pa ja sam ocekivala....ma daaaaaaaaaj

Poruka
7.683
ljudi, imate li vi ocekivanja?
nesto tipa---> ocekivati od matoracaili drugarica poklon za rodj
ocekivati da vam neko bude zahvalan za nesto oko cega ste mu pomogli
ocekivati od decka, devojke, druga, drugarice da vam se jave
ocekivati da neko postupi na nacin koji ste vi zamislili u svojim glavicama


ja imam problem sa tim
smatram da je normalno da ocekujem od decka npr. da mi se javi tokom dana ako se vec ne vidimo
ili ocekujem da skapira koliko sam se zrtvovala (zrtva ukljucuje konflikte sa celokupnom porodicom) zbog te nase veze, ne u smislu da mi sad podilazi i da me dize u nebesa nego da jednostavno bude svestan svih tih stvari
ocekujem od drugarica da se iscimaju za to nase letovanje, a ne da cekaju da ja sve organizujem i javim im kada treba da se pakuju

mislim, to su sve neke razumne stvari
ali se cesto pitam da li ja imam pravo na to
svako postupa po svojoj volji i u manjoj ili vecoj meri obraca paznju na tu drugu stranu koja moze da bude povredjena ili da to na nju nema nikakvog uticaja
muka mi je vise da se cimam oko svih ispala jer cu na kraju uvek ja ispasti kriva, jer zaboga, ocekivati nesto nije realno, jednostavno ja nemam pravo na to (ovo poslednje su reci osobe zbog koje i otvaram ovu temu)
 
ne vredi da puno ocekujes i svaki put nesto ocekujes od nekog, jer ces izgubiti poverenje u tu drugu osobu iz onog ili ovog razloga nece moci da ti ispuni ocekivanje a onda ces biti tuzna i nepoverljiva a mozda u trenutku ocekivanja toj osobi nije nidocega a ti ocekujes
 
svakako...ali su mi ona često samo glupa očekivanja...

npr. od brata očekujem da me makar malo uključi u svoje dnevne planove.. Ne mislim ja sad da idem sa

njim gde god on da ide.. da izlazim sa njegovim društvom. Daleko bilo. Jednom sam izašla za njim i

njegovim društvom i grdno sam se pokajala.. Ja mislim da npr. barem ujutru popijemo zajedno kafu ili sl.

On kako ujutru ustane ili ode negde... ili samo sedne za komp i ni o čemu ne priča... :roll:

Od mame uvek očekujem da mi veruje.. Što se svakodnevnog života tiče to ona i ispunjava, ali što se tiče

škole... Ona kao da nije čula za poverenje... Vidi samo kada ne učim.

Od društva iz osnovne ništa ne očekujem... Oni su mi najbolji. A od društva iz srednje, očekujem da se

potrude malo bolje da me upoznaju. Oni su o meni stekli prvi utisak i ne žele da steknu drugi.

Bukvalno je tako... Zapamtili su me kao tihu osobu, a ne shvataju da me u tom slučaju onda uopšte ne

poznaju.
 
E da vam kaze chicha
Imate pravo na ocekivanja i to kako.
Normalno, pod uslovom da i vi imate sta da ponudite.
Ali predati se filozofiji da je najbolje ne ocekivati nista, da se na to prosto nema prava, otkud nama pravo da od nekoga nesto ocekujemo bla bla bla....to je put u rusenje samopostovanja

Naucite da trazite i da dajete i naucite da ne prihvatate ignorisanje, glupa objasnjenja, cinicne izgovore i bilo kakve izgovore za iracionalna i idiotska ponasanja vasih roditelja, brace, sestara, rodjaka, drugara, momaka i devojaka.

I ne ponasajte se sami na taj nacin
 

Back
Top