Molim za pomoc-MTB

Jedan moj prijatelj isto vozi Judy-a i on stavlja u njega ulje za hidrauliku. (Ne ono za kocnice!) To radi vec godinama, i amortizer radi savrseno. Ako ti je hitno, mozda i to posluzi.
 
ako kojim slucajem jos uvek nisi nasao ulje za vilu pokusaj u Beogradu u servisu Terano Team kod televizije.Oni i ukoliko nemaju mogu da ti nabave ili da te upute kod nekoga ko ima
 
Ja sam dosta vezbi nasao u casopisima "Men's Health". To mi je pomoglo da se podsetim koje sve vezbe postoje, pa sam izabrao ono sto meni odgovara, a ima vec i gotovih planova treninga. Vezbe su dobre jer su za snagu, a ne za bildovanje tako da ih svako moze raditi. :)
 
E bas mi to treba gotovi programi treninga,zato sto po nasim teretanama uglavnom rade ili neskolovani ili nedovoljno upuceni ljudi.Ne zelim da vredjam nikoga,ali do sada gde sam bila ne mogu da mi pomognu s vezbama specijalno za bavljenjem brtskim biciklizmom,nego mi daju opste vezbe bez stavljanja akcenta na grupe misica potrebnim za ovaj sport.Hvala na informaciji!
 
maki9e3m:
E bas mi to treba gotovi programi treninga,zato sto po nasim teretanama uglavnom rade ili neskolovani ili nedovoljno upuceni ljudi.Ne zelim da vredjam nikoga,ali do sada gde sam bila ne mogu da mi pomognu s vezbama specijalno za bavljenjem brtskim biciklizmom,nego mi daju opste vezbe bez stavljanja akcenta na grupe misica potrebnim za ovaj sport.Hvala na informaciji!
Vrlo je bitno znati da gotov program treninga NIKAKO ne moze da odgovara velikom broju ljudi. Takodje je posebno vazno napraviti razliku izmedju teninga muskaraca i zena, pa onda izmedju onih koji su se nekada bavili sportom i onih koji nikada nista teze od kasike nisu podigli. Ne tvrdim da su vezbe koje se pojavljuju po casopisima stetne, ali samo u slucaju da su niskog intenziteta (da ne dodje do preopterecenja srcanog misica ili mikro povreda misicnih vlakana i tetiva, koje posle mogu da se "vuku" mesecima). Treba biti veoma oprezan kod poreuzimanja vezbi po sistemu: "meni su dobre, probaj i ti!"
 
Normalno, skroz si u pravu! Naravno treba DOBRO razmisliti, ali i probati, pa da covek vidi sta mu odgovra a sta ne.Za biciklizam je potrbno imati sve grupe misica jake i spremne za napor. NOGE, LEDJA, I TRBUSNJACI su najbitniji. U teretanu bi trebalo ici umereno, da se misici strignu odmoriti.MAX 3x nedeljno za pocetnike, i naravno mora se dovoljno spavati i dobro jesti-samo ZDRAVA ISHRANA. Misici sticu snagu za vreme odmora posle treniranja.I naravno, nista bez pozitivnog razmisljanja o tome kako napredujete. POZDRAV SVIMA :D RIDE FOREVER!!!!!!!![/u]
 
Ljudi pa za MTB je najbolji trening sama voznja, nikad nisam cuo da neko ko vozi MTB ide u teretanu i radi vezbe za MTB.
Ne treba cak ni kodicija, desava mi se da ne vozim po 2-3 meseca, sednem na bike i predjem 100-tku! Posle toga jedan dan trpim posledice i onda opet u sedlo :-)
Nije ni to bas najpametnije...

Teretana je ok da se ostane u formi, ali tesko da je moguce raditi rezim treninga bas za MTB...
 
introitus:
Ljudi pa za MTB je najbolji trening sama voznja, nikad nisam cuo da neko ko vozi MTB ide u teretanu i radi vezbe za MTB.
Ne treba cak ni kodicija, desava mi se da ne vozim po 2-3 meseca, sednem na bike i predjem 100-tku! Posle toga jedan dan trpim posledice i onda opet u sedlo :-)
Nije ni to bas najpametnije...

Teretana je ok da se ostane u formi, ali tesko da je moguce raditi rezim treninga bas za MTB...

Trudicu se da ne budem nepristojna: Ne pricaj o stvarima o kojima ocigledno nemas pojma!!!!
Ne sumnjam da ti nisi cuo za trening MTB i/ili odlazak u teretanu zbog bolje pripremljenosti za MTB, ali mozda bi bilo bolje da probas da saznas nesto o tome, nego da pises ovakve stvari!
Ne treba kondicija za MTB!?!?!?! no comment
 
I ja tako mislim. A da ne bi trpeo posledice posle voznje, koje mogu da ti uticu lose na srce i misice, za koje jos neznas i tekako treba trenirati. U tvom slucaju, to ti je pravi recept za prosireno srce. Razmisli..
 
Da rascistimo nesto, meni je MTB rekreacija, uzivanje, a ne sport. Razumem nekog ko se takmici pa i da ide u teretanu da vezba, ali ako se bavite time rekreativno nema potrebe za takvim treningom.

Jedan moj poznanik vec godinama vozi bike. '90-tih je vozio specijalku, a posle je presao na MTB. Prosle godine je vozio za Fanatik iz NS-a Hobi A klasu i koliko znam ne ide u teretanu a bio je prvi.

Ja svojom porukom nisam imao nameru da nekog uvredim niti mislim da je bila takva.
Znam mnogo ljudi koji vozi MTB, a niko od njih ne ide u teretanu. Vecina tih ljudi vozi duze voznje (50-100km).
Moja dva prijatelja iz PG prelaze u julu i avgustu oko 3000km po crnogorskom kamenju i gudurama pa im nista ne fali, a ne idu u teretanu.
 
Niko i ne kaze da si ti ikoga hteo da uvredis!
Poenta je u tonme da prelaziti 3000km za dva meseca jeste veoma ozbiljna voznja. I niko ne kaze da se neizostavno mora ici u teretanu, nego da je sistem voznje i "priprema" za voznju koji ti propagiras potpuno nepravilan. Moze se uporedtiti sa to nosenjem kacige na biciklu: oni koji to ne praktikuju ce tvrditi da je potpuno nepotrebno, da ne znaju nikoga ko nosi kacigu, ali to, naravno, ne znaci da je ne treba nositi.

Da, u pravu si, moze da se ne sedne na MTB 2-3 meseca, a da se posle toga vozi 100 km, i tako vise puta, ali je to prosto nezdravo.
Ti u svom postu eksplicitno TVRDIS da za voznju MTB-a ne treba nikakav tening, i:" ... ali tesko da je moguce raditi rezim treninga bas za MTB", a to su veoma ozbiljne tvrdnje, a prosto su neistinite.
 
avalanche71:
...
Poenta je u tonme da prelaziti 3000km za dva meseca jeste veoma ozbiljna voznja. I niko ne kaze da se neizostavno mora ici u teretanu, nego da je sistem voznje i "priprema" za voznju koji ti propagiras potpuno nepravilan.
U pravu si. Samo sam hteo reci da je voznja i sve ono sto ona pruza bitna u celoj prici, ai da se ne treba preterano opterecivati nekim drugim stvarima.

Moze se uporedtiti sa to nosenjem kacige na biciklu: oni koji to ne praktikuju ce tvrditi da je potpuno nepotrebno, da ne znaju nikoga ko nosi kacigu, ali to, naravno, ne znaci da je ne treba nositi.
:D
Iskreno, ne nosim kacigu jer mi je uvek nesto drugo prece da kupim, ali mi je u planu...

Da, u pravu si, moze da se ne sedne na MTB 2-3 meseca, a da se posle toga vozi 100 km, i tako vise puta, ali je to prosto nezdravo.
Svestan sam toga, ali je mozda ipak zdravije od sedenja ispred TV-a ili racunara?

Ti u svom postu eksplicitno TVRDIS da za voznju MTB-a ne treba nikakav tening, i:" ... ali tesko da je moguce raditi rezim treninga bas za MTB", a to su veoma ozbiljne tvrdnje, a prosto su neistinite.
Izvinjavam se na neargumentovanom odgovoru :-)
 
:D
Iskreno, ne nosim kacigu jer mi je uvek nesto drugo prece da kupim, ali mi je u planu...

Da, u pravu si, moze da se ne sedne na MTB 2-3 meseca, a da se posle toga vozi 100 km, i tako vise puta, ali je to prosto nezdravo.
Svestan sam toga, ali je mozda ipak zdravije od sedenja ispred TV-a ili racunara?

Pretpostavila sam da ne nosis kacigu, pa sam zato i dala ovaj primer :wink:
i da, naravno da je zdravija voznja MTB-a od sedenja ispred TV-a/racunara :)
 
I ja sam lomila "samo" kljucnu kost pri padu sa MTB-a, a glavu malo odrala ... i shvatila da je samo ludacka sreca sto je nisam razbila o neki kamen, pa je to bio dovoljan razlog da posle toga prva stvar koju sam kupila bude kaciga jer, na zalost, kada jednom padnes bez kacige i s*ebes glavu, onda vise bas i nemas mnogo mogucnosti da se predomislis, pa da je naknadno kupis :wink: Kljucna kost je zarasla veoma brzo, a za glavu nisam sigurna kako bi se provela.
Inace, citala sam negde da je u planu da od sledece godine uvedu obavezno nosenje kacige za bicikliste.
 
Pripreme za MTB jesu bitne,isto kao i kaciga!Ali znam da mi za stotku netreba priprema i trening u teretani!!!U svakom slucaju trcanje,pa voznja pa opet trcanje i tako u krug.I naravno dobro spavanje i jos bolja klopa!!!
 

Back
Top