Muslimani

shvatanje nacije i vere je jedan veliki problem za ove prostore ,iskoristavanje verskih potreba za nacionalne i ostale sumnjive radnje je pogubno, kao i koketiranje sa verskog i nacionalnog ,shvatanje i prdstavljanje nacije kod muslimana na ovim prostorima je za mene jako lose iterpretirano ,da je u prvi plan stav;jen ekonomski napredak,briga o ljudima i ljudskim pravima odredjene grupacije u ovom slucaju mualimana ,i na taj nacin stvaranje nacije ,a ne toliki akcenat koji bacen na istoriju koja raspiruje mrznju ,i koja je jako sumljivog karaktera i nije definisana ,bilo bi mnogo bolje za sve ...ukratko da se nacija temelji na ekonomskoj i drustvenoj dobiti jedne odredjene grupacije ,a ne na istoriji sumnjivog karaktera ,bilo bi bljolje,cak i odnosi bi bili opste prihvaceni ...
 
ja reci mo ne volim da me neko zove bosnjakom jer se ne osjecam tako a vise volim da me neko proziva muslimanom jer sirok mi je dijapazon i mogu da se osjecam ujedno i kao bosanac i kao arapin./
 
Koliko ja poznajem muslimane sa ovih prostora (a poznajem ih odlicno) oni sve dublje tonu u ekstremizam.Iako moram priznati da nisu svi muslimani ekstremisti ,ali ce ipak bez pogovorno podrzati ekstremiste ako budu morali da biraju. To se pokazalo i u Bosni,na Kosovu i Metohiji,a sada i u Raskoj oblasti (muslimani je zovu sandzak).
Samo sto su sada ekstremniji nego 90_tih jer tada jos uvek ,na ovim prostorima nije bilo vehabija,dok su sada u ekspanziji medju muslimanskim stanovnistvom..
Mozete se slagati ili ne samnom,ali ovo je fakticko stanje danas.
 
Za koga da glasaju muslimani koji su orientisani prema ekonomiji i drustvu!?

upravo o tome govorim,nema takvog ,umesto na ekonomiju i ocuvanje drstva i prava ,oni su bacili akcenat na stvaranje nacije ,slozices se na sumnjivoj istoriji ,umesto da su pokusali da prihvate realnu sliku ,pa cak i da stvore naciju ako nece da budu srbi muslimani ,vec nesto svoje ,ali na drugim vrednostima ,ocuvanju vere,i prava ,kako ekonomskih tako i socijalni, mislim da im niko nebi opsporio to ,ali ovako stalno bacaju akcenat na pogresne stvari ...
 

Back
Top