forum.krstarica.com

DabaMAN

Aktivan član
Poruka
1.963
Pre negoli išta kažem molicu moderatora da ne zaključava ovu temu, iako sam svestan da postoje teme (površno) sličnog sadržaja. Kuliraža, ukoliko smatraš da tema nije prikladna sa surferski kutak (nisam stvarno znao gde drugde da je postavim), ti je premesti gde misliš da je najbolje. Ali smatram da je ovo mnogo značajnije od nekog problema kao što je nedostatak avatara ili sličnih gluposti na ovom forumu...

Kao što znate, forum krstarice postaje iz dana u dan sve manje posećeniji, a njegov sadržaj gubi ikakvo svojstvo logično za forum. Volim smatrati, kao i mnogi drugi stariji članovi ovde, da je naš forum br. jedan u Srbiji i Crnoj Gori, što ga i po pocećenosti i čini. Krstarica spada u ozbiljnije forume, što se može uočiti i po samom grafičkom dizajnu. Jednostavan, pregledan, bez ikakvih nepotrebnih dodataka kao gore spomenuti avatari.... svakako mesto za ozbiljnu diskusiju. Naravno, nemislim ja da se ovde ne treba šaliti, ili voditi nekakav bezlični, strog razgovor, samo da ovde treba stvari shvatati malo ozbiljnije. Međutim one su daleko od ozbljnosti. To se recimo jako lako može zaključiti po brojnim članovima ili po mnogim temama, uostalom pokazatelja je mnogo.
Krenuti u pravom pravcu znači i napraviti neke ozbiljnije promene i pomake, stoga predlažem sledeće:

Omogućiti pristup forumu samo za članove iliti jednostavno rečeno - izbaciti "gosta". Takav način su uveli mnogi forumi, i kod njih je kvaliteta sadržaja daleko veća nego kod nas. Ljudi koji se tako prijavljuju (gosti) često dolaze samo da nečto reklamirali (najčešće sajtove, znate ono, plate im pa idu od foruma do foruma i šire spam), njihova konverzija se uglavnom zasniva na par rečenica, jer uglavnom i nikada ništa pametno i nekažu. Često takvi ljudi vređaju postojeće članove, postavljaju glupe (ne postoji bolji izraz kojim bi to opisao) teme, a viđao sam i propagandne i političke uvrede. Ukratko ti ljudi se ne žele predstaviti, jer oni recimo samo jednom ili dvaput posete forum čisto samo da bi izneli takve argumente. Naravno da ne govorim o svim neregistovanim korisnicima i nadam se da se neko nije uvredio ovim, jer moje reci su upućene samo opisanoj grupi ljudi (a moram nažalost da kažem da je to velika većina). Nemam ja ništa protiv zaštite privatnosti, ali pa zar i sam "nick" to nije? Uopšte se prilikom registracije netraže nikakvi podaci koji se moraju uneti (osim naravno vašeg nadimka i podrazumeva se šifre), sve je stvar lične slobode.

Ukloniti podforum Svaštara. Siguran sam da će se mnogi pitati čemu takva izjava ali verujem da će nekima stvar biti i više nego jasna. Svaštara je namenjena svim onim temama za koje ne postoji određen podforum, ali logički ne baš svima. Problem je taj što svaka tema koja se otvori naprosto prerasta u chat. Bilo kakvog naziva ili sadržaja da je, nakon određen broja stranica (uglavnom je to odmah ona druga, sledeća po redu) prerasta u nekakav caffe bar za tračanje i dopisivanje izmedju članova. Tako često da se nakon tih par stranica i ne prepoznaje sama svrha koju poseduje. Jednom rečju - Svaštara nema primenu! Ona je kao nekakav poseban forum, čine ga uglavnom članovi za koje mnogi od nas (pa čak i oni starij korisnici) nisu čuli, ali eto imaju dosad par hiljada postavitih postova. Znači njihova konverzacija se svodi na čisto četovanje. Što se mene tiče, imaju ICQ pa nek izvole...

Smeniti neke moderatore. Meni naprosto nije jasno zašto su neki moderatori izabrani za taj posao. Biti aktivan na nekom podforumu po meni nije dovoljna stvar da te izaberi tu za urednika. Slobodno ću reći da mnogi posao obavljaju jako loše, neki traljavo, a mnogi uopšte ga i ne obavljaju. Znam da su neki taj posao često uzeli samo da bi uređivanje stavili sebi na volju, zaključavaju dobre teme (pod tim mislim one koje odgovaraju podforumu na kojem su stavite i nisu duplirane tj. ne postoje već) samo zato jer im se iste ne sviđaju, a sami mogu postaviti kakvu god glupost požele. Zatim brišu tudje postove iako nekrše pravilnik foruma ili ih jednostavno svojevoljno izmenjuju. Takođe primetićete da na nekim podforuma ima i po 4-5 moderatora, a ustavari niko ništa neradi. Najbolje bi bilo da se ograniči na dva moderatora, ali to ona koja će svoj posao shvatiti ozbilno i odgovorno. Treba i ukloniti neke koji više ne posećuju forum. I obavezno naći moderatora onim podforumima koji ga nemaju, a takvih ima poprilično). Poštovati pravilnik foruma je osnovna stvar koju moderator treba da uradi, a smešna je i stvar da mnogi od njih ga uopšte i nisu pročitali, a kako se čini, nisu ni čuli za njega...

...

Možda mislite da sam lud i ovo smatrate nekom vrstom utopije, ali te stvari su poptuno izvodljive. Ovo je samo moj predlog, a bilo bi dobro čuti još neki. Ali ozbiljniji, ne onaj tipa o avatarima ili sličnim detinjarijama....
 
DabaMAN:
Kao što znate, forum krstarice postaje iz dana u dan sve manje posećeniji, a njegov sadržaj gubi ikakvo svojstvo logično za forum.
To je tacno.
DabaMAN:
.. da je naš forum br. jedan u Srbiji i Crnoj Gori, što ga i po pocećenosti i čini.
I samo po posecenosti--nicemu drugom!
DabaMAN:
Krstarica spada u ozbiljnije forume, što se može uočiti i po samom grafičkom dizajnu.
Nista licno DABA ali to nije tacno.
Ni to da je ozbiljan, a ni po grafickom dizajnu.
Pogledaj ES forum npr, ili Benchmarkov ( na benchu dizajn manje vishe). To su ozbiljni forumi. Ima ih josh, da ne nabrajam.
Jedino u cemu se razlikuje o odnosu na druge forume je to sto je sveobuhvatan. Od antikviteta pa sve do IT-a.
Forum je takav kakav je jer: Ljudi postuju kao gosti ( sto si i sam rekao a i ja sam jednom prilikom to napemenuo, sto je i vishe nego idiotski ), jer im napamet ne pada da malo potraze da li je njihova tema ili problem vec bila ili se diskutuje o njoj, jer postuju stvari tipa "da" "ne", jer su NEPISMENI (masa ljudi ne ume da napishe recenicu bez gramatickih ili pravopisnih greshaka)... jer...jer....jer...
Moderatori stvarno ne rade svoj posao. Na svakom drugom forumu, ako neko postavi temu koja je vec bila ili je negde u toku diskusija-tema se zakljucava uz obrazlozenje da postoji ili je postojala uz odgovarajuci link. Totalno glupe i bezpotrebne teme samo zauzimaju mesto. Takve teme se jednostavno brishu totalno ili odvajaju u posebne delove foruma.
Itd itd itd....Ima mesta tu josh da se pishe...Ali ako se nesto ne preduzme po ovom pitanju, ovaj forum ce biti samo najposeceniji..Samo to.
nalepnajajpeg3b.jpg
 
OK ljudi, necu zakljucati, osim ako to ne ucini Bozo.

U vecini stvari ste u pravu, ali zasto to iznositi ovde?
Ovo sto je DABA napisao ne verujem da ce procitati ni 20% onih koji pogledaju ovu temu, jer vecina njih cim vidi post duzi od 10 redaka jednostavno preskace preko njega kao da ne postoji.
I zasto sve to sto si napisao ne posaljes Bozi ili nekom trecem?
 
Slazem se na primer da bi trebalo da se naviknemo da nazivi postova budu malo informativniji. Pitanje koje na primer ima naziv teme "kako.." ili "problem" itd, bi trebalo odmah izbrisati.
Osim toga, premnogo ljudi jednostavno postavi pitanje za nesto za sta se prostim googlovanjem moze naci veoma lepo objasnjenje (vidim da je Kuliraza stavio onu slicicu u funkciju cesce, sto je dobro)
A trebalo bi obratiti paznju i na postove koji se provlace u temema sa kojima nemaju nikakve veze.

Inace, krstarica je jedina na koju "zalazim" svakodnevno i sasvim mi je dovoljna, kratka, jasna i bez suvisnih "kerefeka". Ako zelim da uzivam u grafici, ima drugih mesta.
Jedino me brate smaraju one reklame, koje nemaju veze sa nasim prostorima (uzmi kredit u USA... ??)
I kada vidim da pre nego se sadrzaj pojavi, krstarica "prosvira" preko milion adresa, pri cemu se neka od njih "zaglavi" pa cekam u beskraj ili ponavljam otvaranje strane..
Samo napred momci, sve je ok.
 
1. Shto se tiche izbacivanja gosta, to je najlogichnija i najhitnija stvar koja treba da se uradi. Vecina kvalitetnih foruma nema ovakvu opciju postovanja i to je apsolutno normalno.

2. Shto se tiche svashtare, lichno mislim da ne mora da se zatvara, iz prostog razloga shto to i jeste svashtara.... Ja tamo i ne zalazim, ali ako bi je zatvorili, onda bi smanjili posecenost foruma (ili bi je povecali !?).. U svakom sluchaju, live, & let the others to live.

3. Teme koje pochinju sa pomoc, problem, pomozite i slichno, stvarno bi trebalo brisati (thanks to codemaker), jer ljudi nemaju pojma chemu sluzi Naslov. On bi trebalo da, govori o temi(srzi) poruke, inache u suprotnom prave kofuziju jer sve poruke pochinju slichno.

Moram da kazem i neshto lepo o ovom forumu : Najbolja je stvar to shto ima za svakog po neshto. Raznovrsnost je neshto shto nisam video na drugim nashim forumima, i za to svaka chast. Kad god sam na netu, uvek imam bar 2 prozora na Forumu, i pratim, chitam, pamtim, upijam,.... Ne kucam mnogo, ali zato chitam vecinu poruka u jednom delu foruma, i zahvaljujuci dobrim pitanjima, savetima, i naravno odgovorima, svoje znanje jacham iz dana u dan (noci u noc;))

P.S. Ovo je moj najduzi post koji sam ceo iskucao ja, :) i + je cini mi se najkasniji (03:01), Tako da ako su mi recenice poyebane, misli pobacane i slova pomeshana, ne zamerite mi, jer MENI SE SPAVA !!!
 
Sad da se i ja malo ubacim..

Dacu neki svoj komentar..
Prvo od kada sam poceo da posjecujem forum krstarice on mi je izgledao vise nego odlicno sto u stvari i jeste bio... Vremenom ili sam se ja isti zasitio ili je stvarno doslo do nekih stvari koje nisu na svom mjestu..
Pa ovako, nerviraju me najvise postovi (odgovori) koji ne kazu nista ili se nadju cisto reda radii. Rijedak je slucaj da sam mozda i sam neki post napisao mada sumnjam.. Ako nisam bio raspolozen ili nisam znao odgovor nisam ni postovao.. Dakle dosta ima odgovora koji vise provociraju nego li pomazu..
Dosta ima pitanja koja su tako reci obicni problemi ali ima i onih kojima su ti poroblemi veliki pa one koji znaju ne mora da nervira to nego da pomognu i pocetniku...

Forum je dosta oslabio sa kvalitetom..

Sebe ne ubrajam u neke posebne znalce ali dosta znalaca ne postuje koji su ranije postovali ovde pa se samim i tim gubi na kvalitetu..

Ovaj forum bi trebalo da ozivi ponovo u svompunom kvalitetu ako se malo vise moderatori potrude da azuriraju stvari koje su suvisne...

Prilicno sam redovan ovde i sa ovog foruma sam dosta naucio ali u zadnje vrijeme nesto malo toga ima.. Poz.
 
E sad, da malo prosirim temu. Nazalost, nisam ustanovio gde ovaj post da upisem, pa et ovde, jer se govori generalno o krstarici.

Zanima me, kada se ucitava krstarica, ili forum ili neka tema, "prelazi" se preko mali milion lokacija, dok ne pokaze stranu (finalhit.com itd itd itd...). Razumem da verovatno je to radi toga da se reklamama potpomogne rad krstarice, ali se desava da se neka od lokacija "zaglupi" i cela stvar se i ovde blokira.
Pitam se da li je potrebno da za svaku promenu strane na krstarici, moramo da prodjemo preko gomile linkova, da bi ucitao stranu?
Mozda postavljam glupo pitanje, ali to sam primetio, a posebno kad se neka od lokacija koje se kontaktiruaju "zaglupi" i nema dalje. Mogu misliti koliko to ljudima koji su na dial-up smeta.

Osim toga, ima nekih reklamnih banera, koji nude na primer neke usluge, koje za nase podrucje nemaju blage veze - jednostavno ne vaze za Srbiju.
 
E, šta ćeš, mora neko da sponzoriše. Ali barem da su našli neke domaće sponzore, neko ovo bre nema veze s vezom. Neki tamo IQ testovi, sa blještućim banerom "ARE YOU STUPID?!", iznerviraće i najstrpljivije.
Stvarno se dešava da forum negde na tom putu "zaglupi", pa treba stranu ispočetka učitavati. Ipak mi "srećnici" sa dialup-om još trebamo biti zadovoljni zbog jednostavno grafičkog dizajna, tj. dok se god forum učitava brzo. Nadam se samo da neće zayebati stvar ukoliko odluče da ga redizajniraju, pa ćemo tad čekati minutama samo da otvori jednu stranicu...
 
Tek sam sada svatio da ZoneAlarm može blokirati banere. :shock: Blago meni...

Nego jeste li primetili da postoji negde greška u kodu foruma, otkada su ukinuli onu desnu stranu, gde je pisalo koje su najposećenije teme, zadnje postovane...i sl.
Nekada se pojavi ovako:

teme.gif


Što i nije neki problem, samo sam, eto tako spomenuo...
 
Da i ja nesto kazem, ako mi dozvolite…
Kljucna pitanja, koja je DabaMAN postavio su, pad posecenosti i pad kvaliteta diskusija. Gotovo sva resenja, koja je ponudio, bila bi kontraproduktivna!
Mislim da nedostatak avatara, obelezavanje online korisnika i ubacivanje slicice u tekst, nisu gluposti. Ljudi vole da uzivaju u onome, sto su sami kreirali. Takodje, na forum ih privlaci, zelja za druzenjem i rasprava o temama koje ih interesuju. Mislim, da veoma mali broj korisnika, ozbiljne probleme resava putem foruma. Dakle, ukidanje odredjenih tema, dovodi do jos veceg smanjenja broja korisnika… uz vec pomenute manjkavosti dodatnih servisa.
Resenje nije tako komplikovano - Samo, bolja organizacija!
Obavezna registracija za sve diskutante,
bolja kontrola teme od strane moderatora,
osavremenjivanje kompletnog izgleda foruma.
 
Ja imam drugacije misljenje. Mislim da ne bi trebalo forum krstarice opterecivati nikakvim drugim elementima (slicice is slicno) jer treba imati u vidu da nazalost jos mnogo korisnika ima jako slabe veze, i ucitavanje ce se dodatno otezati.
Uostalom sto se foruma tice, ubedjen sam da ljudi ne dolaze da se "druze" vez u pismenom obliku iznose sta imaju, resavaju probleme, pomazu jedni drugima, savetuju itd. U tim slucajevima sam izgled je mnogo manje vazan. Za "druzenje" postoji chat.
I ne verujem da je mnogo ljudi posetioca foruma koji ce osobito uzivati u slicicama i nekim dodatnim potpisima i slicno. Covek ima problem ili pomaze nekome i to bi bilo to. A da li ce nesto da sljasti okolo, manje je vazno.

Vise bi se slozio sa tobom u vezi obavezne registracije, postavljanje strozijih pravila sto se tice naslova tema ("Pomoc", "Kako..", "Zasto..") i slicno

Mnogo se moze nauciti i saznati posecujuci forume krstarice. U kompjuterskim sam vodama mnogo dugo, ali je Krstarica jedina koju redovno posecujem. Jednostavna, brza i ima podosta ljudi cija misljenja volim da cujem i uvazavam, pa makar se poneki puta "podzakali" ali ih cenim. Ni malo mi ne nedostaju "sjaj i glamur"

Samo jedno od razmisljanja, drugi ce verovatno imati i drugacije...
 
Кулиража:
OK ljudi, necu zakljucati, osim ako to ne ucini Bozo.

U vecini stvari ste u pravu, ali zasto to iznositi ovde?
Ovo sto je DABA napisao ne verujem da ce procitati ni 20% onih koji pogledaju ovu temu, jer vecina njih cim vidi post duzi od 10 redaka jednostavno preskace preko njega kao da ne postoji.
I zasto sve to sto si napisao ne posaljes Bozi ili nekom trecem?

ja sam pročitala :wink:
I da,trebao bi to poslati Boži...
 
Drago mi je da si pročitala, i više ljudi treba to da pročita. Ne zbog onoga što sam ja predložio, već zbog toga da ljudi shvate da dolazi da pada kvaliteta sadržine ovog foruma. Treba uvideti da neki pojedinci, često namerno degradiraju kompletan forum svojim ponašanjem, a da ih niko u tome ne sprečava.

Krstarica je je forum kojem je mnogo važniji kvantitet nego kvalitet. Da li znate zašto nikada neće ukloniti gosta ili svaštaru (gde se inače nalazi 90% najglupljih tema sa celokupnog foruma). Zato jer će doći do pada posećenosti, jer će tada mnogi ljudi uvideti da forum nije mesto za chatovanje i "druženje" kakvim ga oni smatraju. To je stav firme, Krstarica d.o.o. Beograd. Njima je najvažnije da forum ostane br. 1, ali naravno, opet po posećenosti, jer nikako drukčije i nemože. Nema smisla slati ovo Boži ili nekom trećeg, jer možda kada bi on video da sam ovo napisao, izbacio bi me sa foruma.

Sigurno ni on tu ne može ništa učiniti. Ovima sa vrha se sigurno nebi svidelo kada bi se posećenost smanjila za nekih 20-30%. Ali tada bi (najverovatnije) i kvalitet diskusije mnogo porastao. Ali nikoga nije briga za to...
Codemaker je rekao da se mnogo može naučiti posećivanjem foruma krstarice. E pa, mnogo više se može naučiti posećivanjem drugih foruma, a u tome i je problem.

Možda onda ostaje samo jedno, a to je bolja kontrola tema od strane moderatora. Ali, ja sad pitam kako, kada 50% podforuma uopšte nemaju urednika?
 
Incognito:
Baneri? Reklame? gde to videste?

Hint: Firefox + Adblock extension ;)
da "hintujem" i ja: Maxthon! :D

evo sta se meni ne svidja na ovom Forumu: otvorim 10ak ili vise tabova i u svakom neku temu... hocu nekom da odgovorim - ako predjem na drugi tab, pa se vratim, vise ne znam na sta odgovaram (na drugim forumima se u tom slucaju vide prethodni postovi i vidi se negde naslov teme)...
 
Evo sledeći podforumi nemaju moderatora:

Zabava:
Noćni život,

Društvo
Kultne stvari,

Nauka i obrazovanje
Društvene nauke, Ekologija, Podučavanje, Školovanje u inostranstvu,

Regioni
Niš, Subotica, Podgorica, Priština, Kragujevac, Leskovac, Kruševac, Šabac, Valjevo, Vranje, Čačak, Novi Pazar, Nikšić, Budva, Banja Luka, Trebinje, Bijeljina, Evropa, Severna Amerika, Južna Amerika, Australija i Okeanija, Azija,

Sport
Ekstremni sportovi, Rekreacija, Ostali sportovi,

Hobi
Antikviteti, Numizmatika i filatelija, Kućni ljubimci, Lov i ribolov, Hi-Fi, Fotografija, Razno,

Telekomunikacija
Wireless, Satelitska televizija,

Umetnost i kultura
Pozorište, Likovna umetnost

Mali oglasi
Nekretnine, Obrazovanje, Usluge, Sport/Lov/Ribolov, Vozila, Aparati i oprema za domaćinstvo,



Što ukupno izađe, ako se nevaram, 48 podforuma, od ukupno 110. Eto, skoro 50%. Ne kontroliše njih uopšte administrator, niti bi on i mogao sam pregledavati toliki broj tema. Žnači tu piše svako šta hoće, jednom rečju, bezvlašće. Dovoljno je videti da na tim podforumima ima vrlo malo članova, jer sadržaj nije dovoljno zanimljiv da bi se iko zainteresovao dovoljno da ga češće posećuje.
Zanimljiva je stvar da urednik Užičkog podforuma, milicaanchy, ne dozvoljava gostima da postavljaju teme, niti uopšte da postuju. I zaista, tamo diskutuju samo članov i, što je ipak složićete se, ono što bi i trebalo biti zavedeno na celom forumu.
 
Ajd sto na Uzickom forumu gostima nije dozvoljeno postovanje (cime se slazem), ali sto je dozvoljeno takvo nenormalno pljuvanje i prostote koje se tamo mogu procitati, ne mogu da verujem! To bi trebalo da administartor takodje regulise i takve poruke brise, ili banuje pisca.
Neverovatno kako ljudi nemaju druge ideje, sem da se prostacki, najgorim recnikom i uvredama, odnose jedan prema drugom...
Pa zar forumi treba da prerastu u mesto za oslobadjanje sve negativne energije, da bi nam dan bio lepsi?
 
Hm, pa i na forumima koji imaju administratora se ne vodi racuna o tome sta se pise i koliko se chatuje. Evo bas gledam forum Zenski kutak ciji je administrator Gazdarica, a ubise se od chatovanja i nista! Jednostavno pokvare svaku temu!
 
Mislim da je ubedljivo najveći problem na ovom forumu što moderatori ne rade svoj posao. Umesto da sprečavaju kršenje pravilnika, oni sami učestvuju u tom kršenju i podstiču ga. Neću sad nikog da prozivam, ali mogu dati konkretne primere:

- dođe čovek i postavi nekakvo pitanje, a moderator mu odgovori sa "hahahaha, kakva glupost, koji si ti idiot". Trebao bi sprečiti vređanje i omalovažavanje učesnika u diskusiji, a on sam vređa i ismeva.

- neko otvori sasvim besmislenu temu u kojoj samo treba reći koliko je sati u trenutku postavljanja (iako svaka poruka u zaglavlju sadrži tačan datum i vreme postavljanja), a moderator umesto da zaključa takvu temu, uzima učešće u njoj i još chatuje.

(Ako trebaju konkretni linkovi ka tim temama, navešću ih.)

Ako već postoji zabrana pisanja prostih reči kao što su qurac, p-čka i sl. onda te reči treba stvarno zabraniti, a ne dozvoljavati zaobilaženje te zabrane (kao što sam ja to ovde učinio). Ako neko insistira na psovanju, treba ga opomenuti da to ne radi, a ako nastavi, deaktivirati njegov nick ili ga bar na neko vreme banovati. U svakom slučaju - treba ili zabranu ukinuti (što bih ja uradio) ili obezbediti njeno sprovođenje. I to inače važi i za sva ostala pravila koja se nalaze u pravilniku Foruma Internet Krstarice.
Ta pravila treba ili ukinuti, ili obezbediti njihovo sprovođenje. Ovako neki korisnici poštuju ta pravila i oslanjaju se na njih, dok ih drugi bezobzirno krše. To nije u redu, jer su onda oni koji ih se pridržavaju izigrani, prevareni i na neki način uskraćeni.

Naravno da u svemu tome najveću odgovornost snosi upravo administrator foruma, jer on ima najveća ovlašćenja i samim tim najveće mogućnosti da obezbedi sprovođenje pravilnika koji je sam napisao. Sve što treba da uradi jeste da izmenjuje moderatore dok ne pronađe one koji će se striktno prodržavati tog pravilnika.

Još da dodam da redovno posećujem ruske forume i tamo je situacija po pitanju korektnosti ponašanja skoro savršene. Skoro niko i ne pokušava da krši pravila, a ko to ipak radi već prvog ili drugog dana biva oteran.
 
Treba naglasiti da mnogi ozbiljniji forumi uopšte nemaju tu 'crnu lisu' reči i da je tamo psovanje moguće u svim aspektima i količinama. Ne vidim šta bi dobili ako bi omogućili necenzurisano psovanje na forumu. Nikakav kulturni pomak u tome, zar ne?
Nije veliki problem što sad neko ponekad kaže 'u k****', ' je*** ti microsoft' ( :) ) i sl.

Problem je u psovanju i vređanju drugih članova foruma, što je veoma pustilo korene pogotovo u regionalnim forumima. Naprosto je neverovatno kako se sugrađani vole među sobom, pa tako razgovaraju. Baš gledam Somborski forum, ... strašno. Nažalost skoro ni jedan taj podforum nema adekvatnog moderatora.
 
Сматрам да би псовање требало дозволити, то је одраз културе, па ако си неко ко псује на сав глас само напред, на твоју част! Сада и ја мало кршим правила :oops: (пишем ствари које нису у директној вези са темом), али неко је поменуо укидање банера помоћу ЗонеАларма, па ме интересује како :?: Иначе имам верзију 4.5про. А што се тиче графике и ово је сасвим довољно, шта ће више, а и ових 20 смајлија је довољно, тако да ни ту не треба нешто радити :D
 
Blokiranje banera u ZoneAlarmu:

privacy -> main -> 'Add blocking' -> custom -> pod 'Add blocking' selektovati 'Banner/Skyscrapers ads' i 'Pop-up/pop-under'. To je to.

Inače, razmišljam kako bi bilo dobro imati pristup ovde preko wap-a. Znači da možemo i preko mobilnog ići na forum.


btw - smajlija nikad nema dovoljno!
5.gif
 

Back
Top