Ништа ново, партија ће увек штитити лажове из својих редова...на рачун грађана

Шта ће се догодити са дозичном лажљивом госпођом?

  • Схватиће какву је грешку (случајно) направила и повући ће се са функција а паре вратити

    glasova: 0 0,0%
  • Г17 ће је најоштрије осудити и искључити из странке

    glasova: 0 0,0%
  • Влада ће поднети кривичну пријаву због лагања а имовина јој бити заплењена

    glasova: 0 0,0%
  • Нешто друго

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    5
  • Anketa je zatvorena .

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Beograd 29. 06. 2010

Press

Greška ili prevara
Press otkriva: Prijavila fakultet, ima srednju školu

Državna sekretarka Nadica Momirov nema završen fakultet kako je to, sve do juče, skoro pune dve godine, pisalo u njenoj biografiji na sajtu Ministarstva kulture. Ova velika laž izmenjena je juče odmah pošto je Press podneo zahtev Ministarstvu kulture da nam dostavi fotokopiju njene radne knjižice i informaciju da li ona ima visoku ili srednju stručnu smenu

Imenovana lica mogu da budu i nepismena... Nadica Momirov

Nadica Momirov je tako sve do juče bila predstavljena kao „diplomirani stručnjak u oblasti biologije i socijalne integracije". Pisalo je da je to zvanje stekla na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Norveškoj (?!), a da poseduje i sertifikat prevodioca za norveški jezik. Sve ovo stajalo je sve vreme i na sajtu G17 Plus, u kome je Nadica Momirov član predsedništva stranke!

Nije gledala biografiju
Umesto odgovora koje smo tražili iz Ministarstva, odmah nam se javila lično Nadica Momirov i rekla sledeće:
- Do 1991. sam bila redovan student sa prosekom 8,5. Pošto je izbio rat, kao apsolvent Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu, otišla sam u Norvešku. Tamo sam upisala biologiju na Višoj strukovnoj školi u Budeu. Pošto sam mislila da se nikad neću vratiti u Srbiju, odlučila sam da ipak upišem nešto da bih mogla da radim u tamošnjoj administraciji. Tamo svi rade u administraciji, to je siguran posao. I 1994. godine upisala sam Višu strukovnu školu „Volda". To su jednogodišnje specijalističke studije i godinu dana kasnije dobila sam sertifikat tumača za norveški jezik - izdeklamovala je bez daha Nadica Momirov na početku razgovora.

Verovali ili ne: I iz nove biografije se zaključuje da je završila fakultet!
Biografija Nadice Momirov ekspresno je juče promenjena na sajtovima Ministarstva kulture i G17 Plus. Ali, delimično i nepotpuno. Ni u novoj formulaciji opet nije jasno navedeno da je Momirov apsolvent i da kao državni sekretar Ministarstva kulture radi sa završenom gimnazijom.

Tako je pasus koji je glasio:
„Zvanje diplomiranog stručnjaka u oblasti biologije i socijalne integracije stekla na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Norveškoj. Sertifikat prevodioca za norveški jezik dobila je 1995. godine na specijalističkim studijama na koledžu „Volda" u Norveškoj", promenjen u:
„Nakon studija biologije na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu, u Norveškoj stiče zvanje tumača norveškog jezika na Višoj strukovnoj školi u Voldi."

Na pitanje da li je za protekle dve godine, od kada je na toj funkciji, pogledala svoju biografiju na sajtu Ministarstva, ona je odgovorila „ne":
- Nisam videla. Ma, ne gledam svoju biografiju, nisam gledala ni ministrovu, niti ostalih kolega. To mi nije u opisu radnog mesta. Ali, to je greška. To je bahato i bezvezno formulisanje. Sad ću odmah da intervenišem da se to popravi.

Bradić ćuti
Ona tvrdi da je „grešku napravila urednica sajta Ministarstva kulture".
- Ja sam predala precizan CV. Urednica je to nekako po svom sročila i stavila na sajt. Pozvala sam je malopre, priznala je da je zabrljala i izvinjava se. A u G17 Plus su samo preuzeli biografiju sa sajta Ministarstva - rekla je Momirov.
Upitana da li su podacinamerno netačno objavljeni kako bi se sakrilo da funkciju državnog sekretara obavlja neko ko ima završenu samo srednju školu, ona odgovara:
- Nemam razloga za to. Bavim se profesionalno politikom sedam godina. U dva mandata sam bila poslanik. Tačno, pošto sam apsolvent, vodi se kao da imam srednju spremu, gimnaziju u Zrenjaninu. Ali, državni sekretar je imenovano lice. Kao i narodni poslanik i državni sekretar može da bude i nepismen - tvrdi Momirov i dodaje:
- Jedan od razloga što sam se 1997. vratila je iz Norveške je da iskustvo, veštine i znanja stečena u administraciji jedne od najrazvijenijih zemalja prenesem u svojoj domovini. Radim najbolje što znam. Ako neko smatra da ne radim dobro svoj posao, u redu, hvala lepo na poverenju - kaže Momirov.
 
П.С. шта се десило са "секси" секретарицом Браниславом Парезановић?


0301-xx.jpg



Аванзовала...................срамно је како нас валст третира и гледа искључиво своје страначке интересе.


ФУЈ!
 
Могао би и неко ако буде нашао за сходно и да објасни функцију државног секретара колико видим свако министарство га има а ја нисам баш сигуран да је тако нешто потребно.Ако постоји ресорни министар,помоћници,саветници и др.шта у тој причи ради државни секретар ?
 
Могао би и неко ако буде нашао за сходно и да објасни функцију државног секретара колико видим свако министарство га има а ја нисам баш сигуран да је тако нешто потребно.Ако постоји ресорни министар,помоћници,саветници и др.шта у тој причи ради државни секретар ?

Хвата белешке?


Још једна измишљена функција за удомљавање партијских кадрова........

Рецепт за отимачину наших пара.
 

Back
Top