Sloboda

wild_child

Elita
Poruka
18.483
Ok.Kontam da ova tema nece zaziveti ali sta je za vas sloboda?Svi je mi spominjemo u ovom ili onom kontekstu,svi je zele i pozivaju se na nju.Ali sta je to zaista.Mogucnost da nesmetano radis stagod zelish ili ima i neu drugu dimenziju.Cekam pametne odgovore....samo da se Zenon ne javi :D
 
sloboda?sloboda je...kad imash dovoljno vremena za sebe i pored obaveza(to mi sad nedostaje :( )uostalom,sloboda te uglavnom posle duzeg vremena smori-3 meseca,5-10 godina...sta mislish sto domacice(ne sve,ne sve)polude i odu na kraju dsa rade
 
sam pojam sloboda obuhvata vise manjih pojmova
zavisi na sta se odnosi, uglavnom je to onaj stil, radi sta oces, mada sloboda u velikim obimima moze da skodi :wink:
 
Sloboda je osecjaj da sve mozhesh uraditi... chak i poleteti... To je, da kazhem, moja glupa definicija slobode koja je toliko opshirna da obuhvata sva shvatanja i dozhivljaje iste...
blah... :p
 
Sloboda...To je jedna raskrsnica...Sa koje mozes poci ka bezbrojnim putevima!!!Kojim god putem da krenes bice to pravi put,jer si ga sam odabrao!!!
Njime se moze krociti samo pravim putem, bez tudjih sugestija,bez briga, bez cudnih vijuganja i skretanja!!!
:(
 
da ali opet,neki imaju pogresne argumente.Nisi ti slobodan sam samcijat u polju kukuruza :lol: vec ako imash zivot,imash sve sto zelish a imash slobodu i kreativnost... :P
 
sloboda ne postoji....
u teoriji je savršena, ali praktično neizvodljiva...
sloboda je prividna mogućnost samostalnog odlučivanja o sopstvenom životu...
prividna, jer uvek na umu imamo ili nekog o kome moramo voditi računa ili neku moralnu ili bilo kakvu drugu odrednicu kojom se vladamo....

slobodu mogu da imaju samo životinje, koje se ne oslanjaju na osećanja i razum....
 
sloboda je osecaj nezavisnosti... potpune nezavisnosti od nicega... da znas da svaki tvoj postupak nece biti uslovljen nicim, kao ni da njegove posledice nece uticati na tvoju slobodnu volju...
E sad, mozda je suvise opsta definicija, ali bolju stvarno nemam... :roll:
 
DJ_MaRe:
sloboda je osecaj nezavisnosti... potpune nezavisnosti od nicega... da znas da svaki tvoj postupak nece biti uslovljen nicim, kao ni da njegove posledice nece uticati na tvoju slobodnu volju...
E sad, mozda je suvise opsta definicija, ali bolju stvarno nemam... :roll:

da, to je sloboda, ali ona je utopija..... vicente pravilno reche da ona ne postoji. zato ja mislim da je moja definicija bolja :D pardon, da ne pripisujem sebi ono shto nije moje, ona je iz pesme Azre, dakle pripada Dzoniju Shtulicju :)
 
Keeper:
DJ_MaRe:
sloboda je osecaj nezavisnosti... potpune nezavisnosti od nicega... da znas da svaki tvoj postupak nece biti uslovljen nicim, kao ni da njegove posledice nece uticati na tvoju slobodnu volju...
E sad, mozda je suvise opsta definicija, ali bolju stvarno nemam... :roll:

da, to je sloboda, ali ona je utopija..... vicente pravilno reche da ona ne postoji. zato ja mislim da je moja definicija bolja :D pardon, da ne pripisujem sebi ono shto nije moje, ona je iz pesme Azre, dakle pripada Dzoniju Shtulicju :)
da je utopija, jeste... ali to nije razlog da menjam definiciju... 8)
 

Back
Top