Star wars vs. Lord of the rings

Sta je bolje?

  • Star wars

  • Lord of the rings


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Kelt_od_Kapedunuma

Primećen član
Banovan
Poruka
555
Koji film vise gotivite i zbog cega?
Naravno da ih i nije bas jednostavno porediti, jer pripadaju razlicitim, mada srodnim zanrovima (SF i EF), ali kao 2 serijala koja su stekla ogromnu popularnost sirom sveta i izvrsili ogroman uticaj na kulturu, mogu da se uporede po kvalitetu, scenariju, efektima, kostimografiji itd... Dakle, koji je bolji:

star-wars-950c0.png


the-lord-of-the-rings-trilogy.jpg


Meni je svakako bolji LOTR serijal, mada ni SW nije los...:D
 
prva 3 SW svakako
prequeli su smetje
gospodar prstenova me zeshtje smorio mada nisam nikad chitao knjige tako da ne nzam kako bi na sve to gledao da jesam
najvishe mi smeta shto su filmovi previshe kid friendly..sve je suvishe chisto chak je i prljavshtina chista
da ne ulazimo u to shto je poenta svega neka homosexualna ljubavna pricha dva midzita
 
taj film je upropastio sve generacije koje su došle iza nega..
kao,
gospodar prstenova? a da, čuo sam da ima knjiga...
=I
to mi reče jedan klinja pre neki dan

a što je najbolje, lotr nije ni snimljen prema knjzi nego prema onom crtaću
tj u filmu ima detalja kojih nema u knjizi a koji u identični sa crtaćem
nebitan je jer nije nikakava filmska veličina osim u smislu nekih efekata. a koga briga za efekte i epske bojeve kad će već sledeće godine izaći bolji i veći
e sad
da, ratovi zvezda... pa taj film ima svoje mesto u svetskoj kinematografiji, opet sa razlogom
ali opet će novije generacije uzeti da gledaju hronološki i onda će kad dođu do trećeg dela biti kao wtf
i opet ništa =I
 
Gospodar prstenova, kao knjiga je klasika..
Film je, ocekivano, ubio knjigu. U smislu da je to medijum kome novije generacije pristupe prevenstveno. Ubio, a da cak ni nema veze s njom. Da, Okvirni plot, mozda. Vise od toga? Ne. Umesto price koja vuce svoje korene iz mitologije Evrope doslo se do holivudskog prevoda sirim narodnim masama.

Jedini segment koji mi deluje zaista zadovoljavajuce u tom filmu jesu dizajni..

Sa druge strane, Star wars.. nisam siguran. Stari delovi su klasika. Novi delovi su.. tu i tamo.

Opet, moguce je da meni stari delovi stvaraju osecaj nostalgije, secanje na dane pre kada su neke stvari vidjene prvi put. Imalo se manje godina, imalo je.. pa, impact..
Mozda je to razlog zasto mi novi delovi deluju kao masovna zabava.
 
Star wars...apsolutno....dobro veoma su ga ukaljale ove nove epizode 1,2,3....

ali opet taj film je kultno delo kinematografije....koje ce ostati zapamceno.....gospodar prstenova je vec postao ispusena mustikla.....

to se mnogo dobro vidi u svetu video igara....

i dalje u enormnim kolicinama izlaze igre iz star wars univezuma...
a gospodar prstenova je potpuno podbacio po tom planu.......

msm jeste da lotr fan baza je veca....ali je kvalitet neuporediv....
 
meni je sama radnja prstena prilicno isprazna
idu na onaj savet vilenjaka ljudi patuljaka..itd. dogovore se da unisshte prsten,kepeci ga unishte a u medjuvremenu se ostali bore protiv saronovih hordi
the end
nema nikakvih prekoreta,dramskog zapleta,nishta
ogradjujem se od knjige jer nisam chitao,mozda je u njima to izneto na interesantan nachin ali osnovna radnja je prilichno labava
i sami filmovi su mi totalno ono...ko branko kockica i btw. ja bash VOLIM taj tip fantazijskih fiilmova al kad nije radjen ko za decu od 3-5
 
fora je u tome da nije bitno ono što će se dogoditi, svi znamo da će svet biti spašen bla bla
nego to putovanje i njegova epska dimenzija, znaš ono, kad se vukljaju uz onaj mordor na 200 strana da ti fizički bude teško
film to ne može da dočara, ne vredi =)
 
fora je u tome da nije bitno ono što će se dogoditi, svi znamo da će svet biti spašen bla bla
nego to putovanje i njegova epska dimenzija, znaš ono, kad se vukljaju uz onaj mordor na 200 strana da ti fizički bude teško
film to ne može da dočara, ne vredi =)

pa predpostavio sam
to je recimo ko"avantura" u romanima zila verna na pustom ostrvu ili u podmornici
al mogao je bar da bude u nekom vishe konan a ne hari troter bez krvi i neprijatnih scena fazonu
i bez one pederastije ah sem aj lav ju....
missim hu givz a fak?
 
po cemu zakljucujes da je veca? tolkina citaju eventualno oni koje zanima ef, jer je klasika tog zanra
i u tom slucaju vecinom samo gospodara i hobita, nista vise od toga

Statisticki je malo veca.......kad pogledas...izabrace lotr umesto star warsa..vecina koja voli epsku fantastiku...vecina harry potter fanova(sto je mnogo)....vecina rpg fanova itd....
naravno star wars je blizi sf fanovima..ali njih je sve manje i manje.....sf je suvise komplikovan za sadasnju mladez...
 
Statisticki je malo veca.......kad pogledas...izabrace lotr umesto star warsa..vecina koja voli epsku fantastiku...vecina harry potter fanova(sto je mnogo)....vecina rpg fanova itd....
naravno star wars je blizi sf fanovima..ali njih je sve manje i manje.....sf je suvise komplikovan za sadasnju mladez...

Iskreno, ni jedan SF film mi se ne dopada u celosti, pa ni Star wars. Ono sto me je privuklo kod SW serijala je zanimljiva prica i dobra pozadina iste... Ali su zaista preterali sa onim gay scenama r2d2 i c3p0, kao i sa borbama svemirskih brodova... Prve 3 epizode su mi ok, ali ove zadnje 3 su zaista bezveze (mozda ce okoreli fanovi i starija publika ovo protumaciti kao neku jeres, ali da, tako je, ne gotivim zadnja 3 dela:mrgreen:). Sa druge strane, svaku scenu u LOTR-u mogu da gledam po nekoliko puta, jer svaka scena omogucava da udjes u svet Srednje zemlje i detaljno ga istrazis. :D
 
Toliko poštujem Tolkiena da bih bila u stanju odgledati svaku njegovu ekranizaciju.

Što i jesam. Više puta. :D

Uz rizik da budem subjektivna, verujem da se mišljenjem poput "i onda odoše oni tamo da zafrljače neki prsten u rupu" mogu mlatiti jedino oni koji nikad nisu ni otvorili knjigu. Mada, uz takvo mišljenje; slabo da bi imalo vajde.

Naravno, film je druga priča; ali i tu sam subjektivna; obzirom da ne mirišem naročito nikakve ekranizacije. Film(ove) volim iz sasvim ličnih razloga; i oni nemaju nikakve veze sa umetničkim dosegom, inovativnom tehnikom ili kakvim drugim revolucionarnim pomakom u filmskoj industriji.

Jer je to, jelte, ipak samo industrija.

Magija i legenda su nešto drugo. U to ime, glas za Tolkiena, u kakvom god da je obliku.
 
Zna se za cinjenicu koja je knjiga bolja .
Tolkinovo cudo knjizevnosti ne moze da se poredi sa onim Star wars knjizicama.
Stvar je u tome sto iako sam ja ogroman ljubitelj Lotr filmova(posebno treceg dela) Dzeksonov konacan proizvod nije ni blizu knjigama.
Iz tih razloga se moze se diskutovati o kvalitetu filmova i svako moze iamti neko svoje misljenje.
Nevezano za ovu diskusiju ja SW ne mogu ocima da gledam koliko mi je glupo i dosadno,ali postujem prve tri epizode serijla(tj. IV,V,VI)
Mogu da razumem da neko smatra da SW filmovi prednjace u odnosu na LOTR filmove,ali porediti ili ne daj boze reci da su Sw knjige bolje je cist debilizam
All and all ubedljivo LOTR:D
 
Poslednja izmena:
V:
Gospodar prstenova, kao knjiga je klasika..
Film je, ocekivano, ubio knjigu.
U smislu da je to medijum kome novije generacije pristupe prevenstveno. Ubio, a da cak ni nema veze s njom. Da, Okvirni plot, mozda. Vise od toga? Ne. Umesto price koja vuce svoje korene iz mitologije Evrope doslo se do holivudskog prevoda sirim narodnim masama.

Jedini segment koji mi deluje zaista zadovoljavajuce u tom filmu jesu dizajni..

Sa druge strane, Star wars.. nisam siguran. Stari delovi su klasika. Novi delovi su.. tu i tamo.

Opet, moguce je da meni stari delovi stvaraju osecaj nostalgije, secanje na dane pre kada su neke stvari vidjene prvi put. Imalo se manje godina, imalo je.. pa, impact..
Mozda je to razlog zasto mi novi delovi deluju kao masovna zabava.

Zar nije tako sa skoro svakim filmom koji se snimi po knjizi?!
Glasala sam za LOTR iz prostog razloga što ne volim SF, kako filmove, tako ni knjige, dok sa druge strane epsku obožavam, tako da sam pristrasna po ovom pitanju.

A Star Warsje orginalno izašao iz Lukasove glave, dok je Džekson ubio svaku draž koju je knjiga nosila.
 

Back
Top