Da li je na kraju Jovanka Orleanka bila u pravu?!

*Angelos*

Primećen član
Banovan
Poruka
631
Eno, odgledah sinoc film o Jovanki, po ko zna koji put, i muci me sledece pitanje...

Uzevsi u obzir da sam ga poslednji put odgledao pre 5, 6 godina, kada sam bio klinja, Jovanka je u mojim ocima bila olicenje snage, hrabrosti, svetlosti i vodje...
Medjutim, odgledavsi ga sada, kao stariji mladic, zgrozio sam se sa cinjenicom koliko je krvi bilo proliveno, koliko je besa bilo, kao i mrznje i jos podosta drugih grehova...

Elem, Jovana se borila za Francusku, medjutim, zasto bi Bog imao predrasude izmedju nacija, zasto bi vise voleo Francuze nego Engleze?!



Svi znamo da je ubijanje jedan od najgorih grehova, a Jovanka je to ipak cinila, zasto je onda ona bila ipak goodgirl u filmu i kasnije proglasena sveticom kad je izvojevala preko desetine hiljada smrti?


S druge strane, Jovanka se borila protiv Engleza koji su vrsili ogroman "zulum" na teritoriji Francuske, glad, nemastina, nasilje, bili su samo neki od nacina na koji su Englezi iskaljivali svoj bes, a onda uzmimo u obzir da se Jovanka borila protiv toga..

Pricu sam sveo na minimalan deo, izbacivsi izdaju kralja i ponovno vaskrsnuce nakon gorenja na lomaci, jer to sada nije bitno sa onim sto ja zeilm da pitam!

Ko je tu bio u pravu, Jovanka ili Bog?!

Da li je ona stvarno cula glasove? Ili je to samo bila njena masta, iluzija, koju je ona zelela da vidi!?


Da li je moguce da svi oni znakovi bili samo puka slucajnost?!


U velikoj sam kofuziji, jer zaista, ne znam, sta je pravi odgovor!
 
u vreme Jovanke Orleanke, prilicno su ozbiljno shvatali sve ljude koji su tvrdili da komuniciraju sa Bogom, jer su oni veoma lako mogli da pokrenu masu na ovu ili onu stranu....
danas takve ljude stavljaju u ludnicu i na lekove...

kada se sve uzme u obzir, poredjenje sa komsijom i nije tako neumesno....

tuzno je sto je Jovanka iskoricena i odbacena.........
 
Ti to iz ličnog iskustva? :think:

"Američki neurolog indijskog podrijetla, dr Srinivasan Ramachandran, u jednoj je klinici u San Diegu proučavao oboljele od jedne rijetke vrste epilepsije. Ispitanici su opisivali vrlo snažne vjerske doživljaje, čak su tvrdili da izravno razgovaraju s Bogom. Kako isti imaju pojačanu aktivnost u čeonom režnju mozga.." itd.

Na primer.

da ne govorimo o eksperimentima sa elektrostimulacijama..
 
u vreme Jovanke Orleanke, prilicno su ozbiljno shvatali sve ljude koji su tvrdili da komuniciraju sa Bogom, jer su oni veoma lako mogli da pokrenu masu na ovu ili onu stranu....
danas takve ljude stavljaju u ludnicu i na lekove...

kada se sve uzme u obzir, poredjenje sa komsijom i nije tako neumesno....

tuzno je sto je Jovanka iskoricena i odbacena.........

ovo je istina,gore navedeno.nju su samo iskoristili da bi francuski nekrunisani kralj osvojio teritoriju i dosao do krune,a srednjovekovnom narodu nije bilo nista lakse nego poverovati u pricu o devici iz Orleana koja ce voditi narod u spasenje ali u svakom slucaju Jovanka je izuzetna licnost i jedna od najvecis u istoriji covecanstva jer je kao zena u ono "mracno"vreme vodila bitke i narod u borbu za oslobodjenje.
U svakom slucaju u pitanju je fenomen.
 
ovo je istina,gore navedeno.nju su samo iskoristili da bi francuski nekrunisani kralj osvojio teritoriju i dosao do krune,a srednjovekovnom narodu nije bilo nista lakse nego poverovati u pricu o devici iz Orleana koja ce voditi narod u spasenje ali u svakom slucaju Jovanka je izuzetna licnost i jedna od najvecis u istoriji covecanstva jer je kao zena u ono "mracno"vreme vodila bitke i narod u borbu za oslobodjenje.
U svakom slucaju u pitanju je fenomen.

... ili sudbina...
 
Eno, odgledah sinoc film o Jovanki, po ko zna koji put, i muci me sledece pitanje...

Uzevsi u obzir da sam ga poslednji put odgledao pre 5, 6 godina, kada sam bio klinja, Jovanka je u mojim ocima bila olicenje snage, hrabrosti, svetlosti i vodje...
Medjutim, odgledavsi ga sada, kao stariji mladic, zgrozio sam se sa cinjenicom koliko je krvi bilo proliveno, koliko je besa bilo, kao i mrznje i jos podosta drugih grehova...

Elem, Jovana se borila za Francusku, medjutim, zasto bi Bog imao predrasude izmedju nacija, zasto bi vise voleo Francuze nego Engleze?!



Svi znamo da je ubijanje jedan od najgorih grehova, a Jovanka je to ipak cinila, zasto je onda ona bila ipak goodgirl u filmu i kasnije proglasena sveticom kad je izvojevala preko desetine hiljada smrti?


S druge strane, Jovanka se borila protiv Engleza koji su vrsili ogroman "zulum" na teritoriji Francuske, glad, nemastina, nasilje, bili su samo neki od nacina na koji su Englezi iskaljivali svoj bes, a onda uzmimo u obzir da se Jovanka borila protiv toga..

Pricu sam sveo na minimalan deo, izbacivsi izdaju kralja i ponovno vaskrsnuce nakon gorenja na lomaci, jer to sada nije bitno sa onim sto ja zeilm da pitam!

Ko je tu bio u pravu, Jovanka ili Bog?!

Da li je ona stvarno cula glasove? Ili je to samo bila njena masta, iluzija, koju je ona zelela da vidi!?


Da li je moguce da svi oni znakovi bili samo puka slucajnost?!


U velikoj sam kofuziji, jer zaista, ne znam, sta je pravi odgovor!

Па она је што би се у верској литератури имала ђавоља привиђења.:think:
 
Nije djavolja nego bozija.... :pedikir:
Паписиткиња да има Божија виђења?

Знаш ли ти шта је папска јерес, и ко влада јеретицима (ко има ексклузивно право на ''шапутање'' на њихово лево уво).

Да ти помогнем мало:

"У свакој јереси налази се прикривен ђаво."

+Свети Атанасије Велики+
 
Паписиткиња да има Божија виђења?

Знаш ли ти шта је папска јерес, и ко влада јеретицима (ко има ексклузивно право на ''шапутање'' на њихово лево уво).

Да ти помогнем мало:

"У свакој јереси налази се прикривен ђаво."

+Свети Атанасије Велики+

"Treba svi, kao, da se opustimo malo."

+Sveti Silent Bob+
 
Eno, odgledah sinoc film o Jovanki, po ko zna koji put, i muci me sledece pitanje...

Uzevsi u obzir da sam ga poslednji put odgledao pre 5, 6 godina, kada sam bio klinja, Jovanka je u mojim ocima bila olicenje snage, hrabrosti, svetlosti i vodje...
Medjutim, odgledavsi ga sada, kao stariji mladic, zgrozio sam se sa cinjenicom koliko je krvi bilo proliveno, koliko je besa bilo, kao i mrznje i jos podosta drugih grehova...

Elem, Jovana se borila za Francusku, medjutim, zasto bi Bog imao predrasude izmedju nacija, zasto bi vise voleo Francuze nego Engleze?!



Svi znamo da je ubijanje jedan od najgorih grehova, a Jovanka je to ipak cinila, zasto je onda ona bila ipak goodgirl u filmu i kasnije proglasena sveticom kad je izvojevala preko desetine hiljada smrti?


S druge strane, Jovanka se borila protiv Engleza koji su vrsili ogroman "zulum" na teritoriji Francuske, glad, nemastina, nasilje, bili su samo neki od nacina na koji su Englezi iskaljivali svoj bes, a onda uzmimo u obzir da se Jovanka borila protiv toga..

Pricu sam sveo na minimalan deo, izbacivsi izdaju kralja i ponovno vaskrsnuce nakon gorenja na lomaci, jer to sada nije bitno sa onim sto ja zeilm da pitam!

Ko je tu bio u pravu, Jovanka ili Bog?!

Da li je ona stvarno cula glasove? Ili je to samo bila njena masta, iluzija, koju je ona zelela da vidi!?


Da li je moguce da svi oni znakovi bili samo puka slucajnost?!


U velikoj sam kofuziji, jer zaista, ne znam, sta je pravi odgovor!

Dakle, Jeanne d' Arc (Ivana od Luka) je postala sveticom 500 godina nakon što su je spalili u Rouenu. Borila se u bitki kod Orléansa i oslobodila ga od Engleza. Zvali su je i Djevicom Orleanskom, jer je kao curetak gotovo, krenula u borbu. Bile su tisuće mrtvih? Da, kao što u ratu i jest. Takvih ljudskih primjera, nažalost, imaš u povijesti koliko hoćeš. Zato nitko nije veći ili manji čovjek, odnosno čovjek je po onome što osobno čini i kakao to čini.
Molim te lijepo, kako bi ti itko mogao danas dokazati je li mlada seoska djevojka Jeanne čula glasove, u svom duhovnom transu, koji su je nosili u djela? Crkva ju je najprije proglasila - i spalila! - vješticom, a stoljeća kasnije sveticom. To dokazuje samo, da je tisućljetna institucija kao što je Crkva, pogriješila, a grešku može ispraviti samo dijelom, a to čini u rijetkim slučajevima, kao što je taj. Kako bi ti itko mogao pokazati tko je bio u pravu, Bog ili Ivana, kako to misliš uopće dobiti. Tko smo da sudimo? Nije ni Jeanne d'Arc samo u tim glasovima i vizijama, što je s njenom hrabrošću, srčanošću i izdržljivošću, iako je bila vrlo priprosto stvorenje koje nije do tad ni vidjelo svijeta i ljudi (u prilično mračnom srednjem vijeku). Jesi li uopće pomislio da je dobar dio tog viđenog pojedinačna filmska interpretacija, kao što je povijest najčešće pisana rukom pobjednika? Ne vidim razlog da budeš u konfuziji radi tog, ili da kažem drukčije: vidjelice Majke Božje ne stvaraju konfuziju u tvojim mislima?
 
Elem, Jovana se borila za Francusku, medjutim, zasto bi Bog imao predrasude izmedju nacija, zasto bi vise voleo Francuze nego Engleze?!
Pođi od proste činjenice da Bog ne postoji, i sve će ti biti jasnije.

A što se napaćene Jovanke tiče, detalje o tome kakve je ona halucinacije imala danas teško možemo znati sa sigurnošću.


"Treba svi, kao, da se opustimo malo."

+Sveti Silent Bob+
Amen, Bobe... :)
 
Molim te lijepo, kako bi ti itko mogao danas dokazati je li mlada seoska djevojka Jeanne čula glasove, u svom duhovnom transu, koji su je nosili u djela? Crkva ju je najprije proglasila - i spalila! - vješticom, a stoljeća kasnije sveticom. To dokazuje samo, da je tisućljetna institucija kao što je Crkva, pogriješila, a grešku može ispraviti samo dijelom, a to čini u rijetkim slučajevima, kao što je taj.
Паписти нису црква већ јерес.И како исти имају валидност да неког прогласе било једним или другим?
Папска јерес тачно је да постоји хиљаду година,али нема никакве везе са Црквом Христовом.
Па паска црква једино дело које може да учини је да одбаци своју јерес,али мислим да је то само фикција.јЈер су политика и гордост папистичког клира једна непремостива препрека.
 

Back
Top