JEDAN ZA HILJADU

gost 227949

Veoma poznat
Poruka
13.999
netanijahu527.jpg


Израел спреман да ослободи 1.000 палестинских затвореника, ако Хамас ослободи Гилада Шалита, војника кога су припадници те исламистичке организације заробили пре четири године. Хамас одмах одбацио понуду, уз образложење да не представља ништа ново.

Ако исламистичка организација Хамас ослободи Гилада Шалита, војника кога су припадници Хамаса заробили пре четири године, Израел је спреман да ослободи 1.000 палестинских затвореника, изјавио је израелски премијер Бењамин Нетанијаху.

"Ми прихватамо предлог немачког посредника да ослободимо 1.000 терориста. То је цена коју сам спреман да платим да би се Гилад вратио кући. Ја сам пристао на тај договор и спреман сам да га одмах применим", навео је Нетанијаху у обраћању нацији, пренео је Ројтерс.

Додао је да ипак није спреман да плати било коју цену, иако сви Изралеци желе да се Шалит безбедно врати кући. Како је рекао, Израел не може да ризикује, "зато што су многи Палестинци који су раније ослобођени поново вршили нападе на Израел".

"Не одустајем од два основна принципа. Први гласи да опасни терористи неће смети да се врате у Јудеју и Самару на Западној обали, где могу наставити да наносе штету израелским грађанима", поручио је премијер.

Како је прецизирао, ослобођени затвореници могу ићи у Тунис, Појас Газе или неко треће место, али не могу се вратити на Западну обалу, зато што би одатле имали приступ израелским градовима.

Други принцип односи се на најозлоглашеније терористе који не могу бити ослобођени, додао је Нетанијаху.

Шалит је отет у нападу Хамаса на израелске војнике на ободима Газе 2006. године.

У покушају да изврше притисак на владу да преговара о ослобађању њиховог сина, Шалитови родитељи су у недељу са присталицама прошетали Јерусалимом и поручили да ће "камповати" испред премијерове канцеларије све док Шалит не дође кући.

Израелска телевизија је објавила да је Хамас одмах одбацио Нетанијахуову понуду, уз образложење да "не представља ништа ново".


http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82/732292/%D0%88%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BD+%D0%B7%D0%B0+%D1%85%D0%B8%D1%99%D0%B0%D0%B4%D1%83.html


"Hamas" nece da bude oslobodjeno 1000 Palestinaca za 1 Izraelca.:rtfm:
 

Back
Top