punjene paprike i tikvice i jos stosta proturamo kao musaku. Sve to lepo izgnjavis u tanjiru da nema pojma sta jede, pa kazes da je musaka i vozi... jede samo tako. Jedina nezgodacija je sto tako mozes da proturis klopu koja je u osnovi zuta (svetle boje). Dakle, spanac ne prolazi ni u jednoj varijanti.
 
hanibal77:
roditelji sta radite s detetom od 2 god kad vas iznervira i pravi gluposti bez prestanka?moja cerka nece da jede.ne mogu da je pustim da zivi na cokoladi.to me izludjuje jer se brinem.voli neka jela ali ne moze svaki dan isto.imate li iste probleme?
Mali su i nemoguci, ali moras da priznas da su genijalci. Mom sinu doskocim tako sto kad odbija da jede, odnoso kaze NECU, ja mu kazem da se ne pita i da mora. Mogu ti reci da je to jedno vreme palilo,naravno pali i dalje ali je poceo i on meni da ,,doskace,,. Sad kad je ,,stariji,, ima 2.5 godine, kad uletimo u fazu ,,cokolada,,, onda je najbolje tu istu cokoladicu staviti na vidno mesto i reci mu da ce je dobiti kad zavrsi sa klopom. Cesto mi je uspevalo da ga na taj nacin nagovorim da jede. Naravno bilo je i momenata kad nisam mogla da ga ,,ucenim,, odnosno kad je zaista odbijao, onda moras da iskuliras i da ga neteres, ali zato nema ni slatkisa ili bilo cega drugog.
 
hvala vam mame na vasim savetima.kod moje malecke nekad pale nekad ne.moram da budem strpljiva da prodje i ta faza.moram jos da dodam da sam na "dom i porodica"srela najgotivnije likove nekako najsolidarnije.kad kazem srela ne mislim uzivo.pozdrav iz francuske
 
Meni je danas mama pricala kako me je hranila, kad sam bila mala. Umrla sam od smeha. :lol:
Elem nisam nista htela da jedem, onda je ona jadna zena morala svasta da izmislja.
Zaveze neki balon za uvo :lol: :lol: :lol: , u jednoj ruci drzi nekog majmuna-igracku. Onda tako mlati majmunom i balonom, ja pogledam u nju, zinem od cuda i onda mi ona uvali kasicicu hrane u usta.
Napatila se ko Isus sa mnom i mojim jelom, zao mi je ali mi je ipak onaj balon zavezan za uvo mnogo smesan. :lol:
 
hanibal77:
roditelji sta radite s detetom od 2 god kad vas iznervira i pravi gluposti bez prestanka?moja cerka nece da jede.ne mogu da je pustim da zivi na cokoladi.to me izludjuje jer se brinem.voli neka jela ali ne moze svaki dan isto.imate li iste probleme?



na dnu tanjira iz kojeg jede moja klinka nalazi se sličica sa životinjama pa kad neće da jede obavezno mora da se smišlja neka priča u vezi te sličice, a da bi se vidjeli junaci priče mora da pojede sve iz tanjira :wink:

inače kad je pustimo da jede sama sve pojede bez problema, ali i umaže sve oko i na sebi :lol:
 
mr. I:
na dnu tanjira iz kojeg jede moja klinka nalazi se sličica sa životinjama pa kad neće da jede obavezno mora da se smišlja neka priča u vezi te sličice, a da bi se vidjeli junaci priče mora da pojede sve iz tanjira :wink:
Hi, hi imala sam i ja nekog zeku na dnu tanjira. Secam se da smo isto izmisljali neke price. :wink:
 
chokolada:
mr. I:
na dnu tanjira iz kojeg jede moja klinka nalazi se sličica sa životinjama pa kad neće da jede obavezno mora da se smišlja neka priča u vezi te sličice, a da bi se vidjeli junaci priče mora da pojede sve iz tanjira :wink:
Hi, hi imala sam i ja nekog zeku na dnu tanjira. Secam se da smo isto izmisljali neke price. :wink:




moj buraz nije volio da pije mlijeko, a imao je čašu iz koje je pio na kojoj je bila srna, pa su mu moji pjevali - pije braco nožice (naravno srnine)u mlijeku! :lol:
 
U slucaju mog deteta koji je decak i ima 3 godine nista od toga ne pomaze.Ja sam ga tako pustila dok ne trazi ali on tada pojede sasvim malo samo da zavara glad i onda Jovo nanovo.Kada uspem da mu na prevaru ubacim nesto u usta on to pljune.Nema sta nisam probala.U savetovalistu sam se puno puta zalila doktorkama da nece da jede a one odgovaraju da jede koliko mu trba.Medjutim pre mesec dana smo mu radili krvnu sliku i po njoj se vidi da mu fali soli.Onda im je komentar jednostavno bio"Pa naterajte ga".Ja sam vec ocajna!!!
 
evo ja da se javim da vam kazem sta sam uradila.dakle probam da je zavaram igricama tv i sl.a kad to ne pali zapretim joj da ce ici u svoju sobu ili na spavanje.nekoliko puta sam je tako zatvorila u sobu i sada pretnja pali.a kad pocne da place i vidim da stvarno ne moze da proguta onda je pustim da pljune i dam joj salame jer to voli pa onda bolje i salama nego da ostane gladna.i dalje je mrsava al sta da radim.pozdrav
 

Back
Top