Ideje za privatni biznis!

Orizuru

Početnik
Poruka
9
Koliko vas je razmisljalo o gore napisanom naslovu? Koliko vas je doslo na ideju,razradilo plan i ostvarilo kakvu-takvu dobit?
Danima,mesecima pa i godinama razmisljam o tome,nekoliko ideja su zaista dobre i najbitnije LEGALNE,ali nisam siguran koliko smo mi stabilno podrucje za taj rizik!
Odmah da naglasim da ne ocekujem od vas neke ideje sa mnogo pocetnog kapitala i ne znam kolike zarade, jer je jednostavno pravilo da se u biznis ulaze i da se biznis godinama siri i razvija. Ne postoji brza legalna zarada i ne postoji bogacenje preko noci,postoji samo zestok rad i konstantna borba!
Mislim da su mnogi zainteresovani za ovakav post i da on svakome moze da donese korist.
Vasi predlozi i ideje su???
 
Koliko vas je razmisljalo o gore napisanom naslovu? Koliko vas je doslo na ideju,razradilo plan i ostvarilo kakvu-takvu dobit?
Danima,mesecima pa i godinama razmisljam o tome,nekoliko ideja su zaista dobre i najbitnije LEGALNE,ali nisam siguran koliko smo mi stabilno podrucje za taj rizik!
Odmah da naglasim da ne ocekujem od vas neke ideje sa mnogo pocetnog kapitala i ne znam kolike zarade, jer je jednostavno pravilo da se u biznis ulaze i da se biznis godinama siri i razvija. Ne postoji brza legalna zarada i ne postoji bogacenje preko noci,postoji samo zestok rad i konstantna borba!
Mislim da su mnogi zainteresovani za ovakav post i da on svakome moze da donese korist.
Vasi predlozi i ideje su???

Hajde, pocni ti da nam otkrivas ideje koje si smislio...

A mi cemo ili ih dogradjivati ili kritikovati.....
 
Bez ozbiljne kolicine novca i "kombinacije" sa nekim "uticajnim krugovima" svaki biznis ti je u Srbiji osudjen na propast.Pomiri se sa time i okani se biznisovanja ako nisi spreman da muvas, varas, podvaljujes, krades i lazes.
Poslovno okruzenje u kom mislis da radis je takvo i ljudi koji ulaze u posao nespremni da usvoje ovaj vid poslovnog ophodjenja bivaju ekonomski unisteni ili prevareni od poslovnih saradnika koji su upravo takvi i zato i opstaju.
Sistem negativne selekcije je nasu privredu skroz unistio i stvorio je nemoguce poslovno okruzenje.
Sta mislis zasto nam je ovako kako nam je:eek::(:think:
 
Evo da ja dam prvi predlog:

Da se ja vratim u Srbiju, otvorio bih u nekom gradu prodavnicu zaptivaca i kuglicnih lezajeva.

Svih vrsta.

Lokal moze da bude oko 50m2 i magacin isto toliko.

Krenuo bih sa dva zaposlena.
 
Predlog br. 3:

Da zivim u Beogradu, Novom sadu ili Nisu otvorio bih prodavnicu polovnog vesa: kosulja, majica, sukanja, kaputa, bluza, sakoa, cizama, cipela...

Mnogo ljudi ima ves koji nikada ne nosi (ne dopada im se, udebljali se i td), a jos je sasvim dobar.

Otkupiti od njih, oprati i ispeglati i prodavati jeftinije nego u radnjama gde se prodaje nov ves.

Takve radnje svud u svetu veoma dobro idu, narocito u kriznim vremenima.
 
Predlog br. 3:

Da zivim u Beogradu, Novom sadu ili Nisu otvorio bih prodavnicu polovnog vesa: kosulja, majica, sukanja, kaputa, bluza, sakoa, cizama, cipela...

Mnogo ljudi ima ves koji nikada ne nosi (ne dopada im se, udebljali se i td), a jos je sasvim dobar.

Otkupiti od njih, oprati i ispeglati i prodavati jeftinije nego u radnjama gde se prodaje nov ves.

Takve radnje svud u svetu veoma dobro idu, narocito u kriznim vremenima.
Ovo je Second hand shop
 
Imam odlične ideje i predloge ali ih ne delim besplatno!Ne misliš valjda ovde da saznaš nešto korisno-konkretno?
paperinos ti je dao odličan odgovor a besplatan,šta ćeš bolje?Traži dalje....

Pa dobra ideja je vise nego pola od cijelog posla, ja sam imao jednu, sproveo je u djelo i evo, jos sam u tom poslu, vendingu, mada nije bilo nimalo lako otpoceti posao i opstati jer je kriza, nema neke velike podrske ni od koga, ali..., borimo se.
 
Predlog br. 3:

Da zivim u Beogradu, Novom sadu ili Nisu otvorio bih prodavnicu polovnog vesa: kosulja, majica, sukanja, kaputa, bluza, sakoa, cizama, cipela...

Mnogo ljudi ima ves koji nikada ne nosi (ne dopada im se, udebljali se i td), a jos je sasvim dobar.

Otkupiti od njih, oprati i ispeglati i prodavati jeftinije nego u radnjama gde se prodaje nov ves.

Takve radnje svud u svetu veoma dobro idu, narocito u kriznim vremenima.

"Svugdje u svijetu" mozda i idu, ali ne ako je Kina blizu, a blizu je vise svima jer ih je milijardu i kusur, Kinezi imaju ves za "DZ", ne mozes im biti konkurencija osim ako ga ne dajes besplatno, otpada i ta ideja.

Ono za zaptivace bi mozda i imalo smisla...
 
Imao sam jos jednu, po mom misljenju, odlicnu ideju, ali ona nije za svakoga: autoelektrika i auto dijagnostika, covjek mora da zna i elektriku i elektroniku, engleski pod obavezno, osnovno tehnicko znanje, malo je dobrih majstora za to, a potreba za njima je sve veca jer sva novija auta se mogu raditi iskljucivo dijagnostikom, ali je to izuzetno tezak i ozbiljan posao, rekoh, nije za svakoga.
 
To je solidan prijedlog, ali u svakom gradu je takvih radnji koliko hoces, znaci, otpada ako imas konkurenciju jaku.

Prijatelju, ja zivim u gradu koji je velicine Novog Sada...

I u gradu ima jedna ulica koja je dugacka par kilometara...I gotovo sve radnje u toj ulici prodaju rezervne delove za automobile (za motore, elektriku i delove karoserije). Stare i polovne delove. Po mojoj priceni samo tu, u toj ulici, ima ih preko stotinu. Odmah su tu i automehanicarske, autolimarske, autoelektricarske radnje...

I sve dobro rade...Ali, nisu jedine... U gradu ima jos dosta prodavnica autodelova..

Toliko o konkurenciji...
 
Imao sam jos jednu, po mom misljenju, odlicnu ideju, ali ona nije za svakoga: autoelektrika i auto dijagnostika, covjek mora da zna i elektriku i elektroniku, engleski pod obavezno, osnovno tehnicko znanje, malo je dobrih majstora za to, a potreba za njima je sve veca jer sva novija auta se mogu raditi iskljucivo dijagnostikom, ali je to izuzetno tezak i ozbiljan posao, rekoh, nije za svakoga.

Za to imas masinu-kompjuter na koji prikacis auto i ona kaze sve sta autu fali, sta treba menjati, sta je dotrajalo i jos ti to imprimira napismeno.
 
evo ga sajber-hiper-merkados-mexikanos-zaptivachos.
Posto si dosadan da ti kazem da je takvih radnji bilo kod mene blizu u prometnoj ulici i propale su -bile su prvo lada delovi pa posle bas lageri i zaptivaci , bila je i zdrava hrana ,sada je lokal prazan.Auto-otpadi imaju sve ,rade sve, saobracajke su ceste ,prolupali motori kec,jugo ,128, zreli za zamenu,a uz to prodaju staro gvozde i ostale sirovine po dobrim cenama,kao dodatan izvor prihoda, tako da ne mogu da propadnu. U okolini Cacka recimo na magistralnom putu ih ima kolko 15tak i svi rade.
 
evo ga sajber-hiper-merkados-mexikanos-zaptivachos.
Posto si dosadan da ti kazem da je takvih radnji bilo kod mene blizu u prometnoj ulici i propale su -bile su prvo lada delovi pa posle bas lageri i zaptivaci , bila je i zdrava hrana ,sada je lokal prazan.Auto-otpadi imaju sve ,rade sve, saobracajke su ceste ,prolupali motori kec,jugo ,128, zreli za zamenu,a uz to prodaju staro gvozde i ostale sirovine po dobrim cenama,kao dodatan izvor prihoda, tako da ne mogu da propadnu. U okolini Cacka recimo na magistralnom putu ih ima kolko 15tak i svi rade.

Radnje propadnu zato sto ne znate da osmislite posao.

Nikada niste bili u privatnom poslu, vec je uvek drzava mislila za vas i hranila vas.

Sad kada sami treba da mislite, planirate i uradite - ide tesko.
 
Prijatelju, ja zivim u gradu koji je velicine Novog Sada...

I u gradu ima jedna ulica koja je dugacka par kilometara...I gotovo sve radnje u toj ulici prodaju rezervne delove za automobile (za motore, elektriku i delove karoserije). Stare i polovne delove. Po mojoj priceni samo tu, u toj ulici, ima ih preko stotinu. Odmah su tu i automehanicarske, autolimarske, autoelektricarske radnje...

I sve dobro rade...Ali, nisu jedine... U gradu ima jos dosta prodavnica autodelova..

Toliko o konkurenciji...

И шта ти то говори ? То само показује да конкуренција у тој области расте, што значи дугорочно гледано тај посао нема перспективу. Не треба улазити у бизнисе где интензитет конкуренције расте, јер је онда то већ завршни циклус. Они ће неминовно морати да снижавају цене, јер једни другима конкуришу, а то води и мањим профитима, јер фирме морају све више улагати у пропаганду да би се истакле од осталих.

То са заптивачима и кугличним лежајевима што си поменуо као идеја није лоша, али колико човеку треба да покрене такав посао ? Ипак му треба новац да закупи тај простор од 50 квадр. и сл... и да опреми радњу. Кад човек помисли шта све треба да уложи питање је да ли ће се то на крају исплатити....
 
Za to imas masinu-kompjuter na koji prikacis auto i ona kaze sve sta autu fali, sta treba menjati, sta je dotrajalo i jos ti to imprimira napismeno.

Da, kompjuter ti izbaci 30 razlicitih gresaka i kaze sta ti je sve kriticno i sta treba zamijeniti, ti odes u radnju, kupis svih 30 dijelova i doneses ih majstoru...I onda iz kompjutera izadje mali Japanac i kaze ti na losem, ali razumljivom srpskom sta jos da kupis, da ti pare i kad mu doneses dio on ti to zamijeni, da se ti ne prljas!I onda ti auto opet ne radi...
 
Hvala svakom dobronamernom od vas koji je prokomentarisao ideju!
Pocecu odavde,posto mi neko napisa da dam svoju ideju ili barem jednu od njih!
Odmah da naglasim da zivim u Beogradu,da ne bude zabune.
Zasto nije dobra prodavnica auto delova?
Kao sto neko napisa,konkurencija je zestoka! Sticajem okolnosti na radnju u jednoj Beogradskoj opstini su par puta bacali koktele i bombe (jednom),razlog konkurencija!
Na to dodajte da morate imati extra veze preko grane, odakle ce te nabavljati delove.
Poznajem Halida (sirijac) koji delove nabavlja iz Dubai-ja,jer kod njega kupujem delove za svog nisana i coveku ne ide posao kao nekad. . . .drzava globi!
E sad, posto neko napisa da ja dam svoju ideju. .. dacu je,naravno bez razradjenog plana,posto svi ovde nesto tajite!
Sticajem okolnosti imam kucu na jednoj nasoj planini (iz razumljivih razloga necu reci kojoj). Na citavoj planini i regionu ne postoji ni jedan jedini otvoreni ili zatvoreni bazen. . .E sad samo zamislite koliko taj moj plan moze da se razradi do sitnih detalja!
Naravno imam jos dosta ideja, ovo je samo jedna da se podstakne masta!
 
Hvala svakom dobronamernom od vas koji je prokomentarisao ideju!
Pocecu odavde,posto mi neko napisa da dam svoju ideju ili barem jednu od njih!
Odmah da naglasim da zivim u Beogradu,da ne bude zabune.
Zasto nije dobra prodavnica auto delova?
Kao sto neko napisa,konkurencija je zestoka! Sticajem okolnosti na radnju u jednoj Beogradskoj opstini su par puta bacali koktele i bombe (jednom),razlog konkurencija!
Na to dodajte da morate imati extra veze preko grane, odakle ce te nabavljati delove.
Poznajem Halida (sirijac) koji delove nabavlja iz Dubai-ja,jer kod njega kupujem delove za svog nisana i coveku ne ide posao kao nekad. . . .drzava globi!
E sad, posto neko napisa da ja dam svoju ideju. .. dacu je,naravno bez razradjenog plana,posto svi ovde nesto tajite!
Sticajem okolnosti imam kucu na jednoj nasoj planini (iz razumljivih razloga necu reci kojoj). Na citavoj planini i regionu ne postoji ni jedan jedini otvoreni ili zatvoreni bazen. . .E sad samo zamislite koliko taj moj plan moze da se razradi do sitnih detalja!
Naravno imam jos dosta ideja, ovo je samo jedna da se podstakne masta!
 
Hvala svakom dobronamernom od vas koji je prokomentarisao ideju!
Pocecu odavde,posto mi neko napisa da dam svoju ideju ili barem jednu od njih!
Odmah da naglasim da zivim u Beogradu,da ne bude zabune.
Zasto nije dobra prodavnica auto delova?
Kao sto neko napisa,konkurencija je zestoka! Sticajem okolnosti na radnju u jednoj Beogradskoj opstini su par puta bacali koktele i bombe (jednom),razlog konkurencija!
Na to dodajte da morate imati extra veze preko grane, odakle ce te nabavljati delove.
Poznajem Halida (sirijac) koji delove nabavlja iz Dubai-ja,jer kod njega kupujem delove za svog nisana i coveku ne ide posao kao nekad. . . .drzava globi!
E sad, posto neko napisa da ja dam svoju ideju. .. dacu je,naravno bez razradjenog plana,posto svi ovde nesto tajite!
Sticajem okolnosti imam kucu na jednoj nasoj planini (iz razumljivih razloga necu reci kojoj). Na citavoj planini i regionu ne postoji ni jedan jedini otvoreni ili zatvoreni bazen. . .E sad samo zamislite koliko taj moj plan moze da se razradi do sitnih detalja!
Naravno imam jos dosta ideja, ovo je samo jedna da se podstakne masta!

Prijatelju, konkurencija je DOBRA i POZELJNA.

Ne treba se bojati konkurencije, treba se bojati SVOJE NESPOSOBNOSTI da se uhvatis u kostac sa njom.

Jednom sam otvorio jednu radnju u jednom malom mestu u Vojvodini gde je vec postojalo PET takvih radnji....Jedna je bila daleko od mene samo oko 100 metara, a radila je vec 20 godina...

Svi su mi govorili: "Pa ti si lud! Nasem mestu ne treba ni tih pet radnji sto vec postoje, sve lose rade, jedino raddi dobro ta u tvom komsiluku i ti nemas nikakve sanse da opstanes!"

Ali, ja sam verovao u sebe....I nisam se plasio da oni mogu bolje od mene...

Dobrim kvalitetom, pobrom reklamom, dabrim administriranjem, postenim odnosom sa musterijama - za samo godinu dana sam radio bolje nego svih pet radnji zajedno, ukljucijuci i mog komsiju koji je imao vise od 20 godina svoju radnju...

I jos nesto: Jevreji su veoma mudri ljudi i dobri trgovci, svuda u svetu...Sta mislis zasto se oni svi grupisu na jednom mestu i tamo otvaraju sve svoje radnje (recimo zlatarske radnje)? Zar se oni ne boje konkurencije sa tako osetljivom robom?
 
Dragi ljudi, ja sam imala firmu preko 10 godina, radila je dobro ali sam je zatvorila da bih postala finansijski slobodna, da ne moram da se natezem sa dobavljacima, ne moram da jurim kupce, ne moram da imam lokal, ne vodim racuna o zalihama itd.. Posvetila sam se novim tehnologijama i sada sam zvanicni internet marketing trener i internacionalni i jedne MLM kompanije u Srbiji, lansiramo nov proizvod, sa prvi put kod nas obezbedjenom edukacijom i podrskom svih saradnika..
Ako zelite da imate stvarno dobru zaradu bez ikakvih ulaganja, ukljucite se u MLM (to je sasvim legalan posao za one koji nisu znali) i radite kad i koliko zelite.. Naravno koliko rada toliko i zarade, ali zar nije tako u svakom poslu? Ja nikada vise u zivotu necu raditi 'obican' posao niti otvarati firmu, ne pada mi na pamet!
 

Back
Top