Maska za lice?

mozes da umutis belance i dodas malo limuna i drzis dik se ne osusi,al pazi,nemoj to ako imas suvu kozu

i jos jedna:izgnjecis mlad sir i pomesas sa medom,malo bazdi,al ti koza bude super
 
Zavisi i kakva ti je koža, kao i šta tačno želiš da postigneš.
Za malo masniju i mešovitu kožu zaista je dobro belance i to lepo ga ulupaš u čvrstu penu pa dodaš kašičicu meda. Između ostalog, belance sužava pore.
Za suvu kožu, slično kao i za kosu umutiš žumance, dodaš nekoliko kapi maslinovog ulja i limuna.
Inače, ja u poslednje vreme koristim tkz. "peel-off" (to su one što se zategnu na licu, pa se skidaju u komadu) maske marke "Freeman", na bazi voća su i nisu loše.
 
Ja imam mešovitu kožu i mučim se sa mitiserima. zato bih da nađem neki masku koja može donekle da mi očisti kožu. Ne mogu da idem više kod kozmetičara, jer mi prilikom svake posete bar po jedan kapilar pukne. Imam jako osetljivu kožu na celom telu. Ne moram ni da se udarim pošteno i već puče novi:(
 
Probaj St. Ives - Apricot scrub... cek da prepisem sta kaze :) ...
¨Effectively lifts away surface oils and dirt that can lead to blackheads and belmishes, every day¨
 
Odlična maska za normalan tip kože može da se napravi od meda, kvasca i mleka. Ako nemaš dovoljno vremena da odeš kod kozmetičara ova maska će ti dobro doći, jer je kao piling. Svež kvasac je idealan za pravljenje maske za lice. Polovini (malog pakovanja) kvasca dodaš kašičicu mleka i mutiš dok ne dobiješ gustu masu, zatim ide kašičica meda. Sve to mora da bude dobro sjedinjeno, kompaktno, lepa masa. Naneseš na lice i ostaviš da stoji 15 minuta. Maska se može na lice nanositi kozmetičkom četkicom ili prstima. Važno je da maska bude ravnomerno raspoređena. Kod maski za lice ne važi pravilo: “Što deblje to bolje”. Zato rasporedi je u tankom i ravnomernom sloju. Pre nanošenja maske ne zaboravi da obaviš postupak čišćenja kože lica, kako bi se otklonio odumrli sloj ćelija. Nakon toga skineš masku blagim kružnim pokretima vrhova prstiju. Posle se umiješ prvo hladnom zatim toplom vodom.
Efekat je momentalan. Lice će izgledati svežije i blistavije. :D
 
Nina2:
Novcic_u_fontani:
Posle se umiješ prvo hladnom zatim toplom vodom.
Efekat je momentalan. Lice će izgledati svežije i blistavije. :D

Naprotiv, prvo se umijes toplom vodom da fino skines masku a zatim hladnom vodom da ti se pore skupe. Pitaj bilo kog kozmeticara.
pa jos ako imas neku VODU ( za osvezenje lica ) , ako ne , odlicna je i kisela..( Knjaz Milos)... :wink:
 

Back
Top