Пун месец над Београдом

Krcun

Zainteresovan član
Poruka
220
Не знам да ли сте гледали филм Пун месец над Београдом? То је домаћи хорор филм, снимљен 1993. године! Главну улогу игра Драган Бјелогрлић!
Филм се посљедњи пут појавио на видео касетама прије 6 и више година! а ни на телевизији се није дуго приказивао!

Ја искрено мислим да је ово један од наших бољих филмова, и да је неправедно потцјењен... није ми јасно зашто га не издају на двд-у!

Kratak sadržaj: Beograd 1992. godine. Da bi se sakrio od noćnih mobilizacija, mladi lektor zatraži premeštaj u treću smenu na mesto kolege koji je ubijen na frontu. On upoznaje simpatičnu staricu koja, čuvši da je on završio književnost, zamoli mladića da joj pomogne u sređivanju skupocene kućne biblioteke. Zapanjen, on otkriva da biblioteka predstavlja senzacionalnu kolekciju raritetnih knjiga (nastavak "Mrtvih duša", "Gorskog vijenca", i dr.) koje na tradiciju i istoriju književnosti uopšte bacaju novo svetlo. Njegova radost i spokojstvo kratko traju jer on usni mrtvog kolegu koji je došao da ga upozori... Nesrećni mladić otkriva da je okružen vampirima, a u mnoštvu ljudi i događaja teško ih je prepoznati. Nažalost, oni usmeravaju životne puteve i kroje sudbine...
 
bezveze uradjen film ,iako je ideja dobra , a rezultat katasrofa

Ја мислим да је идеја добра, и да је и филм добро урађен! вјероватно постоје неке ствари које нијесу добро одрађене... али, морамо имати разумјевања да се тај филм снимао 1993. године, у вријеме хипер инфлације, у вријеме када је у земљи владало расуло у сваком погледу!
 

Back
Top