Predložite best-buy konfiguraciju

kessa

Obećava
Poruka
96
Molio bih poznavaoce stanja na tržištu da mi predlože konfiguraciju koja bi se u ovom trenutku najvise isplatila. Računar mi je potreban za brata, i nemam neke velike pare. Voleo bih Barton 2500 itd. ( po oglasima viđam neki SEMPRON ???) Da li je povoljnije kupiti celu konf. ili komponente ? Da li vredi tražiti nešto polovno ? :?: :?:
 
Sempron mozda jeste noviji od BArtona, ali je sr@nje.
Znaci Barton.
Da li ces uzeti celu konfiguraciju ili komponente to ti je u vecini slucajeva svejedno. No saberi se pa vidi (zavisi od prodavca do prodavca). Razlika ne moze biti veca od 10€.
E sad nista ti ne mogu reci dok ne kazes koliko planiras da izdvojis za taj racunar.

Polovne, uglavnom se ne isplati jer nisu ni blizu high-tech modelima. Jedino ako ti ne treba masina za kuckanje, office i sl, onda se isplati.
 
E sa uvodjenjem semprona se zavrsava jedan period u kojem je AMD diktirao uslove na trzistu sada sledi ponovo okretanje ka Intelu (onih ljudi kuji mu u ovom periodu nisu bili naklonjeni).
Rasta je u pravu sto se tice bartona 2500+ polako nestaju sa trzista (zamenjuje ih Sempron 2500+ 166x10.5 256KB L2), a ekvivalent mu je Sempron 3000+ (166x12 512KB L2). Ne znam sta AMD pokusava da uradi sa sadasnjim oznakama i cenama ali znam da se to mnogima ne dopada sto automatski znaci neuspeh na trzistu (kod nas to ne mora da znaci ako ga "dileri iz podruma" budu forsirali). Sto se tice cena bartona ona ce zbog retkosti sigurno skociti a ja cu preostala dva (otkljucana) debelo naplatiti! :lol:
 
Kao sto sam pomenuo novca nemam bas mnogo ,otprilike 350 evrica i u tu cenu bi trebalo da upadne monitor. U oglasima vidjam konfiguracije tipa XP 2000+ sa plocama koje imaju KT400 chipset i graficku MX440 ili MX4000. Recite mi molim vas da li uopste treba gledati takve stvari ili se strpeti jos malo , ili predlozite mi nesto sto se moze lako ubrzati a da ostane u tim okvirima. Hvala
 
Sta mislite o ovoj ponudi ?
Prepisano iz Halo oglasa
Intel CeleronD 320 2.4 GHz
Asus P4V8X-X
256 MB DDR 400
3,5" 1.44MB
80GB Maxtor 7200
CDRW 52/32/52x LG
ATI Radeon 9200 128 DDR TV
ATX 300 W
Tastatura, mis
56K Conexant
120W Aktivni
17" ADI V77

389 E

S obzirom da Rasta navija za Celeron D da li je ovo bolja ponuda od slicne conf sa Sempron procesorom ?
 
kessa:
Sta mislite o ovoj ponudi ?
Prepisano iz Halo oglasa
Intel CeleronD 320 2.4 GHz
Asus P4V8X-X
256 MB DDR 400
3,5" 1.44MB
80GB Maxtor 7200
CDRW 52/32/52x LG
ATI Radeon 9200 128 DDR TV
ATX 300 W
Tastatura, mis
56K Conexant
120W Aktivni
17" ADI V77

389 E

S obzirom da Rasta navija za Celeron D da li je ovo bolja ponuda od slicne conf sa Sempron procesorom ?
procesor- celeron zesce njesra
ploca- katastrofa
optika- ocajna
grafika- isto tako
KOLKO PARA TOLKO MUZIKE :cry:
 
panther:
kessa:
Sta mislite o ovoj ponudi ?
Prepisano iz Halo oglasa
Intel CeleronD 320 2.4 GHz
Asus P4V8X-X
256 MB DDR 400
3,5" 1.44MB
80GB Maxtor 7200
CDRW 52/32/52x LG
ATI Radeon 9200 128 DDR TV
ATX 300 W
Tastatura, mis
56K Conexant
120W Aktivni
17" ADI V77

389 E

S obzirom da Rasta navija za Celeron D da li je ovo bolja ponuda od slicne conf sa Sempron procesorom ?
procesor- celeron zesce njesra
ploca- katastrofa
optika- ocajna
grafika- isto tako
KOLKO PARA TOLKO MUZIKE :cry:



Sada cu mozda biti malo arogantan, ali sa dobrim razlogom....


Panther, 'ajmo ovako....

Koliko si Celerona D a)video b)probao?

Ja sam ih a)video jedno 200 i b)probao jedno 20 komada


Molim te, ne lupetaj ako ne znash...Ako kuckash samo da bi kuckao i takmichio se u postovima, pochecu da ti brishem sve izlive pameti, pa ti opet dodje na isto....Ako neshto ne znash, ne savetuj....Zaista nisam nadobudan, ali stvarno mislim da dosta vishe od tebe znam i da imam mnogo vishe iskustva...Dovoljno da se moje mishljenje ne gradi na nechemu shto sam prochitao pre godinu dana u chasopisu...

Celeron je zaista imao sve minuse, ali ovi novi Celeroni uopshte nisu loshi, naprotiv, pobrali su sve pohvale od mene...


Josh jednu stvar da kazem, ne samo tebi, vec i drugima chiji odgovor se sastoji od praznih rechi, tipa:
"procesor- celeron zesce njesra
ploca- katastrofa
optika- ocajna
grafika- isto tako"

OD SADA CE BITI BRISANI BEZ OBAVESHTENJA SVI SHTURI ODGOVORI

Kessa, ovo iz oglasa je sasvim ok kupovina, eventualno bih promenio plochu na toj mashini, poshto nisam neki ljubitelj Asus-a (jedna lasta ne chini prolece - P4C800E-DL) i ubacio josh 256Mb Ram-a, ipak je danas 256 nedovoljno...Floppy bih totalno otpisao iz konfiguracije, jer 1) ne drndash se BIOS-ima verovatno i 2) Nemash S-ATA diskove


Toliko od mene, pozdrav
 
rastamann:
panther:
kessa:
Sta mislite o ovoj ponudi ?
Prepisano iz Halo oglasa
Intel CeleronD 320 2.4 GHz
Asus P4V8X-X
256 MB DDR 400
3,5" 1.44MB
80GB Maxtor 7200
CDRW 52/32/52x LG
ATI Radeon 9200 128 DDR TV
ATX 300 W
Tastatura, mis
56K Conexant
120W Aktivni
17" ADI V77

389 E

S obzirom da Rasta navija za Celeron D da li je ovo bolja ponuda od slicne conf sa Sempron procesorom ?
procesor- celeron zesce njesra
ploca- katastrofa
optika- ocajna
grafika- isto tako
KOLKO PARA TOLKO MUZIKE :cry:



Sada cu mozda biti malo arogantan, ali sa dobrim razlogom....


Panther, 'ajmo ovako....

Koliko si Celerona D a)video b)probao?

Ja sam ih a)video jedno 200 i b)probao jedno 20 komada


Molim te, ne lupetaj ako ne znash...Ako kuckash samo da bi kuckao i takmichio se u postovima, pochecu da ti brishem sve izlive pameti, pa ti opet dodje na isto....Ako neshto ne znash, ne savetuj....Zaista nisam nadobudan, ali stvarno mislim da dosta vishe od tebe znam i da imam mnogo vishe iskustva...Dovoljno da se moje mishljenje ne gradi na nechemu shto sam prochitao pre godinu dana u chasopisu...

Celeron je zaista imao sve minuse, ali ovi novi Celeroni uopshte nisu loshi, naprotiv, pobrali su sve pohvale od mene...


Josh jednu stvar da kazem, ne samo tebi, vec i drugima chiji odgovor se sastoji od praznih rechi, tipa:
"procesor- celeron zesce njesra
ploca- katastrofa
optika- ocajna
grafika- isto tako"

OD SADA CE BITI BRISANI BEZ OBAVESHTENJA SVI SHTURI ODGOVORI

Kessa, ovo iz oglasa je sasvim ok kupovina, eventualno bih promenio plochu na toj mashini, poshto nisam neki ljubitelj Asus-a (jedna lasta ne chini prolece - P4C800E-DL) i ubacio josh 256Mb Ram-a, ipak je danas 256 nedovoljno...Floppy bih totalno otpisao iz konfiguracije, jer 1) ne drndash se BIOS-ima verovatno i 2) Nemash S-ATA diskove


Toliko od mene, pozdrav

nisam video da je celeron d, a sto se ostalog tice i dalje stojim da je njesra, a ti brisi do mile volje zato si valjda i moderator
 
Za sada sam našao ove komponente i molio bih Vas za komentar ili ako ste negde videli bolju cenu molim vas javite mi.
Komponente:

MB Albatron PX 865 PE PRO 63 E
CPU Celeron D 2400 Box 65 E
HDD Maxtor 80 GB 8MB 56 E
DDR 400 Hynix 256 37 E
CDRW LG 23 E
modem 8 E
CRT Samsung 795 MB 118 E
flopy 6 E
kućište 300W 20 E


Graficku jos nisam odabrao, ako neko ima neku polovnu sa 128 bitnom magistralom jako sam zainteresovan.

Hvala svima na strpljenju i dobroj volji.
 
kessa:
Za sada sam našao ove komponente i molio bih Vas za komentar ili ako ste negde videli bolju cenu molim vas javite mi.
Komponente:

MB Albatron PX 865 PE PRO 63 E
CPU Celeron D 2400 Box 65 E
HDD Maxtor 80 GB 8MB 56 E
DDR 400 Hynix 256 37 E
CDRW LG 23 E
modem 8 E
CRT Samsung 795 MB 118 E
flopy 6 E
kućište 300W 20 E


Graficku jos nisam odabrao, ako neko ima neku polovnu sa 128 bitnom magistralom jako sam zainteresovan.

Hvala svima na strpljenju i dobroj volji.
Obavzeno iz ovoga izbaci LG rezac i uzmi neki koji ce raditi posao kako-tako, jer ovaj nece nikako.
I sto se tice kucista, ne mora neki kvalitet, ali uzmi neko kvalitetnije napajanje, neces zazaliti.
To je ono sto bih prvo promenio.
 
Nemam nikakav dilerski status, cene sam dobio od jednog prijatelja koji ima firmu za prodaju racunara ( mada ne verujem da bi mi dao robu po nabavnim cenama ), ne mogu reci koja je jer bi to bila reklama , a mislim da to ovde nije dozvoljeno. Jedino je ploca iz cenovnika sa pc berze.

Da li mislite da je Lite on bolje resenje za CDRW, u jednom broju digitala su ga mnogo nahvalili.
 
kessa:
Molio bih poznavaoce stanja na tržištu da mi predlože konfiguraciju koja bi se u ovom trenutku najvise isplatila. Računar mi je potreban za brata, i nemam neke velike pare. Voleo bih Barton 2500 itd. ( po oglasima viđam neki SEMPRON ???) Da li je povoljnije kupiti celu konf. ili komponente ? Da li vredi tražiti nešto polovno ? :?: :?:

ploca: abit nf7 ili asus a7n8x-x
procesor: 2500+ barton ili athlon 2200+
hdd: neki od 80 GB ili 120Gb
obavezno 512 Mb ddr-a
graficka minimum radeon 9200se
rezac, modem itd.
 

Back
Top