IZMEDJU PARTIZANA i komunista nije znak jednakosti...!!!

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
danima...mesecima...godinama gledam da mnogi poistovecuju partizane sa komunistima...to je daleko od istine i stvarnosti....ne verujem da je komunista medju partizanima bilo vise od 4-5 %....isti je slucaj sa cetnicima...nisu svi cetnici bili koljaci i fasisti...vec samo manji broj....nema potrebe za generalizovanjem...to nas jos vise razjedinjuje kao narod....
 
danima...mesecima...godinama gledam da mnogi poistovecuju partizane sa komunistima...to je daleko od istine i stvarnosti....ne verujem da je komunista medju partizanima bilo vise od 4-5 %....isti je slucaj sa cetnicima...nisu svi cetnici bili koljaci i fasisti...vec samo manji broj....nema potrebe za generalizovanjem...to nas jos vise razjedinjuje kao narod....

Naravno da nema....komunisti su i oni koji su se najvise ovajdili posle rata,a pravi cetnici oni koji su zapalili preko i ostavili ovu sirotinju da crveni iskale revansizam na njoj
 
danima...mesecima...godinama gledam da mnogi poistovecuju partizane sa komunistima...to je daleko od istine i stvarnosti....ne verujem da je komunista medju partizanima bilo vise od 4-5 %....isti je slucaj sa cetnicima...nisu svi cetnici bili koljaci i fasisti...vec samo manji broj....nema potrebe za generalizovanjem...to nas jos vise razjedinjuje kao narod....

Komunisti su pre 2. sv. rata bili INTELEKTUALNA ELITA U SRBIJI!

Uglavnom su svi bili studenti i intelektualci, najcesce deca od velikoposednika i imucnih ljudi.

Uglavnom su se svi odazvali na poziv da brane Spaniju od nadiruceg fasizma i mnogi su tamo izginuli za svoje ideale.

Oni, koji su se preziveli JEDINI SU organizovali Pokret otpora na teritoriji Balkana protiv fasistickih okupatora.
 
Komunisti su pre 2. sv. rata bili INTELEKTUALNA ELITA U SRBIJI!

Uglavnom su svi bili studenti i intelektualci, najcesce deca od velikoposednika i imucnih ljudi.

Uglavnom su se svi odazvali na poziv da brane Spaniju od nadiruceg fasizma i mnogi su tamo izginuli za svoje ideale.

Oni, koji su se preziveli JEDINI SU organizovali Pokret otpora na teritoriji Balkana protiv fasistickih okupatora.

Ma da....narocito politkomesari....dosta znam o brigadi mog pokojnog dede,11. Srpska Narodnooslobodilacka Udarna .... komunisti i svi politkomesari su imali u najvecu ruku srednju skolu,a posle rata su vedrili i oblacili kao da su doktori nauka...uz to nije im bilo tesko da prosipaju demagogiju slabo obrazovanom seljaku
 
Verovatno si u pravu....ali ko je posle rata radio ono što je radio:partizani ili komunisti??
Skoro da je svejedno bar što se tiče ubistava i zločina...pljačkom su se ovajdili ipak samo komunisti....
U pravu si što se tiče generalizovanja stvari ali to samo mali broj ljudi prihvata....za ostale:svi četnici su koljači a svi partizani ubojice....
Interesantno je to ''koljači''....kad god sam pitao nekog ostrašćenog komunistu :...''a koga su zaklali četnici''? nije znao da mi kaže po imenu i prezimenu,selu,zaseoku,gradu....bar ovde u mom kraju...pa gde su onda to četnici poklali toliki narod??Nasuprot tome partizanski zločinci su 1944-e ubijali golobrade mladiće koji su pohvatani kao ''četnici''....nijedan nije imao više od 22 godine i borbu videli nisu...ubijani su udarcem čekića u glavu i bacani u reku...Zna se po imenu i prezimenu ko je to radio....a svejedno jel' bio član ili nije...
 
Komunisti su pre 2. sv. rata bili INTELEKTUALNA ELITA U SRBIJI!

Uglavnom su svi bili studenti i intelektualci, najcesce deca od velikoposednika i imucnih ljudi.

Uglavnom su se svi odazvali na poziv da brane Spaniju od nadiruceg fasizma i mnogi su tamo izginuli za svoje ideale.

Oni, koji su se preziveli JEDINI SU organizovali Pokret otpora na teritoriji Balkana protiv fasistickih okupatora.

Nisu jedini, ali je njihovo iskustvo bilo jedan od faktora zasto su partizani bili efikasni, tj. neuporedivo efikasniji od Drazinih cetnika.

Kosta Nadj, Peko Dapcevic, Koca Popovic i drugi..
 
Poslednja izmena:
Komunisti su pre 2. sv. rata bili INTELEKTUALNA ELITA U SRBIJI!

Uglavnom su svi bili studenti i intelektualci, najcesce deca od velikoposednika i imucnih ljudi.

Uglavnom su se svi odazvali na poziv da brane Spaniju od nadiruceg fasizma i mnogi su tamo izginuli za svoje ideale.

Oni, koji su se preziveli JEDINI SU organizovali Pokret otpora na teritoriji Balkana protiv fasistickih okupatora.


Posebno jedan od glavnih ljudi...abadžija....mora da je u to vreme to bio neki intelektualni posao...zatim srbožder broz-''mašinšloser''....ja elite intelektualne mili Bože :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Verovatno si u pravu....ali ko je posle rata radio ono što je radio:partizani ili komunisti??
Skoro da je svejedno bar što se tiče ubistava i zločina...pljačkom su se ovajdili ipak samo komunisti....
U pravu si što se tiče generalizovanja stvari ali to samo mali broj ljudi prihvata....za ostale:svi četnici su koljači a svi partizani ubojice....
Interesantno je to ''koljači''....kad god sam pitao nekog ostrašćenog komunistu :...''a koga su zaklali četnici''? nije znao da mi kaže po imenu i prezimenu,selu,zaseoku,gradu....bar ovde u mom kraju...pa gde su onda to četnici poklali toliki narod??Nasuprot tome partizanski zločinci su 1944-e ubijali golobrade mladiće koji su pohvatani kao ''četnici''....nijedan nije imao više od 22 godine i borbu videli nisu...ubijani su udarcem čekića u glavu i bacani u reku...Zna se po imenu i prezimenu ko je to radio....a svejedno jel' bio član ili nije...

bas me zanima---navedi gde su to partizani ubijali maljem u glavu..??? i molim te po mogucnosti neki dokaz....za to sam cuo samo ovde na forumu i to u 3-4 posta....
 
....misliš propali studenti....to si u pravu,njima nije valjalo ništa pa se odmetnuli i postali banditi....da su završili fakultete ne bi njih rat ni video....
Al' što pobiše te ''španske borce'' njihovi ''drugovi''??Izgleda znali su previše o bahanalisanju nekog važnog druga???:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dobijanje cinova je bilo jos spektakularnije...biografija bi isla otprilike ovako : "Zavrsio osnovnu skolu,u ratu imao cin vodnika,zavrsio oficirski kurs...bla,bla,bla.... i nakraju penzionisan ko general-major" :roll:
 
bas me zanima---navedi gde su to partizani ubijali maljem u glavu..??? i molim te po mogucnosti neki dokaz....za to sam cuo samo ovde na forumu i to u 3-4 posta....

....na šabačkom starom železničkom mostu....i bacali nesrećnike u Savu...lično sam pričao sa čovekom koji je to video ali me zaklinjao detetom da nikad nikom ne kažem!Sad je pokojni ali poštovaću njegovu volju pa neću reći kako se zvao....inače do kraja života se plašio i svoje senke....
 
Pa ko je jos pruzio otpor fasizmu na nasim prostorima? :think:

Bilo je dosta njih koji nisu bili i komunisti, komunisti su organizovali sve i vodili ih, poput one trojice navedenih.

Cetnici Draze Mihajlovica su takodje krenuli na Ravnu Goru s ciljem dizanja ustanka, tj. pruzanja otpora, ali je Draza vecu opsanost video u komunistima nego u okupatoru i tako se i postavio na terenu.

Ali bilo je jako mnogo cetnika koji nikad nisu hteli kolaboraciju vec oslobodjenje zemlje.
 
danima...mesecima...godinama gledam da mnogi poistovecuju partizane sa komunistima...to je daleko od istine i stvarnosti....ne verujem da je komunista medju partizanima bilo vise od 4-5 %....isti je slucaj sa cetnicima...nisu svi cetnici bili koljaci i fasisti...vec samo manji broj....nema potrebe za generalizovanjem...to nas jos vise razjedinjuje kao narod....


Konacno razuman post o partizanima.:ok: Normalno da nisu isto komunisti i partizani. Mnogi partizani nisu nikad usli u komunisticku partiju. Komuniste i partizane poistovecuju samo neznalice i vucibatine.:rtfm:
 
Komunisti su pre 2. sv. rata bili INTELEKTUALNA ELITA U SRBIJI!

Uglavnom su svi bili studenti i intelektualci, najcesce deca od velikoposednika i imucnih ljudi.

Uglavnom su se svi odazvali na poziv da brane Spaniju od nadiruceg fasizma i mnogi su tamo izginuli za svoje ideale.

Oni, koji su se preziveli JEDINI SU organizovali Pokret otpora na teritoriji Balkana protiv fasistickih okupatora.


Ovo nije bas tacno.
 
....misliš propali studenti....to si u pravu,njima nije valjalo ništa pa se odmetnuli i postali banditi....da su završili fakultete ne bi njih rat ni video....
Al' što pobiše te ''španske borce'' njihovi ''drugovi''??Izgleda znali su previše o bahanalisanju nekog važnog druga???:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Oni dobise rat, i to jedan bravar protiv djenerala, to ti govori kakav je taj djeneral bio kad ga jedan bravar pobedi

A sta da je bravar bio inzinjer? :eek:

kuku kuku gde bi se tek onda zaustavio
 
....na šabačkom starom železničkom mostu....i bacali nesrećnike u Savu...lično sam pričao sa čovekom koji je to video ali me zaklinjao detetom da nikad nikom ne kažem!Sad je pokojni ali poštovaću njegovu volju pa neću reći kako se zvao....inače do kraja života se plašio i svoje senke....

pa sad...???? ostaje da ti verujem na rec...ili ne verujem....ali za to nisam cuo....prosto ne mogu da vreujem da to moze ostati tajna tolike godine...
 
Pa ko je jos pruzio otpor fasizmu na nasim prostorima? :think:

Jedan od mojih dedova je ''nosio na duši'' neke Nemce ali nije nije bio partizan već četnik....
Posle rata mu sudili komunisti pa ga oslobodili...dobar deo rata ''jedan važan drug'' se krio na dedinom tavanu....pa deda što ga niste ''kvrcnuli''?J***ga dete,i on je Srbin,pre rata sam igro karte s njim povazdan...kako da ga ''kvrcnem'' - svoji smo!!!
Posle rata komunisti prebijali mog drugog dedu ''jer mu je brat četnik''...pa ti vidi kolko je to komplikovano bilo!!!
P.S
Moj gradić su oslobodili četnici 24.Septembra 1941-e...podigli smo i skroman spomenik majoru JVUO koji je tom prilikom poginuo...a ti pričaj šta oćeš-tebi je ispran mozak ispisniče!
 
Komunisti su pre 2. sv. rata bili INTELEKTUALNA ELITA U SRBIJI!

Uglavnom su svi bili studenti i intelektualci, najcesce deca od velikoposednika i imucnih ljudi.

Uglavnom su se svi odazvali na poziv da brane Spaniju od nadiruceg fasizma i mnogi su tamo izginuli za svoje ideale.

Oni, koji su se preziveli JEDINI SU organizovali Pokret otpora na teritoriji Balkana protiv fasistickih okupatora.

Apsolutno tačno. Jedan od njih je bio i Dimitrije Tucović. I dalje ne mogu da saznam šta se njemu vrzmalo po glavi i zašto je smatrao da smo mi Srbi imperijalistički narod, da Kosovo treba pripojiti Albaniji i Vojvodinu Mađarskoj, ali kad god bi usledila mobilizacija, on bi se prvi odazivao. Poginuo 1917, a poslednju reči su mu bile: ''Dajem život za ovu zemlju, a ona me i dalje ne razume.'' To su pravi heroji!
 
Ovo nije bas tacno.

naravno dA nije...problem socijalisticke privrede posle rata je upravo u tome sto su privredu vodili diletanti...polupismeni i nesvrseni gimnazijalci...inace su drzavu vodili u pocetku polupismeni ljudi...kasnije i kad se kadar opismenio nije mogao doci do izrazaja jer je vrh drzave bio dominantno polupismen...
 
Oni dobise rat, i to jedan bravar protiv djenerala, to ti govori kakav je taj djeneral bio kad ga jedan bravar pobedi

A sta da je bravar bio inzinjer? :eek:

kuku kuku gde bi se tek onda zaustavio

:eek:Nemoj da te cuju oni tvoji? On je bio i lovac, ribolovac, slobodni zidar....i pekar, lekar apotekar i ko zna sta jos...........drugim recima super bravar
 

Back
Top