Spavanje

<hator>

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.262
moj najdrazi hobi,kojem se predajem cela

elem,da ne drvim,znate otprilike.

evo,ovako:
-obozavam da spavam,i uvek kad se naspavam,dremnem jos najmanje sat vremena.
-satnica-oko 9 sati sna mi je dovoljno,ako je leto onda mnoooooogo vise,ako je skolska godina zadovoljavam se sa 7(:()
-imam bas cvrst san
-kad je vrucina patim od nesanice,desilo mi se da 5 dana ni trenula nisam
-mogu da spavam popodne,ali mi bude lose posle
-imam cudne tripove-recimo,ove zime mi se redovno desavalo da skocim u 4 ujutru,i da se tripujem da kasnim u skolu,i vec se obukla i sve,i onda vidim koliko je sati:(
-spavam u fetus polozaju,a leti u morska-zvezda polozaju:lol:
-ne hrcem,ali ispustam zvuke izmedju stenjanja i jecanja dok se teglim
i eto(:
 
Ih, ko jos ne voli da spava :lol:
Posebno jos kad usnim nesto fiiino(:lol:)
Inace, spavanja nikad dosta, nemam neko odredjeno vreme, npr prosli dan sam spavao samo 4 sata, i sada mogu da izdrzim budan, mada bih mogao i da zaspim..
Inace najvolim da spavam onako stavim jednu ruku ispod jastuka, okrenem se u stranu..
A ovako kada je vruce, spojim ruke iznad glave, ili sake stavim ispod... Jos ako me mrzi da ustanem i zatvorim prozor pa krene da pirka vetric(onako blago)
I obavezno ako ne mogu da zaspim samo okrenem jastuk na hladniju stranu:lol:

Msm ima tu dosta stvari za izucavanje :lol:
 
i hajde,kad moram sama na svojoj temi da pisem,nauka je(opet!) rekla svoje:

Položaj u kojem spavamo otkriva našu ličnost
Da li ste znali da pozicija u kojoj zaspimo otkriva karakteristike naše ličnosti?

Ako ste zainteresovani kakva je zapravo osoba sa kojom delite krevet, proverite njegov/njen položaj kada spava i otkrićete njegov/njen pravi karakter!

Dok je naša gestikulacija tokom dana vidljiva za sve možemo je manje - više kontrolisati, položaj u kom spavamo ustvari otkriva sve što ne možemo svesno da kontrolišemo – naš pravi, istinski ego.

Teorija 6 pozicija u kojima spavamo
Profesor Kris Idzikovski je napravio teoriju o 6 položaja u kojima spavamo, koji su u direktnoj vezi sa našim karakterom. Ove pozicije otkrivaju kakvi smo kao ljudi: povučeni, stidljivi, otvoreni itd.
Prema tvrdnji profesora jeste da je najiznenađujuća stvar kod ovog istraživanja činjenica da su utvrđeni rezultati potpuno različiti od onoga što bi se očekivalo i otkrivaju različite karaktere ljudi od onih kakve mislimo da ih poznajemo.
sleeping_pos.jpg


fetus

Klada
(balvan)

čežnja

vojnik

Slobodan pad

Zvezda
1. Fetus (41%)

Jedan od najčešćih položaja u snu, jer čak 41 % ljudi se sklupča u položaj fetusa u utrobi majke pre nego što padnu u san.
Ovi ljudi:

Izgledaju čvrsti i puni samopouzdanja spolja,
iako su nežni unutra,
obično su stidljivi kada upoznaju nekog
ali se posle brzo opuste.
Pomenuti položaj je češći kod žena nego kod muškaraca.

2. Klada(15%)

Ležanje na krevetu na strani sa ispruženim noganma i rukama pored tela se zove pozicija balvana (klade). Ovi ljudi su:

društveni i opušteni,
veruju strancima,
ali su isto vreme su prilično budalasti.
3. Čežnja (13%)

U ovom položaju osoba spava na kukovima sa rukama ispruženim napred.
Ovi ljudi su:

otvoreni,
ali u isto vreme veoma sumnjičavi i cinični,
teško se odlučuju,
ali jednom kada odluče, drže se toga.
4. Vojnik(8%)

Ako padate u san na leđima sa obe ruke pored tela imate sve karakteristike pozicije vojnika.
Karakteristike vojnika su da je:

miran i rezervisan,
ne voli frku,
postavlje sebi i drugima visoke standarde
5. Slobodan pad(7%)

Ovo je položaj gde ležimo na prednjoj strani sa rukama oko jastuka, i sa glavom okrenutom na jednu stranu.
Karakter je:

društveni i puni samopuzdanja,
ali srčani i opušteni,
ne vole kritiku , i
ekstremne situacije.
6. Zvezda(5%)

Ležanje na leđima sa obe ruke ispod jastuka čini nas morskom zvezdom.
“Zvezda”:

je spreman da sasluša ljude
nudi pomoć kada je potrebna,
je dobar prijatelj,
obično ne voli da je u centru pažnje.
Svi učesnici istraživanja (koje je uključilo ukupno 1000 subjekata) kažu da položaj u kom zaspu varira ili da ne znaju koji je.
Kako bilo ljudi su obično vrlo vezani za poziciju u kojoj zaspu – samo 5% ispitanika menja svoj položaj svake noći.
 
e sad,ja uglavnom legnem u fetusu,a probudim se u svim mogucim pozama,ponekad i van kreveta:lol:
a jednom sam se probudila tako da su mi noge bile tamo gde mi je glava bila kada sam legla:huh:
 
Poslednja izmena:
Da li ste znali da NACHIM NA KOJI PISHAMO karakterise nasu licnost!

-oni koji pishaju sedeci,iskljucivo su emotivne osobe,zenskog pola,pretezno....
-oni koji pishaju stojeci,autoritativne osobe jake logike zainteresovane za prirodne nauke iskljucivo mushke...

-osobe koje pishaju sa jednom podignutom nogom,cesto kreativne nezavisne osobe...
 
seri milose negde drugde

elem,pazi kad ima posebno i za muske:lol:
science has spoken:zvanicni smajli:

Poza u kojoj vaš muškarac najčešće spava može otkriti dosta o njegovoj ličnosti. Otkrijte šta način na koji spava u stvari znači:

Na stomaku
Ovaj tip voli da ima kontrolu. ’Ova potreba ne prestaje samo zato što on spava’ kaže doktor Semjuel Dunkel, autor ’Sleep Positions: The Night Language of the Body’. ’Pokrivanjem kreveta svojim telom na ovaj način, on kontroliše prostor na kome spava’ dodaje Dunkel. Takođe, može se zaključiti da je u pitanju osoba jake volje. ’Ovi muškarci su obično fokusirani i imaju jasan cilj’ kaže Peti Vud, autorka ’Success Signals: A Guide to Reading Body Language’.

Na leđima
Njegov otvoreni položaj pokazuje da je siguran i optimističan. ’On izlaže ranjive zone svog tela, što je podsvesni signal da je izuzetno samouveren’ kaže Vud. Obratite pažnju na poziciju ruku. Ako su iza glave, u takozvanoj kraljevskoj pozi, muškarac je najverovatnije pomalo sujetan. ’U suštini, ljudi koji spavaju na leđima su vrlo društveni i vole da budu u centru pažnje’ kaže dr. Dunkel. ’Kada spavaju, ova osobina se vidi, jer se oni tada bukvalno prave važni’.

Nemiran san
Iako je prevrtanje po krevetu uobičajeno, i većina ljudi to uradi oko 35 puta u toku noći, konstantno pomeranje ukazuje na to da je vaš muškarac pod stresom. ’Kada ste pod pritiskom, mozak oslobađa hormone koji uključuju nemirne reakcije u vaš san’ kaže dr. Dunkel. Vremenom se ovakvo spavanje ublaži, ali ako traje duži period, aktivnosti poput vežbi mogu umanjiti simptome, opuštajući i pomažući telu da se izbori sa stresom.

Spavanje na strani
Ovo je u stvari najčešća poza, i muškarci koji ovako spavaju su smireni i skloni kompromisima. ’Ovo je najfleksibilnija poza’ objašnjava dr. Dunkel. ’Ovim ljudima je podjednako udobno kada su okrenuti na levo ili na desno. Ako primetite da povlači kolena na gore i pravi pozu fetusa, to ukazuje da je osetljiv i traži ohrabrenje. Poza kakvu imamo u materici šalje umirujuće signale kroz telo’ zaključuje dr. Dunkel.
 
Da li ste znali da NACHIM NA KOJI PISHAMO karakterise nasu licnost!

-oni koji pishaju sedeci,iskljucivo su emotivne osobe,zenskog pola,pretezno....
-oni koji pishaju stojeci,autoritativne osobe jake logike zainteresovane za prirodne nauke iskljucivo mushke...

-osobe koje pishaju sa jednom podignutom nogom,cesto kreativne nezavisne osobe...

:rotf::rotf::hahaha::hahaha:

Znaci vredno dva rep-a, ali dadoh ti vec :huh:

†Amen†
 
@Jelena

a nisaam:(
:heart:

ozbiljno sad,ja spavam u slobodnom padu (lol) a nekad tako,samo mi visi glava s kreveta

kad me zabole ledja od toga samo se okrenem na ledja(ponekad s dignutim nogama gore al to neema_)
u fetusu( :lol:) kako majke ti 40 % to je nesto najneudobnije:neutral:
 
@milos-de je najneudobije:lol:
kad skupis kolena i podignes ih skroz do brade(tako zimi spavam),nista lepse

a inace,kad delim krevet sa osobom muskog pola,obicno se zgrcim ka njemu,sa glavom na njegovim grudima,drugacije ne moze da se zaspi

ili ako je jako toplo,onda sto dalje to bolje:lol:
 
@Skyline

A jeeste sad:lol:
Ondak ja spavam u hicu navise


E da ljudi, znate li da ljudsko delo tezi za sto manjom potencijalnom energijom?
:lol:

zbog sto?
@milos-de je najneudobije:lol:
kad skupis kolena i podignes ih skroz do brade(tako zimi spavam),nista lepse

a inace,kad delim krevet sa osobom muskog pola,obicno se zgrcim ka njemu,sa glavom na njegovim grudima,drugacije ne moze da se zaspi

ili ako je jako toplo,onda sto dalje to bolje:lol:
kad si ti spavala s osobom muskog pola:lol:
:mrgreen:
e,kad sam tako spavao,bolela me ledja,kukovi,vrat,ma breee
 

Back
Top