Srebrenica 95 - skolski primer eliminacije opasnog teroristickog uporista

Da li smatrate akciju Srebrenica 95 briljantnom vojnom pobedom srpske vojske?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.361
Ne znam koliko ste informisani ali po rezoluciji UN iz 1993 godine Srebrenica je proglasena za demilatirzovanu zonu pod zastitom UN , no to u praksi nije nikad zazivelo jer se svo vreme rata islamskim fanaticima i alijinim bojnovnicima u srebrenici doturalo oruzje iz vazduha , i iz te tzv "demilitarizovane" zone su lansirane hiljade teroristickih akcija protiv civila i vojnika vojske republike srpske i pritom su za 3 godine rata ubijene 3.200 zrtve , uglavnom srpskih civila zene staraca dece i spaljena 156 sela.

Skoro sam negde citao da se akcija Vojske Republike Srpske , Srebrenica 95 izucava na americkom West Pointu kao briljantna akcija eliminacije opasnog teroristickog uporista lociranog u okruzenju prijateljskih snaga. Kazu da su amerikanci primenjivali identicne metode koje je osmislio i usavrsio general Ratko Mladic u akciji eliminacije teroristista u Faludzi 2004 godine.

Stim sto je vojna pobeda Vojske Republike Srpske daleko briljantnija jer su snage VRS protiv sebe imali 15.000 neprijateljskih teroristicka i islamskih fundamentalista dok su Amerikanci u Faludzi imali za protivnika 3000 pripadnika Al Kaide .

Znaci u vojnom smislu pobeda VRS je daleko briljantnija jer su snage VRS sa daleko manjim brojem ljudi, daleko slabijom tehikom i u daleko nepovoljnijem okruzenju uspeli da izvedu vojnu akciju koja je dovela do pobede sa takodje daleko manjim gubicima na nasoj strani.

U Americkoj operaciji Faludza 2004 je stradalo 110 amerikanaca i 500 ranjeno a na strani terorista stradalo je 1400 ljudi a 1500 uhapseno dok je u akciji Srebrenica 95 nastradalo par hiljada fundamentalistickih terorista i islamskih alijinih fanatika , dok su gubici na strani vojske republike srpske bili ispod 30 ljudi.

Do sada je nadjeno 2000 tela nastradalih islamskih fanatika ali se i dalje u javnosti i na zapadu podgreva nekakav mit i laz o 8000 pobijenih "civila"

vise o tome mozete procitati ovde

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17836

“In the West, the popular mythology about 7,000-8,000 Muslim men being executed in Srebrenica in 1995 is still alive and well, but independent research shows some 2,000 Bosnian Muslim fighters were killed in battle for Srebrenica and that is the number of bodies Hague investigators were able to find”, said Swiss researcher Alexander Dorin, who has been investigating Srebrenica events for the past 14 years.

In his latest book titled “Srebrenica — The History of Salon Racism” (Srebrenica — die Geschichte eines salonfahigen Rassismus) published this month in Berlin, Dorin focuses on manipulations with the number of Muslims who lost their lives in Srebrenica.
 
Srebrenica 95 - skolski primer eliminacije opasnog teroristickog uporista
tema @ školski primjer šta se jednoj državi može dogodit kad ne poštuje zakone civiliziranog svijeta. iza srebrenice slijedila je "oluja", pa "maestral" u BiH. nakon tih akcija srbi su praktično nestali sa prostora hrvatske države. srebrenica je po meni "pirova pobjeda srba"
 
Srebrenica 95 - skolski primer eliminacije opasnog teroristickog uporista
tema @ školski primjer šta se jednoj državi može dogodit kad ne poštuje zakone civiliziranog svijeta. iza srebrenice slijedila je "oluja", pa "maestral" u BiH. nakon tih akcija srbi su praktično nestali sa prostora hrvatske države. srebrenica je po meni "pirova pobjeda srba"

te akcije oluja i ostale su bile unapred pripremljene 6 meseci najmanje pre akcije srebrenica 95 tako da bi se u svakom slucaju one desile cak i da je srpska vojska pustila da islamski alijini fanatici dalje ubijaju srpske civile zene decu i starce.

pusti me te hrvatske propagande....

vojna akcija se ne sprema za 2 dana vec su potrebni za istu meseci i meseci ako ne i godine pripreme...

sto operativne i izvidjacke sto materijalne i tehnicke
 
Сребреницу су инсценирале западне обавештајне службе, сетимо се само 10. диверзантског одреда који је деловао самостално, и самостално изводио ликвидације, био је састављен претежно од бивших припадника Легије странаца. Дражен Ердемовић, који је и сам био припадник тог одреда је експресно отишао у Хаг, посведичо да је лично убио 1200 људи, и нетрагом нестао... Одатле почиње да се шири прича о Сребреници, надувава, добија епске размере...
 
Srebrenica 95 - skolski primer eliminacije opasnog teroristickog uporista
tema @ školski primjer šta se jednoj državi može dogodit kad ne poštuje zakone civiliziranog svijeta. iza srebrenice slijedila je "oluja", pa "maestral" u BiH. nakon tih akcija srbi su praktično nestali sa prostora hrvatske države. srebrenica je po meni "pirova pobjeda srba"

Срби нису из заштићених УН зона, тј. Крајине вршили нападе на Хрватску, него је био управо обрнуто, хрватске снаге су упркос присутву УН трупа упадале у Крајину и поступале тактиком спржене земље, масленички мост, миљевачки плато, медачки џеп... И као што Орић није одговарао за то што је под плаштом УН снага вршио офанзиве, тако ни Хрватска никад није осуђена за упаде у заштићене зоне, и покољ цивила, осуђени су само поједини хрватски генерали који су извршавали наређења војног врха, што је бацање прашине у очи..
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Srebrenica 95 - skolski primer eliminacije opasnog teroristickog uporista
tema @ školski primjer šta se jednoj državi može dogodit kad ne poštuje zakone civiliziranog svijeta. iza srebrenice slijedila je "oluja", pa "maestral" u BiH. nakon tih akcija srbi su praktično nestali sa prostora hrvatske države. srebrenica je po meni "pirova pobjeda srba"

zaboravio si na UNA95,drugi put kad budete slali bojovnike naucite ih da plivaju:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
te akcije oluja i ostale su bile unapred pripremljene 6 meseci najmanje pre akcije srebrenica 95 tako da bi se u svakom slucaju one desile cak i da je srpska vojska pustila da islamski alijini fanatici dalje ubijaju srpske civile zene decu i starce.

pusti me te hrvatske propagande....

vojna akcija se ne sprema za 2 dana vec su potrebni za istu meseci i meseci ako ne i godine pripreme...

sto operativne i izvidjacke sto materijalne i tehnicke

Lako je to, kad imaš citavu NATO armiju iza sebe.:mrgreen:
 
Francuska veza
- Bio sam u kontaktu sa francuskim obaveštajcem, pukovnikom Latapijem, šefom obaveštajnog ureda generala Moriona. Rekao sam mu da smo pratili kretanje grupa 27. divizije, prilikom povlačenja. Naši izviđači su videli da su se muslimani, posle jednog sastanka, potukli između sebe. Obesili su nekoliko svojih vojnika.
Kad su se grupe razdvojile, osuli su paljbu jedni na druge. Na poprištu je ostalo dosta leševa. Preživeli su nastavili da se izvlače. Kartu sa ucrtanim mestom "sudara" muslimana dao sam pukovniku Latapiju
- kaže Ljubiša Beara, rođak slavnog golmana Vladimira Beare.

Orićevi "momci" ženama
kundacima izbijali zube

- Često su nam dolazili muslimani iz Srebrenice, bežeći od zuluma Nasera Orića. Jednom su prebegle dve devojke od 17 i 18 godina. Jedna je bila trudna. Držali su ih u kupleraju u Srebrenici, silovali i mučili. Gasili su im cigarete na grudima.
Naser Orić je imao 17 telohranitelja, naoružanih novim puškomitraljezima. Niko u enklavama nije smeo ništa da uradi bez njegovog odobrenja. Dobili smo video snimak na kojem se vidi kako Orićeve "gorile" krvnički tuku gladne muslimane koji pokušavaju da dođu do humanitarne pomoći pristigle kamionima. Kundacima su im izbijali zube. Kad su padale enklave, Orić nije bio sa svojom 27. divizijom. Pobegao je u Sarajevo sa svojim "gorilama", pa nikog nismo uspeli da uhvatimo. Znao je, dakle, kakav su scenario pripremili
- ispričao je pukovnik Beara.
 
Ne znam koliko ste informisani ali po rezoluciji UN iz 1993 godine Srebrenica je proglasena za demilatirzovanu zonu pod zastitom UN , no to u praksi nije nikad zazivelo jer se svo vreme rata islamskim fanaticima i alijinim bojnovnicima u srebrenici doturalo oruzje iz vazduha , i iz te tzv "demilitarizovane" zone su lansirane hiljade teroristickih akcija protiv civila i vojnika vojske republike srpske i pritom su za 3 godine rata ubijene 3.200 zrtve , uglavnom srpskih civila zene staraca dece i spaljena 156 sela.

Skoro sam negde citao da se akcija Vojske Republike Srpske , Srebrenica 95 izucava na americkom West Pointu kao briljantna akcija eliminacije opasnog teroristickog uporista lociranog u okruzenju prijateljskih snaga. Kazu da su amerikanci primenjivali identicne metode koje je osmislio i usavrsio general Ratko Mladic u akciji eliminacije teroristista u Faludzi 2004 godine.

Stim sto je vojna pobeda Vojske Republike Srpske daleko briljantnija jer su snage VRS protiv sebe imali 15.000 neprijateljskih teroristicka i islamskih fundamentalista dok su Amerikanci u Faludzi imali za protivnika 3000 pripadnika Al Kaide .

Znaci u vojnom smislu pobeda VRS je daleko briljantnija jer su snage VRS sa daleko manjim brojem ljudi, daleko slabijom tehikom i u daleko nepovoljnijem okruzenju uspeli da izvedu vojnu akciju koja je dovela do pobede sa takodje daleko manjim gubicima na nasoj strani.

U Americkoj operaciji Faludza 2004 je stradalo 110 amerikanaca i 500 ranjeno a na strani terorista stradalo je 1400 ljudi a 1500 uhapseno dok je u akciji Srebrenica 95 nastradalo par hiljada fundamentalistickih terorista i islamskih alijinih fanatika , dok su gubici na strani vojske republike srpske bili ispod 30 ljudi.

Do sada je nadjeno 2000 tela nastradalih islamskih fanatika ali se i dalje u javnosti i na zapadu podgreva nekakav mit i laz o 8000 pobijenih "civila"

vise o tome mozete procitati ovde

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17836
Prvo, to sto si ti negde citao da se Mladic izucava na West Point-u i nije neki dokaz da je to tako. Drugo, bitka za Faludzu i operacija "Krivaja 95" nemaju ama bas nista zajednicko. U Faludzi su bile ulicne borbe, a oko Srebrenice klasican blic, dok u samom gradu nije bilo borbe. Takodje, ustanici u Basri su se borili za svaku kucu, dok je ARBiH pruzila minimalan otpor pre nego sto je otpocela povlacenje.

A nije ni nebitna cinjenica da je Faludza i pored velikih americkih gubitaka bila potpuno uspesna operacija jer su skoro svi ustanici bili ili pobijeni ili zarobljeni, dok je glavnina snaga ARBiH uspela da se probije do Tuzle (doduse uz ogromne gubitke).

U stvari, jedina slicnost izmedju ove dve operacije je da su se za vreme i posle njih desavali ratni zlocini.

EDIT: E, da, jos dve stvari. Pridev "briljantno" nema komparativ, a i ARBiH nije imala ni blizu 15000 ljudi u srebrenickoj enklavi. Bilo ih je oko 3-4 hiljade.
 
Poslednja izmena:
Meni je zanimljivo da svaka balkanaka budaletina misli da se neka pobeda u nekim njihovim beznacajnim plemenskim sukobima proucava na West Pointu , od bitke na Neretvi , do Oluje , Srebrenice , Bljeska , Kosova,Vukovara ,Koridora ... ustvari ja sam ubedjen da na West fuckin Ponitu samo i jedino uce o medjusobnom klanju balkanskih pastira i nista vise pod milim Bogom . :mrgreen:
 
Meni je zanimljivo da svaka balkanaka budaletina misli da se neka pobeda u nekim njihovim beznacajnim plemenskim sukobima proucava na West Pointu , od bitke na Neretvi , do Oluje , Srebrenice , Bljeska , Kosova,Vukovara ,Koridora ... ustvari ja sam ubedjen da na West fuckin Ponitu samo i jedino uce o medjusobnom klanju balkanskih pastira i nista vise pod milim Bogom . :mrgreen:

ta akcija se zaista proucava na west pointu. ne moras da verujes
 
Meni je zanimljivo da svaka balkanaka budaletina misli da se neka pobeda u nekim njihovim beznacajnim plemenskim sukobima proucava na West Pointu , od bitke na Neretvi , do Oluje , Srebrenice , Bljeska , Kosova,Vukovara ,Koridora ... ustvari ja sam ubedjen da na West fuckin Ponitu samo i jedino uce o medjusobnom klanju balkanskih pastira i nista vise pod milim Bogom . :mrgreen:

Bitke koje su se odigrale pod komandom Stepanovića se proučavaju na West Pointu....
 
isuvise ustupaka je tu bilo koji su nas kostali mnogo civilnih zrtava oko srebrenice. primirja, prihvatanje uslova NATO da srebrenica postane "zasticena enklava" je bila greska. srebrenica je morala da padne pre toga i da se to desilo, srebrenica ne bi danas postojala kao teret na srpskim plecima.
ne krivim mladica za to vec rukovodstvo srbije. i rukovodstvo rs koje je podleglo pritiscima iz BG
 
Verujem da Amerikanci neke akcije iz rata stvarno proucavaju, izmedju ostalog i za slucaj ako nekad krenu na taj teren, samo sto im to, kao ni stalno pracenje rata u Bosni do 1995, nimalo nije pomoglo ma Kosovu 1999.
Jedna od brilijantnih akcija Mladica je uzimanje Kupresa na pocetku rata, ustase se nisu zaustavljale do Splita, mogao je tenkove da parkira na Marjanu, nije bilo nikakvih prepreka vise.
 

Back
Top