blues tema

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
looking%20out%20the%20window.jpg


tako, stojite satima i gledate kroz prozor
nije tuga, nema suza, nema gorcine
to je bluz
sa povremenim u kraj usana smeskom
mir i svesnost

nema vise "mi" sad si samo "ja"

kada vas je i kako smotao blues?

rain2kn.gif
 
Blues..da,dođe i uzme sve..sve mu daš jer on ne pristaje na manje od toga..i nosiš ga u sebi i živiš s njim kao sa kraćom nogom,postane dio tebe i tvoj.Ne činiš ništa da ga odgurneš,pljuneš,izbaciš jer zalud bi bilo.Biće u tebi sve dok sam ne odluči da ode..a ode on..
 
tako, stojite satima i gledate kroz prozor
nije tuga, nema suza, nema gorcine
to je bluz
sa povremenim u kraj usana smeskom
mir i svesnost

nema vise "mi" sad si samo "ja"

kada vas je i kako smotao blues?

Posle rastanka, par puta, samo jednom intenzivno. Teško je kada posle toliko bliskosti, zajedničkih trenutaka, njega više nema, ali svesnost sve rešava, realnost, idemo dalje.
 
you ..... ain't never been blue,
no, no, no, child.
you ain't never been blue,
till you've had that mood indigo.... that feeling goes stealing.... right down to my shoes
while I just sit here and sigh
... go along blues
 
Gledala sam u sto, cini mi se danima.Trebalo je nesto da ucim, zato sam bila prikovana za to mesto. I secam se stranica i margina, a sta je pisalo ne.
Bluz je dolazio u talasima, kad god hoce, a navise mu se svidjalo da dodje kad pada kisa, a ja zurim nekud.
E, onda je mogao i da zamaskira suze u kisu i da me vodi.
Sve dok jednog dana nisam zamalo pala pod auto, jednog od onih dana kad je padala kisa kao kod Prevera sto zamisljam da pada u "Barbari".
E, onda sam rekla, je... bluz, daj da se zivi malo, za nesto, za sunce, za neke ljude, za neka proleca...

I zanimljivo je da nikada vise ne mogu da padnem tamo gde sam vec bila. Poznajem taj teren, za mene to vise nije pad, to je poznato, prisno osecanje.
Ne bojim se, ne grlim ga kao nekad kad sam zelela da se udavim u njemu, nego mu samo namignem u prolazu, kao "Cao, gde si!", dotaknem vrhom prstiju obod sesira i produzim dalje.
:kpozdrav:
 
pa ja sam vec odavno ja i ne drma me zbog toga blues...mozda bi me drmao da me scepa to mi...:D....bilo bi frke....

p.s. nikad ne gledam satima kroz prozor, blues resavam trcanjem, folklorom, spremanjem stana, pravljenjem kolaca sinu...:)
 
jah
znam da nije produktivno, ali kako zna da bude prijatno udoban blues
pa jos kad nadjes nekoga da podelis to
pa iz bluesa nastane soul

kako rekose na raskrscu
bluz je kad se dobar covek oseca lose
a ja bih to malo izmenio
bluz je kad losu srecu gledas manje losim ocima
 
jah
znam da nije produktivno, ali kako zna da bude prijatno udoban blues
pa jos kad nadjes nekoga da podelis to
pa iz bluesa nastane soul

kako rekose na raskrscu
bluz je kad se dobar covek oseca lose
a ja bih to malo izmenio
bluz je kad losu srecu gledas manje losim ocima

Blues je super povod za traženje svog mesta pod šankom, rekoh ja sve u životu ima i poneku dobru stranu.
 
Gledala sam u sto, cini mi se danima.Trebalo je nesto da ucim, zato sam bila prikovana za to mesto. I secam se stranica i margina, a sta je pisalo ne.
Bluz je dolazio u talasima, kad god hoce, a navise mu se svidjalo da dodje kad pada kisa, a ja zurim nekud.
E, onda je mogao i da zamaskira suze u kisu i da me vodi.
Sve dok jednog dana nisam zamalo pala pod auto, jednog od onih dana kad je padala kisa kao kod Prevera sto zamisljam da pada u "Barbari".
E, onda sam rekla, je... bluz, daj da se zivi malo, za nesto, za sunce, za neke ljude, za neka proleca...

I zanimljivo je da nikada vise ne mogu da padnem tamo gde sam vec bila. Poznajem taj teren, za mene to vise nije pad, to je poznato, prisno osecanje.
Ne bojim se, ne grlim ga kao nekad kad sam zelela da se udavim u njemu, nego mu samo namignem u prolazu, kao "Cao, gde si!", dotaknem vrhom prstiju obod sesira i produzim dalje.
:kpozdrav:

Divno rečeno...
 

Back
Top