Psihologija incesta.....

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
ovo je neverovatno kako dobijam ideje za otvaranje tema..........

Kuckam na forumu i slucajno pogledam na tvu na pinku je neki komedija teen film i bas vidim scenu u kojoj sestra spopada brata a on nece (komedija)..........Ona ga spopada a on sta to radis,a ona zelim te...On rece to je odvratno pa ti si mi sestra...A ona : Pa samo po krvi...............

Zanima me vase misljenje o incestu i psihologiji incesta.....

Sta je incest?
Kako je nastao?
Ko je rekao da to ne valja?
Zasto ne valja?
Zasto je tabu tema?
Zasto ovo nije dobro i ne valja?
Zasto je to sramota?
Ko je ovo okarakterisao kao perverziju,bolest i IZ KOJIH RAZLOGA?

Ovo je zanimljiva siroka tema koja se tice i psihologije i sociologije i genetike i medicine i etike i mnoooogih drugih nauka i disciplina........

Pocinjemo:

........................................
 
Evo ovako ne treba biti previse pametan za odgovore:
1. Incest je seksualni odnos izmedju bliskih osoba (tate, mame, sestre, brata)
2. Ne znam (valda je neko nekome izgledao u tom trenutku seksi ili izazovno i ugurao)
3. Nauka
4. Jer se mesaju geni i radjaju se debilne osobe
5. Iz istog ili slicnog razloga kao 2, 4
6. Procitaj 4 ponovo
7. Pre ce biti psihijatrijski slucaj nego sramota

U zadnjoj recenici si svesno nesvesno odgovrio samom sebi a ja onako da potvrdim

p.s. nisam iz nijedne od ponudjenih struka da se ogradim
 
Nije bas tema o kojoj volim da komentarisem, ali na primer sve pozitivne stvari o incestu, pedofiliji, PEDEROfiliji, nekrofiliji i slicnim bolestima mozete cuti od b92, pinka, LDP, LSDV, LABGBAT i slicne boranije.

Ja bi kao ubedjeni demokrata poslao na hormonske terapije sve bolesnike navedene uz obavezno elektronsko pracenje, da ne naprave negde neku glupost.
Kao Balkanac po rodjenju, ja bi to sve brate poslao dole kod oca Branislava, da on to malo polopata i opameti :hahaha:
 
incest ne valja jer ako ti nosiš neki gen za neku bolest a i tvoja sestra/brat/bilo koji bliži rodjak, nosi isti gen, to znači da će dete koje bi se rodilo iz incesta u većem procentu (pa i 100%) imati tu bolest koja se najverovatnije ne bi pojavila, da je bilo sa nekom drugom osobom (jer su šanse manje da nosite isti gen jer imate različiti DNK profil-sa sestrom/bratem imaš veću sličnost DNK)

zanimljivo je da su plemena zabranjivala brakove izmedju bliskih srodnika, a tad se nije znalo za genetiku, kako bi to mogli da protumačimo?
inače mislim da sam negde gledala na TV-u da su u Hitlerovoj porodici ulazili u brakove isključivo sa srodnicima, i da je Hitler imao neki (nasledni) mentalni poremećaj kao i veći deo njegove porodice.
ali nisam sigurna u tu informaciju pa da ne nastavljamo o tome.
 
ovo je neverovatno kako dobijam ideje za otvaranje tema..........



Kuckam na forumu i slucajno pogledam na tvu na pinku je neki komedija teen film i bas vidim scenu u kojoj sestra spopada brata a on nece (komedija)..........Ona ga spopada a on sta to radis,a ona zelim te...On rece to je odvratno pa ti si mi sestra...A ona : Pa samo po krvi...............

Zanima me vase misljenje o incestu i psihologiji incesta.....

Sta je incest?
Kako je nastao?
Ko je rekao da to ne valja?
Zasto ne valja?
Zasto je tabu tema?
Zasto ovo nije dobro i ne valja?
Zasto je to sramota?
Ko je ovo okarakterisao kao perverziju,bolest i IZ KOJIH RAZLOGA?

Ovo je zanimljiva siroka tema koja se tice i psihologije i sociologije i genetike i medicine i etike i mnoooogih drugih nauka i disciplina........

Pocinjemo:

........................................
:rotf: :hahaha: :rotf: :hahaha: :rotf:
 
incest ne valja jer ako ti nosiš neki gen za neku bolest a i tvoja sestra/brat/bilo koji bliži rodjak, nosi isti gen, to znači da će dete koje bi se rodilo iz incesta u većem procentu (pa i 100%) imati tu bolest koja se najverovatnije ne bi pojavila, da je bilo sa nekom drugom osobom (jer su šanse manje da nosite isti gen jer imate različiti DNK profil-sa sestrom/bratem imaš veću sličnost DNK)

zanimljivo je da su plemena zabranjivala brakove izmedju bliskih srodnika, a tad se nije znalo za genetiku, kako bi to mogli da protumačimo?
inače mislim da sam negde gledala na TV-u da su u Hitlerovoj porodici ulazili u brakove isključivo sa srodnicima, i da je Hitler imao neki (nasledni) mentalni poremećaj kao i veći deo njegove porodice.
ali nisam sigurna u tu informaciju pa da ne nastavljamo o tome.

Isto je tako moguce i pozitivno nasledjivanje u srodnickim vezama.

Hitlerov prvi period vladavine 1933-37. je najprogresivniji period u modernoj istoriji jedne zemlje koji je uporediv samo sa Ruzveltovim new deal-om:ok:
 
Isto je tako moguce i pozitivno nasledjivanje u srodnickim vezama.

Hitlerov prvi period vladavine 1933-37. je najprogresivniji period u modernoj istoriji jedne zemlje koji je uporediv samo sa Ruzveltovim new deal-om:ok:

jači je efekat negativnih kad se radi o ljudskoj populaciji, pa se samim tim pozitivan efekat u većini slučajeva samo poništava, jer džaba ti imaš pozitivan efekat kad imaš (lupam) mentalnu retardaciju, infarkt u 20-oj i slično, jer ako je jače izražen taj gen za neku bolest, onda se ona i ranije javlja, u jačoj formi, mada nije presudno uvek.

ovde ne pričam o Hitlerovoj vladavini već o mentalnom sklopu koji je bio sposoban da idealizuje jednu 'rasu' a sve ostale da istrebi, to zdravom čoveku mislim da ne bi palo na pamet, mada, to je samo moje mišljenje...
 
Nije bas tema o kojoj volim da komentarisem, ali na primer sve pozitivne stvari o incestu, pedofiliji, PEDEROfiliji, nekrofiliji i slicnim bolestima mozete cuti od b92, pinka, LDP, LSDV, LABGBAT i slicne boranije.

Ja bi kao ubedjeni demokrata poslao na hormonske terapije sve bolesnike navedene uz obavezno elektronsko pracenje, da ne naprave negde neku glupost.
Kao Balkanac po rodjenju, ja bi to sve brate poslao dole kod oca Branislava, da on to malo polopata i opameti :hahaha:


Sticem utisak da ih branis :per:
PS Slobodno RISE, no frks :D
 
ovo je neverovatno kako dobijam ideje za otvaranje tema..........

Kuckam na forumu i slucajno pogledam na tvu na pinku je neki komedija teen film i bas vidim scenu u kojoj sestra spopada brata a on nece (komedija)..........Ona ga spopada a on sta to radis,a ona zelim te...On rece to je odvratno pa ti si mi sestra...A ona : Pa samo po krvi...............

haha.. to onaj... Not another teen movie..


Zanima me vase misljenje o incestu i psihologiji incesta....


incest je stvarno užasan.. ja ne mogu da razumem da neko pomisli da se j.e.b.e sa nekim

iz porodice... :neutral:

a da bude još gore.. posle se pitaju što su im takva deca, a za lektiru u prvoj godini srednje

daju Antigonu koja je ispunjena incestima... Užasno...:roll:
 
Sta je incest? Sexualni čin između bliskih rođaka...ne znam tačno do kog kolena.
Kako je nastao?Nije incest nastao...to nam je u krvi....mi smo izmislili svet gde je incest zabranjen...nikako svet u kome je nastao incest...poznat je kod svih životinjskih vrsta...ljudi...u svim stadijumima razvoja čoveka...sve do nekog 19. i 20. veka...a u nekim zemljama je i dalje sasvim uobičajen...
Ko je rekao da to ne valja? Pa molekularna biologija i genetika....jer se recesivni nasledne bolesti koje su inače u najvećem delu slučajeva pogubne tako nasleđuju...dok dominantno nasledne koje su manje opasne idu drugačijim putem i šanse su znatno manje....jer realno kakve su mogućnosti da se poklope dva recesivna alela ako nije u pitanju dete srodnika...
Zasto ne valja? Zbog gore navedenog razloga...
Zasto je tabu tema? Ništa tu nije tabu tema i ne vidim zašto bi bilo....
Zasto ovo nije dobro i ne valja? Zašto postavljaš ista pitanja?
Zasto je to sramota? Zato što se incest nekako morao sprečiti, a to je bilo moguće samo kroz nametanje određenih društvenih normi....
Ko je ovo okarakterisao kao perverziju,bolest i IZ KOJIH RAZLOGA? Opet isto pitanje......
 
E imam sad jedno pitanje za vas.....

Da su vas odgajili mamuni kao na primer Tarzana da li bi se grozili incesta kao sada???

Ili da kazem naucno da ne bih vredjao kolege ovakvim izrazavanjem:

Da niste imali prilike da se konformirate u ovakvom socijalnom sistemu sa ovakvim moralnim nacelima i represivnim merama da li bi pojavu incesta opazali na nacin koji sada opazate???

Eto nadam se da ce svi odgovoriti kad se gleda iz ovog ugla......I vuk sit i ovce na broju
 
E imam sad jedno pitanje za vas.....

Da su vas odgajili mamuni kao na primer Tarzana da li bi se grozili incesta kao sada???

Ili da kazem naucno da ne bih vredjao kolege ovakvim izrazavanjem:

Da niste imali prilike da se konformirate u ovakvom socijalnom sistemu sa ovakvim moralnim nacelima i represivnim merama da li bi pojavu incesta opazali na nacin koji sada opazate???

Eto nadam se da ce svi odgovoriti kad se gleda iz ovog ugla......I vuk sit i ovce na broju

A sto ti ne odgovoris? :think:
Incest je greh. Procitaj Bibliju.:)
 
Jel mi ovde trazimo opravdanje za incest ili sta?

Ne mi ovde (mi psiholozi i ostali koji GLEDAJU SAMO RADI NAUKE,*** imaju poriv da utvrdjuju i objasnjavaju naucne probleme) samo zelimo da objasnimo ljudsku prirodu....

Pa ovo je pdf psihologija kako ne razumes???

Inace da se neko pravda onda bi bila tema na ljubav i sex.......

Za nauku nema cenzure,nema skrivanja nema cutanja,ako su 1+1=2 onda je 2 i tacka i ima da se kaze.......
 
opet ovi sa biblijom..

U nekim zemljama incest je sasvim dozvoljen. (Francuska, Portugalija..a bogami i biblijski potkovana Španija)

čisto za razmišljanje..

Bravo brate zadivili su me tvoji textovi ali nisam mogao da ih citiram jer sam bio banovan....

Ne znam dal si psiholog ali ako nisi onda svaka ti cast hvala "bogu" da postoji jos neko ko razmislja svojom glavom,naucno,objektivno,nepristrasno i kriticki......

Svaka cast...:super:
 
E imam sad jedno pitanje za vas.....

Da su vas odgajili mamuni kao na primer Tarzana da li bi se grozili incesta kao sada???

Ili da kazem naucno da ne bih vredjao kolege ovakvim izrazavanjem:

Da niste imali prilike da se konformirate u ovakvom socijalnom sistemu sa ovakvim moralnim nacelima i represivnim merama da li bi pojavu incesta opazali na nacin koji sada opazate???

Eto nadam se da ce svi odgovoriti kad se gleda iz ovog ugla......I vuk sit i ovce na broju

Pa uglavnom smo svi napisali to što ti želiš dokazati....i sad ***...nemaš se s kim raspravljati...ali to te neće zaustavljati da pišeš...odgovore na to smo već dali....
Eh tragedije....
 
Ne mi ovde (mi psiholozi i ostali koji GLEDAJU SAMO RADI NAUKE,*** imaju poriv da utvrdjuju i objasnjavaju naucne probleme) samo zelimo da objasnimo ljudsku prirodu....

Pa ovo je pdf psihologija kako ne razumes???

Inace da se neko pravda onda bi bila tema na ljubav i sex.......

Za nauku nema cenzure,nema skrivanja nema cutanja,ako su 1+1=2 onda je 2 i tacka i ima da se kaze.......

A kakvo si ti ovde naucno izlaganje izneo na temi? Ako neko otvori temu i zeli da nesto naucno radi o tome onda i daje neko svoje izlaganje koje je makar malo "poodmaklo" u nekim sagledavanjima.

Ti vise ovde pitas pitanje kao neko ko je krajnje neuk.

Uostalom, incest nije psiholoska tema koliko socioloska. Najvise uticaja incest ima upravo na deo drustveno ponasanje i odnose izmedju ljudi u socijali. Kontempletiraj malo na tome kakvi bi odnosi bili izmedju ljudi da je incest "dozvoljen".
 
A kakvo si ti ovde naucno izlaganje izneo na temi? Ako neko otvori temu i zeli da nesto naucno radi o tome onda i daje neko svoje izlaganje koje je makar malo "poodmaklo" u nekim sagledavanjima.

Ti vise ovde pitas pitanje kao neko ko je krajnje neuk.

Uostalom, incest nije psiholoska tema koliko socioloska. Najvise uticaja incest ima upravo na deo drustveno ponasanje i odnose izmedju ljudi u socijali. Kontempletiraj malo na tome kakvi bi odnosi bili izmedju ljudi da je incest "dozvoljen".

Samo polako.....Ja kad bih naucna izlaganja pisao na svakoj temi trebalo bi mi 50 godina da sve prikupim iskucam i objavim.......Pa i ja imam zivot ne mogu po ceo dan da visim na Krstarici.......Nisam stigao nista konkretnije da dam....A i da sam napisao uvodni post malo duzi i strucniji odziv na temi bi bio 3 posta:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ovako moras malo da napises sto gluplje i sto izazovnije za prost mozak,po mogucnosti da senzacionalistickim recenicama zaintrigiras citaoce i eto diskusije:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf:

Ovo mi je cak i moderatorka rekla da vam radimo kako ne bi pobegli sa ovog pdf-a,da bi i vi mogli nesto da razumete:hahaha::hahaha::hahaha:Tj da temi damo krila a posle ide strogo strucni textovi gde cete samo da razumete veznike:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

======================================
da...ono jeste incest drustveni fenomn najpre,ali moze se sagledavati iz ugla psihologije kako to sve deluje na pijedinca i kakva je njegova svest,kakav je njegov psihicki zivot i pod hipotezom da incest postoji dozvoljen je i normalan - kakve to mozda moguce psihicke posledice ima na pojedinca pogotovo veoma mladog jer su oralna analna i falusna faza veoma kriticne............

Znaci jeste tema i socioloska i tice se drustvene zajednice i uredjenja,ali psihologija i sociologija su veoma komplementarne nauke i prozimaju se u mnogim pogledaima kao i antropologija u ovom slucaju pa i pedgogija - novi vaspitni sistem vrdnosti,porodicna pedagogija i sl...

A odnosi izmedju ljudi bi bili isti.....
 

Back
Top